Капризуля77• 21 мая 2023

Что вы знаете о Волынской трагедии

Наткнулась на инфу, что поляки нас обвиняют….. в школе не помню в программе эту тем…. Залезла в Википедию пишут что до 1939 г Галичину захватила Польша и переселила поляков, выгнав украинцев из своих домов…. Я б тоже зуб имела на поляка живущего в мое доме…..Ну историю можно писать как кому выгодно… может кому то из вас от прабабушек дедушек передались рассказы как было на самом деле?
romantica• 21 мая 2023
Ответ дляoleshenka
фото
Есть т.н. линия Керзона.
Я читаю книгу ’Яблука Эви’про историю одной семьи, там есть про переселение.

Семицветка• 21 мая 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ви дії поляків почитайте, що було до.
А то з такою логікою ви і дії ЗСУ почнете засуджувати.

Нова Польська держава, надто за часів правління Юзефа Пілсудського, набрала форми авторитаризму. Польський уряд розглядав Галичину та Волинь як давні польські землі, тож намагався збільшити тут свій вплив[19]. Для цього відбувалася колонізація (осадництво — переселення поляків на Волинь на землі, що були відібрані в місцевих українців, дискримінаційний розподіл сільськогосподарської землі на користь польських осадників), пацифікація (репресії проти соціально активного українського населення), обмеження українців у правах на освіту та радикальна її полонізація, руйнування українських храмів (особливо на Холмщині)[20]. Польський режим Пілсудського створив концентраційний табір ...
І тд
Наверное, вы не внимательно прочли мой первый коммент. В украинской Википедии написано... было решено ликвидировать христиан-пацифистов... Т е просто вырезали мирняк.
Я не думаю, что ВСУ будет сознательно уничтожать мирное население.
Betelgeise• 21 мая 2023
Ответ дляoleshenka
Подивіться історію. 9 травня тут ні до чого. Це сср назвала дату перемоги 9 травня. Для решти країн це не 9 травня. То чому Німеччина саме в цей день має просити пробачення? Дата закінчення 2 світової совсім інша. Є 2 дати. Закінчення війни в Європі і закінчення війни в світі.
7 травня 1945 року близько другої години ночі делегація Німеччини у французькому місті Реймс підписала акт про безумовну капітуляцію, яка набула чинності 8 травня після 23 години. Під час підписання були присутні представники західних союзників та СРСР.

Однак на вимогу Йосипа Сталіна капітуляцію ’продублювали’ 8 травня у радянській зоні окупації у передмісті Берліна о 22 годині 43 хвилини за середньоєвропейським часом (у Москві тоді вже було 9 травня).

Взяте звідси https://www.google.com/amp/s/suspilne.media/amp/12...
Мармедадка- шоколадка• 21 мая 2023
Ответ дляLudaSHS
🧐 ого

Вот почему люди тут такое пишут
Многие ничем не интересовались
Да вы правы...Я тоже..до войны мне война к примеру в Сирии было ни о чём. Про кадаффи тоже.. какой то деспот что ....к чему.... не интересовало.Это сейчас смотрю на мир по другому и на конфликт в афганистане тоже открылись глаза
Betelgeise• 21 мая 2023
Ответ дляМаргарита Владимировна
Історію я знаю і до чого Ваш допис??? Я про те, що ні один з лідерів Німеччини на коліна не ставав на знак пробачення за жертв війни - ні 8 травня, ні 9, ні 1 вересня
Ставав на коліна у 1970 році тодішній бундесканцлер Віллі Брандт.
Мармедадка- шоколадка• 21 мая 2023
Ответ дляКарпатський грибар
В Галичине польский национальный гнет, безусловно, присутствовал. В армии, полиции украинец мог служить не выше определенного звания. Запрет на профессии - например, на ж.д. в основном поляки. И т.д. Степану Бандере, который собирался поступать в Вене в университет, не дали загранпаспорт.
Но я очень сомневаюсь, чтобы руководство УПА давало распоряжение на силовые действия. Не могли не понимать, что Армия Крайова даст ответ. Противостояли немцам, советам, а тут еще АК. Конфликты могли возникать при полном безвластии на бытовой почве. Если в мирное время украли корову, идут в полицию. А в военное - в лес к партизанам. Разгорелось постепенно. Как-то так.
Степан б наверно из богатой семьи...
Мармедадка- шоколадка• 21 мая 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ви дії поляків почитайте, що було до.

І тд
Такие же окупанты как русня...
У меня б тоже руки чесались если б отобрали землю.....

Mrs.Ochmonek• 21 мая 2023
Ответ дляСемицветка
Я дуже уважно прочитала і ваш комент, і все що написано в вікі. Ви навмисно ’не помітили’ так званої ’пацифікації’ 30-х, вирізання українців поляками ( а лише українських священників за один рік, 32 чи 33, було вирізано тисячу, вам для інформації), не помітили створення концтаборів, не помітили повне безправ´я українців, примусові переселення і тд. Натомість про УПА, яке боролось за українців, у вас одразу склалось ’потрібне’ враження, після прочитання закликів однієї людини, ім´я якого ви і не згадаєте без вікі, правда ж?
Зате в голові у вас ’вирєзалі мірняк’.
А про ВСУ - аналогічно можна придумати на основі будь-яких слів, і ватноорієнтовані будуть писати те саме. Напевно, Героя Ратушного цитуватимуть для підкріплення своїх вражень.
Jhenya_Sh• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
Ну вот тему и создала…. Сколько миллионов раз можно извинятся, историю не изменишь….
Поэтому пора прекратить обвинять коммунистов в смертях миллилнов, правильно? Это было давно, истоиию не изменишь, тем более на территории нашей страны было полно наших коммунистов )) правильно?
Flower Girl23• 21 мая 2023
Вот это было ещё при Порошенко - в 2017 году, если кому-то интересно...
У Польщі не змогли правильно визначити причини інтересу українців до ОУН і УПА, заявив у коментарі виданню ’ГОРДОН’ історик і публіцист Олександр Зінченко.
https://gordonua.com/ukr/news/politics/perejmenuva...
Відштовхуючись від ставлення українців до різних історичних персонажів, можна стверджувати, що Степан Бандера є регіональним героєм. Таку думку виданню ’ГОРДОН’ висловив історик і публіцист Олександр Зінченко, коментуючи заяву голови керівної партії Польщі ’Право і справедливість’ Ярослава Качинського про те, що ’Україна з Бандерою в Європу не увійде’.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/perejmenuva...
Mrs.Ochmonek• 21 мая 2023
Ответ дляМармедадка- шоколадка
Степан б наверно из богатой семьи...
Із сім´ї священника, багатодітної. Двох його братів вбили поляки. Батька-священника совєти, в Києві.
Сестра на Колимі десь заслання була, 50 років там пропрацювала на ссср.
Марфа-Краса• 21 мая 2023
Есть фильм 2016г ’Волынь’, сняли поляки. Такие трагичные события для обеих сторон, душу рвет прям(
автор Капризуля77 • 21 мая 2023
Ответ дляJhenya_Sh
Я вам честно скажу о резне услышала когда кое кто из Поляков «приставал» к нашим беженцам. Этот конфликт прошёл мимо меня……
Mrs.Ochmonek• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
Ну, от. Якби наші біженці знали в подробицях про ’пацифікацію’, яку творили поляки, то могли б відповісти аргументовано і спокійно.
А ще краще - розповісти про права русинів- українців в Литовському князівстві, і як потім ті права позникали в Речі Посполитій.
4мама• 21 мая 2023
Моєї сестри свекор, точніше його батько чи дід були ’учасниками’
Я на цю тему з ними не спілкувалась, нечасто буваємо на спільних івентах, але якось мене попросили не згадувати при ньому, що діти навчаються у польській школі та відвідують римокатолицький Костел - бо це для їх родини болюче питання. Вони на Львівщині проживають, у селі.
Особисто моя думка - що без провокацій москальноти там не обійшлося.
Чисто їх почерк.
Але так, питання таке, що кинути сірник - спалахне.
автор Капризуля77 • 21 мая 2023
Ответ дляRina Kisskiss
https://youtu.be/BXRJfnXywm8

Автор теми, ви забули про сусідню московію. Дивіться, хто, як і доя чого.
Спасибо. Ясно и коротко!
4мама• 21 мая 2023
Ответ дляLudaSHS
Есть мнение, что переодетые нквд
Но очень тяжелая история
Я на 100% впевнена у цьому. Почали та спровокували вони, а далі вже пішло-поїхало.
Mira29-c3c3• 21 мая 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
+100000.
Але ж не хочуть знати .
Нещодавня тема про те ´як мучать наших дітей’ цьому яскраве підтвердження
4мама• 21 мая 2023
Ответ длячаревна
Вот откуда ноги растут, снова раша раскачивает.
И, что теперь каждый год в годовщину, извиняться надо?!
Та можна зробити взаємний день шани та й добре буде.

автор Капризуля77 • 21 мая 2023
Ответ для4мама
Чисто їх почерк.
Они этнические поляки? Чего дети в польскую школу ходят?
автор Капризуля77 • 21 мая 2023
Ответ дляMira29-c3c3
+100000.
Але ж не хочуть знати .
Кто мучает наших детей?
Светлана Борисполь• 21 мая 2023
Тут не можна такі теми розводити. Принаймні я точно не можу без аноніма написати, що мені відомо і що я про це думаю.
4мама• 21 мая 2023
Ответ дляveiksme
Это правда, СССр свои гадости делали, Польша свои, все и всегда хотели наши земли. Це жах
Ой, про ЗУ землі питання ’наші’ то таке слизька, що краще його не зачіпати. Якось цивілізований світ визнав кордони України станом на 1991 рік, на тому і залишимось краще.
Не будемо від Сяну до Дону хотіти.
nezhinka• 21 мая 2023
Ответ дляBetelgeise
Так і Порошенко ставав, одного разу більш, ніж досить.
автор Капризуля77 • 21 мая 2023
Ответ дляСветлана Борисполь
В личку можете мне написать?
Светлана Борисполь• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
В личку можете мне написать?
Вибачте, теж не можу
автор Капризуля77 • 21 мая 2023
Ответ дляСветлана Борисполь
Вибачте, теж не можу
Может своими источниками поделитесь ? Или это история вашей семьи из уст в уста?
4мама• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
Мої діти у польську, точніше школа українська, але класи з поглибленим вивченням польської, у чоловіка польське коріння, хоча також там усе дуже неоднозначно якщо покопатися. Але ж кажу - тут, на цих землях, особливо в ті, воєнні часи, дуже багато неоднозначностей було. Це зараз ми все чи не онлайн бачимо і то іноді в чомусь сумніви беруть.
Бачили фільм ’Щедрик’?
Ото майже у кожній родині щось подібне було. Когось совєти, когось фашисти. То поляки ростили наших, то наші поляків. І євреїв ховали, дітей їх ростили як своїх.
автор Капризуля77 • 21 мая 2023
Ответ дляnezhinka
Светлана Борисполь• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
Всі джерела у відкритому доступі, навіть документальні фото є.