Тут надолго• 12 марта 2023
Повертаємось додому в російськомовне місто.
Рік прожили на Прикарпатті і хочемо повертатися додому в Дніпро. Дитині 3 роки, тобто можна вважати, що заговорила вона у Франківську, ходить у садочок звичайно україномовний. Хочемо повертатися додому, всі наші друзі, а також бабусі дитини - російськомовні, мене від цього аж вивертає, не від того, що розмовляють, це їх вибір, а від усвідомлення, що дитина почне розмовляти рос мовою або ж суржиком. Попитала сусідів в Дніпрі, хто з дітьми, то 90% на майданчиках російськомовні. Садочки державні зачинені, а приватні деякі пишуть, що україномовні, а по факту діти розмовляють російською, вихователі 50 на 50. Як зберігти дитині українську мову? При умові, що ми з нею спілкуємось українською, цього ж не вистачить? Зрозуміло, що будемо говорит і пояснювати, але їй тільки виповнилось 3 роки
Ответ дляgizma2019
А я вижу другую картину, кто то так и пишет безграмотно, а кто то подтянул русский
Так я знаю украинский, в письменной форме даже лучше русского)
Зачем тратить время на «подтянуть русский», если его можно применить для изучения английского, немецкого и т.д.?
Якщо не збираєшся в майбутньому з россіянцями діла мати і жити в россіі.
lana_banana04• 13 марта 2023
Ответ дляА_К_М
Ні секунди не вірю.
Якась абстрактна половина сім´ї... Це хто, бабуля з Липців і свекр у Водяном?
Дитина ваша в школі з дітьми якою спілкується? На вулиці? Ви в магазині?
Отож.
Ну не верьте. Каждый говорит на удобном для него языке, и все друг друга понимают. И это не бабуля и свекр, а в семье. И в городе тоже так.
Вам такое, видимо, кажется чем-то сложным для восприятия и понимания. Ну, бывает)
Цвіту і пахну• 13 марта 2023
Ответ дляKrupinkaSs
Євреїв?А ,ну,тоді ладно,що нам до тих євреїв,не така вже велика трагедія,правда?
Ніхто не зменшує страшну вину росії перед нашим народом,вони тварини і нелюди ,але порівнювати той фашизм і цей фашизм,і казати ,що той чи інший не такий вже і страшний,це м´яко говорячи неправильно
росіяни фашисти?
Ответ дляlana_banana04
В Киеве так же, более того, до вот этого дурдома с языками я и не обращала внимание на каком языке со мной общаются, мне оба языка родные и одинаково воспринимаю
У меня начальство полностью украиноязычное, но я говорю на русском, все ок, все друг друга понимают
Ответ дляПодрысь
Харьков всегда был культурным городом, город студентов, многонациональный город. Ни у кого не было заскоков по поводу языков, сколько себя помню. Хочешь на укр, рус, англ, арабском, китайском.. лишь бы понимали друг друга.
За это любила и люблю этот город.
А кто в нем не жил и не был, тот будет рассказывать о ущемлениях. Бестолку таким доказывать, они как рашики непробиваемые)
За это любила и люблю этот город.
Все життя прожила. Досить брехати. Якщо ви не україномовна, то ви проблем цих просто ніколи не бачили і не знали.
Двомовна дитина в неї, в Харкові, ахха... Посмішить кось приїжджого) а я корінна салтівська, я все про це знаю. Більше ніж хотілося б.
SweetInn4ik• 13 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Аналогично.
Нет даже переключателя в голове-не осознаю где в какой момент украинский, где-русский.
Мало того, сейчас такое же с польским)
Ответ дляА_К_М
Ні, це загальні і поширені випадки за останні десять років як мінімум.
В вишах, садочках, школах. В позашкільній освіті.
Бризжуть слюною, обзивають, відправляють жити на западную. Шиплять в спину, ображають дитину.
Найм´якіше - ви што, с дєрєвні? А па нармальнаму гаваріть нє можеш? - це моїй дитині, в 2019 році.
Ви не знаєте про проблеми китайців/чорношкірих/україномовних, бо вам все одно на їх проблеми. Бо ви не китайка, не чорношкіра і не україномовна.
А не тому, що цих проблем -у україномовних зокрема- не їснує.
Це з обох боків таке, залежить від людей. Мої діти зараз ходять до чеської школи і у молодшої в класі є дівчата з заходу України. І вони мою пресували, що вона не так говорить українською. Казали говорити ’по-селянськи’. Ми з півдня.
Mira29-c3c3• 13 марта 2023
Ответ дляBrus-nika
Тільки жити однією країною, не завадило правлінню СССР створити штучний Голодомор, ще й не один.
А так да, прямо «мыжебратья»
Та там у всіх коментах червоною ниткою мижебратья тягнеться .
Ответ дляgizma2019
Я ’не протрымалася’, а в гости ездила)
В Лисичанске и Северодонецке бывала и раньше и надеюсь ещё побыть, никто меня за украинский не гнобил, даже наоборот
Повторюся, щоб ви там встигли зрозуміти, бувши в гостях?
Місяць, це смішно.
Тим більше- ну дєвушкі, ну хто вам повірить в вашу україномовність на сході, хоч на пару тижнів, в ваших як би ’двомовних’ дітей, якісь міфічні ’півсім´ї’, якщо ви тут активно строчите напарускі суцільну какуюразніцу?
І тулите якісь неоковирні ета нас ат чівата атвлєкают?
Якщо неозброєним оком видно, наскільки вам на тую українську насрати з високої гірки?
Ну смішні ви, чесне слово
Місяць, це смішно.
Ну смішні ви, чесне слово
Ответ дляKrupinkaSs
То по вашій логіці,ці росіяни ,які нас зараз вбивають ,через 80 років не будуть турбувати наших онуків.І наше відношення до них буде як до німців зараз .
Я не можу знати, що буде через 80 років. Але ж сотні тисяч наших біженців не зважають на Другу світову, поїхали рятуватися саме до німців. Та і поляки нас пригнічували кілька століть. А зараз кращі друзі. Тому не виключено, що і з рашкою так може бути. Це дивлячись, що залишиться він нас і від рашки.
KrupinkaSs• 13 марта 2023
Ответ дляgizma2019
Ну не только с рашкой, а ещё при СССР мы очень даже одной страной жили, потому все ну очень относительно
Та не кажіть, хто нас тількі не вбивав і не гнітив.