healer09648293• 20 сентября 2023

Що це з Польщею сталось?

Припиняють допомагати, виставляють рахунки, не передають озброєння начебто. Ще і посла викликали через слова Зеленського.
Чи з Дудою посварились, не розумію. Не надто слідкую за цим всім, але якось так і виглядає все це. Дуже дивно, враховуючи попередній досвід, адже Польща нам більш за всіх і ближче ..як так...
In limbo• 21 сентября 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Їхня влада мала б приструнити їхніх трейдерів, які з нашими трейдерами домовились. Раз це впливає на їхніх польських фермерів. А наш уряд запроновував все правильно - ліцензування на те, яка кількість зерна куди везеться.
Сподіваюсь хтось таки подивиться відео, що я вище скинула, замість того, щоб продовжувати хаяти свою країну.

Tatka Kiev• 21 сентября 2023
Ось ще читала
Щодо отієї історії з українським збіжжям та польською забороною, через яку Україна збирається на поляків до суду подавати, а поляки українців до ЄС не прийняти загрожують.

Знаєте, я пам´ятаю часи, коли Польща вступала до ЄС, це було в 2004 році. Так от: перед самим вступом мали місце одразу кілька скандалів і судових процесів, бо Німеччина та Франція хотіли обмежити ввезення до ЄС... польського збіжжя.

Суть у тому, що в ЄС, незважаючи на ринкову економіку й такі інші речі, була напрацьована та прийнята дуже жорстка система квот постачання тих чи інших товарів на внутрішній ринок Співдружності (тобто, якусь кількість можна постачати без податків або з малими податками, а як бажаєш постачати більше - то податки зростають, причому суттєво). Хоча це й обмежує конкуренцію, але дає можливість заробити всім, хто виробляє той чи інший вид товарів, і так-сяк боротися як з бізробіттям, так і з перевиробництвом. Самі собою й Німеччина, і Франція, і Польща мають технічну змогу самотуж засипати зерном хоч всю Європу, а та ж Іспанія може, знову ж таки - самотуж, ту Європу годувати фруктами та овочами (Іспанію називають ’європейською теплицею’).

Так от, коли Польща вступала до ЄС, вона, відповідно, отримала свою квоту на постачання збіжжя й одразу ж її перевищила, а, коли німці з французами почали обурюватися - подала позов, аби їй ті квоти підвищили ’заднім числом’. Німці, в свою чергу, подавали позов на польських фермерів: німецькі фермери застрайкували та припинили постачати молоко, бо хотіли домогтися підвищення цін, а польські фермери в той самий момент почали заливати німецьких великих покупців своїм дешевим молоком, причому про квоти взагалі забули.

Паралельно Франція та Іспанія позивалися проти Румунії, бо румуни намагалися залити Європу своїм вином, Греція позивалася проти Кіпру за оливи, Італія - теж проти Кіпру за апельсини... і це лише те, що я пам´ятаю і те, що стосується аграрного сектору.

Що я цим хочу сказати... Це все не про війну проти пахомів і не про польську військову підтримку. Це - конкурентна боротьба. В 2004 польські агрокомпанії намагалися всіх закидати своєю продукцією, тепер те ж саме роблять українські. Відповідно, в 2004 німецькі та французькі конкуренти намагалися прищемити ’новеньких’ - тепер те ж саме роблять поляки. Не бачу в цьому нічого доброго й нічого поганого. Конкуренція.
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2023
Ответ дляTekila_
а не надо сильно очаровываться. меня всегда коробило вот это ’братья’ взасос с начала войны. добратались уже с рашкой, ничему жизнь не учит.
есть партнёры, соседи и взаимовыгодные отношения - всё.
треба пам´ятати - в усіх свої інтереси.
З тою ж Польщею слухала щойно: при вступі в ЄС вона отримала значне вливання коштів, грантів для розвитку, і отримуватиме далі - до 27 року . Загалом це 500 млрд!

Якщо б Україна вступила в ЄС до цього часу, то кошти фактично ділились би і з нею. Тому, наприклад, при всій підтримці України Польща не зацікавлена фінансово у вступі України, наприклад, в 25 році.
Твої Пахощі• 21 сентября 2023
Стільки коментарів і ніхто толком не пояснив .Автор , Польща не хоче , щоб Україна здійснювала транзит зерна , а це єдиний шлях нам -через Польщу , бо це вплине на їхніх аграріїв.Просто транзит , не збут .Нема для нас іншого шляху транспортування, як через Польщу і це великий збиток для нас , на жаль .
Татьяна-В• 21 сентября 2023
Польша, если не будет пропускать вооружение, то вылетит с НАТО. Не факт, но как вариант) Так как решают все америкосы. И где потом будет польское зерно без НАТО? Не там же ли, где украинское, уничтоженное орками?
Это я к тому, что не все решают поляки. Главное - с США не поссориться еще...
Татьяна-В• 21 сентября 2023
Ответ дляТвої Пахощі
Тогда это реально подло с их стороны. Может нам россиян к ним пропустить? А то поляки забываются что-то, страх, похоже, потеряли. Видят, что россия уже ослаблена.
Foreverrr smile• 21 сентября 2023
Ответ дляКлементина
Він не про США, а про свою Польщу це сказав.
Через те, що ми своє зерно мали везти у країни тієї ж Африки. Але на фіг нада? - продавали у них. А це боляче для їх аграріїв. Бо наше зерно дешевше і краще, польське ніхто не бере.
Ну то задавали би питання своїм трейдерам, тим хто покупав та пересичів їх ринок, що призвело до обвалу їх внутрішнього, та збиткам у їх аграрієв
ще про наше ’грязне’ зерно несуть, так хто його таке ’грязне’ пропустив до ЕС та масово скуповував?
marjankat• 21 сентября 2023
Ответ дляИрина-bbd0
Я вот тоже удивляюсь)))) наш рынок все эти годы убивали все кому не лень.производств 0.торговали сюда все кому не лень.и никто не истерил про наши рабочие места и наши товары и производителей)
А тут така бедапечаль)))
Так не усім країнам похрін на своїх.
Foreverrr smile• 21 сентября 2023
Ответ дляEvga32
Коли наше йде транзитом, велика частина у них і осідає, а їм своє дівати нікуди. Це трохи різне.
Наше там з чиєї вини осідає?

Foreverrr smile• 21 сентября 2023
Ответ дляМимо_шла
Тогда ’спасибо’ за помощь можно и не говорить, да?
А что им мало ’спасибо’ говорили и говорим?
Foreverrr smile• 21 сентября 2023
Ответ для4мама
І отут я знову афігіваю. Без малого 30 років працюю в експортно-імпортних операціях. Є договір. Є умови поставок Інкотермс. Замитнили - транзит - розмитили.
ЯК? ЯК? Можна вантаж під митним контролем десь продати???
То питання до польських митників тоді.
про це поляки замовчують))) бо винні тільки українці, а їх ділки,що скупали те ’грязне’ зерно, то вже ’не ваша справа’...
Лидия-36a1• 21 сентября 2023
Ответ дляIn limbo
Все правильно вы говорите! Посмотрела видео Портникова, но и до него понимала, что Польша загоняется передвыборами и да они манипулируют темой Волыни
РойЛеля• 21 сентября 2023
Ответ дляКлементина
Ну і все...
Ми можемо продавати у них своє зерно
Не пускати до себе їх овочі, тіж помідори.
А вони мають повне право послати нах наших біженців і перестати нам допомагати зброєю. Закрити транзит зброї.
Вони не зобов´язані нам допомагати .
Все чесно
Як би і не зобов´язані, але дуже було в їхніх інтересах, щоб.ми вистояли весною 2022. Якби не цікаво було їм це, то фіг би вони так рвали собі одне місце і помагали. Це не зовсім безкорисна допомога була
Foreverrr smile• 21 сентября 2023
Ответ дляАнжелика1
А я подумала, а как было в предыдущие года, до войны. Разве тоже был запрет на ввоз зерна и продуктов? Не помню такого. Что случилось именно в этом году?
Ну подумайте, как раньше Украина транспартировала зерно и кто были основными покупателями?
Львиная доля была это - морские перевозки: более 50% зерна мы экспортировали через глубоководные порты: Одесса, Черноморск, Южный, где-то 30% – через порты: Рени и Измаил и еще 20% – через западные пограничные переходы с последующим транзитом в порты ЕС.
Сейчас же по суше через страны ЕС экспортируем более 60% зерна...где оно и оседает благодаря местным делкам, обваливая их местный агрорынок
lekon-lekon• 21 сентября 2023
Ответ дляJUllZ
Посмотрите эфир у Романенко, там подробно рассказывают все нюансы ситуации и конфликта, с точки зрения экономики, политики и бизнеса. И разжевывают что произошло и что можно сделать. Если коротко- наши министры налажали очень сильно, мыслят не стратегически, а одним днем. Из-за жадности наших лендлордов агробизнеса чуть не пострадала агроотрасль в Польше. Мы чуть не обвалили их рынок, потому и были ими предприняты меры.
Це було в минулому році. Зараз Польща порушує правила торгівлі, ЄС дозволив торгувати зерном, польські фермери отримали відшкодування і продовжуючи забороняти. Давайте бідну Польщу пожалієм, бідосі.
totana• 21 сентября 2023
Ответ дляForeverrr smile
Получается, раша своего добилась, сорвав зерновую сделку, ведь это в итоге способствовало ссоре с Польшей((
lekon-lekon• 21 сентября 2023
Ответ дляКлементина
Ну і все...
Ми можемо продавати у них своє зерно
Вони не зобов´язані нам допомагати .
Все чесно
Так вони не українцям допомагали зброєю, вони хотіли, щоб ми воювали і вмирали. У 2022 їх добряче налякала орда, а зараз звиклись і вже українці гарно.
lekon-lekon• 21 сентября 2023
Ответ дляМимо_шла
Что нам мешало 8 лет готовить солдат, повышать престижность службы в армии, строить военные заводы и тд?
Вот поэтому на нас и нападали, потому что считали слабыми
І 50 країн зараз чомусь військово допомагають. Звідки у нас стільки грошей і зброї, щоб самотужки протистояти рашистам?
Foreverrr smile• 21 сентября 2023
Ответ дляtotana
добилась, увы, главная цель вытеснение нас еще и с зернового рынка
а наши ’терки’ с Польшей, это только бонус для рашки и еще большая экономическая ж...а для нас

lekon-lekon• 21 сентября 2023
Ответ дляEvga32
Бідосі, як же їм жити. А ще є така схема, коли зерно везуть у сусідню країну, а потім розмитнюють і знов завозять в Польшу самі поляки. Хай проводять роботи зі своїми непатріотичними покупцями, які х*й клали на своїх фермерів.
FluffuRana• 21 сентября 2023
Ответ дляJUllZ
Они никогда не ориентировались на экспорт зерна в Африку, поляки его реализовывали и реализовывают внутри своей страны. А тут Украина подвалила со своим зерном и дешевыми ценами (Украина вообще-то по договору зерно в Польше продавать не должна, только трамнспортировать через их территорию до портов, до Балтийского моря - это ключевое условие) и почти обвалила агрорынок в Польше, так как нелегально наши жадные агротранспортеры решили не везти зерно до порта, не морочить голову с танкерами и транспортировкой, а по быстрому сбыть его в Польше. Итог- фермеры средние и мелкие в Польше (их сотни тысяч) понесли огромные убытки, правительство предприняло меры и офигело от методов ведения дел украинской властью, трейдерами. Подорвано доверие к нам. Плюс у них выборы, они не могли не отреагировать .Но защищены интересы польских фермеров.
А від своїх бізнесменів вони не в шоці? Наші вирішили не везти далеко, а продавати в Польщі. Ну ок, а до тих поляків, хто купував там, ні в кого питань немає?
lekon-lekon• 21 сентября 2023
Ответ дляМимо_шла
Ну понятно, нам все должны и если что мы будем хамить, оскорблять и тд
Ні, ми мовчки повинні вмирати, бо весь світ боїться загрози рашистів. Так що зай поляки ідуть нах@й. Чому передвиборчі гасла забули про реальну загрозу рашистів. Гнилі в них політики, нашим ще вчитись і вчитись.
lekon-lekon• 21 сентября 2023
Ответ дляVittoria66
Приплыли. Поляки первые, кто нам в начале войны поставили оружие и танки. И это они сделали на свой страх и риск, так как Вашингтон в эти первые месяцы войны предупредил, что если они ввяжутся даже косвенно в конфликт, то всю ответственность возьмут на себя.
Вони це зробили, щоб воювала українська армія, а не польська. Альтруїстів тут немає, всі дають зброю, щоб знищити рашу чужими руками.
lekon-lekon• 21 сентября 2023
Ответ дляСоната любви
он вообще ни при чем.
царь хороший, бояре плохие

как сказала Нестенька, бог всех богов.
Цікаво а Зе теж винуватий, що у вашому під´їзді насрано і день не задався?
miya ya• 21 сентября 2023
Заспокойтесь,все вирішує Америка,а вона з нами.Поляки молодці,допомогали як могли У них вибори,там своє кіно крутиться.Порішають.
miya ya• 21 сентября 2023
Ответ дляForeverrr smile
Нічого страшного.Залишимо в себе те зерно.На худобу піде,птицю,хліб,печиво,сонях на олій і тд.І буде в нас ковбаса по 10гр,молоко по 5,хліб -безкоштовно.Переробим продукцію і будемо продавати в 100разів дорожче іншим країнам
miya ya• 21 сентября 2023
І нам не потрібна єгипетська бараболя,європейські овочі,фрукта,солодощі.Нехай тепер самі їдять.А в нас все своє і без хімії.А то здаємо за копійки ,а там переробляють і ми купуємо в три дорога
звездная галактика• 21 сентября 2023
Ответ дляМимо_шла
’Кто не хочет кормить свою армию, тот будет кормить чужую’ Наполеон
Rina Kisskiss• 21 сентября 2023
Ответ дляJUllZ
А как получтлось, что зерно продалось. Кем, и что с этим человеком.
Разве мы не о транзите договариваемся?
Rina Kisskiss• 21 сентября 2023
Ответ дляEvga32
Нормальна реакція. По-перше, всі від нас стомились. По-друге, вони правильно розставляють пріоритети - наші сільгоспкультури зайняли їх ринок, і страждають їхні аграрії.
Транзит. Никто никого не занимал.