Экспертиза• Изменено 27 августа 2023

Згодні з тим, що всі люди егоісти?

Тобто коли людина робить щось для інших, насправді вона це робить для себе, щоб якісь своі потреби задовольнити?
Без QR коду• 27 августа 2023
Так, й вважаю, що це абсолютно нормально

автор Экспертиза • 27 августа 2023
Потреби можуть бути нематеріальні.
Наприклад, людина втратила близького від хвороби, та почала допомогати людям з такою же хворобою.
Щоб вгамувати почуття провини. Таке буває?
Без QR коду• 27 августа 2023
Ответ дляЭкспертиза
Потреби можуть бути нематеріальні.
А з приводу чого відчуття провини?
котопёс• 27 августа 2023
Вірю що є щирі добрі люди але їх небагато
Сирожено_пирожено• 27 августа 2023
Ответ длякотопёс
Особенно тут на советчице
ЗновЗдоров• 27 августа 2023
Фрейд вже все до вас написав
автор Экспертиза • 27 августа 2023
Ответ дляБез QR коду
А з приводу чого відчуття провини?
Що не зміг врятувати близького.
автор Экспертиза • 27 августа 2023
Ответ дляЗновЗдоров
Фрейд вже все до вас написав
Не читала.
Мядуза аля моргонер• 27 августа 2023
Да

БальзаковскийВозраст• 27 августа 2023
Ответ дляБез QR коду
+
Идеальная оптимистка• 27 августа 2023
Не згодна. Хіба можна назвати ЗСУ егоїстами?
Скромняшка• 27 августа 2023
Эгоистичный ген читали?
автор Экспертиза • 27 августа 2023
Ответ дляСкромняшка
Эгоистичный ген читали?
Ні.
Страхованная• 27 августа 2023
Так, здоровий егоїзм, це класно.
Трахтибидох• 27 августа 2023
так, але залежно від того хто буде ’я’, - речі, що робляться ’для себе’ будуть різними з усією можливою варіативністю
Мрію про космос• 27 августа 2023
Ні , я так не вважаю, хлопці на війні
Мурзилка• 27 августа 2023
Ответ длякотопёс
’щирі добрі люди’ теж закривають якісь свої потреби
adamdavid• 27 августа 2023
Не всі. Але більшість
Дуже дуже вумна• 27 августа 2023
В норме - да.

Не любовница• 27 августа 2023
Так, невже це щось погане.Ніхто не буде робити те що хоче тьотя Маша якщо сам цього не хоче і не змушують обставини.Людина своїми вчинками задовольняє свої фізичні та психологічні потреби тобто все для себе, бо сама вважає за потрібно.Тому і дивно коли хтось когось звинувачує в егоїзмі типу сама людина яка це каже живе як робот вказівками сусіда чи держави а не сама вирішує що їй потрібно
тяжкаялюдина• 27 августа 2023
Ответ дляЭкспертиза
Потреби можуть бути нематеріальні.
Все бывает.
Но эгоисты никому не собираются помогать, у них вообще чувство вины отсутствует. Это им все должны.
У вас немного понятия смещены
автор Экспертиза • 27 августа 2023
Ответ длятяжкаялюдина
Все бывает.
У вас немного понятия смещены
Ні, не так. Егоізм у різній мірі є у всіх. Почуття провини - теж.
Жити за чужий рахунок - це інше.
тяжкаялюдина• 27 августа 2023
Ответ дляЭкспертиза
Жити за чужий рахунок - це інше.
С чего вы это взяли? Утешать себя ’все такие’? Или вас просто так хочется? Все разные. Это как завистники утверждают, что все завидуют. Нет. Не все
А ненавидящие кричат, что все ненавидят. Нет, не все.
тяжкаялюдина• 27 августа 2023
Ответ дляНе любовница
Еще как делают. И сколько тут ноют - не могу отказать....а вот другие тоже так делают.... а если он меня бросит?...
И делают против воли своей
Не любовница• 27 августа 2023
Ответ длятяжкаялюдина
И делают против воли своей
Так це ж також їх вибір, їм ближче не відмовити тобто будь-яка людина робить власний вибір в кожному своєму русі.Не можна людину змусити робити абсолютно нічого добровільно якщо вона не хоче.А якщо робить то чим би вона не керувалася це власний вибір, а значить егоїзм.Ті що ниють теж самі вирішили не відмовляти чи робити те що і інші роблять, не я чи ви за них вирішили, вони самі
МашМааш• 27 августа 2023
Согласна с тем, что все, что мы делаем, по какой-то причине нам нужно. Иногда человек это осознает, а иногда нет

С вашим примером про смерть близкого и потом помощь другим: может не только в чувстве вины быть дело, а, напмер, в страхе беспомощности перед смертью (и желании его избежать). Или в неспособности переживать потери и свое несвемргущество
И ещё кучу всего можно придумать
тяжкаялюдина• 27 августа 2023
Ответ дляМашМааш

И ещё кучу всего можно придумать
А почему нельзя просто помочь кому то? Если у меня есть время и возможность? При чем тут эгоизм? Может я этих людей больше никогда не увижу в своей жизни?
МашМааш• 27 августа 2023
Ответ длятяжкаялюдина
А при чем тут увидите или нет?
Вы почувствуете себя хорошим человеком, если поможете просто так. И это тоже выгода

Эгоизм это негативно окрашенное слово, а я пишу о естественной мотивации
тяжкаялюдина• 27 августа 2023
Ответ дляМашМааш
А при чем тут увидите или нет?

А какой себя надо чувствовать, злобной? Иначе все с выгодой? А злобность что принесет вам?
МашМааш• 27 августа 2023
Ответ длятяжкаялюдина
Мы с вами о разных вещах говорим)
Я о том, что и в хорошем деле у обоих участников есть выгода (те плюсы приятные ради которых они это делают). И это супер

А как то о том, что дело как будто перестает быть хорошим ,если понятно, что и совершающий его что то получает