А Я Самая Самая• 23 августа 2023

Хтось підраховував доцільність городу? Чи дешевше купити на базарі?

Янка-угомонись• 23 августа 2023
Ответ дляИ.О. человека
У нас с друзьями дачи рядом. Они ездят каждую неделю поливать, по бензину 300 грн. + удобрения, семена и прочая ерунда. Мне кажеться дешевле в нашем случае покупать))
А если б не огород Вы б туда не ездили? Мы просто ездили и без огорода и с ним, то траты на бензин в ’цену огорода’ не включаем.

12 галюцинаций• 23 августа 2023
Мне вообще вот это странно - поливать огород... У бабушки с дедом был плантарь на 50 соток - вода бесплатная во дворе и еще два участка, где воды не было рядом вообще - поливались только помидоры! И то только пока не разростались. Все остальное росло и так замечательно. Сейчас все дачники реально рехнулись - обязательно брызгалку нужно.
Коханозадовільна• 23 августа 2023
Я підраховувала, але ще до війни. Тоді було геть невигідно, ледве-ледве витрати покривалися (полив і т.д.), а своя фізична праця майже безкоштовно вже.

Але а цінами на овочі минулого та цього року вже й не знаю. Треба все заново рахувати.
Коханозадовільна• 23 августа 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Сім‘я 5 осіб
Город є
Але я не маю сил там стирчати
Я не можу зїсти таку кількість помідорів та огірків
Мені далко шо воно пропадає
Я не розумію навішо воно мені(
А навіщо тоді Ви там стирчите?

Я ось свої кілька грядок помідорів виключно для задоволення завжди тримала. Але інших членів родини до цього свого хобі ніколи примусом не залучала.
ПростоБелка• 23 августа 2023
Особенно зелень и зеленый лук сейчас ’выгодно’ покупать. Маленький пучок 20 грн. Прошли те времена когда за 3 грн. можно было огромный пучок укропа купить.
УжеВотДа• 23 августа 2023
Ні. Не дешевше купувати.
Невеличкий огородик
Огірки ранні+пізні, помідори, кабачки, зелень, мускатний гарбуз, столоіий буряк, полуниця...
А якщо ще є теплиця- супер
Ксерокопия ночи• 23 августа 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Сім‘я 5 осіб
Город є
Але я не маю сил там стирчати
Мені далко шо воно пропадає
Я не розумію навішо воно мені(
А навіщо стільки посадили?
Зупка_цем• 23 августа 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
В мене росте плантація моркви
Огірки
Помідори
Перець
Баклажани
Ягоди
Зачем вам плантация,выращивайте сколько съедаете+ на зиму.
Коханозадовільна• 23 августа 2023
Ответ дляПоддакиваю иногДА
Такое все вкусное когда свое с грядки, я только один раз садила огурцы, они были божественные
І ще полуниці свої не зрівняти з купленими. ))
Але полуниці я забодалася вирощувати. Чи то щось неправильно робила, але постійно бур´яном заростали, так що я закинула нарешті.

СирОжино пирОжино• 23 августа 2023
Ответ дляДюймовочка
Дешевше купити, якщо виключно з цієї тз розглядати
Ну, спірне питання, затрати у всіх різні, дехто і практично безкоштовно вирощує, а дехто купує прибамбаси, дорогу розсаду, агроволокно, палять бензин, витрачають вихідний і тд. Декому це каторга, декому - хобі. Мені не в лом, а в задоволення, наприклад) Час, проведений за підв´язкою помідорів, для мене рівноцінний медитації, я не викреслюю його з життя. Ну і суто щодо ціни: припустимо, насіння кропу велика пачка 20грн, з цієї пачки виросте дві тачки укропу, я заморожу на весь рік. А можна і ті 20 не тратити, бо своє насіння. Червоний перець по 80 грн у нас, а розсаду я брала по 3 грн. Коротше, вигідно, але це має лежати душа до цього
Коханозадовільна• 23 августа 2023
Ответ для12 галюцинаций
Залежить від регіону та погодних умов. Якщо за все літо кілька разів дощ - то тупо все засохне без поливу, от і все.
Плюс з поливом урожай, як не крути, кращий. Огірки не гірчать, знову ж таки.
УжеВотДа• 23 августа 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Сім‘я 5 осіб
Город є
Але я не маю сил там стирчати
Мені далко шо воно пропадає
Я не розумію навішо воно мені(
У мене теж пропадає. Але це краще, ніж купувати.
Поддакиваю иногДА• 23 августа 2023
Ответ дляКоханозадовільна
Посадила клубнику и ездила на море 5 лет подряд в Июне и не разу и не ела,
УжеВотДа• 23 августа 2023
Ответ дляКоханозадовільна
І помідори. Абсолютно інші. Не ьак І пластсмасові, як в магазині чи на ринку
АгатаХристя• 23 августа 2023
Справа не в ціні. Своє зовсім інше на смак
Голубец• 23 августа 2023
Ответ дляГаля-краля
Дешевше купувати, але є плюс- моральне задоволеня від тієї картоплі і зелені власно вирощеної)) і ще коли тривога і мене накриває іду на город і вириваю бурянчики- допомагає очистити душу і мізки
І мені це дуже допомогло..відволікає город
Голубец• 23 августа 2023
Ответ дляГрибной_Дождик
Вы померяйте свои овощи на нитраты))))
Откуда там нитраты?
Дюймовочка• 23 августа 2023
Ответ дляСирОжино пирОжино
Чому ж спірне. Якраз ні.
У мене перець і кріп не росте, тому я нічого з цього приводу сказати не можу.
Я вирощую помідори та огірки. Купую розсаду. За ціну розсади помідор я можу купити 10 кг цих же помідор в сезон. Окрім того я купую добрива, перегній, розхідні матеріали - це ще кілограм 20 помідор.
Я стільки не їм. Я не консервую. Частину з моїх помідор згризають шкідники, частина пропадає через хвороби. Залишається все рівно багато, доводиться викидати.

Тому город - це не проматеріальну вигоду.
В моїй хаті моя правда• 23 августа 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
В мене росте плантація моркви
Огірки
Помідори
Перець
Баклажани
Ягоди
Я тоже в первый год засадила все, что видела. Не знала, куда девать урожай. Теперь у меня 6 кустов огурцов, по 20 - перца и помидоров, 2 - кабачков, 10 - баклажанов. И то приходится раздавать излишки. Думаю на следующий год еще сокращать.
Просто определите, сколько чего Вам нужно. Если чего-то не хватит, то можно и докупить. Но мне нравится, что я могу выйти и сорвать свежие овощи, и тех сортов, что мне нужно.

Коханозадовільна• 23 августа 2023
Ответ дляДюймовочка
Чому ж спірне. Якраз ні.

Насіння помідорів у мене своє. Купую тільки інколи нові сорти для перевірки, а що сподобалося, то далі сама. Відповідно на розсаду витрачатися не треба, вирощую її самостійно. В простих одноразових великих стаканчиках, які в даному випадку будуть багаторазовими на багато років.

Добрива, перегній, розхідні матеріали - не купую. Прекрасно росте і без цього всього. Мульча рослинна з трави. Періодично на цих місцях саджаю горох задля азоту в землю, цього достатньо.
Ну і на воду, я вже писала, в недощову пору доводиться витрачатися, з водопроводу поливаємо, не безкоштовно.
Ну і щодо згризання-хвороб-викидання то взагалі викликає лише здивування. Навіщо тоді садити, щоб потім викинути?

Коли у нас помідори були по 4-5 грн за кіло в сезон, то як я вже писала, лише витрати свої перекривала, бо у нас сухий регіон і вода дорога. Але зараз це вже, напевно, вигідно. Не рахувала детально.
Басноплетка• 23 августа 2023
Живем в селе.Все свое,и молочка,и мясо,и курятина,и овощи-фрукты.Не упахиваемся.Обеспечиваем две семьи.И работа онлайн.Районный центр и область рядом.Отопление бесплатно.Вырезаем старый сад и посадки,где можно на дрова.Под домом ставок,пляж песочный ,нам вместо бассейна.В доме все удобства,питьевая вода своя вкусная ,колодец,от него насос.Сирен нет и если бы не инет,не знали бы и новостей,очень спокойно
Грибной_Дождик• 23 августа 2023
Ответ дляГолубец
Откуда там нитраты?
В домашних овощах обычно нитратов больше, чем в промышленных. Поинтересуйтесь, много нового узнаете
Дюймовочка• 23 августа 2023
Ответ дляКоханозадовільна

У нас узагалі дощів протягом літа немає.

Я не вирощую сама розсаду, мені це дорого. Я немаю сонячної сторони та і сонця у нас немає в той час. Треба підсвічувати постійно. Грунт для розсади купити, пересмажити і все рівно все ляже від чорної ніжки. Я пробувала свою розсаду, для мене це взагалі не варіант, те, що минулого року саме насіялося, росло краще ніж моя розсада.
Я вирощую специфічні сорти, смугасті всілякі, чорні, зелені, оранжеву полуницю люблю, я їх не візьму з свого насіння, бо у мене все разом росте. Тому я купую розсаду.

Навіщо садити? Пдобається мені з цим всім носитися і цяцькатися. кажу ж матеріальної вигоди немає абсолютно, вирощую, бо мені це подобається.
СирОжино пирОжино• 23 августа 2023
Ответ дляДюймовочка
Чому ж спірне. Якраз ні.

У всіх різні затрати. Хтось купить полуницю 100 шт касетною розсадою і вивалить купу грошей, хтось розсадить восени свою і не витратить ні копійки.
Та ще й від року залежить: минулого були баклажани по 60-80 грн, цього року по 20, а розсада що тоді, що зараз всього по декілька грн. Тому минулого року було вигідніше, аніж цього. Крім розсади, більше затрат на них в мене нема. Але за все літо я не купила жодного баклажана.
Голоандських класних гібридів огірків 15 насінин коштує 25 грн - це як кіло огірків, а їх виросте з 15 насінин не один десяток кг- то чому ж невигідно? Вигідно
Якби було невигідно, то люди б не займалися цим на продаж. Саме вам, можливо, і невигідно, якщо вам в принципі треба всього декілька кг просто поїсти
Кіна не буде• 23 августа 2023
Ответ дляГрибной_Дождик
это если туда химию положить. А так откуда?
Грибной_Дождик• 23 августа 2023
Ответ дляКіна не буде
Не химию, а органику. Эх, садоводы)))))
Дюймовочка• 23 августа 2023
Ответ дляСирОжино пирОжино
Так про це й мова. Декілька штук просто для себе, вигідніше купувати.

Ось вийшла сфоткала чорний ананас, не розумію чому так називається, але він дуже солодкий і дуже гарний кольоровий в розрізі, і просто чорний. Ніхто те їсти не буде, уже перезрівають. Шкідники, як бачите, їдять. Надкусити і кинути - їх улюблене діло. А мені, що з ними робити? Учора соус варила, весь холодильник закладений, ніхто не їсть. Купити було б дешевше ніж ростити.
СирОжино пирОжино• 23 августа 2023
Ответ дляДюймовочка

Але ж гарнюні)
Обнимашкина• 23 августа 2023
Ответ дляА Я Самая Самая
Сім‘я 5 осіб
Город є
Але я не маю сил там стирчати
Мені далко шо воно пропадає
Я не розумію навішо воно мені(
Так садите меньше помидоров и огурцов, только на потребности семьи!
Садите такое что можете сушить и продавать.
К примеру, я люблю травяные чаи, но вкус АТБ-шных мне не нравится. Какие-то крафтовые в красивых баночках для меня дорого, та и магазинов поблизости с такими нет. Я покупаю чаи на рынке у бабушек, хотя, честно говоря, мне это неудобно только ради этого идти на рынок. Нет, ну не только ради этого я иду, а ещё и покупаю сушеные укроп, петрушку и мяту. Я и живу так что рынок не совсем удобно находится - мне до него идти минут 40 перпендикулярно проезжим дорогам, а подъехать нечем, машины нет (именно в наших 5-ти кварталах транспорт ходит только вдоль дороги). Я бы с удовольствием заказывала такое с пересылкой на Укрпочту, которая находится у меня возле дома.
Я года 3 регулярно заказывала на почту сушеные грибы (по 1-2 трехлитровой банке раз в полгода) у одного и того же продавца - жаль, что прошлым летом она прекратила работу (может, уехала из-за войны, не знаю).
Конечно, оплачивать пересылку 100 грамм мяты никто не будет (пересылка дороже выйдет чем та мята); а вот если бы вы насадили той мяты, засушили и выставили здесь на Кидстаффе или на том же ОЛХ - пакетами по полкило - то я бы у вас по рыночной цене купила бы сразу 2 пакета, чтобы не покупать дважды и оплатить пересылку только раз. Я мяту куда только не кладу - и в чай, и в компот, и в курицу гриль, и в тушёную капусту.
Можете смеси сухофруктов делать и тоже продавать.
Иногда бывает такое что мне нужен только 1 лист хрена для малосольных огурцов - мне приходится идти на рынок к бабушкам которые продают абрикосы и пучки листьев хрена, я прошу взвесить мне килограмм абрикос и оторвать мне 1 лист хрена и посчитать всё вместе. Обычно мне этот 1 лист просто дарят, но иногда доплачиваю Вообще обалденная консервация (помидоры с огурцами или огурцы с кабачками) получается если на дно 3-литровой банки положить свежие листья хрена, вишни и смородины. Но на рынке лишь один хрен! Если бы вы сделали сухую смесь для консервации (измельчённые листья хрена, вишни, смородины вперемешку с зонтиками укропа, сушёным измельчённым чесноком), то я бы у вас это купила. Рекламу хорошую напишите чтобы купила это не только я, а чтобы всем стало интересно!
Кстати, свежие помытые вишнёвые листья вкусно добавлять в крепкий чёрный чай если такой любите. Мы их на зиму сушили - вкус, правда, не тот, но кто не знает... Жаль, что сейчас вообще никто не знает что можно употреблять листья вишен и их нигде не продают . Кстати, если нет вишни, то листья черешен можно ложить взамен, но они не так ароматны, как вишня.
Я всю жизнь в городе живу, садить не умею, но с ностальгией вспоминаю те времена когда у нас была дача и бабушка консервировала всё что угодно, лишь бы было вкусно.
И.О. человека• 23 августа 2023
Ответ дляЯнка-угомонись
2-3 раза в год мы туда ездим. А друзья каждые выходные. Вот в прошлом году их на др пригласили и они не поехали, все погорело. Поэтому в этом году уже пару рпз было, что приезжали на час просто всё полить. Такая зависимость не для меня