modiin• 21 июня 2023

Угорщина утримує 11 українських полонених

Коментар речника МЗС України Олега Ніколенка щодо утримуваних в Угорщині українських військовополонених
Опубліковано 19 червня 2023 року о 16:45

Міністерство закордонних справ України, Координаційний штаб з питань поводження із військовополоненими та інші причетні органи України продовжують вживати активних заходів задля повернення додому ймовірно одинадцятьох українських військовополонених, яких Угорщина, без відома українського уряду або міжнародних правозахисних організацій, вивезла із росії.

Усі спроби українських дипломатів протягом останніх днів встановити прямий контакт із українськими громадянами не мали успіху. Це, а також інформація, отримана від родичів деяких із них, свідчить про те, що запевнення угорської влади про нібито вільний статус українських захисників в Угорщині не відповідають дійсності.

Фактично вони утримуються в ізоляції, не мають доступу до відкритих джерел інформації, їхнє спілкування із рідними відбувається в присутності третіх осіб, їм відмовляють у встановленні контакту із посольством України.

Спроби української сторони налагодити конструктивний діалог із угорської владою офіційними дипломатичними каналами, на жаль, ігноруються.

Такі дії Будапешта ставлять під сумнів задекларовані ним гуманітарні мотиви вивезення українців до Угорщини. Крім того, вони можуть кваліфікуватися як порушення положень Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

МЗС України вчергове звернулося до угорської сторони із вимогою негайно допустити українського консула до українських військовополонених, аби він міг оцінити їхній фізичний та психологічний стан, розповісти їм про їхні права, а також надати термінову консульську допомогу.

В Україні чекають повернення наших захисників та готові надавати їм максимального сприяння у возз’єднанні з рідними та забезпечити необхідну реабілітацію.
Ирэн1983• 21 июня 2023
Как они туда попали?

Заёбушек• 21 июня 2023
Ответ дляИрэн1983
Как они туда попали?
Кірюша гундяй передав.
автор modiin • 21 июня 2023
Ответ дляИрэн1983
Как они туда попали?
яких Угорщина, без відома українського уряду або міжнародних правозахисних організацій, вивезла із росії.
Ирэн1983• 21 июня 2023
Капец какой то
Заёбушек• 21 июня 2023
Удалено администрацией...
Zir-K• 21 июня 2023
Удалено администрацией...
чир• 21 июня 2023
Ответ дляЗаёбушек
Удалено администрацией...
Mожет это украинцы с венгерскими паспортами, таких было много до войны.

Tammy21• 21 июня 2023
Ответ дляЗаёбушек
Удалено администрацией...
Tammy21• 21 июня 2023
Ответ дляZir-K
Удалено администрацией...
О, ще одна. Пц(
debor_a• 21 июня 2023
Ответ дляЗаёбушек
Удалено администрацией...
По себе судите?
il-mari• 21 июня 2023
сьогодні в новинах казали, що трьох повернули...
Лиса Порш• 21 июня 2023
Ответ дляmodiin
Так а зачем это Угорщині, реально странно как-то, зачем ей лезть, что бы вывезти кого-то, ну венгры понятно, что хорошего ничего нам не хотят, но ситуация странная, у них точно венгерских паспортов нет ; )
Yuliya-af7f• 21 июня 2023
Якщо у них є угорське громадянство, то влада Угорщини розглядає їх в першу чергу як своїх громадян
ebbi• 21 июня 2023
Ответ дляYuliya-af7f
Влада Угорщини офіційно відхрестилася від цієї справи-ми тут ні до чього ,то все церкви.Паскуди вони там,параші підіграють,не кращі за бульбашів.Тільки розвернутися сильно не можуть,бо від ЄС залежать,а то вже давно було б тріо.Як Європа терпить
Yuliya-af7f• 21 июня 2023
Ответ дляebbi
В цьому світі кожний в першу чергу за свої інтереси
Чомучка• 22 июня 2023
не розумію як таке взагалі могло статися і навіщо це угорцям