Фляшунька• 04 сентября 2023

Депозит кто в курсе?

Подскажите кто имеет депозиты в банках, если я ложу 200 000 грн.
То в месяц мне будет процентов 2529 грн?
Стріляний птах• 04 сентября 2023
Ответ дляФляшунька
Не 2000 а 2500😉
Заманчиво, но страшновато.
У нас в любой день может выйти закон, который что-то запрещает .
Например сейчас разрешили покупать валюту по безналу , люди купят и какая-то часть оставит их на карте . А завтра выйдет закон, запрещающий выдавать в кассе валюту , только в гривне.
Это как пример.
Стріляний птах• 04 сентября 2023
Ответ дляЛюблю ВалЄру
Вот я і написала, що краще без відсотків, але в мене в гаманці
Та и в кошельке страшно.
Деньги это бумага.
english book• 04 сентября 2023
Ответ дляФляшунька
А как же ФГВ?
Как это не получу?
В гривні отримаєте звичайно. Але добре якщо курс долара буде стояти на місці.
Наприклад сьогодні за 200000грн вы можете купити 5312$.
Отримавши через три місяці відсотки +/-7450грн, ви зможете придбати вже 5510$.Це за умови, що курс буде триматися на цьому ж рівні. Але якщо курс сягне хоча б 39грн,то вы купите ті ж самі 5316грн.
Тобто виграєте лише в тому випадку, якщо курс стоятиме на місці.
Руда ліса• 04 сентября 2023
Ответ дляenglish book
Ставка 18.5% річних. Але тільки на три місяці.
Подивіться у автора на скріні внизу вказано чисту ставку 14.89%.
english book• 04 сентября 2023
Ответ дляРуда ліса
Так ви ж привели приклад ставок в Приваті І Монобанк до оподаткування. Бо 15% Монобанк, і 14% Приват, це до сплати податків. В Кредит Дніпро выходить більше-18.5% до сплати.
Коли ви почнете оформлювати депозит, то вас попередять, що з вас вираховують податки (19.5%)

Тобто фактично чисті ставки в Приват це 11.27%.а в Моно 12.075%.
Руда ліса• 04 сентября 2023
Ответ дляenglish book

Я оформлювала депозит і мені % повідомили як після сплати податку, тобто 16 %. Може в кожному банку по різному.
english book• 04 сентября 2023
Ответ дляРуда ліса
Всі банківських установи працюють за єдиним законом.(пп. 170.4.1 ст. 170 ПК).
В Україні діє ставка податку на депозит у розмірі 18% плюс військовий збір 1,5%. Разом, загальні втрати депозитного доходу вкладників становлять 19,5%. Тобто реальний дохід дорівнює 0,805 від оголошеної банківської ставки.
Сплатою податків займається податковий агент, у випадку депозитів фізичних осіб, це сам банк. Тобто ви отримуєте відсотки, вже без сплачених з них податків. Які нарахував і сплатив за вас банк.
Ось до прикладу попередження перед відкриттям депозиту В Приват 24.Або Монобанк. Різниці немає, це працює у будь якому банку. Можна зайти на сайт Мінфін, там є депозитний калькулятор всіх банків України. Банки в рекламных цілях завжди вказують ставку без оподаткування. Але як тільки ви внесете свої дані в калькулятор, то він вам нагадає, що справжня ставка буде нижчою, бо є податок.
Якщо ви отримали чистий дохід 16% за своїм вкладом, значить ставка за депозитом до оподаткування була не менше19.88%.
english book• 04 сентября 2023
Ответ дляРуда ліса
А ще бувають такі менеджери, які ніколи Вам про той податок не скажуть, якщо ви їх не запитаєте.
Вони нічим не ризикують, бо податок вираховується автоматично. А на те що вони не попередили , в них завжди відповідь - я думала що це всі знають)