ЗабежАЛОЧКА• 23 июня 2023
Почему меня бесит подруга, которая все время выставляет фоточки?
Она не блогер. Но в период войны можно же быть скромнее? Инста + тоже дублирует в фейсбуке. Мужа за границу вывезла - всем показала. Море - по 20 фоток в день . Даже в день подрыва Каховской ГЭС.
П.с. мне тоже есть, что фоткать красивого, но мне стыдно перед знакомыми, которые остались в Украине.
Ушла и Пришла• 23 июня 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Нехай почитають яка була інтелігенція україномовна в Києві на початку 20 ст, як царська ррсія, а потім комуністи боролися з такими, що ми маємо за 100 років - українська - непристижна, мова, мова села, людей без освіти. Це катастрофа, а ще такі затяті, як Ваші опонентки, гальмують пиоцес відродження нашої мови.
Вони не розуміють, що російськомовність УЖЕ тавро зрадництва. Це підозра, що йде ворог чи його посібник. Це недовіра, це зневага. Люди ще не говорять масово, бо війна триває, хлопців багато в ЗСУ росмовних (але активно переходять на українську). Плюс цей комплекс меншовартості (ще не відійшло покоління, що автоматично переходить на рос мову, зачувши її у співбесідника). Але підростає нове, вони вже питатимуть прямо.
Ушла и Пришла• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
То ви на одній кафедрі ?
А ви прямо в атаку йдете. Подобається ображати людей, які говорять правду вам прямо?
ЗабежАЛОЧКА
• 23 июня 2023
Ответ дляУшла и Пришла
У кожного своя правда...
Не треба звинувачувати людей зі Сходу чи Півдня, що вони недоукраїнці тільки тому, що розмовляють російською !!
Добраніч!
Непозбувна Бентега• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Может.
Но у меня больше фоток ) и места красивее, но я это все не выставляю
А почему Вы много фотаете и шаритесь по красивым сестам, когда можно сидеть в убежище и сетки плести? Наверняка есть люди, которые об этом подумали. Они же не путешествуют.
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляПаратруперсупер
У нас немцы не отличают русский от украинского, уже много раз проверяли)
о каких разговорах вы пишите?
Все відрізняють іноземці, то вам тупі якісь зовсім зустрічалися. Біженці з України заполонили всю Європу, багато, дуже багато російсткомовних. Рощмрва між інощемцями в ТЦ - Це українці, чи росіяни? А хто їх знає, і ті, і ті говорять російською. То чому ж вони воюють, якщо однією розмовляють мовою, чому ж тоді ці україеці до нас приперлися, якщо так люблять свою російську мову, то нехай в росію їдуть.
От такий діалог.
ЗабежАЛОЧКА
• 23 июня 2023
Ответ дляНепозбувна Бентега
Плела, когда была на Закарпатье
Сейчас не в Украине
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляПаратруперсупер
В вашем посте вы предлагаете выбор без выбора. Хоть так, хоть эдак - нужно переходить на украинский.
Мне не нужно. Я себя нормально ощущаю и общаясь на русском.
Сумно, що така свідомість у людей подібних вам.
Паратруперсупер• 23 июня 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
От такий діалог.
Бред. На немецком говорит Германия, Австрия, швейцария и часть Люксембурга. Немцы бы такой диалог не вели))
Паратруперсупер• 23 июня 2023
Ответ дляНепозбувна Бентега
Вы знаете, а можно и совмещать. Мы успеваем и пошариться, и в ресторанах посидеть, и организовать мероприятия для сбора денег в помощь Украине.
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Коли людина розумна та щира її приємно слухати та читати.
Нічого окрім агресії та звинувачень в її постах я не прочитала!
Останній рік я жила на Закарпатті і розмовляла там українською. На роботі в Запоріжжі теж розмовляла українською, бо держ служба. Але виросла я в російськомовному середовищі.
Та всі ми виросли в цьому середовищі, але хтось усвідомив, а хтось ні, зтрсь раніше, а хтось лише рік тому, а дехто досі чіпляється всіма силами за минуле.
Непозбувна Бентега• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Плела, когда была на Закарпатье
Сейчас не в Украине
И что? С Вашим выездом война закончилась? )
Непозбувна Бентега• 23 июня 2023
Ответ дляПаратруперсупер
Ну мы же с Вами не знаем, что успевает подруга автора, вполне возможно, то же самое.
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Це як в університеті - до одних викладачів ідеш на лекції бо цікаво і легко, а від інших воротить((
От пані з останніх!
А мені цікаво, вона прямо висловила всі мої думки і погляди.
ЗабежАЛОЧКА
• 23 июня 2023
Ответ дляНепозбувна Бентега
Тут іншою справою допомагаю
ЗабежАЛОЧКА
• 23 июня 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Ну я ж кажу)
З однієї кафедри
Ушла и Пришла• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
У кожного своя правда...
Добраніч!
Я не звинувачую. Я добре розумію причини чому так сталося. Мене дивує чому сьогодні вони уперто й агресивно тримаються за цю свою несправжню російськість.
Ну так, російськомовне середовище. Ви думаєте, у нас у Києві його не було? Бляха, та було ще й яке! А зараз послухайте Київ. Так, російської багато, але українська уже починає домінувати!
У вивісках вона з‘явилася ще на початку двотисячних. Анна Півдні цього нема. Чому?
Чому ви стоїте кам‘яною стіною ща цю російськість? Бо що?
Я просто цього не розумію.
Якби не війна, то це було б відносно, бо ми всі вийшли з російськомовного, знову ж, середовища. І важко міняти себе посередині життя. Та й нащо? Так звичніше ніби.
Але - війна! Вони кажуть, що прийшли захищати російськомовних!!! Вони це публічно кажуть на увесь світ!!! Безсоромно це кажуть, а ви нормально так продовжуєте собі в своєму колі за російську триматися обома руками. Ви захищаєте її публічно і пишете образи й такі колючі язви-коментарі у відповідь на роздуми навколо цієї теми. Як це можливо? Я не розумію навіщо вам це? От і все.
Чому не можна просто визнати, що ви за походженням не росіянка, згадати хто ви і що ви й перейти на рідну мову вдома, наодинці з собою, а не десь там. Просто щоб не бути з ними ідентифікованою.
Я просто цього не розумію.
Паратруперсупер• 23 июня 2023
Ответ дляНепозбувна Бентега
Как бы кто из беженцев ни помогал, я против того, когда во время войны выставляют фото отдыха. Если это шашлык на даче, то это приемлемо, а если путешествие или какой-то курорт, то сейчас, по моему мнению, такие фото постить не время. Я, которая сама постоянно путешествую, но никогда не выставляю фотки, отписалась ото всех, кто их выставляет. Только от моей маникюрши не могу отписаться)))
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляУшла и Пришла
Бачите, якою агресивною є Україна. У росії ви не мали б такого вибору. І не мали б можливості кричати про його відсутність. Навіть виселені наші в Сибірі не мали українських шкіл. Це було заборонено й тавровано. Зате дружини НКВДистів, які заселилися в будинки й квартири вивезених українців дуже швидко створили навколо себе російськомовне середовище. І захищали його й тоді, і зараз дуже агресивно.
Для мене колись російська була рідною. Всі казки дитинства російською, всі дитячі розмови з подругами. Потім я задумалася чому в моїй родині присутня й українська у старшого покоління (прабаби ще були живі), тоді зрозуміла чому й зробила свій, дивний на той час й не усіма «оцінений» з кола спілкування, вибір. Але мені було все-одно до вибору інших. Яка різниця - було. З початку повномасштабної російськомовні повнолітні люди для мене = зрадники. Це люди, що демонструють свою не справжню російськість (бо більшість не є етнічними росіянами й максимум має когось одного з росіян у сім‘ї чи родині), а пристосуванство і демонстрацію свого вибору.
Ми всі (абсолютно всі) виросли у російськомовному середовищі. Лише одні у відомими чому так сталося і хто вони, а інші спеціально це середовище далі просувають, далі його живлять і підтримують, далі ґвалтують Україну, русифікують її. Нащо ви це робите? Ви не можете не розуміти наслідків.
Тому, з початку війни для мене російська на вулиці - це мова ДРГ, я чітко розумію, що це йде ворог України, ворог моїх дітей.
Круто написали, ну прямо мої думки !!!!
ЗабежАЛОЧКА
• 23 июня 2023
Ответ дляУшла и Пришла
Я просто цього не розумію.
Та не пишіть такі довги пости
Я не буду їх читати
Не цікаво
Я не буду їх читати
Не цікаво
Ушла и Пришла• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Та не пишіть такі довги пости
Я не буду їх читати
Не цікаво
Я не буду їх читати
Не цікаво
Не читайте. Правда очі коле. Так є
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляПаратруперсупер
Не хочу ссориться на форуме. Но я хочу жить там, где мне не будут тыкать ’руснявой пропагандой’
это чтоб вы поняли, почему мы сразу решили, что не поедем жить на ЗУ.
Простите, ушла в другие темы.
это чтоб вы поняли, почему мы сразу решили, что не поедем жить на ЗУ. Простите, ушла в другие темы.
А я жила на Заході України майже 4 місяці - і приїхало дуже багато зі сходу - їх ніхто не з´їв, допомагали всім, розміщували всіх.
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Ні! Дійсно не всі українці можуть розмовляти рідною мовою. Я бачили багато таких на Закарпатті. Але це не шкодило нам усім разом сітки плісти та окопні свічки робити. Вони на ділі більші патріоти , ніж оті Западеньці , що виїхали в перші дні війни .
Згодна з Вами, але люди намагаються, переходять, росіяни за рік українською заговорили.
Паратруперсупер• 23 июня 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Это прекрасно, спасибо вам большое
Но для меня важна возможность говорить на родном языке, поэтому мы и не рассматриваем ЗУ.
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
То ви на одній кафедрі ?
Я ж вам писала, кандидат - не рвно викладач, універ, людина може бути юристом, економістом, тощо, а ступінь для статусу, що ж ви так вузько мислите? Мені просто дуууже близькі погляди вашої опонентки.
Ушла и Пришла• 23 июня 2023
Ответ дляПишу_граммотно!
Та звісно. Все це брехня російських телеграмуаналів, їхньої пропаганди. І автор це просуває й це очевидно, що вона в російському інфополі.
Западенці, східняки, кияни - багато історій є навколо теми впо. Я з 14 року дотична до цієї теми по роботі, знаю тисячі історій. І про хитрих западенців, що підняли ціни на житло уп’ятеро (і це немрльить честі таким людям), і про пияцтво та гонки на машинах сільськими вулицями «понаїхавших», і про церковні сутички (як це ви в неділю не йдете до церкви?))) і чисто побутові конфлікти. У нашому суспільстві мало емпатії. Ми демонструємо переважно несправжню емпатію, а живемо часто за принципом «моя хата скраю», бо роки тотального насильства дали свої вкорінені глибоко наслідки.
І кожна з цих історіі впо - це окрема велика гілка для обговорення і великий пласт роботи психологам. Для кожної із сторін.
Але узагальнення - хибний шлях. Тут ми говоримо (я говорю) конкретно про автора та її тримання руками й ногами за несправжню рідну мову, яка ж справжньою мовою ворога. Намагаюся їй проговорити це, бо так інколи - чутно те, що до цього не було чутним, а авто нападає з якимось зауваженнями про викладання і кафедри)
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляУшла и Пришла
Сама таким грішила, і як же я пишаюся своїми дітьми, їх поколінням, вони не будуть дивитися фільм, якщо він російською, їх мова чиста, щира, л´ється природно невимушено, такі українці.
Кидаю курити• 23 июня 2023
Ответ дляСегодня я не я
У кожного є чим хвалитись, але якщо це травмує інших людей, то можна б і утриматись.
Так не смотрите. Не травмируйте себя. Что за мазохизм? Тем более автор такая же
Ушла и Пришла• 23 июня 2023
Ответ дляПаратруперсупер
Это прекрасно, спасибо вам большое
Знаєте, найцікавіше те, що на ЗУ більшість людей, особливо старших, перейдуть з вами на російську. Це комплекс меншовартості, між тим
Але ви уперто пишете оцю брехню про ю невибір ЗУ через неможливість чи некомфорт розмовляти росмовою. І ви відверто брешете. Для чого ви це робите?
Нащо вам ця публічна позиція, яка маніпулятивна й повністю повторює російську пропаганду?
Кидаю курити• 23 июня 2023
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Да причём тут смелость ?
Смелость это женщины медики на передовой !
От смелая ! Фото в инсте выставила , в то время как муж её двоюродной сестры безвести пропал на передовой.
Это её вина? Как она может помочь? Вы не знаете что у неё внутри.
Пишу_граммотно!• 23 июня 2023
Ответ дляПаратруперсупер
А до чого тут німецька, не німецька, ви експерт по німцях? Європа - це не 4 перераховані вами країни. Відкрийте політичну карту хоча б Європи.