Мастер Класс• 12 мая 2023
Я налаштовую дитину на негатив.
Так, я тривожна мама. Дитина вже доросла - 19 років. Але...
Звбралася вона з дівчатами на пікнік. Місце збору - невеличка лісосмуга поруч з елеткричкою. Це недалеко від будинку, але місце злачне. Я їй про небезпеку такого місця (будуть тільки декілька дівчат), а вона - там всі гуляють. ПРоїхати до місця 1 зупинку міським транспортом. Каже: поїїду зайцем. Я пропоную все ж таки придбати квиток (бо бувають такі контролери неадекватні, сама колись попалася по молодості). Донька мені каже, що я її налаштовую на негатив. Воно так і є. Але ж і вчинки трохи ризиковані.
Гравіцапа• 12 мая 2023
Ответ дляРозумна Губка
Кажіть. Ви мама і зобов´язані. Сказана вами фраза може її зупинити і змусити задуматись, якщо вже вона у вас така любителька пригод. Нехай опирається, все одно попереджуйте. На те батьки і потрібні в цьому віці, щоб не боятись непопулярних рішень.
Проте поміняйте риторику, не програмуйте її на негатив. Не кажіть, що з нею буде щось погане. Повідомляйте факти і давайте їй право вибору. Скажіть, що в тій лісосмузі було декілька поганих випадків. Нехай пам´ятає про це, береже себе і приймає зважені і добре поінформовані рішення. (Вона ж все одно зробить пл своєму).
А взагалі, дійсно, її поведінка це реакція на вашу надмірну тривожність, способ протестувати і відстоювати своє.
Тому забирайте тиск і залишайте інформацію і свою точку зору. І так тепер завжди, вона вже не дитина, коритись не буде.
Хороший совет
.
Мастер Класс
• 12 мая 2023
Ответ дляРозумна Губка
Дякую!