Зоя Жорівна• 23 августа 2023
А яка у вас тактика поведінки зі своїм підлітком?
Початок війни припав на перехідний вік моєї доньки, і до складнощів з підлітковим віком додалися важкі зміни в житті через війну....
Питання просте і складне - чи змушуєте ви дитину займатися тим, що вважаєте, для неї потрібно (у сфері навчання), чи відштовхуєтесь виключно від її бажання?
З одного боку, психологи розповідають, щоб прислухалися, і давали можливість обирати. А з іншого... крім бажань дитини є ж іще досвід батьків, який хоче хоч якось скерувати....
От наприклад моя донька схвачує математику на льоту, але каже, що не подобається... і говорить, що все у Австрії їй до душі, окрім того, що потрібно "жити німецькою". Мої думки, наполягти на додатковій математиці, та на додатковій німецькій, бо математика - її сильна сторона, а німецька - бо Австрія здається непоганою країною для навчання у ВУЗі (зараз має німецьку слабку В1, англійську В2)
В хоббі зявився театральний гурток і мріє стати тепер актрисою))) але я бачу, що тут головну роль відіграє місце і люди, з якими вона там спілкується, а не власне мистецво. Ну і англійську згодна додатково вчити, і це також треба, але додатком до математики та німецької... бо на США або Англію ми навряд чи потягнемо з навчанням
У свої 14 зовсім не знає, у яку сферу рухатися, окрім того, що навчатися планує не в Україні, ну і що хоче вчити англійську.... не хочу допустити до помилки стати "гуманітарієм" - перекладачем або філологом....
Розмова про математику та німецьку закінчується сваркою, душе швидко. Оскільки загалом дитина виважена, я поки не знаю, як мені поводитися. Наполягти через сварки, і як мінімум якийсь час вислуховувати, як їй це не потрібно і т.д..... чи залишити у спокої, щоб сама собі обирала... душевний спокій важливіший? тільки ж що можна обрати в 14, коли працювати над собою не дуже хочеться, а хочеться лише спілкування з друзями та тік ток?...
Який у вас досвід? Хто наполіг і змусив до чогось, і мав добрі наслідки, або навпаки?
З царем в голові• 23 августа 2023
Нет у меня никакой тактики. Дочке 14, пойдет в 8 класс. А там будет видно
Мелочунь• 23 августа 2023
Какую профессию она должна будет получить на основе математики? Вы думали об этом?
Мелочунь• 23 августа 2023
Я - заставляю делать то, что считаю нужным, но с корректировкой на способности и желания ребёнка
Масяня Я• 23 августа 2023
Сходіть до психолога на тест з профорієнтації. Розвивайте ті сфери, які донці цікаві. Мені теж завжди легко давалася математика, але я ні защо не хотіла б усе життя працювати з цифрами. ’Помилка стати гуманітарієм’ - це виключно ваш якийсь біль. Для мене ’помилка’ - це стати бухгалтером чи економістом. У кожного своє ставлення до тих чи інших професій. Дайте донці жити своє життя. Німецьку вчити - бо це не забаганка, а необхідність. Усе інше - виключно дослухаючись бажань підлітка.
Мелочунь• 23 августа 2023
Ответ дляМасяня Я
Математика - это не только бухгалтерия)
Масяня Я• 23 августа 2023
Ответ дляМелочунь
Математика - это не только бухгалтерия)
Це просто приклади.
Кундалина• 23 августа 2023
З старшим сином дуже часто розмовляли,почали з 9 класу,що йому подобається,куди хоче двигати,в якому напрямку. Він до 11 класу змінив масу думок, поступив взагалі не туди,куди планував, зараз подобається те,що вибрав. Обирав сам,я йому сразу сказала,що це буде тільки його рішення, я можу тільки розповісти ким ти будеш в кінці навчання.
from Ukraine• 23 августа 2023
Я разрешаю делать что хочется. Захотел тата машинку - купили, учится. Захотел гитару - пожалуйста. Захотел рисовать - пошел в школу с уклоном рисования. Говорила про математику, потому что были проблемы с математикой. Не доходило, репетитора не хотел. Окей, без проблем. Когда прижало, сам попросил репетитора и без напоминаний занимается и делает домашку, я туда не касаюсь.
Ловлю капці• 23 августа 2023
13 років, бажань не має , окрім, звісно, тік-тока, ігор і та, тому займається тим, що вважають правильним батьки - математика і англійська. Як визначиться з уподобаннями, може змістити фокус з математики, англійська залишиться у будь-якому разі, це не обговорюється, і він це знає
No problems• 23 августа 2023
В 14 еще рано.
Например, в Германии есть обязательная школьная практика 2 недели. Нам повезло, попали в очень крупную компанию, техническое направление. Сын только убедился в правильности выбора.
Прошел жесткий отбор сейчас в эту фирму, будет делать аусбильдунг в след.году. В фаххохшуле тоже поступил, но отказался. Хочет делать там аусбильдунг. Ему интересно. Он счастлив, что из 500 кандидатов выбрали его и еще пятерых ребят. Ну и я счастлива. Он займется тем, что ему нравится. Сыну 18.
Дайте дочке возможность пробовать себя. В Европе это доступно и поощряется.
Зоя Жорівна
• 23 августа 2023
Ответ дляМелочунь
Про конкретну професію не думали, ща наче зарано. А от про те, що вивчення математики (навіть сам процес, навіть якщо нам синуси ніколи не згодяться... ) розвиває мозок, навчає аналізувати та систематизувати, відслідковувати звязки між речами, мислити логічно, абстрактно та швидко, і загалом вікдриває багато інших можливостей - про це думала.
а професію з математикою гугл підказує - фінансист, архітектор, програміст, логіст, економіст.... це ж тільки сфера. Взагалі я б мріяла навчити її відкрити власний бізнес та справлятися з ним.
Зоя Жорівна
• 23 августа 2023
Ответ дляМасяня Я
ходила, поки що не допомогло)))
німецьку мабуть і справді буду примушувати... а от на математику ще не наважилась(((
бажання наразі - театр, друзі та тік ток... так можемо просто втратити час та навички, які вже має
Зоя Жорівна
• 23 августа 2023
Ответ дляМелочунь
це золота формула)але блін, у нас здібності не співпадають з бажаннями
Начальник Анонимов• 23 августа 2023
Ніякої тактики. До чого можна змушувати, коли дитина півтора місяця контрольних і кінця навчального року тупо не спала жодної ночі. І це не прифронтові зони. Що там ще пресувати.
Зоя Жорівна
• 23 августа 2023
Ответ дляNo problems
В 14 еще рано.
так, це чудова практика.
пробувати дуже важливо.
ми якось їхали у потязі Відень-Гамбург, говорили з 2-ма студентами, дуже мені сподобалася їхня свобода, кожен мав приблизно такий набір - народився у Італії\Чилі, вступив у Германію\Австрію, після 2-3 років перевівся у Нідерланди\Італію, потім зрозумів, що спеціальність хоче змінити, і ще кудись перевівся на останній рік навчання, і в тій же країні хоче залишитися жити. Не так, як нас у молодості - вступив, мусиш закінчити, а там вже побачимо. А якщо ще не обрав, та не вступив - то неуч і ледар. А потім все життя працюють з тим, що не подобається.
пробувати дуже важливо.
Мелочунь• 23 августа 2023
Ответ дляЗоя Жорівна
Просто если учить - то то, что будет нужно. Если ребёнок хочет стать доктором - а это очень хорошая профессия- зачем ей математика?
Зоя Жорівна
• 23 августа 2023
Ответ дляМелочунь
вона абсолютно не знає навіть у якій сфері хотіла б навчатися, тому про професію я взагалі мовчу і мушу відштовхуватися з іншого боку. є здібності до математики - є шанс кимось стати у якійсь сфері, повязаній з математикою.
Я просто ще що думаю - дівчат-математиків не багато, частіше філологи - перекладачі та юристи. І тут конкуренція більша. Навіщо туди йти? Біологи-лікарі - то ще інше, і вона туди точно не хоче. А математична сфера має багато сторін, і якщо це її здібність, то я як мама маю обов´язок хоча б розвивати це, поки навчається.
Зоя Жорівна
• 23 августа 2023
Ответ дляНачальник Анонимов
Так, звісно, тому ми виїхали((( і це ж дало їй бажання навчатися у вузі тільки за кородном, і потім там же жити, бо дома невідомо коли буде безпечно(((
Мелочунь• 23 августа 2023
Ответ дляЗоя Жорівна
Девочек в экономической сфере более чем достаточно). А в бухгалтерии и подавно.
Инженеров намного меньше. Но это сложно даже для сильных в математике
No problems• 23 августа 2023
Ответ дляЗоя Жорівна
так, це чудова практика.
пробувати дуже важливо.
Да,тут совсем иной взгляд. И я вижу, что более правильный.
Сын мог идти сразу в УНи, но нет. Профессия электротехническая, сложная. Решил начать с аусбильдунга, параллельно сделает фахабитур и дальше уже пойдет в уни с огромным запасом знаний, навыков и поофессией. Вот это я понимаю будет специалист. У таких инженеров и оплата потом соотсветствующая.
Но он свободно владеет немецким.
Не давите на нее, она пока осваивается. Она подтянется к европейским сверстникам и определится со временем.
Но он свободно владеет немецким.
Оце так цабе• 23 августа 2023
Автор, у нас ситуация точь-в-точь по обучению. Только сын в 5й класс идёт в Украине. Интереса к учебе нет никакого, но математику ловит на лету. Сейчас думаю подключить второй иностранный, выбираю какой, а он не хочет вооооообще. И вот что делать - забить или настаивать. Но жаль, что ни один из ответов в теме не помог