Як же дістала ця ..вірніше цей язик!! Просто мутить. Я в закритій групі де є жінки , чоловіки яких загинули на війні( Одна з умов- спілкування українськоїю. Знаєте, вім підходить!!!
Mrs.Ochmonek• 20 мая 2023
Ответ дляВери_к
А якщо мати-росіянка, яку у віці 16років перевезли до України-мені треба відмовитися від неї? Дідусь був головний інженер металургійного комбінату, мав нагороди за розвиток промисловості-відправили з родиною в Україну, піднімати металургійну промисловість тут, Дніпро
Школа в мене була російськомовна, вуз-обидва-також, і Дніпровський, і Київський
Мене тепер треба вбити?
Якщо всі російськомовні з окопів -підуть звідти, то війна прийде до Вас, нема кому буде тримати ворогів
Мене тепер треба вбити?
А якщо всі україномовні підуть з окопів, ну навіщо знову це??
Nathalie27• 20 мая 2023
Ответ дляNataHromadska0808
Автор попереднього коментаря народився і виріс в селі Полтавської області. І я цього не соромлюся. Ви прочитайте уважно і не приписуйте того, чого я не говорила. Там акцент саме на презирливо у тоні. І з цим я стикнулася якраз в Києві. При чому не в одній компанії. Більше того, вже під час війни 2014 року в одній із компаній , де я працювала , звільнили одного менеджера, бо та розмовляла українською. Тоді ще не було такої боротьби за мову, тому про це не підняли хайпу. Чи просто та дівчина побоялася.
У нас в бібліотеці було мало україномовних книг. В´і в нашій домашній бібліотеці співвідношення україномовних/ російськомовних книг десь 20/80 було. Просто того, що українською було дуже мало де купити.
Цікаво, що людина, яка в свій час стикнулась зі зневагою від інших за рідну мову - зараз таким же чином зневажає інших за рідну для них мову.
Це така помста за те, що Ви не купували україномовних книг?
арина-ветерок• 20 мая 2023
Ответ дляkaramelna
А чому вм дивуєтесь, на сході більшість - це не українці в другому-третьому поколінні, а росіяни завезені на місця українців, вивезених в сибір, заморених голодом і т.п. вони і тримаються за той кончений язик, як не віть за яку коштовність...
Не кажіть дурниць. Більшість українці. На схід массово їхали селяни з центральної та західної України під час індустріалізації в 50-70 років, щб працювати на заводах і фабриках. Звісно, були й ті, хто їхав і з російського боку. А ще раніше, в довоєнні часи, в східні області виселяли розкуркулених і незгодних записуватись до колгоспів зі всієї України. Півсела моїх родичів з Житомирщини вивезли у Харківську область у Красноградський район в 30-ті роки, досі їх нащадки там живуть.
Ответ дляMrs.Ochmonek
Так само як і реалії те, що загинуло багато україномовних патріотів.
А маніпуляції на цю тему регулярні ’ нехай тоді беруть воювати тільки україномовних’.
Може тоді давайте маніпулювати регіонально? Україномовні в своїх регіонах воюють, а російськомовні - в своїх?
Дуже дуже гидка маніпуляція з військовими, дивно що ви не бачите
Получается, что Украина не унитарное государство?
Mrs.Ochmonek• 20 мая 2023
Ответ дляOks234
А ще у мене була жіночка з Маріуполя. Вона сказала, що зовсім не розуміє українськоі мови , щоб я до неї говорила по російськи , але культурно мене попросила , прийшлось розмовляти російською . І це вона вже 6 міс жила у Львові
Мене дівчинка з Бердянська не розуміла, коли я казала про ковзани) Але через деякий час уже досить добре говорила українською, не тільки розуміла. Вся справа в практиці
Natusia 15• 20 мая 2023
Ответ дляАтланта
Брехня. Моя мама выписывала посылками литературу, в украинском переводе в 80-х все книги были! Все! И я сейчас буквально разбирала бабушкины серванты, так вот вся литература на украинском. За 61-64 год книги, 70 и дальше. Куча книг и все на украинском. Кроме пары штук русской прозы. Я когда в следующий раз поеду, я вам сфоткаю.
И еще пример. Когда мы учились в универе, и готовились к курсовым. Мы шли в библиотеку и брали там разные монографии, статьи из журналов, научные труды. Это все было старое, потрепаное, с пожелтевшими страницами. И на украинском.
Хотела написать то же самое. Библиотека моей мамы 60-80-х годов-очень много книг на украинском языке. Украинские писатели, мировая классика, научно-популярная литература.
Взагалі не розумію цього срачу, адже саме українську мову та народ завжди зневажали і вбивали кацапи. А те що зросійщення, русифікація, помоскалення, москалізація - це сукупність дій та умов, спрямованих на зміцнення російської національно- політичної переваги в Україні!!! Але для тих українців ’кому какая разніца’ цього не доведеш, адже вони розумово окуповані), хто освідомив це, то з 2014 року вивчив та перейшов на рідну мову.
арина-ветерок• 20 мая 2023
Ответ длясуфле
Не робіть висновки лише по цьому сайту. Тут згідно опитування більшість зі східних регіонів. Загалом по Україні вже масово перейшли на українську.
Були в Полтаві і Києві, скрізь чути російську. Були неприємно вражені. От чому там вона? І до війни, і зараз. В нас то ясно, російською з народження більшість розмовляє, не так просто перенастроїтись, особливо літнім людям, а от чому в україномовних регіонах багато російської?
Ответ дляГорськ
Біля мене є переселенці і не одні,всі вже розмовляють українською,За рік часу вивчили,навіть і раніше.
Вони і раніше знали. Ви думаєте не знали українську? То ви помиляєтеся. Просто рідна мова, та,якою розмовляли батьки та середовище, ти нею думаєш, то навіть якщо супер гарно знаєш іншу мову, то дуже важко нею розмовляти. Бо вона все одно не рідна. І так склалося історично, що для частини України рідна мова було російська. Це просто факт, як би кому це муляло.
Ответ дляnataangel
Так, важлива. Моя мати розмовляла суржиком. Тому що вона була україномовною, але вступила інститу в Києві і був колосальний тиск суспільства, пропаганди проти україномовних. Україномовних висміювали, ототожнювали з неосвіченим селянами. І вона перейшла на російську, як вміла. Вийшов суржик. І зараз мені ще щось розповідатимуть про утиски російськомовних в Україні.
ви виправдовуєте себе, і це ваша теорія яка не має ні якого значення.
Знаю багатьох людей російськовомних, які у 1992 році за пів року перейшли в роботі на чисту українську мову без суржику. При цьому це були фізики, математики, тож це була на лише битова мова, а ще й велика кількість термінів.
Але українська не стала для них рідною через це.
Nathalie27• 20 мая 2023
Ответ дляkaramelna
Яка дотепність... ви прекрасно зрозуміли про які часи радянського дитинства йде мова, читала багато, у нас велика бібліотека, і пропорція україномовних книжок не на користь російської, і не тому що, їй перевагу надавали, а тому що пропозиції української достатньої не було...
Не знаю, чого конкретно Вам в дитинстві не вистачало.
В бібліотечці моєї родини вистачало україномовних радянських книг. А в публічній бібліотеці їх ще більше було.
Mrs.Ochmonek• 20 мая 2023
Ответ дляlorena28071970
Как же вы достали со своими провокационными темами! Уверяю вас, что язык, на котором мне удобно общаться, никоим образом не умаляет мой патриотизм к Украине!
Як ви дістали зі своїми провокаційними темами! Запевняю вас, що мова, якою мені зручно спілкуватися, жодним чином не применшує мій патріотизм до України! Відчепіться нарешті
Ваша українська - краща за російську! Емоційніша
Espresso_caffe• 20 мая 2023
Ответ для Shady lady
От, і що думати, коли російськомовні кладуть дизлайки тим зто перейшов на мову?
Чому?
сама не розумію
Mrs.Ochmonek• 20 мая 2023
Ответ для4мама
Так ви логічний ланцюжок вибудуйте. Чому ми не в НАТО?
Тому що в нас весь час при владі були срані комуняки! Деякі перефарбовані під ’щирих патріотів’
Як в нас люди обирали? ’Ета свой, рускій, за новою прагаласую’
Ото й маємо що маємо.
Чесно - мені пофіг на старих кляч совкодрочерів. Я тішусь з молодого покоління. В них нема компромісів.
Ото й маємо що маємо.
Для цього їм треба визнати, що голосували за лайно. А люди не хочуть про це згадувати, легше заперечувати реальність
Ответ дляарина-ветерок
Ви не зовсім праві. Розкуркулених виселяли в основному до Казахстану і Сибіру. До голоду 33 села Донбасу були українські. Після у порожні села, у хати тих хто помер під час голодомору заселяли етнічних росіян. Причому це були самі ’найкращі’, люмпени.
Переселені з центральної і західної України теж були, але сильно меньше
Але після війни, коли звільнили в´язнів гулагу і депортованим українцям дозволили повернутися, їм дозволяли селитися саме на Донбасі. Тому ця земля і подарувала нам Стуса, наприклад
Ответ дляМаргарита Владимировна
Не зрозуміють і я не розумію, тому що багато російськомовних наших українських хлопців загинуло, захищаючи Україну.
Теж не розумію для чого зараз цей срач люди розводять.Іноді дивлюся на Фаріон і не розумію,чому вона привласнила собі зараз моральне право вчити солдат,лікарів,волонтерів,які зараз ризикуючи життям заради країни, якою мовою їм розмовляти,сидячи в теплому місці і ховаючи своїх чоловіків під ковдрою.Вона їй Богу якась провокаторша
Oasis in the Desert• 20 мая 2023
Задолбали уже, реально! Три моих знакомых погибли - русскоязычных и вышиванок у них не было! Двое добровольно пошли воевать с начала войны. Отдали жизнь за Украину! Это реальный патриотизм, не показной...
Mrs.Ochmonek• 20 мая 2023
Ответ дляKira2022
Перечитайте ще раз.
арина-ветерок• 20 мая 2023
Ответ дляkaramelna
Звідки ви така стойкая? Як це не мешал, ще й як мешал! Українську дитячу книгу практично знайти було не можливо. Світова класика українською до друку не допускалась. Музика, кіно, мультфільми? Все російською. Десь блимне якась передачка чи радіо і все.. думаєте не було кому українською це робити? Це подвиг всього життя і одночасно хрест на ньому щось українське створити... ви просто цього не помічали мабуть, інакше соромно таке говорити
Скільки Вам років? Моє дитинство і юність пройшли в радянські часи. Я майже всю зарубіжну класику в дитинстві читала українською, бо саме вона була у вільному доступі і в книжкових магазинах, і в бібліотеках, бо зросійщенний народ віддавав перевагу книгам на російській, на них був дефіцит . Навіть у селі був окремий книжковий магазин, в який мене малу водила бабуся. Я набирала купу тоненьких книжечок, звісно українських, коштували вони копійки-5-10 копійок за книжку. А потім вечорами читала ці книжечки бабусі.
Ответ дляАтланта
Я могу подтвердить Ваши слова. Моя мама 55 г.р., она обладатель достаточно редкой профессии ’товаровед-библиограф книготорга’. Т.е. она фактически несколько десятилетий решала, что будет читать город - потому что заказывала книги в магазины. У нас дома огромная библиотека, добрая четверть которой - прекрасные украинские издания, в том числе и детские, я в школе никогда горя не знала. Единственная сложность была в 11 классе, в 2001 г. ’Сад Гетсиманський’ читать пришлось в хрестоматии, фу, дико урезанный (его ни в каких библиотеках города не было), ’Тигролови’ - отдельное издание, сильно сокращенное. Вот в 90-е, помню, укр. книжек резко стало мало, куча русскоязычной ширпотребщины.
Ответ длясуфле
Це дуже добра,але не потрібно плющити людей,які ще цього не зробили.Повірте,вони теж це зроблять,з власної волі,а не під тиском.Ми ж не кацапня,щоб гнути людей через коліно
Ответ дляkaramelna
Так, це правда. Але якщо вони хочуть і далі тут жити, то нехай підлвштовуються.
П.с. я сама зі сходу і мене бісить, що люди тут розмовляють російською
Espresso_caffe• 20 мая 2023
Ответ для4мама
Удалено администрацией...
то вони своїм господарям формують статистику суспільної думки, відповідно до побажань тих самих господарів
а русняві господарі приймають хибні рішення відповідно намальованої статистики
вся система у ворога побудована на брехні, яку малюють за гроші