Наткнулась на инфу, что поляки нас обвиняют….. в школе не помню в программе эту тем…. Залезла в Википедию пишут что до 1939 г Галичину захватила Польша и переселила поляков, выгнав украинцев из своих домов…. Я б тоже зуб имела на поляка живущего в мое доме…..Ну историю можно писать как кому выгодно… может кому то из вас от прабабушек дедушек передались рассказы как было на самом деле?
Mira29-c3c3• 21 мая 2023
Ответ дляСветлана Борисполь
Тут не можна такі теми розводити. Принаймні я точно не можу без аноніма написати, що мені відомо і що я про це думаю.
Цікаво було б почитати ваші думки .
А в чому трагедія? В тому що люди хотіли жити на своїй землі? А тут прийшли якісь поляки і давай свої правила встановлювати. По суті ж поляки були окупантами, як зараз рашики в Бердянську. То за що вибачатись? Вбивали окупантів. Чого було лізти на українські землі. Я сама з Волині, автор, тут люди специфічні. Ми жили багато де, бо ми військові, але саме про Волинь можу сказати, що це земля, де в людей в генах ´Пляшева´. Погугліть
Ответ дляJhenya_Sh
Поэтому пора прекратить обвинять коммунистов в смертях миллилнов, правильно? Это было давно, истоиию не изменишь, тем более на территории нашей страны было полно наших коммунистов )) правильно?
А ви згадайте до 2014. Так, наші прабаби говорили ’нема гіршого за москаля’. Але то все здавалось історією. Здавалось, що сокиру війни закопано і зараз суспільство цивілізоване і яка війна. Мир - дружба - жувачка.
Якби не агресія расії? Якби вони визнали, що усе, що було - спільна трагедія?
Вони обрали шлях ’можем павтаріть’.
Своє пабєдабєсіє на яке навіть зараз багато хто з наших дрочить.
Мені подобається наш вектор у цьому плані - ’пам´ять і примирення’
Принаймні зараз поляки повели себе дуже достойно по відношенню до нас. Чесно? Я боялась (а може й досі побоююсь) ’ножа у спину’.
Оті всі раша наративи перед повномасштабною. Той розподіл України, де ЗУ ’відходять’ полякам. Скільки за цей рік було вкидів про ’польську окупацію’.
Молю Бога, щоб вистачило витримки та мудрості як нам так і полякам не вестись на провокації різного роду. Це - спільний біль. Мене влаштує, якщо ми спільно будемо ненавидіти москалів.
Вони обрали шлях ’можем павтаріть’.
Ответ дляoleshenka
Подивіться історію. 9 травня тут ні до чого. Це сср назвала дату перемоги 9 травня. Для решти країн це не 9 травня. То чому Німеччина саме в цей день має просити пробачення? Дата закінчення 2 світової совсім інша. Є 2 дати. Закінчення війни в Європі і закінчення війни в світі.
Может, потому что Германия подписала капитуляцию накануне 9 мая?
Юлия_Юлия-2175• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
Кто мучает наших детей?
Тема була, що гімн змушують співати в школі, навчають національним символам і розповідають про війну. І автор теми була в розпачі, бо психіку дитятка травмують.
От тільки парадокс, що повітряні тривоги, години у сховищах в школі і обстріли чомусь того автора не турбували, а гімн і розповіді про героїв турбували більше.
black-opium• 21 мая 2023
Знаю , что кгбисты переодевались в форму УПА и резали поляков .
Вы что-то другое знаете ?
Ответ дляavicber
Германия прошла такую денацификации, что требовать что то ещё глупо. Они это клеймо носят по сей день. Я уже не говорю про репарации и выплаты.
Тоже считаю, что современные немцы нам ничего давно не должны. Они не имеют отношения к тем событиям. Должны только беречь память и историческую правду.
А вот те же поляки в последнее время креативят. То повторные рапарации себе подсчитывают, то, что-то требовать начинают.
Mariya Prokhorova• 21 мая 2023
Ответ дляJhenya_Sh
Забути Голодомор ?
комуняки найбільше зло, яке є в цьому світі !
Ответ дляinresta
это российские комунисты убивали
Вы знаете, что ещё живы свидетели той трагедии? Их дети тоже знают из рассказов родителей, рождённые после трагедии
Я видела слезы учительницы сына 8 лет назад в польской школе, когда мы после род.собрания с темы учебы перешли на личные темы и она рассказала...без обвинений, без ненависти, без упрёков...сын ее обожал все годы за доброе к нему отношение.
Да и на работе у моего кассира отец тоже пережил те времена...Добрейшей женщины не встречала, лично у себя в поселке находила места для беженцев в марте.
Думаю, их родители знали правдивую информацию, если видели и слышали их. Согласитесь, что убивали ведь не молча...
Ответ дляMalysh2
Тут я с вами согласна, 3 поколения уде родилось за это время. Точно также и мы не виноваты перед поляками… чего этой волынью попрекать беженцев….
Ответ дляJhenya_Sh
Моя баба пережила голодомор і війну 2 світову. І казала, що гірше комуняк немає нічого в світі. Вона була в окупації, і про німців в неї краща думка, ніж про комуняк. Німець їй навіть кольцо подарив. Вона його берегла все життя, передала мені в спалок. Брату хату, а мені кольцо. Потім виявилось, що кольцо мідне і нічого не варте,але то таке Бабка мені багато розказувала і про розкуркулення, і як забрали НКВД і не привезли назад, і про Голодомор, коли свої ж приходили і все переривали, все відбирали, били, гвалтували. Тоді зі сходу багато сімей на ЗУ переселилось, як зараз ВПО. І як на війну забирали. А потім як за віру, за те, що в церкву ходиш звільняли, виселяли і люди пропадали.
Mariya Prokhorova• 21 мая 2023
Ответ дляMalysh2
7 травня була підписана капітуляція , а сталін ніжкою став топати (
Mariya Prokhorova• 21 мая 2023
Ответ для4мама
Вони обрали шлях ’можем павтаріть’.
Поляки добре пам‘ятають , що їх віддали совєтській владі після закінчення Другої Світової війни
І вони ж не дикуни , знають що таке міжнародне право !
Семицветка• 21 мая 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Я дуже уважно прочитала і ваш комент, і все що написано в вікі. Ви навмисно ’не помітили’ так званої ’пацифікації’ 30-х, вирізання українців поляками ( а лише українських священників за один рік, 32 чи 33, було вирізано тисячу, вам для інформації), не помітили створення концтаборів, не помітили повне безправ´я українців, примусові переселення і тд. Натомість про УПА, яке боролось за українців, у вас одразу склалось ’потрібне’ враження, після прочитання закликів однієї людини, ім´я якого ви і не згадаєте без вікі, правда ж?
Зате в голові у вас ’вирєзалі мірняк’.
А про ВСУ - аналогічно можна придумати на основі будь-яких слів, і ватноорієнтовані будуть писати те саме. Напевно, Героя Ратушного цитуватимуть для підкріплення своїх вражень.
Зате в голові у вас ’вирєзалі мірняк’.
Убить мирных это для меня, в любом случае, убить мирных. Под каким бы соусом это ни было подано. Я же не пытаюсь вас переубедить. Думайте как считаете нужным. А я останусь при своём мнении.
Ответ дляMariya Prokhorova
А какая сталину разница 7го или 9?
Ответ дляMariya Prokhorova
Ну так Калінінград теж віддали Совєтській владі. Тільки там ніхто не захотів жити під москалями і всі виїхали. Погугліть, відсотків 2 напевно залишилось . Корінні німці, які все життя там прожили, повиїжджали. Історія Калінінграда дуже показова для нашим кримчан і дончан
Mariya Prokhorova• 21 мая 2023
Ответ дляMalysh2
А если коснуться глубже... события, которые ещё Гоголь описывал - насильное насаждение униатства, фактический геноцид, сожженные села, вырезанные села... То Польше есть в чем каяться и каяться.
А кацапам є в чому каяться ?
Батурин хто вирізав ?
А зараз , що вони роблять . справжній геноцид українського народу !
Батурин хто вирізав ?
Ответ дляPolz
А за что им отдали?
Mariya Prokhorova• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
А какая сталину разница 7го или 9?
тому , що тиран і деспот
Mariya Prokhorova• 21 мая 2023
Ответ дляPolz
А фінни , всі виїхали з Карелії під час війни з кацапами
Ответ дляPolz
А моїй прабабі німецька сім´я машинку швейну ’зінгер’ подарувала. Я не виправдовую німців. Просто історія родини. Може і москалі комусь зараз щось добре зробили там на окупованих - але це не привід їх виправдовувати. Ну про комуняк то без коментарів взагалі - нічого доброго ще від жодної людини я ніколи в житті не чула.
Mira29-c3c3• 21 мая 2023
Ответ дляPolz
Саме такі розповіді лунали з уст моєї бабусі. Ніколи їх не забуду,дітям розповідаю,а вони нехай своїм нащадкам передають -що москаль то не людина .
Mariya Prokhorova• 21 мая 2023
Ответ дляКапризуля77
А за что им отдали?
а чому віддали пів Европи комунякам (
Ви як дитина (
Тому що то була політична помилка Західу , той розділ Европи
Промову Чечилля послухайте у Фултоні
Ви як дитина (
Промову Чечилля послухайте у Фултоні
Mrs.Ochmonek• 21 мая 2023
Ответ дляСемицветка
То чому вас не зачіпають вбивства мирних українців?
Ответ дляPolz
А родились вы где?
Ответ дляMariya Prokhorova
Забути Голодомор ?
Але ж якби ті 140 міліонів дегенератів то визнали і взаємно шанували спільні трагедії - все могло б бути інакше. Але маємо що маємо.
Не забувати, а визнавати помилки і шанувати пам´ять жертв, щоб не допустити повторення.
До речі мої ж вчать історію Польші (та напевне багато хто зараз вчить ті хто в Польщі) - особисто я не помітила якогось агресивного щодо українців висвітлення подій. Не скажу, що я прям кожен параграф читаю. Але у пам´ятні дати роковин діти несуть свічки у меморіальний сквер, на національні свята якісь там конкурси віршів, молодша школа - вистави. Тобто толерантно і без перегину. Але це українська школа, може і фільтрується програма.