З царем в голові• 18 ноября 2023
Сину 14 років - навчання закордоном?
Сину 14 років, мені 40+, виховую сина з новим чоловіком останні 10 років. Рідний батько у житті і вихованні дитини участі не приймає, аліменти 2000 грн раз в півроку, поки не почалась війна, то сина і за кордон не випускав :(
Новий мій чоловік відноситься до дитини рівно, як друзі, але йому по великому рахунку байдуже що буде з ним, де він буде вчитись, що після школи і взагалі..... в світлі війни, яка буде тривати ще невідомо скільки :(
Знайомі і родичі радять вивозити сина до моєї сестри, яка вже більше 10 років проживає в одній з країн Південної Європи (вийшла заміж) і залишатись з ним там до закінчення школи і вступу кудись чи виходу на роботу - залежить від обставин. Чоловік звичайно проти цієї ідеї, тому що це ’зруйнує сім´ю’ і ’ти там нове життя почнеш’ і взагалі ’ще 2-3 нєдєлі і ми переможемо ’ і т.п. розмови.
Ми з-під Києва - виїжджали з окупації, 2 місяці були з сином в Європі і відразу повернулись додому, після звільнення нашого міста. Якби я б хотіла ’руйнувати сім´ю’ і таке інше, то я б не поверталась вже тоді....
Останнім часом взагалі пішли розмови від чоловіка, що він здогадується кого я виберу, якщо обирати між ним і сином і т.п. - мені це важко чути, схоже на маніпуляції....я не знаю як далі діяти і хочу підтримки від чоловіка і якихось спільних планів, а не такої сепарації ще на моменті обговорення можливих ситуацій.
Дівчата, як би ви вчинили в моїй ситуації ?
Відразу скажу , що стосунки в сім´ї рівні, без шалених пристрастей.
PS: Нерухомість моя дошлюбна.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоко На Страже
а сестра в курсе, что у вас на нее планы?
Звичайно. Це її пропозиція, в першу чергу. Тим паче, що ми не збираємось жити в неї, а просто поруч - це простіше в плані соціалізації і т.п. моментів. Тимчасовий захист тієї країни вже маємо.
Я не планувала взагалі такого, але останнім часом все більше думок саме про цей варіант :(
Коко На Страже• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
какая страна?
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Если есть финансовая возможность, если вы уверены, что сын будет ее оправдывать, т е учиться на совесть, то можно парня определить в школу за границей, самой остаться с мужем. Если вас конечно такое устраивает, манипуляции вместо нормальных советов о будущем ребенка и поддержки
Если выбирать, то естественно и однозначно это ребенок
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоко На Страже
какая страна?
Італія, але провінція - не велике місто.
Печенюшка• 18 ноября 2023
Мої вступили і поїхали вчитися,так планували.Вчаться,працюють,живуть-все дякувати Богу.А я дома,нащо мені туди.1-2 рази на рік в відпустку їду,разом відпочиваємо чи де відпочиваємо,бачимося,щодня спілкуємося.
Фея_3уровень• 18 ноября 2023
У меня старшие дети учатся за границей, младший со мной и мужем в Украине. Муж выездной. И именно он вместе со мной, потому что знает, что я никуда не поеду, здесь все и все мое.
Решайте автор, и думайте исключительно о себе , а не о ребенке, который очень скоро уйдет в свою взрослую жизнь. И не о муже,с которым у вас явный разлад.
Яжбоматуся• 18 ноября 2023
Свого сина не вивозила. Вважаю, що тут йому буде найкраще, в повній сім´ї, серед друзів і в своїй країні. Для мене сім´я - найвищий пріоритет. Ви знаєте, тут і рідні тати не дуже залучені до виховання дітей, а ви хочете цього від вітчима. Друзі - от і добре)
Печенюшка• 18 ноября 2023
Ответ дляКоко На Страже
Ага,сестрі це здалося.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляВишиванка
син уже знає мову тієї країни,щоб навчатись?
Ні, ми ще нічого не планували в цьому напрямі....мова тільки побутова.
Поки це тільки роздуми...
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
В Италии как с вузами? Какая там система высшего образования? На будущее
3@йk@• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
вам однозначно выезжать
мужа приносить в жертву во имя ребенка
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоко На Страже
и что по этому поводу думает сын
нічого не думає....каже якщо треба, то поїдемо...він серйозно не відноситься до таких питань
Коко На Страже• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
а как у него со способностями?
Фея_3уровень• 18 ноября 2023
Ответ для3@йk@
вам однозначно выезжать
мужа приносить в жертву во имя ребенка
Жить без жертв вы не умеете?
Сунуся в чужі справи• 18 ноября 2023
З його боку про те, кого Ви виберете, не маніпуляція - взагалі-то це просто правда, авторе, бо роздуми вголос...
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Звичайно, все правильно, це ж дитина, рішення ухвалюєте ви
Вишиванка• 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
не кожна школа дає право вчитись в університеті.його,точно,не візьмуть у таку(((.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
ВУЗи різні, навчання є безкоштовне, але дорого жити і немає безкоштовних гуртожитків чи за адекватні кошти. Якщо в плані саме подальшого навчання, то Італія не кращий варіант :(
Сунуся в чужі справи• 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
можна несовершеннолетнего ребенка оставить в европейской школе? Наверное, только в частной? Или опеку на кого-то оформлять?
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоко На Страже
а как у него со способностями?
Вчиться на 10+, захоплюється програмуванням, фізикою.
Спокійний, не пробивний...
В Україні збирався в КПІ.
Спокійний, не пробивний...
В Україні збирався в КПІ.
ЖующаЯКонфету• 18 ноября 2023
Я вивезла доньку. Сина б вивезла тим паче б не задумуючись. Додому до чоловіка повернусь як як донька зможе жити самостійно, або чоловік приїде до нас, це вже як станеться.
3@йk@• 18 ноября 2023
Ответ дляФея_3уровень
вопрос
а что тут ваше? за что вы так держитесь? кастрюли? стены?
прикрываете своими высокопарными ценностями нежелание выходить из зоны комфорта, было бы у вас тысяч 300 евро на руках, слали бы вы нам тут фоточки бокалов просекко с берегов Адриатики
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляВишиванка
Технікуми які є варіанти? Які прагнення дитини на майбутнє? Як ви самі це бачите?
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
але ж можна щось придумати і рухатись в одному напрямку, але він не бачить загрози для прийомного сина....і взагалі в теплій ванні з приводу всіх подій...:(
3@йk@• 18 ноября 2023
Ответ дляЯжбоматуся
какие друзи? я в шоке
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Теж чула про це,що з освітою там не дуже
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляСунуся в чужі справи
Сестра готова оформити опіку, але не буде займатись його навчанням і т.п - у самої малі діти і купа роботи.