Анонім Перший• 06 апреля 2023
Оповідання в підручнику 5 класу, де мати б´є сина по голові, а батько вбиває
Володимир Винниченко "Федько-халамидник". І батько потім вбиває дитину, її хоронять. Взагалі дуже, дуже жорстоке оповідання. Не розумію, невже немає нормальних авторів та творів для дітей 10-11 років, щоб включати їх творчість в цю нову програму? Сьогодні син підійшов до мене з питаннями, я прочитала та реально заплакала. Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху. А тут шкільна програма.
Ось уривки:
І вона з усієї сили вдарила Федька по голові. Федько аж упав
на одне коліно й закрив руками голову. Мати знову хотіла вдарити його.
— Говори ж, падлюко! — торсонула його мати.
Федькові знов упала з голови шапка, як ударив його Толин
батько.
Потім Федька поклали на стілець і били вже як слід. Але
Федько й на цей раз навіть не скрикнув. Тільки, як батько
пустив руку, якою держав його, Федько впав додолу й не
ворушився.
— Уставаай!!! — ревнув батько й шарпнув сина за руку.
А через три дні він лежав мертвий.
Для мене неприпустимо публікувати таке 10-11 річним дітям(((
Ось уривки:
батько.
ворушився.
А через три дні він лежав мертвий.
Mashka21.06• 07 апреля 2023
Ответ дляПолюю на дрони
Автор,
« Мої сусіди через стінку теж бьють доньку 6 років, як вона плаче та кричить, аж серце щимить, я стараюся кудись відправити сина, щоб він не чув цього жаху» - ну то есть, вам главное отправить куда-то сына, а жизнь соседского ребенка вам не интересна? Ваша байдужість неприпустима, а ви про оповідання пишете…
++++
То, что за стенкой ребенка лупасят это фигня, главное, что сыначку автора произведение травмировало
Ответ дляMarina444448
Я мало интересовалась вопросом. Но лично ничего жизнеутверждающего из школьной программы украинской литературы или просто интересного для ребенка не помню. Я надеюсь, что сейчас что-то изменилось. Пока ребенок в младших классах и читает в основном только что-то в переводе иностранных авторов дома, украинских авторов только Нестайко читали.
так вся мировая классика такая тяжелая. Считают, что нужно изучать в школе такую литературу, это развивает чувство эмпатии, то есть способность к сопереживанию.
Shady lady• 07 апреля 2023
Ответ дляhrushyk
От такого в нас точно не було
Це теж з укр.літ ?
Напевно. Я вже точно не пам‘ятаю.
Пам‘ятаю що вчителька це читала нам
Ответ дляЛюбви вам!
Письменник зловив хайп, він вважав за потрібне висвітлити незручні теми. Знаєте, а кожен сприймає це так, як може. Але чому ви узагальнюєте - мені невідомо. Ви , мабуть, б’єте своїх дітей до нестями.
Ви ж розумієте, що Винниченко висвітлив не одну проблему.
Цей твір- шедевр!!!
Не переходьте на особистості- це дно.
Дітей не била. Били мене в дитинстві..
І?
Цей твір- шедевр!!!
Не переходьте на особистості- це дно.
Дітей не била. Били мене в дитинстві..
І?
Veronainika• 07 апреля 2023
Ответ дляBetelgeise
Воно про життя української сім´ї в Середньому Придніпров´ї.
Ну и жизнь, не дай Бог...
Ответ дляЛюбви вам!
Погляньте, скільки жорстокої реальності...
Чи краще сховати голову в пісок?
Ответ дляЛюбви вам!
Таки додам.
А школи? Де дітей лупцювали’ указками’, ставили на коліна з книгою над головою чи підіймали за вухо над партою?
Чому ми мовчимо про таке?
Це ж наше дитинство
Чому ми мовчимо про таке?
Це ж наше дитинство
Ирина-bbd0• 07 апреля 2023
Ответ дляSanechko
Таки додам.
Чому ми мовчимо про таке?
Це ж наше дитинство
Чому ми мовчимо про таке?
Це ж наше дитинство
Так и линейкой мальчиков лупашили и между прочим многие родители оправдывали. ’А что с ними еще делать’
kot_begemot_kot• 07 апреля 2023
Может, составители учебник считают, что дети должны знать, что где-то есть такие ужасные родители, как в рассказе. тогда они будут ценить своих и благодарить за хорошее отношение. А не удручаться тем, что родители Пети купили айфон дорогой, а мои плохие, потому что них нет такой возможности. Я так думаю.
Мальчик проникся сочувствием. У вас, Автор, очень хороший сын.
Ответ дляИрина-bbd0
Пам’ятаю, як десь в класі другому вчителька вліпила однокласнику по хребту...він від болю почав звиватися, як вуж...а вчителька зробила винним іншу дитину: мовляв, ноги засунув під парту і...штовхнув
птицаворона• 07 апреля 2023
Ответ дляПолюю на дрони
Ну раньше Муму читали и плакали…. Теперь это. Ну это жизнь, не все ж розовые пони будут.
Вы соседям полицию вызывали?
Чому ’тепер’? Ми його на початку 2000х в рамках шкілької програми проходили.
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляГоспожа_тамагочи
та да.. про рабство в Америке и Англии забыли!! Оно было пострашнее крепостного строя
не знала,и забыла, о мировой истории также.
Одно то, уже, чтобы назвать царскую россию цивилизованным государсвом, надо вообще себе отчета в словах не иметь
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляSanechko
Таки додам.
Чому ми мовчимо про таке?
Це ж наше дитинство
Чому ми мовчимо про таке?
Це ж наше дитинство
Читаю в ужасе.
Если у вас было такое детсво, то вполне очевидно, что подобные произведения находят у вас отлик.ТОлько не надо бы писать про ’наше детсво’.
не думаю, что вы правило, скорее исключение.
И восприятие детей с нормальным детсвом, разумеется, будет другим.
woman Warrior• 07 апреля 2023
Ответ дляSanechko
Откуда вы это черпаете, вы как будто зону для малолеток описываете, уж простите.
yana borozenec• 07 апреля 2023
Такі твори знайомлять дітей з реальним життям.
Не для усіх діток батьки це-піклування та захист.
На жаль ми не живемо у ідеальному суспільстві:(
Вперше з жорстоким поводженням з тваринами я теж дізналась з книг.
Труп нареченої• 08 апреля 2023
Ответ дляЗаела_пластинка
Там от укр лит останется только Хуха-моховинка, после родительской петиции
ви з болот?
Liebelebenn• 08 апреля 2023
Ответ дляГоспожа_тамагочи
О, крепасное прАво нє страшноє, а вот в Амєрвкєєєє... Вимикайте раша та.
Українцям вистачило сраного совка з рабськими трудоднями. Українці були рабами до 1960х! Важко уявити таке...якісь 60т років тому було рабство. А 80т років тому соані кацапи вивезли мільйони українців на північ і створили другий голод , вбивши 500т тисяч голодом.
Кончені покидьки, а ще гидкіші і паскудніші хохли-малороси, які забули що з нами кацапня робить всю нашу історію.
Мої предки ще тисячу років тому будували Зміїний Вал на Київщині , щоб захиститися...і все дарма, поки деякі мають курячу пам´ять
paparapa123• 08 апреля 2023
Твір не можна читати у відриві від історичного контексту. Події твору-це початок 20 сторіччя, майнове і класове розшарування суспільства, явища що призвели врешті-решт до кривавих подій 1917 року. Единий момент-для 5 класу рано не через жорстокість, а через те що 20 сторіччя по історії ще не проходили.
Мені цікаво, коментатори що пишуть про «брєд», ви Діккенса читали? Андерсена? Ви знаєте, як в ті часи використовували дитячу працю, і чого вартувало життя дитини? Майже вся «дитяча» література 19-початку 20 сторіччя жорстока, бо писалась про жорстокі часи
woman Warrior• 08 апреля 2023
Ответ дляpaparapa123
читали.Много читали.Диккенс представлен в 6 класе во втором семенстре единственным произведением.Рождественская песня в прозе.
А то, что вы пишете-причем верно, подтверждает, что в общем и целом эта система образования себя изжила, и давно.
И разумеется, никому не приходит в голову, что что сначала знакомят с историей, причиной и следсвием, а на эти знания можно уже давать какую то соответвующую пониманию литературу, а не то, что сейчас.
И так в принципе, во всех дисциплинах, добрая часть которых явно не нужна, или нужна, но не всем.
woman Warrior• 08 апреля 2023
Ответ дляLiebelebenn
то есть , если нечно страшное и недопустивмое происходило не в Украине, то оно становится менее значимым для всемирной истории, и не стоит ни понимания, ни осмысления, ни изучения?
Ответ дляyana borozenec
А коли батько насилує доньок - теж можна в 6му класі вивчати?
По темі: досі пам´ятаю ’випросилася’. Тут згадували ’Новину’. Я тоді подумала: ’випросталася’ -типа распуталась и убежала.
Запомнилось на всю жизнь: нас со школы приучают, что если совсем невмоготу, остается самоубийство. Другого выхода нет. И долго думала: а детей смогла ли бы я, если им все равно от голода смерть? Чтоб не мучались.
И о Медее так думала.
Чукча Особенная• 08 апреля 2023
Цей твір залишив у мене жахливі спогади в дитинстві. Пам´ятаю, як закрившись в туалеті, щоб мама не бачила, я читала підручник та плакала навзрид. Так було його шкода(( Я вважаю, що цей твір не повинен бути в шкіл ній програмі, це шкодить психіці дитини.