Колебля• 10 июня 2023

Українська з 24.02.2020 у спілкуванні?

Чи перейшли ви з 24 лютого на українську у спілкуванні? Як відреагували ваші російськомовні друзі, знайомі, колеги, родичі? Чи переходите ви у спілкуванні з ними на російську чи, навпаки, тримаєте свою лінію?
Pole• 10 июня 2023
Ответ дляenglish book
Перейшла, особливо в спілкуванні з незнайомими людьми, та в громадських місцях. Але ще є чому навчатись. Мова моя недосконала.
І моя далека від досконалості, донька зараз готується до нмт, то постійно мене виправляє (наголоси )
Конкордія• 10 июня 2023
Ответ дляKristal2013
За що забанили минулий аккаунт?
За язик певно))
Татьяна@..• 10 июня 2023
Ответ дляNataliiazp
У меня наоборот, я пишу и думаю легко мовою, а говорю, как робот😀 думаю над каждым словом. Когда нужно звонить и говорить українською, пишу себе текст заранее.
А так, город как говорил на русском, так и говорит. Только переселенцы україномовні.
С сестрой смеялись, когда она переходит на русский, это примерно, как я на украинский. Говорю не переходи, я тебя украиноязычную прекрасно понимаю, а русскоязычную не очень 😀
Я пишу швидко,говорю також як і ви,
бе ме, тому що думаю на російській,та перекладаю в голові
Pole• 10 июня 2023
Ответ дляNat-li
Теж вертатися не збираєтесь, як одні мої знайомі? Які на щирій українській почали воювати у фб. Але виїхали всім составом і ’с концами’.
А ми і не виїжджали з Вінниці))
Якби ви уважно читали, то побачили б минулий час))
Piracanta• 10 июня 2023
Ответ дляViktoryjaG
Так это не для меня, а для вас. У меня все нормально, каждый разговаривает на том языке, на каком ему удобнее, хоть украинский, хоть русский, хоть английский или иврит. И все друг друга понимают и не делят людей ни по расе, ни по национальности, ни по языку.
Это точно. Украина уникальная в этом плане страна. Русскоязычные понимают украиноязычных без перевода и наоборот. Кто-то что-то спрашивает на украинском, ему отвечают на русском. И никаких проблем. Нигде такого нет.
nnata• 10 июня 2023
Пыталась перейти. Надолго не хватило. Понимаю, в принципе могу говорить, писать так вообще без проблем, если шо гугл поможет)), но некомфортно, хоть ты тресни((...
автор Колебля • 10 июня 2023
Ответ дляКонкордія
Ага, по графіку, вони взагалі люблять графіки. Останнім часом нічні особливо
Навіщо стільки агресії?) і до речі, якщо у вас ніч зараз, ви десь на Уралі?
Nataliiazp• 10 июня 2023
Ответ дляфеечка.
Я спілкуюся російською, ніхто з оточення не перейшов, в нас суржик запорізький
У нас особливий запорізький суржик😀 усі розмовляють російською, але через слово якісь українські слова.
Я коли з братом та батьком розмовляю, взагалі вуха в´януть від їх суржику😀
Татьяна@..• 10 июня 2023
Ответ дляElen_17
Напевно тому що рідна російська.
Нажаль. Я навіть в школі не вивчала рідну мову . Все через телевізор,книжки та школа у дітей
1234svetsvet• 10 июня 2023
Не перешла. И так сна нет, голова соображает в пол силы. Чтобы ещё переводить в голове мысли.
Выспаться бы месяц нормально.
Ирина-bbd0• 10 июня 2023
Ответ дляТатьяна@..
Я пишу швидко,говорю також як і ви,
Я тоже говорю на русском.но чаще и чаще замечаю.что легче в предложение иногда вставить украинское слово ))) и при каждой попытке розмовляти теж все легше й легше
Конкордія• 10 июня 2023
Ответ дляКолебля
Удалено администрацией...
Svitozara• 10 июня 2023
Я все життя україномовна. Більшість друзів після 24.02 (деякі за кілька місяців до) перейшли повністю на українську і в роботі, і в побуті. Дехто не перейшов, менше їх від цього любити не стала))
Мене от здивувало вчора в собі дещо. Зайшла на Кабанчик пошукати майстра, не була там з 2019-ого року. Дивлюся свої попередні оголошення, а вони всі російською якогось милого.. Це ж як глибоко ці комплекси щодо мови в мені сиділи, що я прибиральницю українською мовою боялась відлякати🤦‍♀️
Nat-li• 10 июня 2023
А вообще, посмотрев кучу видео с Херсона и обл, как волонтеры и мчсники спасают и орут кто на рус, кто на укр-я в очередной раз поняла, какая все таки херня все эти мовные срачи. Чисто от скуки и небольшого ума.
Мурнетка• 10 июня 2023
Знаю украинский идеально, могу говорить на нем так же как на русском, с фразеологизмами и прочим, даже сдавала ЗНО по нему на 200 баллов.
Но общаться на нем не хочу, не вижу в этом никакого смысла сейчас.
Когда у людей проявляются сепаратистские наклонности и они решают, кто первого сорта, кто второго, потому что не говорит на украинском, то общаться на нем не хочу ПРИНЦИПИАЛЬНО
ПЛЮС-МИНУС• 10 июня 2023
Ответ дляКолебля
Ви нікому нічого не винні) питання було не про це.
а вы поиском по форуму умеете пользоваться? после 24-го такие темы регулярны, как часы.
вам их мало? зачем вам новая?
Павлик Равлик• 10 июня 2023
Поступово з 2014 року почала переходити. Повністю - з 2019
СhanelKa• 10 июня 2023
Я перейшла
Пишу завжди українською
Але, коли спілкуюсь з моїми дорогими людьми з Харкова чи з Одеси, можу відповісти російською
Проблеми в цьому не бачу
автор Колебля • 10 июня 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
вам их мало? зачем вам новая?
Бо захотіла)
Piracanta• 10 июня 2023
Ответ дляNataliiazp
Це не суржик, а південно - східний діалект. Так говорить моя племінниця, яка закінчила філологічний факультет педінстититу.
Oasis in the Desert• 10 июня 2023
Я не перешла.
Но многие одноклассники, бывшие коллеги на украинский перешли, из уважения тоже отвечаю на украинском. Но непривычно.
Nataliiazp• 10 июня 2023
Ответ дляТатьяна@..
Я пишу швидко,говорю також як і ви,
Ми з вами навіть з одного міста здається, якщо правильно пам´ятаю.
Я не розумію чому так, думаю легко, коли пишемо ми ж думаємо теж і це швидко вдається😀 а я як рот відкрила - ховайся😀
ViktoryjaG• 10 июня 2023
Ответ дляКолебля
Не на, а в!!! 😡
Olena Dnipro• 10 июня 2023
Не перешла.
Но в группе и клиентам пишу изначально укр мовою.
Но если они мне пишут на русском, то на таком же и отвечаю.
Мне вот предстоит впервые после начала, поехать в Трускавец.
Там буду на укр мове, чтобы не злить никого.
Но мне трудно. Пока подумаю как сказать, в уме переведу.
Davidka• 10 июня 2023
На роботі всі комунікації лише українською мовою. Ця політика компанії була і до війни, тож, тут нічого не змінилось. З батьками, дітьми говорю суржиком як з дитинства навчилась, але намагаюсь слідкувати за мовою і говорити більш чистою українською. З чоловіком російською та суржик проскакує час від часу.
Татьяна@..• 10 июня 2023
Ответ дляNataliiazp
Так,ми з одного міста
Мабуть Тому що в нас багато ще розмовляють російською в місті.
Конкордія• 10 июня 2023
Ответ дляViktoryjaG
Не на, а в!!! 😡
Сурала я
Я_первая• 10 июня 2023
Ответ дляКонкордія
Сурала я
Не, сурала лейбу на попе не знают.
thumbelina_la• 10 июня 2023
Україномовна все життя, але оголошення, соц мережі і тут писала російською. Фіг знає чому. Тренувала і її, хотіла вивчити, напевно)))
З 24.02 перейшла на мову
Tammy21• 10 июня 2023
Частково.
Зараз більше інглішом та ін.ін.мовами спілкуюся аніж рос.
У родині мішанина повна. З іншими укр.мова часто виступає як маркер.
Тих, хто впевнено себе б´є п´ятою у груди за радной язик не розумію, ну, тобто, розумію, що травма зросійщення ще навіть не визнана. Бажаю їм сил та удачі. Не думаю, що ті хто постарші зможуть вичавити з себе рос.млву до кінця, але хоча б страждати та прославляти наслідки культурного згвалтування навряд чи захочуть.