Кишмишная Мая• 24 апреля 2023
Ви зараз залишаєте чайові у кафе, ресторанах?
Деколи на вихідних з чоловіком можемо вибратись у кафе, раніше завжди лишали чайові. Зараз середній чек виріс у ціні суттєво, чайові відповідно теж. Задумалась і тепер мабуть буду лишати тільки якщо дуже сподобалось або якщо сиділи великою компанією, бо лишати кожен раз набігає чималенька сума...Питання до тих хто зараз в Україні (інші країни не беремо, бо там свої підходи і традиції, чайові вже можуть бути включені) - чи лишаєте ви зараз чайові у кафе, ресторанах? чи змінились якось ваші погляди на це питання за останній час?
Результат:
вже голосів:
46 (41.07%)
лишаю завжди
24 (21.43%)
лишаю рідко, в певних випадках
15 (13.39%)
не ходжу по закладам
12 (10.71%)
ніколи не лишаю
10 (8.93%)
свій варіант, тиц
5 (4.46%)
я не в Україні
Кишмишная Мая
• 24 апреля 2023
Ответ дляKusalochka
Оставляю, конечно же. У вас за рестораны прям большая сумма набегает и бедненькие 10% вас разорит
мне на моей работе никто чаевые не платит
скорее наоборот клиенты еще и выбивают скидки и свои условия, хотелось бы тоже им так отвечать
Каркуша Клара• 24 апреля 2023
Ответ дляНічний дожор
Я просто не понимаю, на кафе и рестораны деньги есть, а на чаевые официанту «ой, это ж 2 кг картошки»
А что, официанты разве зарплату не получают?
Распутница• 24 апреля 2023
Ответ дляЧервона ікорка
наоборот,официант думает,что вообще обслуживание не понравилось,раз ничего не оставили.
Я раньше так думала. Оказывается, нет. Меньше 20 грн говорили не оставлять, это обидно им.
Kusalochka• 24 апреля 2023
Ответ дляКишмишная Мая
Ваша работа предполагает чаевые?
Инстагра_мерша• 24 апреля 2023
Ответ дляКишмишная Мая
это же не один раз, в месяц что-то и набегает. на еще один поход в кафе, например
Оставлять чаевые или нет-это личное дело каждого. Если вам бьет по карману, то вы можете и не оставлять. Мы ходим не часто, поэтому оставляем около 10%
Білка в колесі• 24 апреля 2023
Ответ дляКофр для ноги
А для мене незрозуміло за що саме ви даєте чайові? За те що то їх робота?
Тобто навіть якщо обслуговування х@мське або каву вам дали помиї то ви все одно залишите чайові?
За що бонус у вигляді чайових?!
За просто так?!
За що бонус у вигляді чайових?!
За просто так?!
За те, що мене обслуговують у сфері послуг. Якщо нахамити можуть - залишу номінальні чайові - 20 відсотків. Якщо якісно обслуговують - більше залишу. В них немає такої ставки, як у працівників в офісі та інших установах - лише номінальна. І основна з/п - це їх чайові. Я цу розумію, тому і залишаю подяку бо це їх хліб. Не за просто так, а за те, що в таких обставинах людина опинилась, нажаль система не передбачає фіксованої достойної з/п, ну і тому що я не сама пішла собі каву зробила, а прийшла до когось, хто мені нехай з добрим настроєм або поганим, але зробив. Це - нормально.
Гладиолус• 24 апреля 2023
Ответ дляБілка в колесі
20% если нахамили?
ЯкаКраля• 24 апреля 2023
Девочки, оставляйте, пожалуйста,чаевые и врачам! С каждого гривен до 20-50 и врач уже сможет после работы зайти в продуктовый магазин . Я не шучу. И частные клиники это особо касается, поверте, частные клиники платят врачам очень немного. Это правда.
Білка в колесі• 24 апреля 2023
Ответ дляГладиолус
20% если нахамили?
20% - це норма. Це - їх хліб. Навіть якщо день не задався та офіціант не в дусі
Гладиолус• 24 апреля 2023
Ответ дляБілка в колесі
Офигенная логика - платить за хамство
всемВсёИмного• 24 апреля 2023
Ответ дляБілка в колесі
Номинальные 20%?
Червона ікорка• 24 апреля 2023
Ответ дляЯкаКраля
Гладиолус• 24 апреля 2023
Ответ дляЯкаКраля
Неправда.
Білка в колесі• 24 апреля 2023
Ответ дляГладиолус
Офигенная логика - платить за хамство
Ні, платити за послугу. Не за хамство, а за послугу.
В танке• 24 апреля 2023
Коли чоловік на ротації і пропонують пригоститися кавою нам, він все одно сплачує за все, дякує і аргументує, що таким чином підтримує малий бізнес.
Я без нього іноді можу випити кави з батончиком лише від бариста на тренуванні в залі детей, але там розрахунок картою.
Гладиолус• 24 апреля 2023
Ответ дляБілка в колесі
Все расходы я оплачиваю, когда по чеку плачу
всемВсёИмного• 24 апреля 2023
Ответ дляБілка в колесі
Так
Знаю 5-10%, про 20% слышу в первый раз. Где столько оставляют?
В танке• 24 апреля 2023
Ответ дляРаспутница
Ну це 2-5 кг картоплі, не сказала б що це копійки.
Картопля, писали сьогодні, по 150 гривен.
Білка в колесі• 24 апреля 2023
Ответ дляГладиолус
Так, то ви сплачуєте власникам закладу та працівникам кухні на з/п. Офіціант цього не бачить бо значна частина його/її з/п складає саме чайові
Гладиолус• 24 апреля 2023
Ответ дляБілка в колесі
Им платят ставку, модно на нее не соглашаться
Кофр для ноги• 24 апреля 2023
Ответ дляБілка в колесі
Вибачте але для мене не зрозуміло чому ви вважаєте що людина котра обслуговує клієнтів в сфері обслуговування опинилася там через скрутне становище??
Тобто ті хто працює барвиста чи офіціантом то відразу бідні нещасні?!
По вашій логіці давайте будемо давати чайові і вчителю і продавцю на касі а також консьєржу та всім хто опинився на неприбуткових професіях?
Якось перебор в добрих справах.
Піти працювати саме на цю професію це вибір дорослих людей. Чому ви вирішили що вони не усвідомлюють їх коло обов´язків та перспективи отримання чайових?!
Не розумію вашої логіки
Якось перебор в добрих справах.
Не розумію вашої логіки
Распутница• 24 апреля 2023
Ответ дляВ танке
То ж для тих, кому 50 грн чайових - дрібниця. А нам, простим людям, дорога в атб, як он вище писали
всемВсёИмного• 24 апреля 2023
В одном ресторане отдельной строкой включили банкетные 10%, уточнила за что, убрали. Официанту и так даю 10%
В танке• 24 апреля 2023
Ответ дляЧервона ікорка
вам жалко положить 20-30 грн чая?
Деяким, так. А це менше, ніж літр бензину)
всемВсёИмного• 24 апреля 2023
Ответ дляВ танке
За 10кг?
Білка в колесі• 24 апреля 2023
Ответ длявсемВсёИмного
це негласне правило у всьому світі, досить популярно розписано в статті The History Of Tipping