40ка• 27 июня 2023

Що не так з уроками праці?

Уроки праці ділять за гендерною ознакою. Чому?
А дівчаткам точно не треба вміти/знати нічого з того, що традиційно називають чоловічою роботою?
А хлопчикам точно не треба знати нічого, з того, що називають жіночою?
Ну за хлопчиків я спокійна, у кожного в житті знайдеться дурочка, пардон, справжня жінка, яка йому і їсти наварить, і гудзик пришиє, а може взагалі, пошиє щось. Ну повний фарш і побутове обсуговування.
А у кожної дівчинки в житті буде поруч чоловік, який і ремонт дрібний вчасно зробить, і за технікою подивиться і взагалі?
Ну якщо дівчинці пощастить, то так
ПЛЮС-МИНУС• 27 июня 2023
Ответ дляJaneke_in_UA
Я не считаю необходимым напрягать бусиками мальчика
а напрягать бусиками девочку, значит, можно?
моя, к примеру, тоже фукала на бисер, но весной с трудов в полном восторге принесла ящерку из бисера, которую сама сделала.
на НГ мои дети ходили на мастеркласс - делали рождественский венок. у сына получился красивее. остались довольны.

Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
уборку дома делать я научила.
а ещё научила не делать чужую работу.
есть технический персонал, который за уборку школы получает зарплату.
никакие полы ни в какой школе мои дети мыть не будут. я в своё время мыла и ни малейшего удовольствия от этого не получала.
Ладно, это ваше мнение. У меня есть свое. Я школе благодарна. Я так многому научилась. Родителям учить было некогда. И грязная тряпка мне не помешала стать очень успешным человеком и моему мужу тоже.
Ладно, спорить больше не хочу. Я не министр образования. Да и сын скоро закончит школу. Мне эта тема уже неинтересна будет. Больше сейчас интересуюсь вузами в Англии, Италии.
Veronikca• 27 июня 2023
Ответ дляKosulia15
Чем именно она важна и нужная?
Гребли листья всей школой, потому что завхоз бухал? Или мыли вонючими тряпками полы, потому что уборщице лень мыть классы и проще использовать бесплатную рабочую силу в виде детей
Я запах той тряпки помню по сей день
У вас так было. У нас иначе. Поэтому и мнения разные.
Kosulia15• 27 июня 2023
Ответ дляVeronikca
Так а как у вас было и что конкретно вам дали уроки труда и чем вы пользуетесь в реальной жизни
Kosulia15• 27 июня 2023
Ответ дляJaneke_in_UA
А девочек можно?
Или вы думаете, что если девочка, то должна любить?
nataangel• 27 июня 2023
Ответ дляKosulia15
😂😂😂😂
Вы серьезно?
Что из того, что вы делали на уроке труда используете сейчас или в жизни?
Скільки вашим дітям? Спробую дещо пояснити вам. А приймати чи ні то вже ваш вибір. Скажу, що раніше я думала, як ви.
Kosulia15• 27 июня 2023
Ответ дляnataangel
Зачем о детях, давайте о нас поговорим
Что вам дали уроки труда? :))
talvitarina• 27 июня 2023
я очень любила уроки труда в школе, у нас была прекрасная учительница и отлично укомплектованный класс со швейными машинками и электроплитами. Сильно ли мне помогли навыки шиться фартуков в жизни? вообще не помогли)) много ли удовольствия я получила в школе за шитьем фартука? море) хотела бы я вместо этого пилить лобзиком? вообще нет
nataangel• 27 июня 2023
Ответ дляKosulia15
Зачем о детях, давайте о нас поговорим
Что вам дали уроки труда? :))
Ок) з 17 до 21 працювала в весільному салоні, вишивала сукні. В 19 вже більше батька заробляла. То був 2000 рік. Я вас задовільнила?

Kosulia15• 27 июня 2023
Ответ дляnataangel
Не вижу связи
tata-29ef• 27 июня 2023
А мене в школі не було такого. Ми були разом . Вивчати і як футболку пошити , пришити гудзик, і як суп зварити, і табуретки робили, якісь замки випилювали, садили і сапали картоплю.
Я думала так всі вчаться.
А для чого дійсно цей поділ?
tata-29ef• 27 июня 2023
Ответ дляPink Swan
Коли я вшилася, в нашій школі був експеримент: півроку усі разом класом ходили на дівчачі ’труди’, а пів на хлопчачі. Можу точно сказати, що це бред. Нема чого дівчатам робити з лобзіком, або з металообробним станком. Хлопцям, яких примусили в´язати серветки крючком, теж це не знадобилося. Так що, з уроками праці точно все добре 😉
Я чого це дівчатам не потрібно вміти користувались лобзіком?!
Я ним користуюсь! І серветки не уявляю як в´яжуть.
Треба всіх вчити чомусь корисному і стать тут точно ні при чому.
В вас як і в мене було правильно.
Плету з бісеру• 27 июня 2023
Взагалі думаю, що в середній та старшій школі не потрібні уроки трудового навчання, образотворчого мистецтва, музика та фізична культура. Бо те, як вони наразі проводяться, це просто жах. Замінити їх гуртками або факультативами за бажанням та без оцінок.
tata-29ef• 27 июня 2023
Ответ дляFeel good
Скажу більше.Ці труди треба взагалі забрати.

Воно нафіг не треба в життіі - якими швами вишивати і зшивати вироби.
Їх треба добавити!
Всі мають вміти зробити все в себе вдома. А то криворукі якісь
svitirok• 27 июня 2023
Вони не потрібні
автор 40ка • 27 июня 2023
Ответ дляПлету з бісеру
Удалено администрацией...
nataangel• 27 июня 2023
Ответ дляKosulia15
Не вижу связи
І що мені з того
emerald_88• 27 июня 2023
У нас не поділено і хлопці вишивають і плетуть з бісеру. Нічого чоловічого жодного разу не робили.
illaria-k• 27 июня 2023
нас на труде учили шить За много лет труда в школе, я хорошо научилась шить. Точно знаю, что мальчикам, в большинстве своем это было не интересно.
Может кто то один и захотел бы. То что они делали на труде , было интересно им.
Я не жалею о гендерном разделении. Стасибо труду в школе!
Было очень много полезных навыков. Кстати паять, разбирать краны , я так умею.
А вот шить меня дома не учили.))

Ирина Россошенцы• 27 июня 2023
Моя дитина в 5 класі заявила, що на трудах хоче забивати молотком гвіздки щось ремонтувати. Навіть до вчителя підходила, щоб її взяв до себе в групу. Вічливо відмовили. Сидить шиє, вяже і виносить 2 рік мозок що вона хоче ремонтувати. Добре що у нас і папа і дідусь рукасті так що є в кого повчитися, але їй хочеться серед однолітків це робити.
Елена1265• 27 июня 2023
Ответ дляZelenkа
До цих пір чекаю, коли мені знадобиться уміння вишивати вузликами рококо і випалювати на дощечці чебурашку)
А то, чему учили на физике, химии, алгебре, геометрии, вы каждый день в жизни используете?
Zelenkа• 27 июня 2023
Ответ дляЕлена1265
Алгебра і геометрія пригодились, коли вступала в коледж, здавала екзамен. Фізику я для себе прочитала Перельмана. Хімія нуль)
Zelenkа• 27 июня 2023
Ответ дляЕлена1265
Геометрія пригодилась, міряю від 0 устілку😂
Tammy21• 27 июня 2023
Ответ для40ка
Удалено администрацией...
Милота) Ви це пишете людині, яка заморочилася аж настільки, що винаймала юристку, щоб таки ’почитати’.
І я вам з усією відповідальністю можу заявити (це доречі зовсім ніякого стосунку не має до Законів), що скоріше ми Марс колонізуємо, аніж в наших теперішніх школах ви японську для своєї дитини виборете.
Так що там з ’хамством’. Буде якась пропозиція по заміні?
Елена1265• 27 июня 2023
Ответ дляZelenkа
В том и дело, тогда, вообще нужно оставить только начальную школу, потому что умение читать, писать и считать нужно и пригодилось всем, а дальше все очень индивидуально, как и предмет труды
Елена1265• 27 июня 2023
Ответ дляZelenkа
Так это не геометрия, а математика, уроки в начальной школе 😂
Zelenkа• 27 июня 2023
Ответ дляЕлена1265
Не погоджуюсь, всі ці предмети потрібні для загального розвитку. Щоб не вважати блискавку гнівом богів, наприклад 😂
Але такі предмети, як трудове, ніякої користі у тому форматі, в якому викладають їх зараз, не несуть.
Zelenkа• 27 июня 2023
Ответ дляЕлена1265
Склєроз, старію)
nevergerl• 27 июня 2023
Здесь в Англии и мальчики, и девочки все вместе учатся готовить суп.
Но в этой стране в принципе не существует гендерного неравенства (не берусь судить по з/п), но женщины у них и грузчиками работают, и трактора водят, и кабеля прокладывают.
Елена1265• 27 июня 2023
Ответ дляnevergerl
У нас тоже так можно, просто наши женщины не хотят грузчиками быть. Вообще, идеально, чтоб деление было, но чтоб можно было самим выбирать