Уроки праці ділять за гендерною ознакою. Чому?
А дівчаткам точно не треба вміти/знати нічого з того, що традиційно називають чоловічою роботою?
А хлопчикам точно не треба знати нічого, з того, що називають жіночою?
Ну за хлопчиків я спокійна, у кожного в житті знайдеться дурочка, пардон, справжня жінка, яка йому і їсти наварить, і гудзик пришиє, а може взагалі, пошиє щось. Ну повний фарш і побутове обсуговування.
А у кожної дівчинки в житті буде поруч чоловік, який і ремонт дрібний вчасно зробить, і за технікою подивиться і взагалі?
Ну якщо дівчинці пощастить, то так
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
ну вот для сравнения. у меня в сельской школе были: мастерская, кухня, швейный кабинет.
у ребенка в столичной школе этого ничего нет, занимаются где ни попадя, а потом еще и все онлайн пошло (сделай сам скворечник дома).
впрочем, все равно интерес к трудам появляется у детей, только если хорошо составлена программа и прытомный учитель.
Так і є.
У моєї подруги в сільській школі з 9 класу були технології на вибір - машинопис, водіння трактору, бухгалтерські навички, шиття. Тобто після 11 класу можна було навіть мати посвідчення водія після школи.
У мене в міській школі цього не було.
МаргаритаЛьвовна• 27 июня 2023
Ответ дляnova_mama
Так і є.
У мене в міській школі цього не було.
ух ты! на трактор бы я залезла, это ж интересно. а то каждый год тяпкой махать летом нас отправляли
МаргаритаЛьвовна• 27 июня 2023
но автор с этими темами жжет, конечно))) одни перлы!
я, говорит, от физры была освобождена, но вы, жиртресты, ходить на нее обязаны!
Дарина-Aha• 27 июня 2023
Ответ дляnova_mama
Ви б змогли навчати дітей робити молотки, наприклад?
Я б не змогла.
А до роботи зі станками у неї може не бути доступу.
Це не вина вчителя.
До 5 класу ще можна придумати щось цікаве робити на колінах.
А далі вже без техніки ніяк...
Я б не змогла.
Це не вина вчителя.
А далі вже без техніки ніяк...
Я не про станки! Ясное дело, что этому она учить не сможет и не должна. Можно ж хотя бы какие то поделки с картона и прочего, скажем так, с подручных средств. Но явно не вышивка с бисера для мальчиков)
chanterelly• 27 июня 2023
Ответ дляPink Swan
Коли я вшилася, в нашій школі був експеримент: півроку усі разом класом ходили на дівчачі ’труди’, а пів на хлопчачі. Можу точно сказати, що це бред. Нема чого дівчатам робити з лобзіком, або з металообробним станком. Хлопцям, яких примусили в´язати серветки крючком, теж це не знадобилося. Так що, з уроками праці точно все добре 😉
Ну такое, мне вообще ничего не понадобилось из уроков труда и в школе я бы лучше лобзиком училась пользоваться, чем крючком вязать (было интереснее)
У наших дітей немає поділу, за гендерною ознакою. Працює міжшкільний ресурсний центр трудового навчання. Працюють кілька майстерень: швейна, слюсарно - столярна, кулінарна лабораторія та кабінет ІТ-технологій із сучасним 3D принтером.
Діти в захваті, хлопці і дівчата шиють еко-торбинки з аплікаціями, виготовляють з дерева різні кухонні дрібнички. Програмують лего роботів, готують вареники, борщ. І групи не ділять на дівчат і хлопців, просто 4 години раз на місяць працюють на певній локації.
Все обладнання сучасне
МаргаритаЛьвовна• 27 июня 2023
Ответ дляchanterelly
я тупая - так и не дошло вязание крючком (на спицах умею).
но индивидуальный интерес - это ключевое, имхо.
вместо работы руками я бы лучше на уроки мыстецтва ходила (у нас их не было). и готовить, когда смотрят под руку и критикуют, не люблю. а вот чертить детали, планы или те же выкройки - интересно было.
ПЛЮС-МИНУС• 27 июня 2023
я могу и кран поменять, и стену пошпаклевать, и обои поклеить, и мебель собрать и вязать/вышивать/готовить...
нет никаких ’’мужских’’ занятий или ’’женских’’.
есть только границы, которые нам выстраивают традиции.
я против гендерного разделения на уроках труда.
МаргаритаЛьвовна• 27 июня 2023
Ответ длятомка 06
Все обладнання сучасне
здорово! это в каком городе?
Ваша величність• 27 июня 2023
Ответ дляМаргаритаЛьвовна
Я заметила за последние несколько дней всплеск аналогов тем, которые ранее были в топе. Совпадение?
Ваша величність• 27 июня 2023
Ответ дляnataangel
Повністю підтримую. А моя мама в школі навчилась трактор водити 👏🏻👏🏻Тут поряд тема, що чоловіки не створені купити нормальне молоко чи протерти пил. Сюр якийсь.
Це ж скільки уроків потрібно, щоб навчитися керувати трактором?
ПЛЮС-МИНУС• 27 июня 2023
Ответ дляnataangel
в магазине увидеть мужика, который, беря йогурт с полки, смотрит на его срок годности - это прям редкость. обычно хватают что с краю. я своего долго приучала, но приучила. теперь ходит и выбирает где что посвежее, квест у него.
Ваша величність• 27 июня 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Полно таких мужиков-мозгоклюєв.
ПЛЮС-МИНУС• 27 июня 2023
Ответ дляnataangel
Чому нє очєнь?
патамушта общество (или сама мама) дало установку, что мальчику это стыдно.
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
Не подивився- нехай їсть протерміноване.
Как почитаешь темы - средняя зарплата 8-15 тыс, ну и мужа 20.
Но шить вязать готовить крутить розетки паять менять краны никому не надо. Зато потом сволочи сантехники берут «тыщи» за сраный кран. А плиточники негодяи миллионы за укладку плитки. ))(
Не все далеко не все во взрослой жизни будут зарабатывать на обед в ресторане))
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
А при чем тут школа? А школе этому учат на уроках труда?
ПЛЮС-МИНУС• 27 июня 2023
Ответ дляnataangel
Аааа, дівчинці не соромно, а хлопчику соромно. Яка маячня.
у меня дочь недавно с прогулки возмущённая пришла: строили дом на дереве. она таскала ветки, а друг Миша сказал, что ветки таскать не девчачье дело.