В топі другий день обговорення теми,що не подобається в інших країнах)
Я б,навпаки,хотіла б поділитися і спитати,
які світові традиції/ досвід/особливості ви б хотіли впровадити в Україні?
Українці зараз по всьому світу.
Тож маємо можливість побачити як недодіки,так і переваги, і намагатися найкраще втілити в своїй країні в майбутньому.
Українці зараз по всьому світу.
З власних спостережень:
В Польщі імпонує їх моноетнічність,прихильність суспільства традиційним сімейним цінностям.Поляки дуже пишаються своєю країною і своєю нацією,це викликає повагу.
В Німеччині сподобалась соціальна орієнтованість країни.Наприклад,автобуси курсують порожні,але всі села мають мати сполучення.Держава впроваджує певний мінімум забезпечення і людина впевнена,що в будь-якому випадку буде його мати.
В Швейцарії( кантон Женева) відмінна система медичного обслуговування.Дуже зручна мобільна програма,куди внесені всі профільні клініки,можна ознайомитися з резюме і практикою лікаря і записатися на прийом.
Ще подобаються їх комунальні рішення щодо автодоріг і паркування: жодних заторів і неможливості припаркувати машину.
В Британії вражає високий рівень культури спілкування.’Вибачте’ і ’дякую’-це ті слова,які ви 100% тут будете чути найчастіше.Жодного поспіху і хамства на дорогах,кожен готовий поступитися.Ще подобається їх комунікабельність і гумор у спілкуванні один з одним,готовність допомогти і, водночас,повага до особистих кордонів.Неймовірне вміння поєднувати,ба більше,асимілювати минуле і сучасне.
В іспанців я б повчилась розслаблятися)Стрес і тривожність цим людям точно не загрожує,живуть непоспішаючи..
В турків завжди подобалось їх ставлення до дітей,і не лише своїх.
Ще була в Єгипті туристом кілька разів.Важко сказати,яку їх рису хотіла б побачити в українському суспільстві.Можливо віру в своє майбутнє?Розбудовують свою країну,працюють і чекають краще майбутнє,хоч життя пересічного єгиптянина мені здадося досить складним.
Цікаво прочитати про ваші спостереження і те,що подобається і хотілось би впровпдити в нашій країні.
Ответ дляZvezdochkina
Ну сортировки мусора как в Швеции нам очень не хватает.
Да,вы правы.У них очень тщательное отношение к этому,как и у немцев.Я так привыкла,что дома тоже 5 бачков сделала)))
Ответ дляИнич
Запровадити публічне харакірі для можновладців, яких спіймали на хабарах чи відкатах
Це в якій країні ви таке особисто бачили?
Ответ дляTa-Ki
Зарплату в євро з трема ноликами було б непогано запровадити
Насправді,в них зарплати( в більшості з ким спілкувалися) теж до пенса розписані і всі економлять і в Німеччині,і в Британії,і в Швейцарії.Питання в іншому: в них є працююча система соціального захисту,яка забезпечить мінімум для кожної людини.Жоден не помре з голоду чи холоду точно.
Vitamina1407• 16 июля 2023
Безпроблемне поверенная одягу чи взуття/аксессуарів. Може звісно давно вже так,але купу років тому при поверненні мені треба було щось пояснювати менеджеру та все таке інше. Зараз ха як з цим. Якщо зараз це робиться онлайн та просто й легко тоді нічого не додавала би европейського) хіба що не таке нахабне розкрадання грошей прибрала,але то вже інша тема
Ronia Aronia• 16 июля 2023
Сначала Всеобщую декларацию прав человека внедрите, а потом уже на остальное замахивайтесь.
Vitamina1407• 16 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
З власних спостережень:
Чому про поляків кажуть що вони таки релігійні,традиційні і все таке коли на ділі це не так? Там також є чоловіки та жінки які розбивають сімʼї,повіі,наркомани,не віруючих море,про яку традиційності мова коли там свято люби проводиться? Проти якого я не маю нічого проти,якщо що. Так виставляють поляків як свʼятих. У мене бабця із невеликого міста,коли я була у Польщі то таксист у віці поважному казав як можна вірити в Бога якщо багато дітей,дорослих вмирає,війни і тд. І це не поодинока думка.
Ответ дляИнич
В Японії, наприклад, для деяких урядовців краще самовбитись, ніж вкрити себе і свою сім´ю ганьбою, якщо спіймали на чомусь протиправному.
Так там сформована еліта суспільства,для якої репутація дорожча за гроші,а смерть краща за ганьбу.Нажаль,в Україні це не працює(
Ответ дляVitamina1407
В них великий акцент на традиційному шлюбі в суспільстві: чоловік+жінка+ діти.Зрозуміло,що є різні сім´ї,але на відміну від інших країн Європи,де я була,жодного разу не бачила суспільного обговорення лгбт,наприклад.
Я теж була здивована,що в більшості, вони геть не релігійні.Раніше поляки і іспанці вважалися найбільш релігійними націями в Європі.
Елена_мама Кристинки• 16 июля 2023
Можно начать с искоренения коррупции, хотя бы бытовой. В системах здравоохранения и образования.
Более прозрачные государственные системы, отсутствие надменной регуляции, которая опять же порождает коррупцию. Я как-то здесь описывала процедуру купли-продажи машины в Англии, у нас на этом целая система МРЭО кормилась раньше, здесь все онлайн.
Отдельный вопрос решал, можно ускорить абсолютно все. О судебной власти даже говорить не буду, все продаётся и покупается.
Короче, пока основные государственные институты не будут работать прозрачно, все остальное существенно на жизнь в стране не повлияет.
vasilisaya• 16 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Нужно, как в Сингапуре, эффект очевиден))
Ответ дляAlya91
Искоренить коррупцию и чтоб чиновники были альтруистами, чисто фанаты своего дела, которые реально желают стране процветания и законы принимались бы для людей.
Но, выглядит это, как утопия((
Согласитесь,что неприятие коррупции должно быть на всех уровнях,получить нечестные деньги должно быть стыдно.В Украине этого нет,к сожалению(
ПЛЮС-МИНУС• 16 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
все везде подмазывают. начиная от роддома и далее по жизни.
Ответ дляvasilisaya
В Сингапурі не була,але брат був по-роботі.
То ще тоді казав,що в них тотальне стеження за всіма.В Україні таким впровадженням був би тотальний супротив на всіх рівнях.Тут і ’ Дію’ багато хто вважає цифровим рабством.
vasilisaya• 16 июля 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Я не была, просто фильм смотрела, как они за 50 лет превратились в процветающее государство- пришел новый правитель, а прежнее- кто сам застрелился, кого повесили..