Зайченя• 31 октября 2023
нащо ви робите таке зі своїми дітьми, мамці?
заганяння змалечку в рамки. коли дитина росте і пізніє світ. вчора їду в маршрутці мала грає в телефоні, проявляє емоції, мати відразу тут же "тШшшШШШшшш" мала тут же кам"яне обличчя.
Я коли була малою і задавала питання..от бачу що якась річ може і по іншому працювати, вона багатофункціональна, і питаю - а чому її використовують лише таким чином, коли можна і так, і так, і ось так зробити також - казали "бо так треба", або "не задавай питань і роби як сказано" таким чином відразу обрубуючи всіляку креативність, свіжий погляд і т.д. і нав"язуючи рамки в яких має себе тримати дитина. і потім із таких виростають як під копірку дорослі - працівники, орієнтовані на виконання обов"язків. а для лідерів і творчих людей такий підхід рівно каторзі...адже ти бачиш нові можливості, тобі кажуть заткнись і роби як всі...і що...ілонів масків в зародку замочують. те саме тепер на роботі. заткнись і роби як сказано, не задавай питань. мені особисто так сказав керівник. і взагалі - думати то справа власника бізнесу, а ми просто робимо так як він каже, і навіть якщо бачимо що він неправий, то все одно не кажемо йому про це, а мовчки робимо, бо наша справа проста. а от коли власний бізнес матимеш - тоді і будеш робити що хочеш. але ж це кар"єрний зріст - нові можливості, запропонувати нову ідею, модернізувати стару і т.д. А ні, заткнись і виконуй мінімальні функції, доки ти на найнижчій посаді, ніхто і слухати не буде ніц, а для того аби піднятись як раз і треба шукати нові рішення...ризикувати..а вони все по накатаній змушують іти. моя думка - дітей з лідерськими і творчими якостями треба по іншому вчити і по іншому ростити, а наша система заточена на простих дурних працівників. бісить це...
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
Самое худшее решение взрослого человека во всем обвинять родителей. Вы сами решили как вам жить, с кем вам жить, от кого рожать детей и как их воспитывать. Перестаньте перекладывать вину на других.
А вот тут двойные стандарты. Меня воспитывали и рассказывали как нужно воспитывать. Мне в пример ставили воспитание в других семьях. Ведь тема об этом. Как воспитывать детей? Ставить в рамки. Меня ставили, я ставила в рамки. Рамки в которые всех загонял совок: Взрослый всегда прав. Ребенок всегда не прав. Интересы взрослых даже посторонник превыше интересов ребенка. Ведь это было. и никуда не денется. Теперь расхлебываем.
Когда родился второй ребенок, то у меня были другие варианты и я имела выбор.
Гербарія сушу• 31 октября 2023
Ответ дляOlga_72
а з першою дитиною хто вам заважав?
Ви книжок не читали про виховання дітей чи не могли відстоювати власну думку?
Свисток ля-минор• 31 октября 2023
Ответ дляфрау Гітта
А вы знаете, что до года малыш на коляске или в слинге должен быть повернут к маме, потому что он понимает жизнь через эмоции мамы?
Но читать им не интересно, зачем….
А таких детей, которых не хотят к маме поворачиваться, а хотят на мир смотреть, тоже не встречали? Я вам скажу, что очень неудобно такого ребенка на руках носить. Еще когда тебе встречные начинают рассказывать, что ты не умеешь с ребенком обращаться))
Дідова баба• 31 октября 2023
Как все любят креативных детей, точно так же во взрослом возрасте любят молчаливых исполнителей.
Была тут вчера тема от одной креативной дамы, которая предлагала уволить полфирмы потому что она накреативила оптимизацию и вообще ей море по колено она ж свободная и креативная
Пффф 100%• 31 октября 2023
Ответ дляМашМааш
Автор, а у вас дети есть? Я тоже до рождения дочки была так категорична.
А теперь понимаю, что да, конечно, классно и правильно воспитывать креативных детей, но ребенок сам по себе это очень сложно. И требует огромноо ресурса, даже если а вас все ок финансово, психологически, с мужем и с самореализацией. А у многих далеко не так.
И огромное количество сил нужно чтобы всегда быть спокойной, радостной, заинтересованной, учитывать интересы ребенка и тд.
Все мамы стараются как могут.
о дааа, никогда не угадаешь, какого тебе человека подсунут. хоть обчитайся этой психологической макулатурой.
никто из планирующих ребенка не думает ’о, ну наконец-то достану батин ремень из шкафа и не дай бог илоном маском не вырастет’.
нет, все хотят бы максимально осознанными, класть сыну руку на плечо и говорить эй, чемпион, что тебя расстроило, давай поговорим о твоей проблеме.
Но все в полной растерянности, потому что оказывается даже базовые потребности вроде накормить-переодеть-выгулять могут быть проблемой. и становится сложно, страшно, все ли так я делаю, почему мой осознанный ребенок лежит на спине в магазе и отбуцывается от меня.
а потом илон маск вырастает вообще у каких-то маргинальных колдырей. сам собой.
короче, дети - это русская рулетка. ни подготовиться, ни предугадать, хотите приключений - играйте.
Ответ дляГербарія сушу
а з першою дитиною хто вам заважав?
Все книжки которые тогда выпускали в печать были о том что детей нужно загонять в рамки. Даже первая книжка о новорожденных Спока призывала садить детей в манеж и пусть там дети орут. Пусть орут но в рамках.
Гербарія сушу• 31 октября 2023
Ответ дляOlga_72
манеж це задля безпеки дитини, щоб не влізла куди не треба, а мама тим часом перепочине, чи займеться власними справами. Про орут це мабуть ваші домисли
Шпондєр• 31 октября 2023
Ответ дляOlga_72
Це в якому році ви народили?
Правильно_Валерчик• 31 октября 2023
Ответ дляOlga_72
я тоже Спока читала) вроде как можно взять инструкцию к ребенку в виде какой-то книжки и все делать по ней
Ответ дляЗайченя
тепер вона має ходити до психолога/психотерапевта роками аби змінити все це. аби поруч зі старою грунтовкою побудувати сучасну трасу, але та стара грунтовка все одно нікуди не подінеться вже...просто психотерапевт допоможе їй побудувати нову швидкісну трасу, і усвідомлено користуватись нею, а не старою грунтовкою. це величезна праця над собою. і час, який вона могла б витратити на розвиток і на пізнання нового, а не виправляння старих помилок батьків. але вже її діти будуть відразу нормальними, без травм
Да. Вы меня поняли. Мои травмы я перенесла на дочь до того как появились психологи. Я перестраивалась теряла время. Она перестраивалась и тоже теряла время. Многие из тех кто сейчас ставят дизлайки автору, не понимают насколько рамки тормозят скорость развития детей. Да, когда они станут взрослыми, они потеряв время на множество ошибок, начнут новую жизнь. Компенсировать можно. Но время не компенсируешь.
Позитивна• 31 октября 2023
Так гарненько все перекрутили. А може, не треба плутати вихованість з творчим розвитком? Поведінку в громадських місцях і повагу до оточуючих з бурхливим інтересом до життя? І як би ви не мріяли, рамки у суспільсьві були, є та будуть. Бо ви та ваша дитинка в цьому суспільсьві не самі, а інші люди теж мають свої інтереси.
Кавуся• 31 октября 2023
Ответ дляЗайченя
це наслідки воспитання, які самі собою не зникають. це патерни поведінки, які не випаровуються як тільки 18 років досягнеш. треба зрозуміти для початку що ти травмована і пропрацювати ці травми. а вона певно не зрозуміла цього, і виховала травмованою будучи травмовану дитину. і тільки потім зрозуміла як обстоять справи. і тепер намагаються разом з донькою до чогось прийти. це все складніше ніж вам здається, і ви багато чого не помічаєте те що є насправді
Сила паттернов поведения сильно преувеличена. Психологами )
Человек такой, какой он есть благодаря характеру. Своему. Характер - частично обусловлен физически. Нервная система такая, скорость реакций и пр.
Да, можно заложить модель поведения. А можно и не заложить.
Можно внушать с детства, что ребенок чемпион, лидер, что он главный в жтом мире. И он в итоге всю жизнь будет лениво ждать от мира подарков и злиться, почему мир не у его ног.
А кто-то в силу характера пробивается в жизни несмотря на авторитарных родителей. И даже маргинальных.
Хотя проще все сваливать на родителей и плохое воспитание.
А ведь это тоже - большая инфантильность.
Шпондєр• 31 октября 2023
Ответ дляКавуся
Саме так. Купа прикладів, коли двоє дітей виховуються в однакових умовах, але потенціал і реалізацію мають кардинально різну
Свисток ля-минор• 31 октября 2023
Ответ дляШпондєр
От і в мене така, розмовляти з малечку не хотіла, навіть в садочку питаєш,як прийшов день, про друзів, завжди короткі відповіді:нормально. Але коли емоційний стан перенапружується, це виливається в агресію. До підліткового віку трохи рятував спорт, зараз покинула і понеслося... Молодший інший за характером, йому ну от про все треба розказати, поділитись, запитати. З такими дітьми звісно легше, ти хоч розумієш, що з ним відбувається, можеш допомогти, скорегувати. В нього теж характер не з легких, але маю надію, що ця схильність до відвертості, буде великим плюсом в підлітковому віці
Я думаю, вы справитесь со старшей. Это просто надо пережить. Побольше акцента на свою собственную жизнь, чтобы меньше переживать за нее. И осознать, что, если сейчас получится создать ей хоть какие-то рамки против ее воли, то потом она все равно вырвется и вам будет намного тяжелее. Ну такой ребенок необычный, нужен нестандартный подход и великое терпение.
Ответ дляШпондєр
Ви навіть не уявляєте мії рівень терпіння. Моя дитина змалечку має свободу і прояв для самостійності. Її ніхто в цій самостійності не стримує, а навіть підтримує! Те, що я хвилююся, їй наср..ти, бо вона центр Всесвіту. Мені не важко від її самостійності, мені важко від хвилювати за їх безпеку
А к этому привыкайте и постепенно отпускайте. Если воспитывали правильно, дав свободу, то она не попадет в неволю. Не позволит что бы ей причинили вред. Скоро совсем оторвется от вас. И это замечательно, когда новый человек приходит во взрослую жизнь. Обнимаю.
Кавуся• 31 октября 2023
Ответ дляOlga_72
Ну а при чем книги? Человек сам решает, есть свои мысли и чувства )
Правильно_Валерчик• 31 октября 2023
Ответ дляКавуся
потому что выше спросили - Вы что книг по воспитанию детей не могли почитать))
Дідова баба• 31 октября 2023
Ответ дляOlga_72
Да, пусть орут, но в рамках.
Люди в футбол играют только в специально отведенных местах, они ж на пешеходном переходе или в автобусе в футбол не играют. Это рамки. Танцуют дома в клубах на дискотеках, в офисе во время рабочего дня не танцуют же. Это рамки.
Хочется поорать тоже есть специальные места … можно в лесу можно в психушке. На улице стоять и орать нельзя. Это рамки.
Чем старше становится человек тем больше рамок. Это и есть жизнь в социуме. Безопасная. По правилам
Мальовнича даль• 31 октября 2023
Ответ дляЗайченя
то може їй батьків скрізь брати з собою? чи аби батьки до повноліття водили за руку в школу-зі школи, а у вільний час аби сиділа взаперті в своїй кімнаті і ні з ким не спілкувалась? я сумніваюсь що вона там грабує когось чи вбиває, чи наркотики приймає. аби у вас були близькі і довірливі стосунки, ви б знали її друзів і її захоплення. і що вона займається саме ними там
От ви пишете що «сумніваєтесь», а звідки ви можете це знати? Я була відмінницею до 10 класу, слухняна донечка, тиха і спокійна, а потім перехідний вік, я потрапила в погану компанію, закохалась і отак лазила де попало з ними, і мамі влаштовувала концерти яка я самостійна і доросла, мама дуже мʼяка і заборонити гуляти мені по ночах могла. Так от все там було в тих компаніях - і алкоголь, і наркотики, і купа дуже небезпечних ситуацій. Я сама не вживала, бо боялась, а от мої «товариші» вживали, нам було менше 18 років. Зате всі «вільні особистості», контролю не було. Геніями не виросли, ні я ні товариші. Вважаю що контроль потрібен. В міру, але потрібен.
Стопясят раз обсуждала• 31 октября 2023
Ответ дляЗайченя
а чому тоді не кажуть про те що у дитини також свої кордони є і інші не можуть їх порушувати) бо тут йде перекос в одну сторону тільки)
заткнись і роби те що тобі кажуть - це не про громадські місця вже, а про загальний розвиток дитини. наприклад коли чужі люди починають соромити дитину за щось при батьках, і не питають навіть причину по якій вона так вчинила. то батьки мають навчити дитину, як поводитись і не дозволяти такого, замість цього батьки все тсикають і тискають, кажуть заткнись і погоджуйся що неправа. і т.д. ситуації різні є , в які треба вникати, але дорослі вважають що це все не важливо
Так то такі ж свободолюбиві дорослі, які без рамок живуть і вважають, що їх думка дуже важлива для всіх. Тут звичайно потрібно ввічливо чи не дуже, в залежності від ситуації слати подалі. От ви наприклад, не маючи дітей, вважаєте себе спеціалістом у вихованні. По факту всі діти різні, до кожного потрібно знайти підхід. Комусь цикнути, а з когось навпаки по слову витягувати.
Зайченя
• 31 октября 2023
Ответ дляМальовнича даль
і чому ж ви боялись? чого сама боялись і чому боялись розкажіть.
Зайченя
• 31 октября 2023
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
тут всі із крайності в крайність все порівнюють. або геніальний геній або бомж. все. або хамло або висококультурна людина все)
Королева ганделику• 31 октября 2023
Ответ дляДобро с Кулаками
зачем вы осуждаете других?
занимайтесь своими как считаете нужным
Стопясят раз обсуждала• 31 октября 2023
Ответ дляЗайченя
Ви це зробили першою, але навіть не помітили. Або затюкана дитина, яка виростає рабом. Або повна свобода дій і Ілон Маск. Не все так просто, ви це зрозумієте якщо з´являться свої діти.
Зайченя
• 31 октября 2023
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
не повна спобода, і ілон маск. а правильне виховання без затюкування. і правильне спілкування з дитиною - все пояснювати, аргументувати і слухати і чути дитину.
Шпондєр• 31 октября 2023
Ответ дляСвисток ля-минор
Так і не ставлю рамки. Пояснюю, що я просто переживаю. Не лізу в душу з розпитуваннями. Прошу попереджати,якщо запізнюється. Дуже важкий характер в неї. Але в неї не тільки погані сторони, вона насправді дуже цілеспрямована, майстер спорту, в неї ще донедавна було дуже багато всяких хоббі, вона сама вивчала декілька років іноземну мову, навчилася сама гарно малювати (в художній гурток пару раз сходила і сказала, що їй не подобається малювати те, що кажуть, вона хоче те, що сама хоче), ходила на танці, на полдєнс,черлідінг, читала книжки.
Шпондєр• 31 октября 2023
Ответ дляOlga_72
Я в цьому не впевнена, це такий небезпечний вік, коли дуже легко потрапити під вплив. Навдяд чи ви б себе спокійно і добре почували, аби не знали де і з ким ваша неповнолітня дитина. Її і не тримає ніхто.
фрау Гітта• 31 октября 2023
Ответ дляСвисток ля-минор
Есть дети, которые игнорят любые разговоры, пока не проплачутся или проорутся. Некоторые даже дерутся от злости на весь мир, если не получают то, что хотят. Не встречали таких?
Нет таких! То мамаши до такого довели и уже надлом психики пошёл! Ребёнку нужна мама, чтоб успокоить, а не крик в одиночестве!
фрау Гітта• 31 октября 2023
Ответ дляСвисток ля-минор
Не обычный, просто вы ему сломали психику! Надеюсь, вы этому рады?
люблю_тортики• 31 октября 2023
Вчера в АТБ картина маслом. Бубочка неопределенного пола (типа оно) лет десяти сидит в продуктовой тележке, уткнувшись в телефон. Мама в режиме снежинки кое-как тулит продукты в небольшой зазор в тележке. Видимо, лидер(ка) растет.