Привіт з ботойбіччя• 19 июля 2023
як пасинкувать помідори?
я завжди видаляла листки нижні.
подивилась відео - а там пасинки треба видалять.
а брат каже, що треба і листок, і пасинок.
Люблю_смаколики• 19 июля 2023
Нижние листья до первой кисти. Пасынки отщипывают маленькими, оставляя пенечек.
No problems• 19 июля 2023
Смотря какие. Низкие я вообще не пасынкую, там весь урожай основной на пасынках. Ну может листья нижние уберу.
А у высоких убираю пасынки до первой развилки на 2 стебля. Но бывает пропущу и там завязываются помидорчики. Тогда уже не убираю, жалко
Звезда в шоке• 19 июля 2023
Це все залежить від клімату, сорту, висоти, ЗГ чи ВГ, індетермінантні чи детермінантні, схильності до хвороб, кількості кущів (є різниця: у вас 10 кущів і ви граєтесь чи 10 соток помідорів і вам не до пасинків), типу підв´язки і вашого власного бажання)) Тут нема однієї поради, тут кожен по-своєму. Я веду в три стволи, подруга не заморочується і нічого не робить, свекор свято вірить, що стовбур має бути лише один. Це діло таке)
Привіт з ботойбіччя
• 19 июля 2023
Ответ дляЛюблю_смаколики
кість - це зав.язь з помідорами? а вище не треба видалять листя?
Привіт з ботойбіччя
• 19 июля 2023
Ответ дляЛюблю_смаколики
Высокие делаю по этому методу
яка це мова?
Люблю_смаколики• 19 июля 2023
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
Да, завязь. Выше не нужно до момента созревания, когда уже холодно и хватит ему расти, тогда прищипывают макушку и постепенно убирают лисья по одному в день. Чтобы все силы шли на плоды уже.
Люблю_смаколики• 19 июля 2023
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
яка це мова?
Вроде инглиш? Я просто взяла первую попавшуюся поиском формирование томата
No problems• 19 июля 2023
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
Нет, выше кисти не надо
Маурита• 19 июля 2023
Детермінанті не пасинкую у відкритому грунті, тільки в теплиці. Високорослі ж веду одним стеблом, виламую всі пасинки. Нижнє листя тільки те, що торкається грунту.На фото - жираф лізе догори, вже під два метри. І солероссо в теплиці.