Колебля• 10 июня 2023

Українська з 24.02.2020 у спілкуванні?

Чи перейшли ви з 24 лютого на українську у спілкуванні? Як відреагували ваші російськомовні друзі, знайомі, колеги, родичі? Чи переходите ви у спілкуванні з ними на російську чи, навпаки, тримаєте свою лінію?
АляМ• 10 июня 2023
.
Qorianka• 10 июня 2023
Ответ дляМурнетка
Когда вижу подобное, то у меня просто недоумение.
Других слов нет
Чтобы им пусто было. Не так страшны чужие вши, как свои гниды. Для арабских туристов с кошельками бегом перевели все на арабский для удобства, когда после ковида туризм просел несколько лет назад
mar minor• 10 июня 2023
Нет не перехожу и не собираюсь . По работе в зависимости от клиента язык .
Qorianka• 10 июня 2023
С родного языка не переходила и не собираюсь, у меня, к счастью, адекватное окружение.
mar minor• 10 июня 2023
Ответ дляNat-li
Заметила, что выехавшие многие перешли. Это наверное особый вид патриотизма. Особенно, когда возвращаться не собираешся.
А там диаспоры их украинские очень поддерживают , работу дают , находят . С мебелью помогают , с арендой квартир так как они билингвы , нашим снять там без знаний языка местного не возможно . Ну и чтобы им кто то помогал хочешь не хочешь на украинском тк там больше всего выходцев с .. ( ну вы поняли ).
Поэтому ничего личного , всего лишь выживание . имхо
mar minor• 10 июня 2023
Ответ дляМурнетка
Других слов нет
😹… а на немецком к нему можно спросите в директ ?))
mar minor• 10 июня 2023
Ответ дляNat-li
Карпатський борець! 💪
Уволить всех русскоязычных с ЗСУ 😹
Nataliiazp• 10 июня 2023
Ответ дляТатьяна@..
Так,ми з одного міста
Мабуть Тому що в нас багато ще розмовляють російською в місті.
Практично усі, крім касирів в супермаркеті, та на НП оператори. Ні з ким розмовляти, а з сестрою якщо я українською почну розмовляти, то наші зустрічі будуть дуже довгими😀
Распродажа СП• 10 июня 2023
Перейшла. Й дуже бісить, коли кажуть ’я не могу’.
Так,я теж говорю з помилками,але краще українською з помилками, ніж без помилок мовою винищувачів нашої нації
Распродажа СП• 10 июня 2023
Не пам´ятаю від кого почула. Здається інтерв´ю військового якогось.
Коли після поранення відкриваєш очі чи то в швидкій, чи то в шпиталі, то дуже хочеться почути саме українську,як признак того,що ти не в полоні,а зі своїми
Nataliiazp• 10 июня 2023
Мне вспомнилось, сделала заказ в Сильпо. Звонит девочка сборщик, говорит: по вашому замовленню є усе, окрім...і тиша, коротше окрім отой трави😀
Я ей сказала, как трава укроп на украинском будет, но смеялась долго😀 такая же, как и я.
Christ1na• 10 июня 2023
Я зараз у Чорногорії, тут повно русні, так ми взагалі не соромимося розмовляти українською, навіть ловлю якийсь кайф від цього) не думаю що коли повернуся буду вдома соромитися
Flower Girl23• 10 июня 2023
Ответ дляКолебля
Не зрозуміла. Чому питання про мову для вас рівнозначно срачу?
Так Вы тему специально для срача создали... Или для чего?
Na kablukah• 10 июня 2023
Нет
Flower Girl23• 10 июня 2023
Ответ дляМурнетка
Знаю украинский идеально, могу говорить на нем так же как на русском, с фразеологизмами и прочим, даже сдавала ЗНО по нему на 200 баллов.
Но общаться на нем не хочу, не вижу в этом никакого смысла сейчас.
Когда у людей проявляются сепаратистские наклонности и они решают, кто первого сорта, кто второго, потому что не говорит на украинском, то общаться на нем не хочу ПРИНЦИПИАЛЬНО
Абсолютно аналогично
Чувиха• 10 июня 2023
А для чого вам ця інформація? Таких тем і так куча
WhiteWidow• 10 июня 2023
Вдома суржик або українська. Закордоном виключно українська або англійська. І намагаюсь уникати рос мовних. Ну хто зна
Але не люблю, коли через мову принижують людей. В такому випадку, буду взагалі спєцом на рос говорити, щоб вибісити. Такі вже упороті є, капєц. Я цілком ’за’ повернення до укр, але проти оцих фаріоновських дибілів
Rukola1• 10 июня 2023
Я перейшла значно раніше, з 2015 року. Було важко і не всім зрозуміло з мого оточення.
Зараз почуваюся дуже комфортно в умовах нинішньої українізації
Вкусныйпончик• 10 июня 2023
Я дома завжди розмовляла на українській і чоловік перейшов зі мною на українську з 2007. Але на роботі я 50/50, думки переважно російською. Я б може і перейшла повністю, але так не люблю коли мене заставляють.
Чувиха• 10 июня 2023
Ответ дляNat-li
Зато вышиванку одели и про перемогу кричат, а по факту многим таким все равно на свою страну, материально не помогают, только словами. Не говорю за всех, есть конечно многие в Европе, кто помогает из всех сил, но есть и другие
автор Колебля • 10 июня 2023
Ответ дляFlower Girl23
Я не розумію, чому питання про індивідуальний вибір кожного у вашому сприйнятті прирівнюється до срача. Тому що адепти російської агресивні і неодмінно почнуть бурувати?
Семицветка• 10 июня 2023
Ответ дляКолебля
А вы на форуме совсем недавно и не понимаете, да?
Чувиха• 10 июня 2023
Ответ дляМурнетка
Других слов нет
+, но самом деле гуцулов таких меньшенство, недавно была в Карпатах и в том году долго была, там не осуждают за язык
Чувиха• 10 июня 2023
Ответ дляОксана-004e
Слава Богу друзья адекватные
А причем тут адекватные?
автор Колебля • 10 июня 2023
Ответ дляСемицветка
Саме так)
Чувиха• 10 июня 2023
Ответ дляКолебля
Питання було не про це, а про особистий вибір кожного і те, як відреагували на нього інші. Перечитайте питання перед тим, як писати щось подібне.
Куча таких тем і під кожною срач, тому це не просто звичайне безобразне питання
Yegonyashka• 10 июня 2023
ничего не напоминает?
Чувиха• 10 июня 2023
Ответ дляPole
Ми з родиною за кордоном принципово спілкувалися українською, адже там більше шансів зустріти кацапів, нехай слухають!
Не думали принципово повернутися в рідну країну, покращувати економіку?
Olena Dnipro• 10 июня 2023
Ответ дляКолебля
Зазвичай такі теми - це битва на мечах на 40 сторінок, і куча банів )
Qorianka• 10 июня 2023
Ответ дляOlena Dnipro
Уже вряд ли, битвы и баны со временем приедаются. Жалобу админам никто не отменял