Соната любви• 19 февраля 2023

Тернополянин Богдан Покітко загинув під Бахмутом

Тернополянин Богдан Покітко загинув під Бахмутом через 4 дні після вручення повістки. Мер Надал обіцяє розібратися, як чоловіка без підготовки відправили на передову
Напередодні стало відомо про смерть воїна Покітка Богдана Івановича. Як з’ясувалося, нещодавно йому вручили повістку і забрали в армію.

У соцмережах здiйнялаcя xвиля oбурeння чeрeз cмeрть чоловіка. Рідні та друзі кажуть, що його відправили на фронт без будь-якої підготовки та військового досвіду

У кoмeнтаряx під дописом міського голови про смерть воїна, люди безпосередньо йому, цeнтру кoмплeктування та вищим дeржавним oрганам ставили запитання:

"Xтo кeрує Тeрнoпiльcьким Вoєнкoматoм ??? Ceргiю Надал, я нe знаю чи ви щocь рiшаєтe в Тeрнoпiльcькiй вiйcькoвiй чаcтинi, цe нeприпуcтимo вiдcилати людeй бeз нiякoї пiдгoтoвки на гарячi тoчки! Cкажiть мeнi, xтo кeрує Тeрнoпiльcьким вoєнкoматoм. Якщo нe ви тo xтo? Дайтe мeнi прiзвищe!", - зазначив Iгoр Oгoрoдник.
vktori@• 19 февраля 2023
Ответ дляCharming
Перепрошую, Ви щойно відповідально заявляли, що кожен має бути на своєму місці. От до прикладу Ви, ДОБРОВІЛЬНО мобілізована ( хоча я вважаю, що не мобілізована, якщо добровільно, Ви свідомо підписали контракт), зараз сидите на Порадниці і точно не з Бахмуту пишете. А чому? Чому ті, хто свідомо самостійно пішов служити сидять в теплі-добрі, а люди, яких заставили служити, їдуть в пекло?
Ваші припущення не дорівнює обізнаності.
Вам гарного дня та справедливості в усьому.
Mira29-c3c3• 19 февраля 2023
Ответ дляAllka- skakalka
Я писала не про брата ,вы анализировать не умеете ! А при таком зрении человек без очков слепой ,спадут очки ,треснут ,он будет навпомацки лазить по полю боя ?; Вы в себе !? Вы знаете какие это очки с диоптриями ?!
Ужас ,змеи !
Пані,спілкуйтеся без хамства,будь ласка.
Дим-дим• 19 февраля 2023
Ответ дляМонах инок
Не подлежат призыву со зрением -2 на оба глаза или астигматизмом 6
-2 ? Серьезно? Это почти полноценно видящий человек. Если что, у меня -11, спокойно работаю за компом сутками.
Леди Репях• 19 февраля 2023
Ответ дляavicber
Немає підготовки з якою можна на нуль. Найпвдготовленіший там може не витримати. Це дуже тяжко. Але в країні війна. В 2 світову на фронт йшли 14 річні.
Может, сначала Вы, дорогенька, а не 14-летний мальчик?
Что Вы городите?😯
nova_mama• 19 февраля 2023
Ответ дляCharming
Наскільки я пам´ятаю в ТРО йшли добровільно. І так, більшість з розрахунком, що далі своєї області не відправлять.
В моєму мікрорайоні в ТРО йшли добровільно.
Збирав команду досвідчений хлопець.
Від держави отримали лише зброю, оплата була від мешканців району.
Коли від міста орків відбили, то частина ТРО-шників пішла на фронт вже як ЗСУ, частина залишилися на постах, частина повернулася до цивільного життя.
Але навіть по моєму місту так було не всюди.
Полячка• 19 февраля 2023
Ответ дляЛеди Репях
Что Вы городите?😯
она со своими в Польше, а наших можно на убой
Леди Репях• 19 февраля 2023
Ответ дляNathalie27
Жінки то можуть виписувати повістки. А от ловити, як 6 здорових чоловіків - ні.
А ловить никого не надо. Это не законно.
Allka- skakalka• 19 февраля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Про яйца ,что мешают ,к почти слепому человеку это не хамство с вашей стороны ?
Shaan• 19 февраля 2023
Ответ дляAstrid78
++
Влк 10мин не глядя сейчас
Только инвалиды не годны ( наверное)
Я здесь писала. Была в вк, в коридоре стоял и возмущался, ругался с военным дядька, седой, полный, под 60, инвалид второй группы уже 6 лет, инвалидность похищенного пожизненно. Дали повестку, сказали идти на комиссию. Киев. Человек охренел.
Монах инок• 19 февраля 2023
Ответ дляnova_mama
У нас десь 2/3 ТРО зараз на фронті.
Але вони навчалися більше, ніж півроку, якраз коли були в ТРО. Між чергуваннями.
І тут їм не платила держава.
В нас є тероборона ’білого дому’. Там не платять. Більшість чоловіки мілких чиновниць.
Є тероборона міста. Там платять, є шо вкрасти. В основному кримінал та еліта.
Ну і тероборона, яка комплектувалася на початку війни. Всі на границі з білорусю.
Shaan• 19 февраля 2023
Ответ дляНісенітниця
Насколько я знаю, до 25 лет не мобилизуют. Только добровольно.
Это призывной возраст, а призыва сейчас нет.
Без срочной службы и военной кафедры мобилизовать не могут. Поэтому и тянут 45+, потому что большинство из них служили и имеют специальность. А среди 25-40 много ’косарей’, про которых в военкомате ноль информации
Неправильно знаете. Сын сотрудницы, 20 лет, в Харьковской обл сейчас...
Piracanta• 19 февраля 2023
Ответ дляavicber
Які чотирнадцятирічні йшли на фронт? Радянських фільмів передивились.
Natali8• 19 февраля 2023
Нашого знайомого забрали одразу на фронт, розвозити боєкомплекти по постам, підготовка ніби не потрібна, але авто під обстрілами постійно. Він каже, що ті хоч в окопах поховаються, а я завжди на виду.
vktori@• 19 февраля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Та що її немає я знаю давно.
Я не розумію одного:чому люди,які мають відношення до воєнної справи у тилу(більшість),а на передовій люди без досвіду і без відповідних навичок?!
Не знаю, в країні переважна більшість недосвідчених.
Нажаль, ті хто вміє або знає, в багатьох випадках пенсійного віку, і в переважній більшості на початку повномаштабного вторгнення відмовились навіть навчити добровільно мобілізованих.
Монах инок• 19 февраля 2023
Ответ дляДим-дим
Прошу прощения. Я неправильно трактовал эти значения.
Вот так правильно:
а) гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижче
avicber• 19 февраля 2023
Ответ дляEllillд
Вы за переворот беспокоитесь, что б с теплых мест не слетели эти? Именно эти. Народ, уважающий своё правительство, никогда его не поменяет.
Кто этот переворот поддержит, если наши люди против раши и увидят не трупы с фронта, а наши победы?
Думай - те.
В країні війна. Державний переворот під час війни? Ви нормальна?
Charming• 19 февраля 2023
Ответ дляvktori@
Ясно))) до слова, я не припускала, я, як людина, що свого часу служила та народилася в сім´ї військових, досить обізнана в цій справі. Тому розумію чому Ви ’ свій вибір зробили’ і бажаю Вам, щоб справедливість таки не настала, адже в такому випадку Ви пошкодуєте за свій вибір
herba fresca• 19 февраля 2023
Автор, я тему ещё не читала, но уверена, вам уже написали, что вы ипсо, матрешка, неначаси.

Тут такие диванные патриотки, которые очень даже за мобилизацию.
Потому что их мужей и сыновей это пока не касается - бронь многодетные, белые билеты, студенты, и проч.(пора их уже тоже призывать, и студентов, и многодетных, и с бронью, и скоро это будет )
Или просто одинокие.
Им терять некого. Но они тут кричат, что чужие мужики их должны защищать.
KiewKastan23• 19 февраля 2023
Ответ дляMira29-c3c3
Та що її немає я знаю давно.
Как почему?у профи военных кабинетных, с вузом военным 5 лет больше прав, возможностей и знания как не попасть на фронт а у мужика с улицы никаких прав ,даже отказатся и попасть в тюрьму со слов людей , нельзя, всех на фронт.
Дим-дим• 19 февраля 2023
Ответ дляМонах инок
Вот так правильно:
Я просто знаю человека без глаза вообще, и он обмежено придатний, поэтому удивилась.
avicber• 19 февраля 2023
Ответ дляFeel good
Воєнна кафедра 20 років тому - це ні про що.
Звичайно ні про що. Але тоді вона була потрібна щоб не йти до армії. Час віддавати борги.
MyFavBooks• 19 февраля 2023
Ответ дляAllka- skakalka
В начале войны ,он реально хотел идти добровольцем ,ему отказали из-за зрения ! Летом сделали операцию в Одессе ! Сейчас при любом раскладе он не пойдет .
И настрой уже другой после всего ,если министр обороны с этих скандалах не последнее звено . Надбавки урезают , тушёнку у пацанов воруют .
Кто-то жиреет богатеет ,а кому-то голову сложить .
Вот мой посыл .
Март 2022. Васили Штефко. Обеих ног нет. 55 лет. Пошел воевать.
Видимо, захотел сильнее просто, чем ваш.
mamaМия• 19 февраля 2023
Це дуже, дуже дивна історія. Вірю, що це правда, але блін… у нас біля роботи військова частина, яку розпускають під час тривоги. Там дуже багато звичайних хлопців, мобілізованих. Більшість я вже знаю в обличчя, поскільки вони часто забігають на каву. Тренуються, вчаться, одразу нікого нікуди не шлють. Як таке трапилося? Повна безвідповідальність
herba fresca• 19 февраля 2023
Ответ дляМДТ
Подуріли з тими повістками, в них там план по поставленим рекрутам чи що? З екрану телевізорів кажуть, що зараз зсу повністю укомплектовані, а на місцях гребуть усіх.
Потому что кадровые военные сами воевать не хотят.

Хотя это их профессия, получают зп.
Bell-k@• 19 февраля 2023
Ответ дляavicber
Ні воєнної кафедри ні армії? Сумнівно...
Знаю багатьох хто вчився в вищі та воєнну кафедру проходили щоб в армію не йди. А зараз бігають від воєнкомів.
А я не сумніваюся. Бо теж є такий знайомий, та ще й х родовою травмою і наслідком -тремор кінцівок.
Теж силоміць забрали, через декілька тижнів важке поранення. Хлопець зовсім молодий.
Дим-дим• 19 февраля 2023
Ответ дляvktori@
По темі, в ТЦК знають номер команди, кількість необхідних військовозобов’язаних та ВОСи. Плюс напрямок відправки. Все.
Далі - це компетенція командирів військових частин.
Повторюю з ТЦК не відправляють на фронт, не дають бойових завдань, не розподіляють чергування, не закріплюють зброю.

Щодо повісток. З диванів набагато легше керувать звичайно, але як не спроможні скласти очевидне (я про закиди останнім часом про мобілізацію), то просто не підтримуйте хаос будь-ласка.
Я жінка, я знаю/вмію/вручала в тому числі і повістки, то відповідально заявляю - кожен має бути на своєму місці в ЗСУ, це служба 24/7 яка не проходить з восьмої до п’ятої тільки шляхом перекладання папірців та скручуванням непатріотичних лосів.
Вірте. Все буде добре.
Бесит фраза ’Все буде добре’. Будет! Но не у всех!!!
Mira29-c3c3• 19 февраля 2023
Ответ дляvktori@
Дякую за відповідь .
nova_mama• 19 февраля 2023
Ответ для_MadonnA_
А есть подготовленные ? Это только АТО и то они давно все там . Все остальные неподготовленные , мы что воевали раньше ? Или думаете армия 30 назад чем то поможет ?
Є різниця, чи є хоч якийсь досвід.
Частина моїх одногрупників, хто пройшов військову кафедру, раз на декілька років їздили на збори на пару тижнів. Вони хоч щось знають і в свої 40+.
З тих, з ким близько спілкуюся і зараз - вони самоорганізувалися і пішли спочатку в ТРО, зараз в ЗСУ.
А ті, хто зброю бачив лише на малюнку, взагалі як сліпі кошенята.
От у мене в школі для дівчат була медпідготовка. Вчили надати першу допомогу, перев´язати. Хоч і пройшло більше 20 років, але якщо мені зараз пройти курси пару тижнів, я згадаю і чимось зможу бути корисною.
Якщо ж мою однолітку вчити з 0 зараз, часу потрібно буде значно більше.
Леди Репях• 19 февраля 2023
Ответ дляavicber
А моїми двома дітьми ви будете опікуватись? То я з радістю піду.
Началось)
Но мужчина на фронт отправлять - первая))
avicber• 19 февраля 2023
Ответ дляKiewKastan23
Минимальные требования это 1 качественная военная подготовка 2 обеспечить солдата едой оружием и всем снаряжением 3 медицинская поддержка солдата , на фронте и в тылу 4 ветеранам и инвалидам пожизненные привелегии и денежное обеспечение нетрудоспособным .Но ведь у нас с 2014 солдаты будто сами по себе выживают и воюют ,отдельно от государства ,всех 100 милиардов денег что запад дал ,и это на войну не похоже.
Завжди коли читаю оці: держава повинна повинна повинна, виникає одна думка...а якби так само думав мій твій її діди в 41?
Все таки немає в нашій Україні патріотичного виховання. Принаймні на совєтчице.