40ка• 27 июня 2023

Що не так з уроками праці?

Уроки праці ділять за гендерною ознакою. Чому?
А дівчаткам точно не треба вміти/знати нічого з того, що традиційно називають чоловічою роботою?
А хлопчикам точно не треба знати нічого, з того, що називають жіночою?
Ну за хлопчиків я спокійна, у кожного в житті знайдеться дурочка, пардон, справжня жінка, яка йому і їсти наварить, і гудзик пришиє, а може взагалі, пошиє щось. Ну повний фарш і побутове обсуговування.
А у кожної дівчинки в житті буде поруч чоловік, який і ремонт дрібний вчасно зробить, і за технікою подивиться і взагалі?
Ну якщо дівчинці пощастить, то так
Romina83• 27 июня 2023
Гендерное разделение тут вообще ни при чем - трудов не должно существовать вообще. Если ребенку нравится шить - он будет этим заниматься в свободное время, если не нравится - это пустая трата времени. То же касается рисования и музыки - изучать творчество выдающихся музыкантов и художников - это одно, но орать песни под баян или пытаться передать цвет горшка с алоэ при рисовании с натуры, как у нас в школе было - это вообще ни к чему.

Krasotka-d9fd• 27 июня 2023
Автор, ви не праві!
У нас рік було трудове навчання з хлопчиками і нічого гарного воно не принесло. Поробки з проводки (робив чоловік), потім скриня. Хлопці роблять з досок, а дівчата хочуть з глини, картону, гудзиків, тканини. Їм нецікаво займатися з хлопцями. А хлопцям разом з дівчатами також скучно, бо всі разом роблять якусь фі.ню.
Krasotka-d9fd• 27 июня 2023
Ответ дляemerald_88
У нас не поділено і хлопці вишивають і плетуть з бісеру. Нічого чоловічого жодного разу не робили.
То значить вчителька з трудів ’дівчача’ була. У нас з хлопцями то навпаки. То доски, то проволки. Домашка для тата.
МаргаритаЛьвовна• 27 июня 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
у меня дочь недавно с прогулки возмущённая пришла: строили дом на дереве. она таскала ветки, а друг Миша сказал, что ветки таскать не девчачье дело.
а моя дочка дико возмущена была, когда класс повели на экскурсию в пожарную часть, и там в кабине красной машины разрешили посидеть только пацанам!
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляKosulia15
Так а как у вас было и что конкретно вам дали уроки труда и чем вы пользуетесь в реальной жизни
Труды у нас вообще шикарные были. Научили готовить и самое главное у меня появился интерес к этому. Мы готовили, а потом угощали наших мальчишек и учителей. Варили супы, каши, делали салаты, бутерброды, пекли пироги, консервировали. Некоторыми рецептами я пользуюсь до сих пор. Кстати, картошку меня научили чистить в школе. Потом учились строить выкройки и шить. Я себе много чего пошила тогда. Носила потом. Сейчас не проблема что-то подшить, зашить. Научилась немного вышивать, вязать, делать искусственные цветы - из ткани - это вообще магия. Я потом долго дома этим занималась.
Потом нас учили заниматься цветами и любовь к этому. С тех пор я вообще люблю растения. Сейчас в меня шикарный сад. Ну и все связанное с уборкой тоже в школе навыки: помню как нас учили мыть окна. В общем, после школы, летних лагерей, я умела все, что нужно для быта. И самое главное не ленилась, не цуралась никакой работы. А это потом очень пригодилось с студенчестве, особенно на летней практике, где нужно было уметь все. Многие на Мивине жили, а я могла приготовить все что угодно. И уют создать в палатке) и о себе позаботиться.
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляИрина Россошенцы
Моя дитина в 5 класі заявила, що на трудах хоче забивати молотком гвіздки щось ремонтувати. Навіть до вчителя підходила, щоб її взяв до себе в групу. Вічливо відмовили. Сидить шиє, вяже і виносить 2 рік мозок що вона хоче ремонтувати. Добре що у нас і папа і дідусь рукасті так що є в кого повчитися, але їй хочеться серед однолітків це робити.
Я думаю, в идеале должен быть выбор чем заниматься на трудах. И на физкультуре. Помню, как рассказывал одногруппник из Ирана. У них каждый выбирает себе вид спорта и занимается им после уроков. Это и есть физкультура. Почему нам так не сделать?
BLUE_SKY• 27 июня 2023
Ответ дляPink Swan
Коли я вшилася, в нашій школі був експеримент: півроку усі разом класом ходили на дівчачі ’труди’, а пів на хлопчачі. Можу точно сказати, що це бред. Нема чого дівчатам робити з лобзіком, або з металообробним станком. Хлопцям, яких примусили в´язати серветки крючком, теж це не знадобилося. Так що, з уроками праці точно все добре 😉
цікаво кому взагалі потрібно вязати серветочки крючком? ну бред же
а от прасувати готувати їсти
зробити маленький ремонтик
правильно прати, сортувати це всім пригодилось би
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляZelenkа
Не погоджуюсь, всі ці предмети потрібні для загального розвитку. Щоб не вважати блискавку гнівом богів, наприклад 😂
Але такі предмети, як трудове, ніякої користі у тому форматі, в якому викладають їх зараз, не несуть.
Согласна, там реформы нужны, аж горит 🔥. Нужно учить детей тому, что им пригодится. Почему не учить например девочек парикмахерскому искусству, например. А может и мальчиков кто хочет. Или медицинским навыкам. Готовить современные блюда. Много чего можно придумать вместо идиотских аппликаций и салфетницы из прищепок(
Україна понад усе• 27 июня 2023
Ответ дляVeronikca
Твори вас теж у школi навчили писати

Zelenkа• 27 июня 2023
Ответ дляVeronikca
Шпалери клеїти, наприклад - корисний навик. Знову згадую ті вузлики рококо і ржу)))
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляBLUE_SKY
а от прасувати готувати їсти
зробити маленький ремонтик
Вот и я за это, Убирать бы по правилам в квартире научили бы) многие родители бы руки целовали б учителю) еще бы оценки за уборку дома ставили)
ivnata• 27 июня 2023
Ответ дляPink Swan
А всім хлопцям потрібен той лобзик чи станок? Для багатьох з них це буде перше й останнє знайомство). А ось з основами ведення господарства знайомити треба усіх, бо приготувати щось елементарне поїсти, попрати чи прибрати має вміти кожен, незалежно від статі. До речі, за кордоном такий курс є обов´язковим. Зараз племінник вчиться першому класі Канаді, то їх вчать робити покупки в магазині. У старших класах буде щось інше.
ivnata• 27 июня 2023
Ответ дляZelenkа
До цих пір чекаю, коли мені знадобиться уміння вишивати вузликами рококо і випалювати на дощечці чебурашку)
І обов´язково на оцінку)
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляУкраїна понад усе
Твори вас теж у школi навчили писати
Які твори? Щось не зрозуміла вашого сарказму. Погано написала? А якщо серйозно, то вчили) Але школу закінчила у 1996, погано вже пам’ятаю.
Україна понад усе• 27 июня 2023
Ответ дляVeronikca
Непогано, просто схоже на твiр як у школi писали)
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляZelenkа
А чому б і ні. Я вважаю, якщо цікаво дитині буде - будь-які навички допоможуть у житті. Мій батько вміє працювати з деревом, будь-що зробить. І цього його в школі навчили. Все життя використовує.
Zelenkа• 27 июня 2023
Ответ дляVeronikca
І я б хотіла мати такі навики. Моя знайома уміє ставити розетки, от що в житті пригодиться😏
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляУкраїна понад усе
Що згадала, те і писала. Що в голову прийшло. Може так вийшло тому, що зараз вчу дві мови (італійську і англійську) і там постійно твори)))
У мене досі є зошит з трудового навчання. І там записані рецепти, я готую за ними. У нас була чудова вчителька. Але дуже вимоглива. Я гарними оцінками з трудового навчання пишалася більше, ніж з математики)
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляУкраїна понад усе
Дякую, насмішили. Прочитала що написала, точно як твір «Моя школа».

klux• 27 июня 2023
У моих детей нет уроков труда, я думала, они исчезли как явление. По теме - абсоютно ненужный предмет, что для мальчиков, что для девочек. Ну разве что вождение можно оставить
_olina_• 27 июня 2023
я еще тот мамонт, когда застала уроки труда, когда мы с девчонками и молотком стучали, и сверлили отверстия на станке и клепали и строгали. Моими руками был сделан крючок металлический по всем правилам, разделочная доска, еще какие-то запчасти из дерева делала - вырезала, строгала рубанком, шлифовала))
А потом сделали нам ’девчачьи’ труды, мы там и готовили и шили и макраме вязали)
А у сына были то аппликации в младших классах, то поделки, блин из бисера до окончания курса трудов. Когда они заканчиваются? В классе 8-м? Представляете дядьку 14 лет, ростом 185 см, 45 р. ноги и поделки из бисера!! Лучше бы их научили иголкой работать, раз важна моторика рук, пуговицу пришить например или еще что по мелочи. Все равно что-то приходится в жизни делать иголкой. Нет, про программе бисер - значит бисер!! Вон на работе до сих пор стоит его поделка из 5-го класса из бисера)
_olina_• 27 июня 2023
Ответ дляVeronikca
о, вот с физ- рой согласна.
Я обожала баскетбол в школе, даже в школьной команде играла со 2-го класса.
По комплекции всегда была плотненькой, не мега толстой, но и не худышкой. И как вспомню норматив по лазанию на канат или подтягивания аж дурно становится. Уже в старших классах так физруку и говорила: ’Вы хотите, чтобы канат с потолка сорвался?’))) Давайте я лучше на зачет 3-х очковых бросков накидаю))) Физрук был мировой чувак, разрешал.
автор 40ка • 27 июня 2023
Ответ дляVeronikca
Ви написали, що в житті комусь знадобилися шкільні знання.
Остерігайтеся, таких тут не люблять
Ivanka Tramp• 27 июня 2023
Ответ дляPink Swan
Так мальчиков нужно было учить как фарш молоть и как отбивные отбить, солить и как жарить. Как заштопать носок и пришить пуговицу или змейку вставить.

А девочек не лобзиком надо было учить стругать, а научить как дрелью сделать дырку в стене и каким сверлом, и дюбель по размеру подобрать.
Ну там как менять пилки на машинке для резки ламината, дсп или дерева. Какая скорость пилы отвечает за какой срез. Например на большой скорости пилка рвет края ДСП, на маленькой - режет идеально. Допустим кухню девочка заказала и нужно в столешнице вырезать дырку под мойку.
Как кран установить - как паклю накручивать, как ее мазать и как насаживать на трубу. Какими ключами затягивать резьбу крана. И т.д.

А то учат лобзику и вязанию, которые в жизни не нужны ни мальчикам ни девочкам.
Veronainika• 27 июня 2023
Если девочка захочет работать лобзиком - научится сама. Если мальчик вышивать - то же самое. Но это исключения.
4erepashka• 27 июня 2023
Ответ дляPink Swan
а у нас просто приблизительно раз в крартал менялись.мальчикам рассказывали про элементарное на кухне и по шитью,тоже самое девочкам(какие инструменты для чего))
VivaForever• 27 июня 2023
Ответ дляPink Swan
готувати можна разом так точно
Yula-art• 27 июня 2023
Ответ дляkosmosgo
У нас в школе это урок технологии и дети там все вместе схемки рисуют. Рецепты пишут, иногда поделки делают патриотичные в поддержку.
Так что руками они теперь одинаково ничего не умеют. Дома надо учить.
Звичайно, батькам треба вчити дітей. Поки тато не покаже сину як паяти, а мама доньці - як пришити ґудзик, чи зварити манну кашу, вони не навчаться. Так було споконвіку. Побутові знання на школу не слід перекладати
Слюда• 27 июня 2023
Знаю, що в деяких країнах у школі хлопчиків також вчать шити та ін., а дівчаток ’чоловічим’ справам. Звичайно, хлопчик не має шити спідницю на уроці, але елементарні речі уміти - то було б добре.
Слюда• 27 июня 2023
Ответ дляgolublexa3
Вчилась при совке, так нас на уроці праці вчили з’єднувати провода резетка- вмикач-лампа, мені це в житті стало в пригоді .
Ми це на уроці фізики робили, 9-й клас.