я наблюдаю такую картину.
моему сыну 13, тяжелая форма инвалидности. Родители умерли, дочь 22 года полностью прекратила общение под странным предлогом - -живет в другом городе и на просьбы помочь пару дней, пока я поеду в команжироку, заблокировала меня полностью. И если я полное говно, то своего брата не поздравила даже с ДР, Я понимаю, что никто не хочет и боится вешать на себя такую обузу...
Я не жалуюсь. У меня хорошая работа, зп хватает на няню и хорошую жизнь.
Сейчас в качестве няни наняла такую же маму с ребенком с еще большими проблемами чем мой. Пока она с моим ребенком работает, ее мама присматривала за ним.
Сейчас ее мама нашла хахаля, и сказала дочке - это твои проблемы, твой ребенок. Забираю их обоих к себе в квартиру...
я знаю, что таким как я, рассчитывать на помощь семьи не стоит. я одна со своим ребенком и его бедами. рано или поздно все отвернутся.
кто такой же - пишите. давайте что-то сделаем вместе.
вы не одни. не сдавайтесь. можно найти хорошую работу и быть финансово стабильными.
может пока это сумбурно, но как есть.
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляolly2004
кого? ви зараз серйозно?
уявіть, що це ваша дитина
Мама завжди мама.
Вашій доньці це не дитина.
из желе я• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
Я ні на кого не накидалася, хотіла почути думку людей, які можуть щось порадити. Вибору в моєї сестри ніякого не було. Дитина отримала ураження в процесі пологів. Про який вибір йде мова? Свою дитину вона не кинула, на відміну від так званого тата. Хоча він платить аліменти і вважає, що його обов´язки виконані. А весь догляд дитини на ній.
В неї ніякого вибору не було. Я б дуже хотіла допомогти, але не можу. В мене свекруха після інсульту, я не можу покинути свій дім і переїхати до сестри. Вона до нас теж не переїде.
По суті в тому, що сталося, винні лікарі, які приймали пологи. Чому держава не може хоч трошки полегшити долю людини, яка опинилася в такій біді? Чому не можна виділити якогось соціального працівника, щоб приходив до неї хоч раз на тиждень, на кілька годин? Щоб вона могла піти до лікаря чи просто побути сама, відновитися морально. Невже це щось таке неймовірне, чого не можна зробити на державному рівні і помогти людям?
Ще раз перечитайте мій пост.
Звісно що ніхто не обирає свідомо народити інваліда. Я написала що вибір відбувся тієї миті коли ми ДІЗНАЛИСЯ діагноз і майбутні перспективи дитини і НЕ ВІДМОВИЛИСЯ, не залишили у пологовому або лікарі. До речі у моєї дитини теж перінатальна травма.
Я не можу підказати зараз, бо мій син вже дорослий, але 18 років тому були заклади денного перебування для дітей з інвалідністю, до дому приходив соцпрацівник і коррекційний педагог, були центри реабілітації. Так, в маленькому місті його може і не буде, ми переїхали до обласного центру, згодом начеб наймала і працювала.
Ви відштовхуєте своєю агресією. Тобто ви не маєте можливості, а всі навколо винні і випадкові жінка з форуму має сісти і пошукати інформацію про реабілітаційні заклади для вашої сестри.
Наша держава не надто піклується не тількі про дітей-інвалідів, соціальна сфера у нас жахлива.
Вибір був. Або ти присвятив життя дитині-інваліду, або відмовився від нього у пологовому. Крапка. Я теж з пів року поридала і побилася об стіну, а потім прийняла ситуацію.
Ответ дляиз желе я
Ще раз перечитайте мій пост.
Вибачайте, але агресію бачу і у вас. Про яких соціальних працівників і супровід ви говорите, я не знаю. Можливо, так було раніше, але зараз цього немає.
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляolly2004
ну давайте маму розстріляємо, якщо винна
і додамо публічний осуд
брата є план як врятувати?
і додамо публічний осуд
брата є план як врятувати?
Це питання тільки до мами, донька нічого не винна.Це вона не доотримала дитинства, за неї ви не переживаєте, для вас це просто ресурс.
Ответ дляиз желе я
Ще раз перечитайте мій пост.
І, до речі, щодо реабілітаційних закладів -- є такі. Платні, щоправда. Виплати по інвалідності дитини не вистачить і на тиждень перебування в такому. Не у всіх є хороші фінансові можливості і накопичення коштів.
Я_не_аноним_100%• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
Так головне питання -- де той інтернат, куди можна віддати дитину? Поцікавтеся, їх насправді давно нема, у зв´язку з реформою на базі інтернатних закладів давно відкриті спеціальні школи за окремими нозологіями, там діти можуть навчатися, якщо це дозволяє їх рівень розумового розвитку. У випадку, який описую я, в дитини інтелекту як такого немає. І віддати її неможливо, нема у нас таких закладів.
Це виходить, якщо жінці не пощастило, патологію не виявили в пологовому, у неї, старших дітей,чоловіка немає шансу повернутись до нормального життя??? Провідувати хвору дитину в інтернаті раз в тиждень, а самій народити здорову, працювати і т.д.
Знаю сім´ю де здорова дочка стала опікуном брата-інваліда після смерті батьків. У неї своя сім´я, з братом ’дурачком’ я знайома, важко з ним, не зовсім безпорадний але нерви потрібні залізні і схоже що тривалість життя у нього буде як в здорових. Жалівся що сестра хоче його здати кудись, не засуджую її, бо очевидно що краще витрачати сили на своїх здорових дітей.
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Де той інтернат, повторюся ще раз? Хоч один, куди можна віддати дитину? Назву такого діючого закладу напишіть, будь ласка.
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляЯ_з_Франека
Мама не надлюдина. Не супервумен. Вона не може доробити собі життєвий ресурс на двох дітей, де один вимагає особливої уваги. Вона бажала здорової другої дитини. В 20 років хоч трохи треба розуміти це. Це вже не 14
Надо теперь свою жизнь положить на брата?
Не иметь семьи, профессии, путешествий, потому что родился в семье, где второй ребенок у мамы родился с инвалидностью?
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляolly2004
1. в мене є няня. Маю можливість найняти другу
2. коли мене не стане, мені потрбно лише РІШЕННЯ, куди його перевести.
я не хочу,і не очікую, що він буде жити з сестрою
Чому це рішення неможливо прийняти зараз?
Бутерброд з ікрою• 24 июля 2023
Ответ дляАтрика
Не хочу.Спогади повернуться,буду плакати.А робочий день в розпалі.У кожного свій вибір.
Добре. Тримайтесь ❤️
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляСИРЕЛИ
при таком ракладе мама может завещать свою квартиру и имущество тому, кто ее досмотрит. а то- родители должны о себе позаботиться, но квартиру я себе зубами выгрызу.
Между гипотетической квартирой впридачу с тяжелым человеком с инвалидностью и остпвлением без квартиры...мало кто б выбрал первое.
Я_не_аноним_100%• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
У нас в Закарпатті дітей раніше здавали в інтернат ніби у с.Часлівці, по пам´яті. Той знайомий хлопець-інвалід писав що його сестра спочатку поклала в психдиспансер. Тож і для оформленні інвалідності,і для скерування в інтернат для дорослих має бути госпіталізація і заключення лікаря. Не знаю що було далі, брата-інвалід мені з тих пір не писав у месенджері, я не пишу бо він якщо причепиться то як реп´ях ще сестрі розкаже, питати його сестру не зручно, вона взагалі уникає цієї теми, то я і не лізу в душу
Невісточка ж• 24 июля 2023
Автор я Вас понимаю, у меня тоже ребенок с инвалидностью, очень тяжело есть муж но я понимаю что когда мы будем старые мой сын не будет не кому нужен
Ответ дляЯ_не_аноним_100%
Раніше було інакше. Раніше були ПМПК, вони видавали направлення у психоневрологічні інтернати. Тепер ця система ліквідована, є комісії при іеклюзивно-ресурсних центрах. Моїй сестрі така комісія видала висновок, що дитина не підлягає навчанню. І роби що хочеш. Інтернати позакривали, там тепер шкоди для дітей з вадами розумового розвитку тощо, але неходяча паралізована дитина з відсутністю мовлення, свідомості і жодних навичок самообслуговування такий заклад відвідувати не зможе.
Ось я тому й питаю в тих, хто пише про якийсь гіпотетичний ’інтернат’ -- нехай назвуть хоч один такий в Україні, який працює після реформи і введення так званої інклюзії. Не назвуть, бо їх нема.
Поліпривіт всім• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
Так і є в реальності. І це страшна безвихідь для мам таких діток. Держава повинна щось робити для них. Хоч щось.
Интернатов нет. А если бы мама, узнав о диагнозе, ещё в роддоме отказалась от такого ребенка? Тогда как? Куда определяют таких детей? Должны же быть какие-то учреждения для таких случаев? Где потом находятся такие дети?
Ответ дляПоліпривіт всім
Вона не відмовилася, бо вірила в краще, думала, що вдасться її ’витягнути’ і реабілітувати, але не вдалося. Ті, від кого батьки відмовляються в пологовому, опиняються в будинку дитини.
Я_не_аноним_100%• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
Нажаль так і є. Вже знайшла що школа-інтернат в Часлівцях у стані ліквідації.
Поліпривіт всім• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
Понятно. А если ситуация, что не справляется, денег нет, помощи нет? То что? Лечь и умереть рядом с больным ребенком? Если обратиться в соцслужбу, что не можешь выполнять родительские обязанности, то ребенка забирают и определяют в детский дом. Но это здорового ребенка. А куда больных детей? А если мама умерла и никто из родственников не стал опекуном больного ребенка? Тогда куда? Если, например, ребенок уже не грудничок, а лет 6-10. Куда этого ребенка?
Эскиз бесконечности• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
А як же діти яких лишають в роддомі з вадами - вони ж живуть все життя в якихось закладах. Тож мають бути інтернати.
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляСама не знаю
У нас в подъезде была такая семья -муж жена и трое детей .Младший был ребенок с инвалидностью.Муж потом ушел к другой.Старшие дети по Европам,не захотели досматривать младшего и жертвовать своими семьями.После смерти матери этого парня в дом престарелых отправили.Пару лет там прожил и умер .Т.е они живут пока мама рядом, потом к сожалению один конец
У всех людей мира один конец- смерть.
Я_не_аноним_100%• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
На жаль. Як і всі інші заклади подібного профілю.
Як завжди все через одне місце. А коли збирають великі гроші на лікування дитини з патологією, яка не стане здоровою, а просто не помре.
Раз ліквідували інтернати, чому хоча б не розширили перинатальний скринінг? Безкоштовно і на всі хвороби які взагалі можна виявити, щоб у жінки вже на 4 міс був вибір і час на роздуми.
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляolly2004
1. вона для нього рідна душа, і зможе його не відчувати покинутим.
2. я не хочу з нею спілкуватись. це моя провина. я намагалась бути для нею кращою. завжди недостатньо. я не олігарх. в мене нема коштів на покриття її забаганок, наючи, що брату потрібна реабілатація.
то я погана мати
на корекцію брів не знайшла грошей
то я погана мати
на корекцію брів не знайшла грошей
200 грн не нашли?
Пипец.Я счас прям поняла вашу дочку
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляolly2004
да я прямо виновата во всем
и мужа не того выбрала
и дочь так же то ли не так вопситала, то ли что, вы опредлитесь
если что - оба из них не принимают участия в воспитании или поддержания жизнедеятельности ребенка/брата с 2021 года
вообще
никак
и мужа не того выбрала
вообще
никак
Чего к ним нет таких претензий?
Как раз отец вашего сына ему должен, потратьте энергию и заставьте его.
Не дочку.А отца мальчика.
Нагайна• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
Повинний бути тьютор що з дитиною в школі знаходиться. А до школи інклюзивно ресурсний центр мін освіти з садочком допомогти
Нагайна• 24 июля 2023
Ответ дляLilitte
Мої знайомі трохи думали. Але таких жахіть надивилися що категорично ні.
Був такий інтернат. Там одне крило дорослих друге дитяче. Так от дорослі психи насильничають малих. І персоналу пофігу...
Этожзвяздаяегообожаю• 24 июля 2023
Ответ дляНагайна
Повинний, але нема.Взагалі нічого для таких дітей нічого немає. Ще для тих, хто з легкою ступеню у.в. можна вичавити інклюзію, але школа з усіх боків давить на маму щоб вона краще би забрала свою дитину, бо вона заважає, і т.д. і т.п., підключаючи до пресингу батьків та однокласників доки мама сама не напише заяву про домашнє навчання. А для важких діток немає взагалі нічого. Як мені сказали в собезі: нам вас шкода, але це така ваша доля.
Я тут с краю постою• 24 июля 2023
Ответ дляolly2004
їйпофиг . ок.брат не може про себе подбати. чия провина?
Не ее.Ничья.
Не надо на нее это сваливать.