И_В_офигительных_штанах• 29 октября 2023
Діти бідних батьків мають менше шансів на життєвий успіх?
Я сама з бідної провінційної сім´ї, настільки бідної, що харчувалися в основному овочами з городу. Яйця і ті купували надбиті.
Одяг новий це було щось нереальне, і я і сестра буля одягнуті або в секонд, або в одяг який хтось дав. Батько любив випити, щодня був п´яний. Мати не розлучалася з її слів по причині, що куди б жити пішла.
Освіту і я і сестра отримали після 9 класу в районному центрі. З гуртожитку додому не сильно і хотілося їхати.
Зараз працюю маркетологом в обласному центрі у великій компанії, починала з роботи економістом бюджетної організації, потім вчилася заочно в універі, шукала курси і міняла місця праці.
Розумію, що зараз в 44 це мій максимум.
І задумалася, якщо на старті діти отримують повноцінне дитинство, хорошу освіту, шанси на успіх і кар´єру автоматично вищі?
Розумію, що зараз в 44 це мій максимум.
Чучело-Мяучело• 29 октября 2023
Ответ дляАноним_Русалка
Ні за кого. Працювати і робити кар´єру. Відкласти питання одруження до 30-35 р., а не одразу після школи шукати. Тоді і коло спілкування буде інше, і колеги будуть, на яких можна кинути оком, і ділові зустрічі, і кафе і купа всього іншого.
Далеко не все это понимают в 18-20 лет. Сейчас с высоты своего возраста и опыта я тоже умная, а в 18 например я вообще не думала про коллег и деловые встречи. Меня и гулять-то не отпускали до поздна и всячески контролировали, откуда там самостоятельность и план на будущее
Сунуся в чужі справи• 29 октября 2023
Ответ дляАноним_Русалка
В 35 років я б і поготів не вийшла заміж, бо в такому віці тільки на сайтах знайомитися з чоловіками, а на мене і молоду один всього клюнув. Ділові зустрічі у мене на батьківських зборах, колеги фізрук.
Сунуся в чужі справи• 29 октября 2023
Ответ дляЧучело-Мяучело
У мене були знайомі, які це розуміли, уже по 40+ їм, ні чоловіків ні дітей, уже згодні і на небагатого, але і такого немає.
Хочу на Балі• 29 октября 2023
Все зависит от человека, его характера и желания стать успешным. Сестра вышла замуж за человека, у которого 10+ лет тюрьмы по малолетке. С виду в жизни не скажешь, что сидел, наколок и прочей атрибутики нет, не матерится, не пьет, семьянин. Образования ясное дело нет, но он отлично работает руками. Живут в новой квартире, уже 2 машину поменяли из салона, строят дом. Дети учатся, занимаются на разных кружках. К чему это я, он всего добился сам, единственное о чем жалеет, о времени, проведенном за решеткой, не будь тюрьмы, был бы еще успешнее, ну или раньше всего добился.
Печальки.нет• 29 октября 2023
Для мене бідність родини навпаки було стимулом для гарного навчання та пошукк гарної роботи, як і для мого брата
Зараз ми обидва успішні
Якби я жила не в бідності в дитинстві- я ба зараз працювала в ус не дуючи тис на 15 і мені було б все ок)
Зараз ми обидва успішні
Бритоножка• 29 октября 2023
Ответ дляАнти-анонім
Як колишній вчитель історії можу поспорити з вами. Щоб вивчити гуманітарні науки багато розуму не треба, тільки бажання. Моя племінниця здала біологію на 198, чим перекрила хімію без репетитора на 175 і спокійно пройшла на бюджет мєдіна
Гуманітарні так. Точні -одиниці можуть повністю самостійно опанувати.
Ви навели приклад. Ок,теж наведу.
Дитина виїхала з країни на початку війни. Пішла в місцеву школу. Це був кінець 6 класу. Зараз 8й. Алгебра і геометрія-посиленого/ ускладненого рівня. На уроках він не буває. Хімія,фізика-нові предмети з 7 класу. Чи може дитина ( яка з 8.00 до 16.00-17.00 в іншій іноземній школі) самостійно опанувати ці предмети?
Ви навели приклад. Ок,теж наведу.
Проработник• 29 октября 2023
Ответ дляАноним_Русалка
Знаю як. Мої діти в державній. Здаємо на класні свята і подарунки на др. Решта - за державний кошт. Ну у нас директорка не хабрниця і не просиджує штани, а працює. Тому школа відремонтована, укриття норм, там вентиляція з рекуператором за державні гроші. І ми чи не єдині в місті в минулому році мали гаряче харчування.
Який рівень вашої держаної школи? Після математики ліцею 142 дочка з легкістю вступила і зараз вчиться в одному з провідних державних технічних вузів Європи. Підкреслюю, ніяких безумних поборів в ліцеї не було, не розумію, що за агресія з вашого боку на адресу ліцею, тим більше там не вчаться ваші діти, хтось щось сказав, а вас понесло
Хитрушка-чекушка• 29 октября 2023
Так, вважаю, що хороший старт, який надали батьки - економить десь 10 років життя. І ці 10 років можна жити якісно, а не відкладаючи кредит на квартиру та авто
Нам з чоловіком по 40 майже, тільки ось ось ми наблизились до власного житла, ми з дуже бідних сімей. А могли б уже в 40 років думати про житло для дітей. Взагалі не знала, що таке гуртки, не було коштів. Багато чого втрачено насправді, розширення кругозору не було, добре що хоч сама змогла здобути освіту та побудувати хоч якусь кар´єру, стати на ноги, побачити світ
Крим мій• 29 октября 2023
Залежить від спритності самої дитини. Багатьом заможним і школу приватну дають,і вуз контракт, і сто гуртків, а воно ні риба ні м´ясо.
Крим мій• 29 октября 2023
Ответ дляviter33
На жаль, так
Якщо йдеться про мат.можливості - діти забезпечених батьків мають можливість вчитися в дорогих англійських вузах, репетиторів з будь-якого предмету
Однак - з усіх, кого знаю, що досягли матер. успіху (35-50 річні) - 90% діти бідних батьків. Які самі всього досягли, Без Гарвардів та Оксфордів, майбахів та бріоні.
І зараз навіть бідні, але обдаровані та ДУЖЕ НАПОЛЕГЛИВІ ПЕРЕМОЖЦІ ОЛІМПІАД, ін., можуть поїхати БЕЗКОШТОВНО вчитися за кордон, потім - знайти роботу (надіславши сотню резюме)
+100
Крим мій• 29 октября 2023
Ответ дляКолгоспниця
Эти умные дети выучены репетиторами).
Это первое.
Второе - на данный момент даже школьного образования в Украине нет в очень многих местах. Хочешь, чтоб ребёнок ходил в школу - оплачивай частную
Это первое.
Мій вчиться поки без репетиторів. Усі предмети на бали високого рівня.
І я вчилася у свій час без репетиторів, тоді і не чули про таке , маю медаль у кінці школи.
Крим мій• 29 октября 2023
Ответ дляСамо_достаточная
есть один товарищ, все любит повторять - у меня дочь все сама... а что я? я только помог оплатить учебу в Англии, но училась она сама, только помог квартиру купить в Кочне Заспе, мерс, на другой ездить она просто не хотела, няня и водитель тоже были оплачены, ей же надо работать, когда тем ребёнком заниматься, продукты часто покупает, доця же работает, ей некогда...
При этом доця, наверное, работает на фирме папы получателем зарплаты.
Само_достаточная• 29 октября 2023
Ответ дляКрим мій
в семейной клинике...
Мудробаба• 29 октября 2023
Конечно выше шансы, а если ещ и голова на плечах имеется, то вообще супер
Крим мій• 29 октября 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
Чому тільки на сайтах? Я на роботі познайомилась, знайомі теж після 30 заміж вийшли.
Точная копия плова• 29 октября 2023
Ну я из бедной семьи, не алкаши, отец учитель, потерял рано мою мать, был вдовцом с двумя детьми,потом женился, родили еще девочку. И у меня чувство что я как по пунктиру повторяю его судьбу, просто столько еще не прожила. В детстве комплексов особо не было, тогда почти все в поселке жили бедно как и мы, ходила в музыкальную школу, училась хорошо и прочее. Мне просто не повезло во время учебы в вузе найти нормальную работу, был момент что струсила. Потом поменяла работу вынужденно,а она еще хуже оказалась. Да и с 17 лет я жила на стипендию и пенсию по потере. Да, многих такая ситуация мотивирует. Но меня отсутствие поддержки от отца( у него было тупо много своих проблем,не до меня было) не мотивировало, а наоборот во многом огрничивало и пугало. Был момент неправильного выбора, потом засосали обстоятельства так что не могла их изменить. Финал - не особо удачный брак и тоже ребенок с аутизмом. Причем я как проклятая, муж когда поженились не был богатым, но жили нормально. Стоитло родить ребенка - он ту работу не по своей вине потерял. Сейчас в войну еще хуже стало. Не верила в такие вещи, но как пороблено честное слово. Сейчас у мужа почти нет работы, во многом ребенка вытянула, не такой как все, но довольно автономный и самостоятелен, ведет себя прилично( речь только запускается, еще в школу не берут). Так казалось бы, есть служебное жилье, иди мама работай. А я тупо боюсь даже искать ту работу, хотя необходимость поджимает очень сильно. Семь лет дома, пусть и не лежала на кровати, некогда было, но из жизни капитально выпала. Брат мой намного младше, те же примерно стартовые условия, но он более везучий по жизни, ему родственники помогли с работой по знакомству, на момент моей учебы мне помочь некому было тогда.
Колгоспниця• 29 октября 2023
Ответ дляКрим мій
А вы в курсе, что высокие баллы и сдать зно - это разное?
к.Буланова• 29 октября 2023
Так старт дуже важливий. Моя дитина хоче навчатися в Австрії. Але це кошти, яких немає. Тому я не можу дати освіту дитині нормальну. Як буде далі побачимо, але без старту, зв´язків, грошей дуже важко пробиватися це факт.
Запароленое одеяло• 29 октября 2023
Конечно. Елементарно родители дают хороший старт в виде жилья, образования и далее по списку.
Коплю на груди• 29 октября 2023
Ответ дляНе рахую, а вважаю
Звісно.
Коли тобі потім не треба закривати дитячі гештальти в 30 років, типу ’ поїсти суші’ чи ’купити айфон’ чи ’полетіти на відпочинок’.
Це все в тебе було в дитинстві.
Ти ситий, одягнутий, звик до хорошого житла, до хороших авто, а не маршруток, до відпочинку не в Бердянську, а хоч би в Туреччині чи на Кіпрі.
Ти вже багато чого БАЧИВ, а це дуже важливо для розвитку, й тебе не дивують двері в готелі, які відкриваються карткою, наприклад, в 35 років)))
Інше оточення також - в бідній сім´ї це нав´язування комплексів та установок ’гроші - це зло’, не в грошах щастя, багатий = значить краде, всі навколо винні, влада краде, мажори крадуть, бізнесмени = ідіоти й тд.
Й потім виходиш в 18 років в цей світ ЯКОСЬ жити, а тобі не дали абсолютно нічого, крім зламаної психіки й мислення нищеброда, житла немає, авто немає, зв´язків чи хорошої освіти теж - і ти ще дддуууже довго будеш вигрібати це все, поки станеш жити краще...
Це все в тебе було в дитинстві.
сестра. Все як у мене. Окрім карток і дверей. Мені 40 і я не бачила таких двірей, бо майже ніде не була. А ні, була. В Бердянську ж
Відморожена• 29 октября 2023
Ответ дляФісташкова кава
мені 40, і я дропер.
Дитинство трішки було ’багатшим’ (курка на вихідних, свинячі котлети на свята, мандирини тільки на НР), але забитими ми було всеодно((
Мама тиран була до нас з сестрою, батько пив і бив її весь час на наших очах, я влазила всередину, щоб хоч якось її захистити.
Куча страхів і психологічних травм з дитинства.
Свою дитину старалась виховувати психічно здоровою, даю різні поради, надаю вибір в усьому, розвивала, щоб вона себе знайшла і стала успішно реалізованою, не як я((
У чоловіка теж батько пив, жили скромно, але в них хоч не було аж такої агресії, ну всеодно і він має проблеми з дитинства, невпевненість, малореалізованість, боязнь в принятті рішень, сором((
Ми жили в селах, тому всі про всіх знали, сусіди чули.
Мої однолітки які жили в гармонії і навіть не в супербагатстві, реалізувались досить добре, мають свою думку.
Любіть своїх дітей, не ламайте їх психіку, ця проблема на все життя
Люблю своїх дітей, віддала все їм найкраще, сиділа до 11 в декреті, щоб і розвивати, і басейни, і спорт, і все-все, і прогулянки кожного дня, і вдома, щоб поруч була, бо дівчата тут часто писали, що в дитинстві так хотілося прийти зі школи, а щоб було і наготовлено, і напечено, і мама щоб зустрічала. І заради дітей поміняли квартиру щоб в центрі міста, щоб могли і кіно і в KFC і на піцу, бо як згадаю я жила на отшибі ніколи не було друзів. І Щоб вони від мене не залежали, щоб вийшли - і все під боком; а не виконала свою мрію - мати будинок, тоді це було б далеко, треба було б на машині возити. А вже як відвезеш і школу, і забереш, то на гуляння возити точно знала не буду. В дітей айфони, айпади, макбук, нінтендо, плейстейшен. Нічим не здивуєш, відпочинок 5 раз на рік був. І що ви думаєте, їм це потрібно? Вони це цінять? Абсолютно ноль поваги. От все що я хотіла їм дати, чого мені не вистачало в дитинстві, в них все є. А діти тільки не благодарні стають та грубі. Тепер думаю як пожинати свої плоди і перевиховати. Напевно вже пізно. Багато виросло в бідності, але не у всіх є психологічні травми. Це залежить від особистості, але це від народження. Одного образили, він обернувся, стряхнув, і пішов далі, напролом, вперед. А інші уязвимі, в дитинстві травмовані, так і в дорослому віці згадують безперестанку своє бідне життя.
Відморожена• 29 октября 2023
Ответ дляУкр_жіночка
Чому це? Зараз через зно дуже багато розумних дітей мають можливість вчитись там де хочуть на бюджеті. Але ж то треба вчитись і старатись
Неправда, стільки багато дітей цей рік гарно здали ЗНО, а вони не пройшли на бюджетні місця в омріяні вузи, тому що ці місця зайняті тепер переселенцями. Але я дійсно нікого не хочу образити, особливо переселенців. Але коли дійсно діти з бідних сімей вірили державі, вчинилися самі, тяжко, без репетиторів, і здали на максимум, а переселенці майже з 100 балами зайняли їхні місця, я думаю це дуже травмовано для тих, які 11 років батрачили. Я бачила цих дітей, їхнє розчарування і біль, що не змогли попасти в омріяний вуз.
Оце фіфа• 29 октября 2023
У меня была бедная семья. Жили в маленьком городке донецкой области. Закончила 11 классов , уехала учится в Киев, получала стипендию 911 грн с 2007-2012, сначала жила в общежитии, потом подрабатывала и снимали с подружкой комнату. Вышла замуж на 4 курсе ( отношения были еще из дома) муж переехал потом ко мне. По специальности не работала, закончила курсы по наращиванию ресниц и с 2013 работала. В мои 25 лет купили первую квартиру, в 30 вторую. Муж механик. Добились всего сами, никто копейкой не помог. Мама его добавила 5 тыс $ после рождения сына на новую машину. Сейчас мне 34. Никогда не хотела жить в такой нищете, как мои родители, поэтому амбиции были очень большими.
PANTERA_KET• 29 октября 2023
Ответ дляКолгоспниця
На сегодняшний день - к сожалению да.
Это вам не времена 90х-2000х.
Скоро вообще учёба будет доступна только обеспеченным
Это вам не времена 90х-2000х.
Репетитор 250-300... так и есть
Не рахую, а вважаю• 29 октября 2023
Ответ дляКоплю на груди
Мені з дитинства нав´язувалося, що де гроші -там біда й проблеми, а багаті люди - злочинці й злі.
Але життя показало, що бідні люди набагато зліші й більш підлі в своїх вчинках, що на дорозі тебе швидше підріже й нахамить хтось на жигулях чи ланосі аніж на ауді. Але ж суспільству не цікаво розганяти про хамство бідних, цікавіше підтримувати наратив, що все погане творять багатії.
Я довго сторонилась заможних людей, боялася з ними мати справу, думала, що мене обдурять чи висміють. Бо моє оточення було таким в бідній сімї - висміяти ближнього за слабкості, тикнути пальцем в болюче місце, образити й нахамити.
Лише з часом виявилось, що в розвинених, заможних людей - зовсім інший світ.
Там не цікаво обговорювати сусідів, родичів, телебачення, чиїсь слабкості й помилки. Ніхто не лізе в особисте, поважає межі, а розмови - про розвиток, ідеї, подорожі, досягнення та підтримка.
Деколи, як задумаюсь, наскільки токсичне було дитинство - дуже радію, що зламала сімейний сценарій.
Колдунья-вещунья• 29 октября 2023
Ответ дляБабка-ежика
Я Вас розумію, бо у мене приблизно так само в дитинстві були. Ще й майже нічого нового з одягу, все передавалося від старшої на 2 роки сестри. В музичну школу мене не відпустили, ліплячи якісь відмазки про те, що це заважатиме навчанню (я була відмінниця). Вже в дорослому житті я зрозуміла, що у батьків просто грошей на це не було. І так, город у бабусі, і батьки теж садили. Пам´ятаю, як я в дитинстві втихушку з холодильника тягала по одному помідорчику з´їсти, бо помідори були лише на салат. І мені було від цього соромно.
Я лише зараз в майже 50 років нарешті досягла всього того, чого хотіла ще в 20-25. Так, я молодець, все своїми зусиллями, але фактично в 2 рази повільніше, ніж могла б. А на нові бажання, які з´явилися вже з 30 років, часу майже не залишилося.
Носяться з цією музичною школою як зі ступою. В мене теж батькі небагаті були, дитинство пройшло під скандали. Правда мама знайшла ті 15 рублів щомісячно, щоб платити за музшколу, на другому році купили піаніно 400 рублів. Але це хотіли рідні. Я 7 років відтарабанила те фортепіано, так грати уміла, зараз лише те. що пам’ятаю, але вважаю загублений час.
Галя із Дарниці• 29 октября 2023
Ні, все залежить від самої людини, особливостей характеру, як вона комунікує з людьми, інтелекту ітеде. Я розумію, що все, чого я зараз досягла - то мій максимум. Я не надто розумна і не надто активна і не надто працьовита і комунікабельна, щоб тягти якийсь більший і складніший пласт роботи. Хіба якщо покладатися на звязки якісь багатих родичів - то так, щоб хтось десь прилаштував.