Дівчина Бобула• 11 августа 2023
Як Ви прививали дитині допомогу по дому?
Добрий вечір, порадниці.
Вот їду з роботи і думки про завтрашні прибирання, готування, прання, прасування, закупку.
Є 2 дітей : 9 і 3роки.
З молодшим все робила сама і мама, так як жили разом. Зараз уже в своїй квартирі, но дитина все з під палки допомогає. Прошу в крайніх випадках, щоб не примушувати.
Не одноразово чула думку, що треба з маленького віку привчати..
У кого дітки допомогаються в побуті без нагадувань, поділіться досвідом будь ласка. Коли почали прививати і як чаме.
Дякую.
Є 2 дітей : 9 і 3роки.
Дякую.
Бокс-орун• 11 августа 2023
Не знаю, мои после просьбы сделать что-то - идут и делают тихо-спокойно всё, что надо. Сами пока не соображают. 12 и 8. Ну, 12-летка без напоминания кошку кормит и лоток чистит.
Дівчина Бобула
• 11 августа 2023
Ответ дляБокс-орун
А в якому віці почали просити про допомогу?
Снежнакомка• 11 августа 2023
Без нагадувань, то ви забагато хочете від таких малих дітей. Я навіть не уявляю, щоб діти проснулися і самі взялися за пилосос та швабру і почали прибирати. У мене вже підлітки і всеодно нагадую, що треба поприбмрати і перелік що саме зробити.
Дівчина Бобула
• 11 августа 2023
Ответ дляМагиня
Ничего нового не делала:угрозы, шантаж, манипуляции))
В якому віці почали?
Снежнакомка• 11 августа 2023
Ответ дляМагиня
У вас прямо класика
Бокс-орун• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Как смогли что-то делать по возрасту. От 2-х лет. Старшая может полностью убрать дом и приготовить завтрак-обед-ужин при острой необходимости. Да, дольше, чем я, но может.
Скользкая• 11 августа 2023
Ответ дляСнежнакомка
9-летка может помогать по дому охотнее, чем подросток
Дівчина Бобула
• 11 августа 2023
Ответ дляФіфачка
Без нагадувань не знаю але головне щоб як нагадаєте то робили
Просто згадую себе в дитинстві. У мене був обов´язок щоденно мити посуд після сніданку коли прийду зі школи , 2 раза в тиждень пилосос, і на вихідних з мамою ген уборка, прання(я розвішувала), і допомога на кухні(почистити овочі, посуд помити).
Я бувало в пятницу після школи починала щлсь з ген уборки робити, щоб в суботу раніше закінчити і піти з подругами гуляти.
Вот як так батьки привили мені цю відповідальність?
Дівчина Бобула
• 11 августа 2023
Ответ дляБокс-орун
Круто. Ви молодець!
А що ви делегували в 2-3 роки?
Снежнакомка• 11 августа 2023
Ответ дляСкользкая
Ну у автора явно не такий випадок. Інакше не було б теми.
Kot_v_meshke• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Наверное, говорили после завтрака: Наташа, вымой посуду. И вы мыли, а потом уже как данность была - Наташа моет посуду после завтрака. С генуборкой вы сами написали, что пока не уберете, гулять не идете. Так и приучили вас. И вы так можете делать со своими детьми. Только лично у меня без напоминаний не выходит
Дівчина Бобула
• 11 августа 2023
Ответ дляСнежнакомка
Ви праві.
З першою дитиною я вела себе не правильно. Ми жили з батьками, і я не залучала до допомоги, бо а основному ми з мамою прекрасно справлялися. І бачу, що виховала побутового інваліда. Не хочу повторити помилку і з другою дитиною. Тому і створила тему.
Зупка_цем• 11 августа 2023
Син 8 років дивиться що я прибираю і сам підключається, даю йому ганчірку пилюку всюди витирає, пилососить, за собою як насмітить без нагадувань витирає, сухий сніданок сам собі робить, може каву мені зробити, ніколи не напрягала, коли сам проявляв ініціативу не забороняла, а підтримувала, хоч доводилось непомітно переробляти
Бокс-орун• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Круто. Ви молодець!
А що ви делегували в 2-3 роки?
убрать игрушки (с подсказками ’кукол туда, конструктор туда’), подать/помыть овощи, снять вещи с сушилки, протереть полы небольшой шваброй, губкой вытереть умывальник . Т.д. То что по силам. Младшей в 3 выдала нож, она очень быстро освоила резку продуктов, от картошки до мяса.
Моей 2.5 сейчас
Вместе всегда убираем все игрушки вечером (сейчас уже процентах в 60 сама скдадывает)
Плюс я люблю убирать и всегда разрешаю ей делать это со мной (мыть унитаз, посуду, пол, стирку вешать, кашу мешать и тд)
У детей в этом возрасте у детей очень много инициативы, главное не задавить
Дівчина Бобула
• 11 августа 2023
Ответ дляKot_v_meshke
Мабуть так.
Вот цікавить а якому віці починати просити про допомогу.
Вот дитині 3 роки, і коли прошу скласти свій конструктор в коробки після гри, бачу, що лінується. Лише після того як кажу давай разом тодв складемо, то складає. Сама ніяк.
Дівчина Бобула
• 11 августа 2023
Ответ дляБокс-орун
Ви мій герой!
В 3 роки ніж, це круто.
Kot_v_meshke• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Мабуть так.
Ну так пока вместе, потом как нибудь можно попросить - давай ты сама собери, а я пока тебе обед разогрею, например. Ну как то так.
Зупка_цем• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Мабуть так.
Так складайте разом, кажіть ти робиш, а я тобі трохи допоможу, а далі ти сама впораєшся, і ще головне не починати нову гру, доки не прибере на місце стару
Снежнакомка• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Мабуть так.
В цьому випадку працює шантаж ’склади конструктор, бо я зараз буду пилососити і всі деталі запилосошу і конструктора у тебе не буде’.
Яжемать Мне можно• 11 августа 2023
Десь років з двох, саме важке було тихцем перероблювати щоб не бачили))
Та_шо_ж_таке• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
У мене було щось схоже,тепер я ненавиджу будь-яку домашню роботу,добре,що придумали посудомийні машини ,зручні пилососи. Мене мама просто змушувала,сестру теж. Але з сестри домогосподарка таки вийшла . З мене-ні. Моїм 8 і 6. Старшій нагадую прибирати свою кімнату. Менша лізе допомогти сама,але вона занадто активна,їй поки що в кайф допомагати
Не забороняла, маленьки діти все намагаються повторити за дорослими, так це буде довго і більше шкоди ніж допомоги, але тета дозволяти допомогати і хвалити. І пояснювати що разом все робиться швидше і лишається більше часу на дозвілля + власним прикладом батьки мають показувати, не так що мама все робить а тато пузо чухає.
Попа как у Кардашьян• 11 августа 2023
Ответ дляМагиня
Вы мой кумир 😍
Санта Барбара• 11 августа 2023
Ответ дляДівчина Бобула
Не выгонять с кухни в 3, мы с 3 лет допускали .. достань маме укроп , налей воды , покорми кота
Но напоминаем, опция забыл спешу ..сам чтобы в 11 лет бежал мыть лоток -нет
Санта Барбара• 11 августа 2023
Ответ дляАрина85
Помню всю кухню в муке и засланное все от первых омлетов