Я-ваш шанс• 31 марта 2023
Перше причастя
Чи була у вашому житті така подія, як перше причастя?
Як відбувалася, що значила для вас, як святкували в сімейному колі?
Напишіть також, з якого регіону України ви і до якої церкви ходите.
Дякую!
Просто Фіфа• 31 марта 2023
Урочисте Перше причастя є лише у католиків, православні із дня хрещення причащають дитину.
Добродійка• 31 марта 2023
Так, була , пам´ятаю добре , була гарна сукня , сімейний обід. В дочки теж було.
Шаманю второпях• 31 марта 2023
Перша сповідь в 7 років , і причастя теж після сповіді
І, так, православні християни причащають дитину з народження
Наверняка• 31 марта 2023
помню прабабка меня водила, Покровский монастырь, регион Киев.
в семейном кругу не праздновали, ну сходили и сходили, бабка послушницей была туда ка на работу ходила.
помню свое отношение как всей толпе с одной ложки спиртное давали и булки невкусные (бабка их и пекла) и зачем-то рассказывали, что это человеческая кровь и плоть, ну хорошо что я уже довольно большая была чтобы понять что это не так, ну думаю психушка у них поехала такое выдумывать...
а в кафе если дадут кофе в чашке со следами чужих губ все почему-то скандал устраивают...
бред...
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляШаманю второпях
а ви звідки, з якого регіону, і до якої церкви ходите?
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляНаверняка
бред...
це просто причастя, а не Перше Причастя
Просто Фіфа• 31 марта 2023
Ответ дляЯ-ваш шанс
Не мені, але в усіх православних храмах дітей сповідають з 7ми років і від регіону це не залежить.
Просто Фіфа• 31 марта 2023
Ответ дляЯ-ваш шанс
це просто причастя, а не Перше Причастя
Ніхто не знає, окрім вас, що ви розумієте під терміном ’Перше причастя’.
Перше Причастя лише в католиків і греко-католиків. Спочатку рік катехизації, підготовка, перша сповідь і Причастя. Дітки всі у святкових вбраннях, це сімейне свято, в недільних школах теж святкують.
В православних такого немає, дітей причащають з моменту хрещення. Перша сповідь в 7 років, але на парафіях дітей не готують до цього, взагалі сповідь зробили як допуск до Причастя, це неправильно, повністю нівелюється таїнство сповіді.
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Просто хочу статистику підбити
в моєму розумінні, тільки в католицьких, греко-католицьких приходах по всій Україні є свято саме Першого Причастя. Зі спеціальним вбранням, аксесуарами, коли з’їжджаються гості-родичі привітати дитину.
в Православній традиції вже при хрещенні дитина приймає 3 таїнства: хрещення, миропомазання, причастя. Тому люди з більшості регіонів України - центр, північ, схід, напевно, навіть толком не будуть знати, що таке перше причастя.
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляПросто Фіфа
Ось що:
Перше причастя — церемонія в деяких християнських традиціях, під час якої член церкви вперше приймає таїнство Євхаристії.[1] Найбільше поширена в багатьох парафіях латинської церковної традиції Католицької церкви, Лютеранської церкви та Англіканської церкви (інші церковні провінції цих конфесій проводять Перше причастя парафіян після того, як вони отримають хрещення та миропомазання).[2][3] У церквах, які святкують обряд першого причастя окремо від хрещення або конфірмації, це зазвичай відбувається у віці від семи до тринадцяти років, часто діючи як обряд переходу. В інших деномінаціях перше причастя зазвичай відбувається після прийняття миропомазання, яке відбувається в підлітковому або зрілому віці, тоді як православні християни вперше приймають таїнство Святого причастя в дитинстві разом з хрещенням і миропомазанням .
Творог для розжига• 31 марта 2023
Ми православні,західна частина,у похресниці перед 1 класом було,у сина має бути у травні після 3 класу,маєм вивчити молитви і підготуватись
Просто Фіфа• 31 марта 2023
Ответ дляЯ-ваш шанс
Ось що:
Ну там же і сказано, що це характерно для католиків, лютеоан і англіканців, а не регіональна традиція.
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляТворог для розжига
бачите, західна частина.
так само мені чоловік доводить, що всі мають мати перше причастя.
хоча це , по правилах, необхідна процедура для тих, кого хрестили без причастя. що характерно для католиків і греко-католиків. православні вже мають як частину обряду хрещення - причастя.
але от ви - з заходу України. там популярна ця традиція через вплив католицької віри протягом довгого періоду в минулому. тому навіть православні церки, але тільки в тому регіоні, мають церемонію Першого Причастя.
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляПросто Фіфа
так, я знаю, що там сказано. мені потрібна статистика від людей по регіонам. в мене сімейна суперечка на цю тему.
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляТворог для розжига
вам, напевно, як людині із західного регіону, ясно, як добрий день, що таке Перше Причастя, як воно відбувається, який масштаб цієї події. Хоч ви і з Православної церкви.
а мені, як людині з північного сходу, взагалі незнайома ця історія. може, хіба з кіно.
Дюймовочка• 31 марта 2023
Ответ дляЯ-ваш шанс
Просто хочу статистику підбити
И? От этого незнания их жизнь как-то сильно поменяется?)
У православных свои обряды
Наверняка• 31 марта 2023
Ответ дляЯ-ваш шанс
це просто причастя, а не Перше Причастя
для меня первое)))
Ответ дляЯ-ваш шанс
бачите, західна частина.
Немає в православній традиції Першого Причастя, ні на сході, ні на заході.
Oksana0612• 31 марта 2023
Ответ дляМДТ
Є, вже багато років.
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляМДТ
Здивуєтесь, але на заході Україні, люди всі приблизно однаково уявляють собі обов’язкові масштабні події в релігійному житті людині, і це не залежить від парафії
Я-ваш шанс
• 31 марта 2023
Ответ дляДюймовочка
У православных свои обряды
так, на сьогодні це гаряча тема в моєму житті
Дюймовочка• 31 марта 2023
Вот, например, многие знали про обряд обливания водой прохожих в первый понедельник после Пасхи в западных регионах?
А для кого-то в западных регионах незнаком обычай носить кутю крёстным на Рождество, широко распространенный в восточных и центральных.
Творог для розжига• 31 марта 2023
Ответ дляЯ-ваш шанс
Та в мене не було такого в дитинстві,тільки завжди казали що діти йдуть сповідатись з 7 років,але наприклад то в селі так,а в місті в нас після 3 класу,в нас всі наряджаються,я он теж плаття купила вишите,правда ще вшити треба,подарунки похресниці брала,сережки( срібні) і Біблію,до сина хресні певно не прийдуть всі десь в розїздах
Дюймовочка• 31 марта 2023
Ответ дляЯ-ваш шанс
Ого, и что случилось,что аж горячая?
Oksana0612• 31 марта 2023
Ответ дляМДТ
Старшому сину 20 років і в нього було Перше Причастя в вигляді як пише автор - святково всі в церкві.
І так кожного року є. Церква православна. Львівська область але і в інших західних областях теж так є.
Ответ дляЯ-ваш шанс
Я живу в західному регіоні України. Православна. Немає такого поняття. Священники говорять батькам новохрещених дітей, обов´язково приведіть на Причастя дитину, але це не те саме, що Перше Причастя в католиків.