ДА да да• 26 июля 2023
Народженні в 80х- 86х роках.
Згадую дитинство, з простої родини без зв’язків, проста їжа, яку не хотілося, одяг з гуманітарки, загнані робою батьки, ніяких морів і відпочинків, потім навчання, сім’я, народження власних дітей, та сама гонка за заробітком, за кращий рівень життя для власних дітей, тільки почало щось налагоджуватися, як не ковід, то тепер ще гірше- війна. І немає кінця і краю всьому. І таке відчуття, що молодість, самий смак життя проходить, що далі, чого чекати? Чомусь такий настрій паршивий. Не життя, а виживання.
Невісточка ж• 26 июля 2023
Ответ дляСпайдерВумен
Не получал. Были дополнительные метры. Например, на кандидата наук + 20 метров, типа, кабинет, но их редко давали.
Святая наивность
Козяка-маляка• 26 июля 2023
81 року, одягу з гуманітарки не пам´ятаю, Чорнобиль, потім батьки отримали квартиру, потім розвелися, жила 7 років у бабусі, яка мене вивчила. І не рахую, що все було так погано, зараз складніше в сто разів..
Самоучка• 26 июля 2023
Ответ дляНевісточка ж
Я 84 г.р Мама, чтоб купить мне, новорожденной, одеяльце, занимала очередь с вечера. И это облцентр, а не село
У меня все
Так це ковдру.
А щоб купити пральну машину Малютка для нас з мамою, дідусь записався у чергу як учасник війни (це пільгова черга, вона значно швидше йде). І через 8 місяців зміг купити. Це був 1983 рік.
Семенівни сусідка• 26 июля 2023
Ответ дляЧавонадо
Пишу- роки легкі. Ви не утотожнюйте, у нас все було, моря, гроші, їжа, навіть техніка імпортна. Батьки з села, все заробили самі.
Аналогично. Я 81-го, да, особо одеждой не баловали, но больше из-за непонимания зачем тебе третьи штаны )) Но никогда не голодали, море вообще было близко. Либо на базу отдыхать ездили на месяц (мама с папой менялись местами), либо на выходные на пляж с палатками. Жили в селе, продуктов было много.
Мальдивирую• 26 июля 2023
Ответ дляДА да да
Ну блін, я що брехати бути чи що? Кажу ж, що приїжджали, цілими сім’ями, селилися по селу у людей, дружили довго, в ті часи в кого вони жили дуже пощастило, бо тим сім’ям набагато більше допомагали чим просто одяг з гуманітарки
Вы так вещаете, будто это было 100 лет назад. Это было совсем недавно, автор, и все жили хорошо. Во дворе дети гуляли, вместо компьютера, ели сухую мивину, учились в школе, катались на велосипеде и просто радовались беззаботной, хорошей жизни.
Почемучечка• 26 июля 2023
Ответ дляНевісточка ж
Вы стартпост читали?
Речь о семьях без связей и должностей
Обычный работяга с завода, где начальствовал ваш папа, мог отправить жену на шоппинг в Москву?
Речь о семьях без связей и должностей
Мой папа из села , вырос без отца , какие у него связи?С обычного работяги дорос. Мама тоже из очень бедной сельской семьи.
Всегда были те, кто усердно греб лапками и те, кто только ныл (ныть легче, чем шевелиться)
ФрекенБок• 26 июля 2023
Ответ дляПрокачую сідниці
Потому что путевки «давали» по блату, за взятку или по знакомству. А так-то профсоюз в ноябре мог 50%ю путевку предложить - езжайте))) загорайте)))
Да-да, так говорят все нытики пожизненные. Время идет и ничего не меняется. Ни-че-го. Кто хотел жить, жил и в совке. Растил детей, читал книги, развивался и даже умудрялся путешествовать по миру)
В таких темах очень четко видно, что общество в большинстве своем-рабы из поколения в поколение((
Kusalochka• 26 июля 2023
Ответ дляПочемучечка
А пофиг было, начальник ты или учетчица, пришли вагоны , лопату в руки и хе$$чить щебень (да , женщины тоже разгружали вагоны), вагоны любили приходить в субботу . Оф зарплата папы была от 600р, можно было жить и не воруя
Что-то не сходится. Родители разгружали вагоны, чтобы ’Шопинг мамы в Москве минимум два раза в год’? Нет, пофиг начальник или учительница не было никогда. Да и не будет.
ДА да да
• 26 июля 2023
Ответ дляМуркамурковна
автор. я вас розумію, я зараз переживаю саме те, що пережила моя мама в мої роки ) май же один в один... хоча я казала, що ніколи , та ви шо і т.д..
шо я можу вам сказати
не думайте про минуле і не загострюйтесь на далекому майбутньому, бо ви втратите сьогодення
через марні переживання шо буде через рік ви втрачаєте життя на сьогодні і сьогодні ви сама собі робите майбутне на через рік
тому шо, піднімаємо жопки , беремо себе в охапку і любимо і цінуємо і даруємо собі те, що хочемо подарувати, навіть якщо це просто кава в гарному місці в улюбленому містечку з гарною музикою у навушниках... і так по одному кроку живемо своє життя тих кому за 40 і але ще не 104)
все буде нормально..вже стільки всього пережили і скільки разів коліна були в синяках і дряпинах і вавки і сліди шрами від падінь, але ж ті шмари мають нагадувать, шо вони зажили. а значіть ви не на колінах зараз... тому шо, вперед жити своє життя без оглядки на успешний успех успешних людей в інстаграм і по менше слухайте як вона сама все сама і просто багіня)) ви теж БАГІНЯ і ще не знаємо хто круче.... ви..у якої старт був з -10 чи у тієї у кого старт був в +10
бо у кожної з нас свій старт у житті і свої досягненя.. тому я точно знаю, шо вам є чим пишатись і є шо предложити цьому світу...
в общім)) йдіть помийте голову і нафіг гавно-думки
шо я можу вам сказати
Плачу від вашого коменту, як по доброму і зрозумілому ви даєте підтримку. Дякую Вам
Невісточка ж• 26 июля 2023
Ответ дляСамоучка
Так це ковдру.
Не верите, выше писали, что проблем с товарами не было, значит, не было)))
Мальдивирую• 26 июля 2023
Ответ дляФрекенБок
Согласна.
Прочла тему автора, как будто бабка про 30 годы. Вот тогда было реально тяжело, голод.
Самоучка• 26 июля 2023
Ответ дляЗалатавая
Моя мама была уборщицей на заводе, а папа водителем. Мы нормально жили
У водіїв була краща зарплата.
Мій дідусь був водієм автобуса у 80-х. Зарплата була до 300 рублів.
Мама бібліотекар, зарплата 120 рублів на руки.
Інженери отримували десь 150-170, ще від категорії залежало.
Насправді ще було важливо, як планували бюджет у сім´ї.
Домовенок Кузя• 26 июля 2023
Я 87 року. Все один в один. Море побачила у 23 роки. Літо у бабусі, городи, картоплі, ліс. Ніяких свят, так мінімум. Батьки самі без відпусток, весь час на роботі, а ввечері город. У мами лишньої помади не було.
Але мене вивчили у великому місті, допомогли купити житло. Я їм БЕЗМЕЖНО за це вдячна. Зараз я у цій гонці, допомагаю їм чим можу. Батька вже не має.... А мамі стараюсь і щось купити, і смаколиками побалувати.
Не виню їх ні в чому, навпаки рада, що вони в мене саме такі. Як змогли так і виживали, мої обоє з простих і ще бідніших сімей. Навчили жити, цінувати здобуте, і любові з дружбою не за гроші та зв´язки, а просто так.
Повітруля• 26 июля 2023
Ответ дляДА да да
Бо припали саме важкі роки, як би ні дитинства, ні молодості і старість не зрозуміло яка, бо пенсій теж не буде.
Якби гірко це не звучало, але війна дала шанс виїхати за кордон і спробувати нове життя. Чому не скористатися цим шансом? Повернутися завжди зможете
Невісточка ж• 26 июля 2023
Ответ дляПочемучечка
Нет
Ненормально, что блага в стране доступны только тем, кто гребёт/подмазывает/крутится
В нормальных странах стиралку в 80-е можно было просто пойти и купить. В совке же нет, нужно было иметь связи. Или ждать по году
Почемучечка• 26 июля 2023
Ответ дляKusalochka
Разгружал папа. И пофиг было, что начальник.
Мама в администрации ничего не разгружала. В 90е ушла в комбанк главным бухгалтером , не имея бух образования . Тяжело, но денежно. Нужды никогда не было, но нужно было выходить из зоны комфорта
Тема дуже багатьом відгукнлася. Я 85 року народження. Я ще розумію, що де і як би люди не жили - вони завжди мають вибір як і шо зробити, хоча того не завжди розуміють. Я працювала на 3х огородах з батьками, на морі скупалася перший раз в 19 років, побачила в 13 років, ніколи не запрошували нікого на дні народження. Важкі були часи тоді і я їх так памятаю. Але спробувати зробити свято і просто запікти яблука на вогнищі на дачі можно було зробити і це не коштує мільйонів, просто так жити, то був їх вибір.
Дама-мадама• 26 июля 2023
Ответ дляФрекенБок
Як можна було розвиватися, якщо ти народився і жив в маленькому містечку, а жити треба було за пропискою і не можна було зняти квартиру, як тепер, бо квартири були державні? Людина отримувала спеціальність, що підходила для того заводу, де працювало усе місто. Можна було заробити і не голодати, але прям подорожувати світом, то щось таке... путівки мамі давали два рази, в лютому до Грузії і в жовтні до Євпаторії. Ми дикунами їздили.
Кофе в лобби• 26 июля 2023
Раннее детство жили на севере,там работали родители. Всего хватало, север снабжался отлично. В садике был бассейн, давали арбузы,клубнику.
А вот когда вернулись в Украину было несладко, начались 90-е, безработица. Мама шила,вязала поэтому не было у меня нужды в одежде никакой.
А вот голод помню, очень скудное питание
4есотка• 26 июля 2023
Странно, я 81, море с 5 лет. Сочи дикарями, остальное Севастополь Евпатория, Одесса - дом отдыха по путевке .
Дома еда только вкуснейшая была, бабушка готовила. Я сейчас готовлю то что она готовила. Мне модное не вкусно вообще.
Папа себе часто мясо криля покупал , мы вдвоем с ним и ели.
На море всегда брали черную икру пару баночек.
Какая гуманитарка тогда была? Я не помню.
Помню купить сложно было, ходишь ходишь в магазин - пусто. И - о, пошли быстрей ! Там обувь на тебя выкинули!
Но всегда новая и красивая, туфли босоножки, и коньки и лыжи.
Невісточка ж• 26 июля 2023
Ответ дляФрекенБок
Да, никто не хотел путешествовать. Ведь в одной из самых закрытых стран мира все упиралось лишь в хотелку человека
Пздц, это все равно что сейчас сказать ’Да что там придумывают, житель Северной Кореи спокойно может путешествовать, но просто лентяй или не хочет’
Самоучка• 26 июля 2023
Ответ дляНевісточка ж
Да что вы говорите)))
Моя мама получала 95. Не уборщица. И завод от Оборонпроммаша.
Бабуся моя була бухгалтером у типографії райцентру. 86 рублів з/п. Вона не мала вищої освіти, після війни вчилася на курсах бухгалтерів, так потім і працювала.
Але жили в селі, голодні не були.
Тільки у мами в 60-70-ті було аж дві сукні на рік. Одна шкільна, друга звичайна. Бо частину з/п дідусеві і бабусі видавали облігаціями.
Так що простим людям і до 80-х не було легко.
Але жили в селі, голодні не були.
Почемучечка• 26 июля 2023
Ответ дляНевісточка ж
Нет
Не знаю, где покупали стиралку. Тв, магнитофон видеомагнитофон , кух комбайн и тп перли из Москвы. Апельсины , мандарины и вкусняшки тоже ящиками отправляли из Москвы почтой
Прокачую сідниці• 26 июля 2023
Ответ дляАноним с кешбеком
У нас давали и не по блату. Я думаю это зависило от области и количества населения.
А откуда вы знаете, что не по знакомству?
Так делилась лучшая и большая часть всех ништяков союза. Каждый, кто имел доступ к каким-то ресурсам, обменивал это на доступ к другим. Кто-то к путевкам, кто-то к билетам, кто-то - к очереди на квартиру, машину, дефицитным товарам, продуктам и так далее. Это не было видно снаружи, но так было устроено. Вот сейчас работники с рыбзавода были бы в шоколаде? А тогда - даааааа: это был доступ к икре, балыку и тп, а не пасте Океан. А работники книжной фабрики - к Дюма и Жюль Верну, представьте, тоже дефицит. Условия, порожденные союзом, делали дефицитом почти все, даже несчастные фаянсовые статуэтки.
Но ок, у вас был социализм.
Мальдивирую• 26 июля 2023
Ответ дляДомовенок Кузя
Мда, вас почитать, будто вы не 87, а 67 как минимум. Нытье, родители старики..Хотя нет, у меня друг 68 г.р. то так не ноет.
Оченьценная• 26 июля 2023
83, счастливое детство, каждый год на море с годика, нормальная одежда, обычная еда, ничего плохого вспомнить не могу, вся семья - родители, бабушки и дедушки - обычные работники заводов.