Голодаю• 10 июня 2023

Питання до юристів про право на спадок у випадку смерті чоловіка/дружини

Питання суто теоретичне, щоб прояснити для себе деякі юридичні моменти.
Якщо є подружжя, яке має майно придбане в шлюбі (квартира, авто). Майно записане на чоловіка. Є 2 неповнолітніх дітей. У обох членів подружжя живі батьки. У випадку смерті чоловіка, майно (тобто 50%) ділиться по-рівну на 5х: дружина, 2 дітей, 2 батьків, тобто по 20% на кожного, так? Дружина як законний опікун дітей має право розпоряджатися 60% спадку (своя частка + частки дітей)? Тобто дружина володітиме своїми 50% + 60% від половини чоловіка?
І, якщо чоловік живий, але помирає дружина, то все так само? Незалежно від того, що спільне майно на неї не було записане?
автор Голодаю • 10 июня 2023
Ответ дляничевока
Так, правильно. Але не володіти 60%, а розпоряджатися 40% до повноліття дітей й володіти 20% від половини чоловіка
Дякую за відповідь по суті

Мульйонерша• 10 июня 2023
Ответ дляХропочка з гривкою
Та не треба ніякого через суд. Нотаріуси не ідіоти. Є свідоцтво про шлюб, є договір купівлі-продажу. Все, спадком вважається лише половина, їх і ділитимуть між спадкоємцями першої черги.
Щодо частки неповнолітніх дітей - вони власники, нічим там опікун чи мати/батько не нарозпоряджаються, на будь-які правочини треба буде згода опікунського
Саме тому що нотаріуси не ідіоти, частка подружжя виділяється судом. Бо для поділу майна подружжя потрібний або договір між чоловіком і жінкою, або рішення суду. Нотаріус не має права переводити спільну сумісну власність в часткову
Голова колгоспу• 10 июня 2023
Ответ дляХропочка з гривкою
Не пишите ерунду. Нотариус только проверяет право собственности и что есть у умершего. Все. Вопросы дележа, выделения долей - это в суд.
Хропочка з гривкою• 10 июня 2023
Ответ дляГолова колгоспу
Відповім вашою є цитатою ’не пишите ерунду’. Право спільної сумісної власності подружжя виникає в момент придбання майна у шлюбі, якщо інше не встановлено, наприклад, шлюбним договором. Нотаріусу не треба нічого ділити, він просто прописує частки спадку, власність лишається неподільною у спадкоємців. Кожен з них володіє своєю частиною буквально в кожній цеглині та вікні, доки не поділяють в натурі. От це вже не до нотаріуса, якщо не добровільно ділять. Не беріться радити про те, на чому не знаєтеся.
Голова колгоспу• 10 июня 2023
Ответ дляХропочка з гривкою
Есть еще мааааленький нюанс: имущество, купленное в браке, может быть преобретено за деньги с добрачного счета. В таком случае имущество является собственностью одного из супругов.
Потому нотариусы ни-че-го не выделяют! Этим занимается суд, принимая во веимание все нюансы и имеющиеся доказательства. Максимум, что могут сделать нотариусы - отправить запросы в ьанки и госреестр, чтобы найти имущество и счета или подтвердить право собственности при отсутствии на руках у наследников оригиналов документов.
автор Голодаю • 10 июня 2023
Ответ дляГолова колгоспу
Вряд ли муж будет инициатором выделения доли покойной жены. Потому наследовать детям будет нечего. Разве что родители жены подадут в суд на выделение ее доли.
Тоді, якщо чоловік припустимо знову одружиться і захоче написати заповіт чи дарчу на нову дружину, діти не матимуть прав ні на що, якщо вони вже будуть повнолітні?
Мульйонерша• 10 июня 2023
Ответ дляХропочка з гривкою
як це не треба?
а розкажіть, як нотаріус змінить режим власності зі спільного сумісного в спільне часткове? без згоди всіх власників.

Мульйонерша• 10 июня 2023
Ответ дляГолова колгоспу
це правильно
Голова колгоспу• 10 июня 2023
Ответ дляГолодаю
Если будет завещание, то несовершеннолетние дети получат обязательную долю в наследстве, но половину от того, что они получили бы, не будь завещания.
Вы можете выделить свою часть по взаимному согласию в браке или через суд при разводе. А уже часть мужа будет делиться.
Мульйонерша• 10 июня 2023
Ответ дляГолова колгоспу
ділити майно можна будь коли, розлучення цього не стосується.
Голова колгоспу• 10 июня 2023
Ответ дляМульйонерша
Ну, в браке через суд редко кто делит. Ибо это прямой путь к разводу.
Мульйонерша• 10 июня 2023
Ответ дляГолова колгоспу
яка різниця
ділити майно можна за договором або в судовому порядку (якщо є спір) хоч назавтра після придбання. ми ж говоримо про юридичні аспекти, а не про емоціі?
Голова колгоспу• 10 июня 2023
Ответ дляМульйонерша
яка різниця
Вы правы, но сомневаюсь, что автор будет судиться за свою долю, находясь в браке.
Мульйонерша• 10 июня 2023
Ответ дляГолова колгоспу
автор поставила питання до юристів - я відповідаю.
що вона буде робити, мене ніяк не стосується, я це не коментую.
Хропочка з гривкою• 10 июня 2023
Ответ дляМульйонерша
як це не треба?
А вона і лишиться сумісною. Мільйони людей так спадкують по всій Україні. Прикиньте
Мульйонерша• 10 июня 2023
Ответ дляХропочка з гривкою
ідіть почитайте Цивільний кодекс, чи шо...
іспанський сором за ваше невігластво