Нашли в капусте• Изменено 04 марта 2023

Розлучення... Як пережити?

Вперше поговорили начистоту. В шлюбі 11 років, сьогодні він сказав, що охолов до мене, що я вже три роки йому байдужа. Сам почав цю розмову, хоча я збиралася з духом вже давно, щоб сказати йому подібне. Часто сварилися, він випивав, я істерила, побут добив і так нікудишній шлюб. І тут я зрозуміла, що мені страшно щось змінювати, панічно боюся змін, як мені бути, як жити, як з дітям те донести. Завжди уявляла, що я ініціатор розриву, але тягнула чомусь. А тут він висказався, боляче, образливо, так важко стало. У відповідь теж сказала що не люблю, що давно планувала цей розрив. А тепер от важко, не можу це пояснити. Лякає невідомість. Плюс двоє дітей. У кого є досвід розлучень, коли стає легше? Як це відбувається, як пояснювали дітям? Поки вирішили роз´їхатися, спробувати пожити окремо. Боюся, що сама не впораюся, боюся залишатися з дітьми...

Поговоріть зі мною
Сарафанное радио• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Я боюся, що зі мною діти ще більше вигребуть. Я боюся залишатися з ними, щоб не зашкодити, щоб морально їх не покалічити. Я боюся, що не впораюся з вихованням, навчанням, дозвіллям, що буду їм поганою матір´ю, що приживлю їм комплекси, страх в т.д.
Ну, то дійсно, залишайте з батьком-алкоголіком. Нехай замість комплексів і страхів у дітей буде травмована психіка, в кращому випадку.

автор Нашли в капусте • 05 марта 2023
Ответ дляЧумачечая_
Напишу свою думку як людина, яка НЕ переживала розлучення. 1. Не рубіте з плеча, роз‘їхались-ок, може через місясь запищить хтось із вас назад. Може і ні, «велике бачиться на відстані». 2. Раз написали, що уявляли себе ініціатором розриву, то все ж таки уявляли, він вас опередив і це теж мабуть задіває. 3. Дайте собі час зрозуміти що ви хочете взагалі, що вас не влаштовує, а що відкликається. 4. Як би там не було- живіть своє щасливе ні на кого не схоже життя і не бійтесь, не бійтесь, не гайте час і не обманюйте себе.
Коли збиралася з ним раніше розлучатися і для себе писала на листку позитивні і негативні моменти в шлюбі, то один негатив, з позитивного якісь спогади і діти. Перед війною вже прийшов час,я остаточно вирішила, що пора, ми посварилися, він не говорив зі мною якийсь час, навіть на день народження не пр вітав, отак і проходив німцем, і тут війна, яка нас штучно примирила, але шило не заховаєш у мішку, от воно і вилазить
Кина_не_будет• 05 марта 2023
Ой, автор, обнимаю. Я всю жизнь занималась одна в браке детьми, школы, больницы, готовка, все праздники,одежда, все, до мелочей, мой и не вникал, но я всегда и работала еще, а сейчас, как сказала, что хочу развестись, детям 9 и 12 лет, так стал прямо золотой папа, много времени с ними проводит, готовит вкусняшки, возит везде, а вот я стала меньше, взяла еще подработки, чтоб ’подушку’ себе и детям накопить, думаю, дети так и захотят быть с папашей, скучали за ним, пока мы ездили пол года как беженцы, но уже большие, как выберут их дело, я так устала от брака этого за 15 лет, что хочу пожить для себя, только сейчас в 39 чуть крылья раскрылись, дети стали самостоятельными, много болели раньше. Очень несчаслива, как женщина, как человек, хоть вроде и человек он не плохой.
Чумачечая_• 05 марта 2023
Ответ дляІстеріомама
10 років. У вересні я сказала - стоп! Спалила всі мости, щоб не дай боже не закрадалися думки про страшно, привикла, а як одній і т.ін. Але маю наслідки - дитина залишился з батьком. Але, але, дитя через років 7 піде будувати своє власне життя. Я хочу жити повноцінно, бути коханою, а не ’ проживати’ від року до року.
Розкажіть свою історію, як прийшли до рішення?…10 років немалий відрізок життя
автор Нашли в капусте • 05 марта 2023
Ответ дляСарафанное радио
Та не залишу, в глибині душі розумію, що не залишу з ним, через алкоголь і тому числі. Якби був нормальним, то залишила б
автор Нашли в капусте • 05 марта 2023
Ответ дляКина_не_будет
І я нещаслива як жінка, саме як жінка і вже давно. Два декрета його ніби й не було, все сама, діти підросли, то включився, минулого тижня навіть сидів з донькою хворою, поки я на роботі, правда приготування їжі взяв на себе, я це не люблю. На гуртки возить сина, але на ті, які сам вибрав, на ті, які я записала дітей возити не завжди хоче, типу ти сама це вирішила ти й розрулюй
Lydmila408• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Не можу пояснити. Дурна була та й годі, любила певно. Себе не любила, не смілива, закомплексована, боязка, не впевнена в собі була.
Бідний Ваш чоловік.
Шкода його.
На дуре (це Ви самі написали) одружився..

Елена-ленуся• 05 марта 2023
Ой автор, конец чего то , это всегда начало другой жизни . Я разводилась два раза . Первый раз в браке по молодости , нам было с мужем по 19 лет лет , прожили 3 года , развелись , я подала , он разгулялся , второй брак был конкретный в 23 года мне , ему было 30, прожили 13 лет , я подала на развод , он не хотел+ дети у нас, недвижимость, но руку поднимал , деньги прятал , абьюзер страшный был , я еле решилась на развод , развод был страшный , потом опять брак - и счастлива . Это сначала страшно очень , потом привыкаешь . Единственное, всегда жалела , что не сложился брак второй, потому что , это отец ребенка , отца никто не заменит , если бы он не дрался хотя бы , я бы сохраняла отношения.
автор Нашли в капусте • 05 марта 2023
Ответ дляLydmila408
Бідний Ваш чоловік.
Шкода його.
Скоро буде вільний, можете пожаліти
Міс Всесвіт• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Так, але коли я запропонувала спробувати знову, то сказав, що пробував, але не виходить. Але і те, що через мвсяць-два чи більше ми можемо бути знову разом він не відкидає.
Иногда лучше пожить отдельно, чтобы понять, что двое людей не могут друг без друга. Такой вариант тоже способствует улучшению отношений. Быт задалбывает всех. А мужчины- ранИмые существа.
Застряла• 05 марта 2023
12 років шлюбу. Зрада. Мені тоді було 34, дитині 6 років. Я простила. Пройшло 6 років. Зі свого досвіду автор скажу вам. Те що в нього інша навіть до гадалки не ходи. Дізнаєтеся потім. Це перше. По друге Відпустіть і живіть далі. Буде дуже важко. Але треба . Я жалію що не відпустила. Можу звісно і зараз. Але він рік в ЗСУ. Я чекаю . Молюся. Він 2 місяці спав у машині у дворі тоді . А я вдома лежала як мертва. Все почали спочатку . Він сказав що стало ще краще. Він мене ще більше любе і це не просто слова. За ці роки він це довів своїми вчинками. Але є одне але. Я більше не люблю його. Для мене він зрадник. Так і живемо.
Мотористка• 05 марта 2023
Ответ дляничевока
Та по-любому баба есть!
Ишь ты, не против стосункив он и поважае!
Да 100%, как пить дать !
автор Нашли в капусте • 05 марта 2023
Ответ дляЗастряла
Для мене теж зрадником став у перший рік шлюбу, потім в третій (була спроба точно, чи було щось більше не знаю), я одягла рожеві окуляри і думала, що якось будемо жити. Так хочеться повернути час назад і сказати собі молодій як бути, як вчинити, щоб зараз не страждати. Така каша в голові, боюся, що тривожність повернеться, я ледве з нею справилася за три роки в от знову. Дуже боюся цього стану...
Всех анонимов аноним• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Я вже давно в голові з ним розведена, але як та собака лащилася, коли почую добре слово( він емоційно холодний був майже завжди, дратував мене страшенно, але після розмови цієї мені так паскудно, що передати не можу. Простіше було б, якби в процесі сварки вигнала його чи як. А то просто сіли спокійно поговорили, навіть без емоцій, такі довольна, що нарешті виговоритися і тут мене накрило. Діти ще й повлягалися зі мною по обидва боки, пообнімали мене, а почуваюся так, ніби я одна на цьому світі...
Первые дни и недели очень тяжело,первый месяц страшный.первый год тяжелый,потом будет полегче.вот у меня 3 года прошло уже почти отпустило,но я 25 лет прожила в браке с ранней юности.если бы мой выпивал так я бы и не переживала,вы что!вас бог отвёл от алкаша на старости!
Смурфетта• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Ну я сама не витягну двох дітей. Він дітей любить, це його дуже стримує, хоче знімати квартиру у нашому місті (він з іншого сам), в плані фінансів, проведення часу, каже, що все буде ок, не проти моїх стосунків з кимось, каже, що поважає мене і т.д.
Автор, перейдите в другой формат. Добрососедства, но с чёткими обязанностями. Например он живёт в соседней комнате, но на нем отвести-привести школа/сад, сделать уроки и пылесосить. С Вас постирать и приготовить кушать. Всё, остальное Ваше личное время.
У меня было схоже с мужем, только у него была любовница на стороне. Я молодая, симпатичная, хорошая хозяйка, в сексе огонь, а он на сторону пошёл. Причём из семьи уходить не хотел, типа я погулял и вернулся и так и дальше будет. Секса не было около года, он видети ли устал/не мог/не хотел/потом. А тут выясняется и фея имеется. Мало то, что я не интересна, так ещё и изменяли, как это в купе пережить. Чтоб долго не писать, как итог - я сама гульнула)) БМ подаёт на развод, чтоб припугнуть. А я неожидано согласна, хоть и в душе большая куча гуано. После он попросился остаться в квартире, типа пока найдёт жилье. Говорю не вопрос, с тебя уборка в твоей комнате, коридоре, ванной и туалете. Я убираю свою с сыном комнату и кухню. Готовлю я, продукты полностью на тебе. Коммуналка тоже на тебе. Сына в сад отвести и забрать. Дни когда свободны - мои понед, среда пятница, твои - вторник, четверг, суббота. Воскресенье общий день, ведём ребёнка на развлекаловки.

Было больно, очень. Мной пренебрегли, меня поменяли, мне предпочли, как дальше, как сын, а будет ли лучше. Но старалась в этом не вариться, пошла на стрейчинг, начала ходить в баню, встречаться чаще с подругами. В гардероб начала покупать нескромный вещи. Позволять себе флирт на стороне, появился постоянный любовник.
Знаете что это чмо? Оно стало периодически приносить цветы, делать комплименты. Но так аккуратно, издалека, типа я по прежнему суров, а мне уже не хотелось как той собаке возле него юлить. Смысл, за дверя дома интересная жизнь. Потом в одно из воскресение он захотел погреться свой качанчик после совместной прогулки, но я ему сказала, что меня таким он не ощасливит точно и пусть идёт и качественно под@очит. Потом у меня появились отношения, реально для меня дорогие, я БМ сказала убираться из дома, совместное существование лишает меня личной жизни.
Знаете, чтобы кто не подумал, но у меня было время переболеть, муж был помощником, больше вкладывался финансово. Я думала может что-то и срастётся, но в процессе поняла, что не хочу. Именно такой болезненно варки в себе было месяца 2 и прошло. Я стала оглядываться вокруг)
энциклопУдия• 05 марта 2023
Думаю, у него кто-то есть. И пьет от того чтотне хватает смелости признаться. Поэтому и обрадовался, когда вы сказали что хотите развода. Но в бабе не уверен, поэтому на всякий случай, хочет сохранить добрые отношения и вариант вернутся. Если говорит чтоине против, чтоб у вас был мужчина. Это тоже о том что у него кто-то есть. Сейчас его мучает чувство совести и поэтому ’готов отпустить’. Но как только кто-то реальный появится, будет оббивать пороги и говорить детям что мама шалава.
Главное, пока он в чувстве вины обговорите фин.содержание детей, желательно документально..А также чтобы брал детей на выходные, хотя ьы через 1. Иначе у вас не будет времени ни то что мужч. завести, а и просто отдохнуть. Подумайте трезвой головой самый худщий вариант ващих отношений, и попытайтесь его предотвратить.
Колупалочка• 05 марта 2023
Меня на прошлой неделе муж тоже «отпустил», еще месяц назад удерживал, ревновал , а вчера сказал «найди себе кого-то». Чувств нету у нас двоих, осталась привычка и двое сыновей , один из которых еще школьник. Не понимаю , как дальше жить. Если разводиться- старший будет с ним, а младший со мной , но отсутствие общения с отцом плохо скажется на ребенке. И еще проблема в том, что если муж обижен - транслирует свою злость на детей, может перестать общаться. Деспот.
Меня не звали• 05 марта 2023
Автор хорош падать духом.
У вас есть жильё, это самое главное.
Справитесь.

Алименты подадите от средней з/п по региону. Т.е. если средняя по региону 15 тыс, то на 2 детей 33% это до 5 тыс. алиментов.
Будет лучше, поверьте. Детям скажите не до его ухода, а после.

Р.s. Разошлась с 2 детьми, когда им было 5 и 14 лет.
Одни_мысли• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Дякую. Я з психологом працювала ще в шлюбі, це якраз в той період, коли все почало котитися пі три чорти. У мене був невроз, тривожність, от тільки курс антидепресантів пропила. Мені в цьому шлюбі не комфортно було ще від початку, у нього була спроба зради, потім якісь переписки. Все ніби пережили, все змінилося, але мене це завжди непокоїло, я вдавала, що все добре, аби нічого не міняти, не брати відповідальності. А тепер мені 37 і все розлітається, я не знаю як бути з дітьми, я мати нікудишня(((
Нема чого вже в цьому копатися і аналізувати,відношення себе вичерпали давно і в кожного своя дорога,забутися і все.Я важко працювала,що б дітей на ноги поставити,це був мій обов‘язок.Колишній спочатку був,потім виїхав,роками діти його не бачили,з‘являвся раз в 2-3 роки на 2 дні,тому то таке,сьогодні є,а завтра нема.

Акукарача• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
І от що ще цікаво, коли я сказала, що теж його не люблю, коли сказала, що планувала розлучення давно, що машину собі захотіла лише для того, щоб я було незалежною, що в цьому шлюбі мені не комфортно, він аж зрадів, йому аж камінь з душі впав. Тобто, його це зовсім не образило, не знітило, він ніби підвів мене під своє рішення і сказав, що ми все робимо правильно.
Автор, у вашого поки що чоловіка - інша жінка. Це факт, чоловіки не підуть в нікуди. Ви або починаєте ’повертати’ його в сім´ю, чим просто втрачаєте час, нерви в самоповагу, або відпускаєте і дажете собі шанс стати щасливою.
Поясню, чому він зрадів від цих Ваших слів. Він ініціатор розмови про розлучення, ще є залишки совісті, тому він почуває себе винним. А після ваших слів він зрадів, типу він не один цього хоче в вже не такий він і винен. Повірьеч може прийти хвилина, коли Вам буде заявлено: ’а ти ж не проти була! Ти сама хотіла! Пам´ятаєш, ти казала?’.
Мені дуже знайома Ваша ситуація. 2 роки я намагалася налагодити стосунки. Знала про коханку і все-одно - ліпила цукерку з какашки. Чоловік і не проти був, ми ходили до психолога, їздили вдвох в подорожі, але тільки на горизонті з´являлася фея - все коту під хвіст. Я втомилася і подала на розлучення. Розуміла, що рішення правильне, але як я себе їла за те, чи все я зробила для того, щоб зберегти сім´ю, а як же дати без батька, а як же я, 40+ і з 2 дітьми... А він при будь-якому вдалому випадку нагадував: це ж ти заяву подала, а не подала б сиділа б мовчки - діти б росли в повній сім´ї.
Жалію. Дуже жалію. Про одне - ще витратила ті 2 роки на реанімацію ’дохлої лошаді’.
Автор, сил Вам, мудрості, зважених і тверезих рішень і величезного щастя!
Одни_мысли• 05 марта 2023
Ответ дляМилкиМой
Зачем вы рожали двоих детей от этого мужчины??
Хотіла,а як інакше.
Акукарача• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
От почитала, що дівчата пишуть і пазл складається. Знаєте, мені легше мабуть що хтось є, а він виявиться брехуном і зрадником. Але нічого особливо на те не вказувало, завжди вдома вчасно, з сексом правда катастрофа вже давно
У мого фея була на роботі. Трахалися в туалеті. А вдома вчасно був, так.
Ростки жимолости• 05 марта 2023
Автор, а почему он дома спит? Почему не воюет? Пусть идет и мужа нет дома и деньги какие.
И никому разбегаться не нужно.
Моторошні троянди• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Автор что бы вам было на него наплевать вы бы так себя не вели, вы его любите и вы бы никогда с ним не разошлись и даже если бы он сейчас пришёл с вами переспать вы бы переспали при этом зная что он уйдет.
муха в кедах• 05 марта 2023
Нужно отпустить ситуацию, вам станет легче. Просто не углубляйтесь в раздумья, не цепляйтесь за воспоминания. Я неделю назад сказала мужу что ухожу от него, 17 лет вместе прожили. Уйти нужно было гораздо раньше, но шли месяцы и годы, и я постоянно искала за что зацепиться, ведь и хорошее же было раньше, а вдруг снова будет, а это он делал раньше, а вдруг и завтра будет делать. Но проходило время, ничего не происходило, и я тянула эти мучительные для себя отношения. И в один момент я все это отпустила от себя, и пришло прозрение, я теряю здоровье, силы и время на человека, который только забирает и ничего не отдает взамен. Такие односторонние отношения, когда один человек делает все, а второй только этим пользуется.
Я вам желаю побыстрее избавиться от этой эмоциональной зависимости, и радоваться новой жизни без того, кто не достоин быть рядом с вами. И найти такого человека, с которым вы будете счастливы.
я Кукарача• 05 марта 2023
Ответ дляОдни_мысли
Хотіла,а як інакше.
В смысле хотела? От мужчины, с которым вечные проблемы?
Тепличная• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Дитина сама вирішила? Скільки дитині? От, чесно, я би дітей йому залишила, а сама кудись пішла б, але для них це буде катастрофою, вони лише зі мною хочуть бути.
Детей пьющему мужу? Автор, одумайтесь
Тепличная• 05 марта 2023
Ответ дляП´яна вишня
В нього хтось є.
Бутылка у него есть, судя по всему
Голубка миру• 05 марта 2023
А як він себе вів ці три роки? Що було з сексом? Хочу провести паралелі і зрозуміти щось для себе.
А по темі- в нього точно хтось наклюнувся, і з’явилась надія нарешті на стосунки, тому і сказав остаточно. Чоловіки дуже рідко йдуть з сім’ї в нікуди.
Голубка миру• 05 марта 2023
Ответ дляНашли в капусте
Та хіба не казав би, раз на те пішло. Духу ж не забракло сказати, що я йому байдужа. Час покаже. Його батьки прожили жахливо, вічно сварилися, батько зраджував, сказали, що жили заради дітей, Мама на фоні нервових зривів захворіла і померла, от він і вирішив, що так жити не буде.
А чого про це казати? Він же тоді буде козел, який кинув жінку з дітьми. Для чого йому відчуття вини своє поглиблювати і перед людьми/родичами бути мудаком. Так він пухнастий, просто розлюбив, але дуже поважає і кається🤦‍♀️