Автопортрет нурофена• 14 августа 2023

Підскажіть рецепт коржів для шуликів з маком)

Яйце потрібно і де їх пекти в духовці чи зверху?
Бубль Гум)• 14 августа 2023
Ответ дляГарачий Чокалад
Наш город до начала 2000х был русскоговорящий в основной массе. Но вообще, он всегда был мультикультурным и мультиязычным.
Мене зацікавила ваша відповідь. Ви писали, що живете у західній області. Якщо не важко, напишіть будь ласка назву західноукраїнського міста, яке було узькоговорящим ’в основній масі’. Намагаюся вгадати, де це в нас таке місто, і не можу...

Гарачий Чокалад• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Черновцы.
Бубль Гум)• 14 августа 2023
Ответ дляГарачий Чокалад
Черновцы.
Чернівці узькоязичні? До 1939? Про угорську, німецьку тощо ще припускаю, що дійсно було таке, але узький язик в межах кількох поколінь -- ви це серйозно?
Гарачий Чокалад• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Причем здесь 39? Я вам пишу про то время, что помню лично я.
Бубль Гум)• 14 августа 2023
Ответ дляГарачий Чокалад
Ви написали про кілька поколінь. Ви реально їх пам´ятаєте чи це було сказано заради красного слівця?
Гарачий Чокалад• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Я не поняла вам охота мне что-то доказать? Сначала вы начали себе позволять делать какие-то намеки в мою сторону, теперь красное словцо. Я вам написала что моя семья не одно поколение украинцев, а не то, что их родина Черновцы. Я что вам отчитываться должна, не поняла?
Не намерена продолжать диалог с вами, тем более тема автора не об этом.
Бубль Гум)• 14 августа 2023
Ответ дляГарачий Чокалад
Удалено администрацией...
Редисочка• 14 августа 2023
У нас це називалося маторженики. Конкретного рецепту немає. Мука, сіль, трохи зовсім цукру, кефір, сода. Коржі тонко раскачували, клали на деко і одразу різали на шматочки, а потім у духовку.
Капуста Маша• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Одразу після другої світової там ще було багацько ідішу. Мама розказувала, ідеш в технікум зраночку, а єврейські бабуні на балкончиках перекликаються

Бубль Гум)• 14 августа 2023
Ответ дляКапуста Маша
Ідиш і узька не одне і те ж.
Каяспер• 14 августа 2023
Ответ дляАвтопортрет нурофена
Тут є яйця ,другі кажуть не потрібно так класти чи ні?
Якщо вам потрібні пістні коржі, то не класти
ХвостПистолетом• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Удалено администрацией...
Та тут матрьох набігло і, як завжди, плюються на все українське - мову, культуру, звичаї, традиції... Я вірю, що не їли шулики, бо не всі їх готують. Але з шкільної програми мали б знати? Енеїду ж всі читали? Чи скурили за гаражами?
Тут їли разниї потрави,
І все з полив’яних мисок,
І самі гарниї приправи
З нових кленових тарілок:
Свинячу голову до хріну
І локшину на переміну,
Потім з підливою індик;
На закуску куліш і кашу,
Лемішку, зубці, путрю, квашу
І з маком медовий шулик.
Бубль Гум)• 14 августа 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Тут їли разниї потрави,
І все з полив’яних мисок,
І самі гарниї приправи
З нових кленових тарілок:
Свинячу голову до хріну
І локшину на переміну,
Потім з підливою індик;
На закуску куліш і кашу,
Лемішку, зубці, путрю, квашу
І з маком медовий шулик.
Дякую за те, що нагадали ці чудові рядки! В моїй родині досі готують лемішку) Для деяких наших співгромадян напевно це буде як іншомовне слово, нині мало хто пам´ятає такі страви -- совітська влада постаралася ’на славу’, витравила з пам´яті народу споконвічні традиційні уявлення, натомість принесла ’вінєгрєт’, ’окрошку’ і ’пєльмєні’ з ’сельодкой под шубой’... Але все таки наша пам´ять жива, є чимало людей, які поважають рідні звичаї і підтримують їх, навчають дітей рідної культури. Виживемо і вистоїмо, всупереч ворогу.
Пузата Хата• 14 августа 2023
Ответ дляГарачий Чокалад
А что это? Торт, пирог?
Нет.
Пузата Хата• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Вибачте за запитання, але от дійсно є українці, які не знають, що таке традиційна страва на Макового Спаса? Ну то давайте тут запитувати, що таке кутя або паска...
Почти никто и не знает. В каждой области регионе свои традиции. Если бы не моя бабушка, я бы тоже не знала.
Мама всегда пекла маковые рулеты. Моя дочка 15 тоже не знает что это. Я никогда их не пекла.
Пузата Хата• 14 августа 2023
Ответ дляХвостПистолетом
Тут їли разниї потрави,
І все з полив’яних мисок,
І самі гарниї приправи
З нових кленових тарілок:
Свинячу голову до хріну
І локшину на переміну,
Потім з підливою індик;
На закуску куліш і кашу,
Лемішку, зубці, путрю, квашу
І з маком медовий шулик.
А можна переклад розтлумачення ?
куліш, Лемішку, зубці, путрю, квашу ?

Шулик вже розібрали що це
Наивная Хо• 14 августа 2023
Ось так це виглядає. І смачно дуже. Готувала не я. Я їх смакувала на Кировоградщині.
Любимка-анонимка• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Є. Я про таку страву перший раз чую.
Любимка-анонимка• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Я не хочу вас ображати, тому не вілповідатиму розлогіше, але думаю, що ви й сама все розумієте щодо традицій і країни походження родини. Вибачте, я не хочу вас образити в жодному разі. Якщо ви відчуваєте себе українкою і зацікавитеся нашою культурою, звичаями і народною кухнею, то це буде чудово. Я залюбки поділюся усіма відомими мені рецептами і традиціями, якщо вам це дійсно цікаво. І мені це буде зовсім не важко, навпаки приємно!
А ви добре знаєте історію своєї країни? Що вона найбільша по територїи у Європі? У меньших по розмірах країнах є відмінності і мові, і в традиціях. Теж не хочу вас ображати, але дивуватись відмінностями в стравах на свята- то якось дивно. Тим паче, що не всі люди є віруючими.

Хвильоватиша• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Вообще-то сегодня медовый Спас
При чем тут маковый?
Allein74999• 14 августа 2023
у меня вчера не было кефира, но было молоко. 0,5 стак молока. 1 яйцо, соль, гашенная сода, мука. Замесила и в духовку мин на 15-20. Получилось неплохо. Я его думала съем не дожидаясь сегодня.
А так на замену молока - кефир и соду не гасить.
МадамОхмури• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
В нас теж не готували шулики. Бабуся з Ізяславського району. В нас готувала бабуся галушки і заливала маком з медом. Але що таке шулики, я звідкись знаю)
Ангелок з ріжками• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Первый раз слышу это слово, интерестно, что это?
Квітка папороті• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Дійсно є. В нас печуть пиріжки, рулети та різну випічку з маком. Про шуліки не чула. Суми
Квітка папороті• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Чудово, що ваша бабуся підтримувала традицію приготування страв з маку на свято Маковея. Це чудово, особливо зважаючи на радянську окупацію і заборону святкування релігійних свят в часи ссср. За ті роки було втрачено багато релігійних традицій у деяких областях, про них просто забули, на жаль, але от нині ми маємо можливість повернути собі свій історичний спадок і відродити забуті традиції. Ваша бабуся була українкою, наскільки я розумію?
Вибачте, вживання їжі тоді чи іншої не має відношення до релігійних традицій
интайм_не_предлагать• 14 августа 2023
Ответ дляКидстаффовна
В гуглі сотні рецептів з фото
І всі їх писали недолугі копірайтери. Неважливо смачно чи ні, головне щоб статтю на перших сторінках видавало.
Я також перевірені рецепти у дівчат питаю тут.
Автор, не ображайтеся, але підКажіть. Без ’с’. Бо так як ви пишете то русизм.
наКоблучках• 14 августа 2023
Ответ дляБубль Гум)
Почнемо з того, що макового спаса в Україні ніколи не було, це російська калька
Фрикаделька• 14 августа 2023
Шулыки это что??
Пез Году Неделя• 14 августа 2023
Ответ дляКвітка папороті
шулІка - це пташка, а ці маторженики - шуликИ
Пез Году Неделя• 14 августа 2023
Ответ длянаКоблучках
Це народна традиція, не більше. Будь-який священник вам скаже, що поділ на маковий/медовий, яблучний, горіховий Спаси - це народне і стосунку особливого до свята не має, навіть сама назва Спас абсолютно народна, а справжня назва свята геть інша і суть його.