Просто в розпачі.
Ответ дляLertka
Навіть не знаю, говорять там краще. Я б світ заочі поїхала....але страх....вже без житла в Україні....без чоловіка 😭. Лишилася одна з дитиною. Навіть підтримки немає від кого.
Не дай бог у вас ситуация. Вам везде не легко будет. Держитесь. Пусть бог все управит найлучшим для вас образом.
Ответ дляLertka
Говорять? Ви дивна. Є купа груп, купа інформації. Треба гуглити, в фейсбуці і телеграмі читати, питати і тп. Складати приблизні варіанти, потім копати далі і приймати рішення. За руку вас водити не будуть. А може повезе і будуть) але бути амебою при наявності дитини не гоже. Беріть себе в руки і вперед.
Якщо зовсім важко - психологи, церкви.
Вихід є завжди.
Якщо зовсім важко - психологи, церкви.
Вихід є завжди.
Олена -21e1• 09 мая 2023
Їдьте в Германію . Без доромоги вас не залишуть. Тільки прийдеться пройти через лагерь. Це не страшнійше чим бути під бомбордуванням, чи в окупації. Голодні не будете, соціальна допомога на дорослого виплачується.
Ответ дляОлена -21e1
А без лагеря есть хоть какой-то вариант обойьись? Знакомая боится ехать с ребенком-подростком, так как не хочет в лагере жить. Но и здесь страшно.
мама-маша80• 09 мая 2023
Ответ дляОлена -21e1
Чого тільки на дорослого, на дітей також виплачується.
мама-маша80• 09 мая 2023
Ответ дляLertka
А в які землі поїхати? Не підскажете?
Я не знаю, я в Україні. Але багато хто із знайомих в Німеччині. З житлом тяжко, але выплаты є і не погані.
алергирина• 09 мая 2023
Ответ дляLertka
Де там буду жити, за що жити, як з дитиною, як далі жити........
Я так їхала, ще й з дитиною хворою дуже. Але не спробувавши ви незнатимете як буде. Вернутись завжди зможете. Я їхала просто в нікуди бо в Київ мали лягати в лікарню, після 24 лютого, дитина була на препаратах і треба було контролювати це аналізами, а як їх було здавати? Де брати ліки? Дитині хвилюватись не можна було, а бігати в укриття ночами тим більше. Тому я за ніч зібрала валізу і поїхала якимсь автобусом в нікуди просити про допомогу
Khmelnichanka• 09 мая 2023
Автор, зважте на те, що бюрократія страшна, все робиться дуже довго, якщо будете стояти на обліку в Джобцентрі, то звітуєте за всі доходи, медицина специфічна, житло знайти теж важко. Також дітям тут обов´язково відвідувати школу, інтеграційні краси (для дорослих), і в цілому - країна правил і обмежень. Заборони і штрафи на кожному кроці :).
Але.
Тут безпечно - це головне.
Німці (більшість німців) дуже нас підтримують, держава надає соціальне забезпечення кожному члену сім´ї, надає медстраховку, сприяє в інтеграції, оплачує оренду житла (якщо людина не працює).
Тобто саме тут ви точно не залишитись на вулиці і не буде е голодувати.
В плані соціальної підтримки Німеччина - один із лідерів.
В плані людської підтримки - кому як пощастить, особисто мені гріх скаржитись, все дуже по- людяному.
Німці - емпатійні і співчутливі, якщо не вилазити їм на голову, поважати їхні закони та не обманювати їхню державу.
Але.
Тут безпечно - це головне.
D o l c e V i t a• 09 мая 2023
Ответ дляLertka
Вам реально в Германии будет легче. Сначала это будет общежитие( во многих нормальные условия , новые душевые, кухни, стиралки), потом снимите квартиру. Германия ваш вариант т.к у вас ребёнок и вам будет проще какое то время потратить на поиски жилья и изучение языка, поиска работы без потери своих финансов.
D o l c e V i t a• 09 мая 2023
Ответ дляtotana
Как вы это себе позволяете? Вам же нужно искать жильё , получать документы. В лагере, не знаю почему его так называют, это общежитие, многим даже легче будет сначала. Там приходят волонтеры и помогают заполнить документы, там много наших и вы сразу сможете с кем то познакомиться и воспользоваться какими то советами
Ответ дляKhmelnichanka
Але.
Тут безпечно - це головне.
Але.
Тут безпечно - це головне.
Дякую. А куди краше їхати не підскажете?
Ответ дляNatal_ya
Миллионы мам с детьми выехали в никуда. Справились. И вам помогут. Я бы ехала в Германию или Норвегию.
Я це розумію. Але необізнаність та незнання майбутнього що чекає там по приїзду дуже лякає. Мені не страшно, страшно за дитину... Хоча у всіх свої страхи
Ажурная мышь• 09 мая 2023
Ответ дляLertka
Автор, а як на початку війни виїжджали? Всі обізнані були? Їхали в нікуди, подалі від жаху. Дітей рятували. Ви не знаєте, ,що по приїзду буде, а що вас в Україні завтра чекає, знаєте?
Александра333-0d63• 09 мая 2023
В Телеграмм є группа Українці у Німеччині. Питайте там інформацію. В мене знайомі так знайшли організацію, яка взяла їх під опіку і допомогла