З царем в голові• 18 ноября 2023

Сину 14 років - навчання закордоном?

Сину 14 років, мені 40+, виховую сина з новим чоловіком останні 10 років. Рідний батько у житті і вихованні дитини участі не приймає, аліменти 2000 грн раз в півроку, поки не почалась війна, то сина і за кордон не випускав :(
Новий мій чоловік відноситься до дитини рівно, як друзі, але йому по великому рахунку байдуже що буде з ним, де він буде вчитись, що після школи і взагалі..... в світлі війни, яка буде тривати ще невідомо скільки :(
Знайомі і родичі радять вивозити сина до моєї сестри, яка вже більше 10 років проживає в одній з країн Південної Європи (вийшла заміж) і залишатись з ним там до закінчення школи і вступу кудись чи виходу на роботу - залежить від обставин. Чоловік звичайно проти цієї ідеї, тому що це ’зруйнує сім´ю’ і ’ти там нове життя почнеш’ і взагалі ’ще 2-3 нєдєлі і ми переможемо ’ і т.п. розмови.
Ми з-під Києва - виїжджали з окупації, 2 місяці були з сином в Європі і відразу повернулись додому, після звільнення нашого міста. Якби я б хотіла ’руйнувати сім´ю’ і таке інше, то я б не поверталась вже тоді....
Останнім часом взагалі пішли розмови від чоловіка, що він здогадується кого я виберу, якщо обирати між ним і сином і т.п. - мені це важко чути, схоже на маніпуляції....я не знаю як далі діяти і хочу підтримки від чоловіка і якихось спільних планів, а не такої сепарації ще на моменті обговорення можливих ситуацій.
Дівчата, як би ви вчинили в моїй ситуації ?
Відразу скажу , що стосунки в сім´ї рівні, без шалених пристрастей.
PS: Нерухомість моя дошлюбна.
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
можна несовершеннолетнего ребенка оставить в европейской школе? Наверное, только в частной? Или опеку на кого-то оформлять?
Можно конечно, оформляют опекуна

автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляЖующаЯКонфету
Я вивезла доньку. Сина б вивезла тим паче б не задумуючись. Додому до чоловіка повернусь як як донька зможе жити самостійно, або чоловік приїде до нас, це вже як станеться.
у Вас спільна дитина ?
Фея_3уровень• 18 ноября 2023
Ответ для3@йk@
вопрос

а что тут ваше? за что вы так держитесь? кастрюли? стены?
прикрываете своими высокопарными ценностями нежелание выходить из зоны комфорта, было бы у вас тысяч 300 евро на руках, слали бы вы нам тут фоточки бокалов просекко с берегов Адриатики
Мои родители, мои друзья, мое дело, которое я люблю и никогда не брошу.
Моя зона комфорта здесь. Да, в Украине я могу позволить себе абсолютно все, что только можно оплатить. Да и бежать я не собираюсь, это уж точно не мое
3@йk@• 18 ноября 2023
Ответ дляФея_3уровень
Жить без жертв вы не умеете?
умею, но у меня есть достаточное количество денег, чтобы обеспечить комфорт всем, но теперь я не согласна ездить туда-сюда, принося в жертву себя, поэтому свои приоритеты расставила
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Вчиться на 10+, захоплюється програмуванням, фізикою.
Спокійний, не пробивний...
В Україні збирався в КПІ.
Так вам надо учиться нормально. Это точно не Италия
Затишне кубло• 18 ноября 2023
Автор, я б на вашому місці наймала б репетиторів для глибокого вивчення мови іноземної (італійської). Поки що не виїжджала б. А повернулася б до вирішення цього питання, коли сину буде 17 років.
Зараз є розуміння того, що війна надовго, але дай Бог до 18 років вашого сина, закінчиться.
ЖующаЯКонфету• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
у Вас спільна дитина ?
У нас спільна.

автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
Технікуми які є варіанти? Які прагнення дитини на майбутнє? Як ви самі це бачите?
Дитина - романтик і хоче рятувати світ - придумати то якусь нову машину то нові технології чи ліки :))) зараз він ідеаліст і максималіст. Любить тварини, рослини і переживає за всю планету - це якщо коротко.
автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
Теж чула про це,що з освітою там не дуже
дуже ’не дуже’ :( італійці при грошах намагаються сводітей десь відправити в інші країни.
Яжбоматуся• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Спокійний, не пробивний...
В Україні збирався в КПІ.
Ну і хай йде в КПІ... Господи, тими переїздами ви лише зіпсуєте йому життя. Там інша мова, вимоги, ви впевнені, що він не зламається? Він ж не буде там на рівні з іншими дітьми. Ви будете там прибиральницею... Для чого це все? Геть подуріли з тими еміграціями - всі їдуть, то ж і мені треба. Вибачте, просто шкода дитину
Фея_3уровень• 18 ноября 2023
Ответ для3@йk@
Деньги и корни- это очень разное. А человек без близких- это прекрасный вариант для беженств/ скитаний и пр- вы имеете полное право на ваш выбор,как и я на мой.
3@йk@• 18 ноября 2023
Ответ дляФея_3уровень
возможно

хотелось бы понимать когда последний раз вы виделись с родителями и друзьями и как проходили эти встречи
Шукаю трусики• 18 ноября 2023
Как же вы уехали из Италии и не отказались от тичасового захисту.
МаксХмара• 18 ноября 2023
Я б виїхала з сином.
автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
Я теж про це думаю.
Але тоді куди ? яку мову вчити....ну крім англійської....
І не факт, що через 4 роки я матиму змогу оплатити дитині навчання в Європі, якщо в Україні у нас не закінчиться війна.
автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляЯжбоматуся
Якщо війна не закінчиться, то через 4 роки він піде на фронт, а не в КПІ....
І навчання зараз офлайн в тому ж КПІ - немає :(
Коко На Страже• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Спокійний, не пробивний...
В Україні збирався в КПІ.
я бы разбила задачу на две: вывезти сына и дать ему возможность вуза.
вывезти можно сейчас, можно позже. Можно получить диплом о 9 законченных классах. И подумать, сможет ли он учиться на английском ( как вариант). поузнавать, где такие вузы. есть ли условия, которые вы потянете.
Фея_3уровень• 18 ноября 2023
Ответ для3@йk@
возможно

Мы все живём в одном городе,и видимся практически каждый день
Печенюшка• 18 ноября 2023
Ответ для3@йk@
вопрос

Ні.за 300 т на руках все життя ж не проживеш з просеко на березі Адріатики.Як залишилося років 5,то ще вистачить,а як 30-40 можливо,то що то є.Тут то не погано.Там мільйони треба.

автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляШукаю трусики
спокійно....
виплат там немає, пільг немає, нічого немає такого, що влада має контролювати - їздять взагалі туди-сюди без проблем.
Яжбоматуся• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Студент не піде, не вигадуйте
3@йk@• 18 ноября 2023
Ответ дляПеченюшка
у кого есть деньги, тот наверняка знает как из них сделать бОльшие деньги
КротоТо• 18 ноября 2023
Автор. Не думаю, что муж манипулирует ,если говорит такие вещи как утрата семьи и к сожалению он прав ,семьи больше не будет. Про разницу между странами Вы уже и сами прекрасно знаете. Вам нужно самой принимать решение ,это не просто. Многие люди и раньше выезжали ,но им было намного сложнее чем сейчас. Многие возвращались во все времена т.к. не смогли.
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Тоді Італія без можливості вищої освіти для сина точно не варіант. Треба добре визначитись з напрямком на майбутнє, якщо айті, то іти у фізмат, вкладатись у курси і репетиторів, техніку і тд. Якщо наука, то розвивати ці предмети. Закордон, то вчити мову на рівні В2, С1 . Добре знати систему освіти різних країн, визнання наших атестатів, чи необхідність навчання а їх ліцеях перед вузами і тд. І перш за все визначитись з фінансами, що ви можете собі дозволити
Вишиванка• 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
це не до мене питання))))
Печенюшка• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Сестра готова оформити опіку, але не буде займатись його навчанням і т.п - у самої малі діти і купа роботи.
Розумна дитина-нехай їде в Німеччину,не пригадаєте.Бали 10+-це високий рівень,мова треба хоч в2,прекрасно-с1.але треба що б він і хотів і ви допомогли.Навчання безкоштовне,прожиття не дешево,але всі підробляють.
автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляПеченюшка
Він ще не мотивований і сам точно нікуди не поїде після 9-го класу, наприклад. Із близьких родичів в Україні - тільки один дідусь, який готовий з внуком їхати десь, але це дуже не надійний варіант, так як і дідуся скоро нянчити прийдеться :(
Куда ж без меня• 18 ноября 2023
Так я все таки не понимаю, а зачем вам сейчас с сыном выезжать?
Контролируйте знания, продумывайте куда, узнавайте и выбирайте ВУЗ, собирайте деньги. Прийдёт время..поступит и будет жить студентом. Зачем вам бросать мужа?
Покорительная• 18 ноября 2023
А я вам не рекомендую сына в этом возрасте увозить в Европу. Обучение там плохое,особое для мигрантов,нужно идеально знать язык страны. Я сейчас в Германии и наоборот планируем вернуться в Украину.чтобы закончить школу и получить аттестат,а потом уже поступать в европейский вуз. За это время будет учить язык и сдадим экзамен. До 19 лет в Европе в плане обучения делать нечего.если конечно вас не устроят их пту.
Замороженная селедка• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Никого не берут на фронт в 18 лет. Тем более студентов. Поступит в КПИ и будет учится , получит норм образование. В принципе до поступления у вас еще мин 3 года. За три года еще все пять раз поменяться все может. Не дергайтесь пока, у вас есть время. Но я зык учите, лишним точнго не будет. А пока не портите жизнь ни себе не ребенку.