Кюветчица• 28 февраля 2023
Що їсте в Піст? Поділіться ідеями страв)
Чи вживаєте рибу? Вино?
Постити зараз дорого, а на картоплі довго не витримаєш… Щось оригінальне може маєте,поділіться?)
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляЖена_КотораяСтена
испеките себе сами.сколько вам его надо?
хватит булки на 5 дней по 100г.
у меня и не в пост хлеб на воде:мука и соль,сахар.
там и труда никакого.
с вечера смешала,утром испекла.
хватит булки на 5 дней по 100г.
там и труда никакого.
с вечера смешала,утром испекла.
Я за 2 часа справлюсь - в марте начала печь хлеб и теперь регулярно пеку, семья за него чуть не дерется, при чём вместе с котом) Мука, вода дрожжи, сахар, соль, растительное масло. Добавки по желанию.
Ответ дляТень льва
Це не зовсім так, що постувати дорого) Ні, в принципі, їсти - це дорого, так, але постувати точно не дорожче, ніж купувати м´ясо, рибу, тістечка, молочку, десерти всякі і тд.
Перші страви у мене: борщ, гороховий, розсольник, грибний, харчо з квасолею, суп-пюре з гарбуза, селери і імбиру.
Гарніри: усі каші (самостійно і по-монастирськи - з підсмажкою), плов з грибами, кускус з замороженими овочами в соєвому соусі, рагу, картопля в усіх видах.
Вареники, пиріжки, голубці, зрази, картопляна запіканка з капустою або грибами.
До гарнірів: гриби, кабачкова ікра, квашена капуста, соління, печений перець з пахучою олією і часником (заморожувала влітку заготовку), салати, морква корейська, брізольки з грибами, тушкована капуста з чорносливом, морська капуста, вінегрет, шуба без оселедця.
До чаю або на перекус бутерброд з кабачковою ікрою, з квасолевим паштетом, тост з медом чи джемом, козинак, печені яблука, чурчхела, халва, желейні цукерки на агарі, сухофрукти усілякі, чорний шоколад. В каву - кокосове молоко, баночка близько 40грн, а вистачає мені, мабуть на тижні три) Яблука, печива купа пісного, бублики. З випічки я роблю яблучний крамбл, енергетичні батончики, вертута з яблуком і гарбузом, штрудель, роліні, галета з яблуком або ягодами, або варенням. Це те, що згадала одразу)
Вино можна по суботах і неділях і в свята. Рибу лише на Благовіщення. На вихідних ще можна морських гадів: кальмарів, мідії (але я їх не купую)
У Вас піст тримає уся сім´я? В нас тільки я і мені геть не хочеться виготовляти для себе. Зробила засмажку з грибів і варю різні каші. Ще часто собі готувала рис з різними овочами. В неділю вже готую собі щось більш затратне по часу. Дуже смакує до макаронів підливка з волоських горіхів.
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляpeti
Я вареники с картошкой, капустой покупаю еще.
Засомневаю• 01 марта 2023
Ответ дляСовбез
Ось цього усього мені взагалі не можна, як і олії.
Дітям, хворим людям, вагітним не рекомендують постувати. Можна, якщо є бажання, відсовитися від певних продуктів. В мене мама, коли уже почалося важко тримати піст, відмовилася від м´яса, а їла молочне і рибу. Строгий піст тримає по п´ятницям.
Засомневаю• 01 марта 2023
Ответ дляЧумачечая Весна
Який піст??? ВІЙНА в країні.

Ви в окупації? На передовій? Якщо ні, то чим вам війна заважає тримати піст.
Засомневаю• 01 марта 2023
Ответ дляТень льва
Смажите гриби з цибулею. Тоді берете вафельні бризолі, вони так і називаються. Між ними кладете начинку, обмакуєте в кляр (вода мінеральна, спеції, сіль, трішки олійки можна) і підсмажуєте. Виходять такі грибні котлети в клярі, ті бризольки просочуються кляром і такі добрі. Це некорисна, прямо скажемо, страва, але раз на піст мама готує таку і мені передає для різноманіття) А взагалі мені добре, бо ми з нею ділимось: щось вона готує, щось я і міняємось, то виходить неоднотипно кожній
Дякую. Треба буде на вихідних приготувати. Восени грибів багато було. Але я спробую зробити фарш з грибів, моркви і цибульки.
ХикориДикори• 01 марта 2023
пост клисичний чи выдмова від м’яса і молока?
бо класичний, там складніше. є сироїдні дні, є дні в які тепла їжа, є дні коли олію можну. рибу взагалі декілька раза 40днів у свята.
про жарену картоху з домашнім огірком консервованим - то не пост класичний.
ХикориДикори• 01 марта 2023
ось що мала на увазі
Що можна їсти у Великий піст-2023
Уся їжа рослинного походження дозволяється під час Великого посту. Можна вживати фрукти, горіхи, овочі, цільнозернові крупи, чорний хліб, гриби в будь-якому вигляді, хлібці, насіння, макарони.
Календар харчування на Великий піст-2023
27 лютого – утримання від їжі.
28 лютого – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
1 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
2 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
3 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
4 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
5 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
6 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
7 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
8 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
9 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
10 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
11 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
12 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
13 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
14 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
15 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
16 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
17 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
18 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
19 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
20 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
21 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
22 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
23 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
24 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
25 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
26 березня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
27 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
28 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
29 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
30 березня – гаряча їжа без олії (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби, але без олії).
31 березня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
1 квітня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
2 квітня – гаряча їжа з олією (дозволяються каші, супи, тушковані овочі, гриби з додаванням олії).
3 квітня – сухоїдіння – вживання в їжу продуктів рослинного походження, які не піддавалися термічній обробці (свіжі, сушені або мочені овочі та фрукти, горіхи, мед, хліб, вода).
Що можна їсти у Великий піст-2023
27 лютого – утримання від їжі.
Даха-сваха• 01 марта 2023
Мы можно сказать тогда постоянно держим пост))) ни мясо,ни рыбу.ни яйца. Капусточка да с гречечкой
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляЗайкаСвоя
Вы скорее исключение из правил. Повезло)
В основном на углеводах разносит.
Если не жрать, то не разнесет!
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляСовбез
Дешевший варіант декому потім дорожче обходиться, на жаль.
Вы серьёзно считаете, что мясо каждый день , да по 2-3 раза - это польза?
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляТехпаспорт на медузу
В пост я в основном ем каши и салаты. Много лет соблюдаю пост, не заметила ухудшения здоровья от такой еды. Иногда пеку пирожки с картошкой, капустой, горохом. Делаю как можно меньше теста и как можно больше начинки, нормально получается.
Есть знакомая - всю жизнь стройняшка в одном весе +/-кг, ей 50+, все завидуют), так она постится лет 20, и в среду/пятницу тоже. Это оооочень дисциплинирует!
Кубик Рубика• 01 марта 2023
Неужели кто-то ещё придерживается поста?
Уважаю решение! Но не считаю его правильным. Мужчинам, детям, старикам нужен белок. У нас холодная страна, без мяса сытости не будет
Таки в курсе• 01 марта 2023
Ответ дляПетя-петушок
Каши и овощи. Это недорого. У меня страниц 10 с постными рецептами: котлеты из капусты, фасоли, грибов, рагу, супы, выпечка. Но каши +овощи наше всё! И яблоки дешевые. Я их запекаю.
Лайфхак з печеними яблуками-підсмажити тостовий хліб чи батон і намазати пюре печерного яблука. Наче пиріжок з яблуком
Кондуктор автобуса• 01 марта 2023
Ответ дляСовбез
Там агар и яичный белок. С желатином зефир не делают. Очень давно встречала на пектине ещё. Но в основном по ГОСТу и ТУ он все равно на агаре
Там сироп и желатин, нет там белков
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляТаки в курсе
Что вас смешит?
Та ще штучка• 01 марта 2023
Ответ дляВсех анонимов аноним
У меня не первый пост, расскажу, что ем и как спасаюсь от голода.
Жареная картошка, запечёная картошка, варёная картошка с постным маслом как основа всех основ(потом год картошку изредка ем), отварной рис с овощами замороженными из атб, типа мексиканская, итальянская смесь, борщ постный, тушёная капуста, хумус, отварные овощи, орехи, фалафель, на быстрые перекусы когда некогда готовить Ролтон(reeva) грибной, фасоль консервированая в томате в банке, пью много воды, первые недели полторы оооочень тяжело, потом втягиваешься.
Рыбу можно 2 дня за весь пост - Благовещение и Вербное воскресенье, на Лазареву субботу - икру.
Какая Вы умничка, круто. Я бы тоже хотела постится, уже несколько раз про ето думала. Но очень люблю мясо, могу отказаться от сладкого легко, а вот от курицы и рибы никак.
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляКондуктор автобуса
Там сироп и желатин, нет там белков
Так и желатин - это выварка из хрящей
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляТа ще штучка
Да, это на грани подвига) 99% знакомых абсолютно не понимают, как это: от привычного питания отказаться. Но в этом есть что-то очень привлекательное - новый рацион. Это как любое новое - интересно!
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляКубик Рубика
Так тут женщины постятся, а не дети и старики
Техпаспорт на медузу• 01 марта 2023
Ответ дляКубик Рубика
Будет, у нас вся семь соблюдает пост, было бы желание. А так никто никого незаставляет, каждый сам решает.
Таки в курсе• 01 марта 2023
Ответ дляПетя-петушок
Что вас смешит?
То, что за 2 минуты пирожки получаются
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляТаки в курсе
То, что за 2 минуты пирожки получаются
Я стараюсь не есть мучное, ибо таки разнесет)
Кюветчица
• 01 марта 2023
Ответ дляpeti
Ось наприклад, мій сніданок)
Не затратно і часу не багато займає)
Самый умный• 01 марта 2023
Ответ дляКюветчица
Ось наприклад, мій сніданок)
Не затратно і часу не багато займає)
Мариновані гриби на сніданок?
Совбез• 01 марта 2023
Ответ дляКондуктор автобуса
Там сироп и желатин, нет там белков
Не надо утверждать то, чего не знаете
Иногда читайте, что написано на упаковке. Это зефир - Ромны и Сильпо, прошу!
Совбез• 01 марта 2023
Ответ дляПетя-петушок
Я серьезно считаю, что есть нужно то, что не наносит вред здоровью. Мне растительный белок вреден. Выбора, к сожалению, нет, но то уже другой вопрос. А про ’мясо каждый день, да по 2-3 раза’ - у меня Вы где прочитали?
Кюветчица
• 01 марта 2023
Ответ дляСамый умный
Мариновані гриби на сніданок?
Так, уявіть собі!
А ви дієтолог? А консервація вам нормально? Думаю теж ні, ще гірше ніж гриби.
Але там грибів грам 30, вони ніяк не зашкодять)
Кожен організм знає що йому підходить, мій точно знає.
Кюветчица
• 01 марта 2023
Ответ дляМой завтрак
Автор, по теме: готовлю плов овощной с грибами, борщ с лесными грибами, постные голубцы, салаты (покупаю свежие овощи, но это дорого), жареная или вареная цветная капуста или брокколи/романеску. Тушёная картошка с овощами. Очень быстро и вкусно - рис или рисовая лапша с овощами вок из атб, туда соевый соус и соус терияки, посыпать кунжутом.
Ещё из быстрого - спагетти и туда овощной томатный соус, покупаю такие барилла, стеклянные баночки. Зразы с капустой или грибами без яиц. Вареники покупные - сейчас много продается постных. Деруны, блинчики из кабачков, просто жареные кабачки и баклажаны. Овощи гриль, кукуруза гриль. Ну и просто каши, картошка, консервация, квашеная капуста, капуста ’пелюстка’, корейская морковка, рулетики из капусты и корейской морковки.
До речі, ще дуже раджу Вам ламінарію(морську капусту) і гриби Муеро. Дуже корисно, не дорого і смачно!
Гриби ці не такі, як наші, ростуть на деревах і схожі на вушка. Їх продають уже готовими з часником,як правила на риббазах. А про морську капусту думаю, не варто і писати .. про її користь) Дуже рекомендую
Петя-петушок• 01 марта 2023
Ответ дляКюветчица
Морская капуста вся с усилителями вкуса(