З царем в голові• 18 ноября 2023
Сину 14 років - навчання закордоном?
Сину 14 років, мені 40+, виховую сина з новим чоловіком останні 10 років. Рідний батько у житті і вихованні дитини участі не приймає, аліменти 2000 грн раз в півроку, поки не почалась війна, то сина і за кордон не випускав :(
Новий мій чоловік відноситься до дитини рівно, як друзі, але йому по великому рахунку байдуже що буде з ним, де він буде вчитись, що після школи і взагалі..... в світлі війни, яка буде тривати ще невідомо скільки :(
Знайомі і родичі радять вивозити сина до моєї сестри, яка вже більше 10 років проживає в одній з країн Південної Європи (вийшла заміж) і залишатись з ним там до закінчення школи і вступу кудись чи виходу на роботу - залежить від обставин. Чоловік звичайно проти цієї ідеї, тому що це ’зруйнує сім´ю’ і ’ти там нове життя почнеш’ і взагалі ’ще 2-3 нєдєлі і ми переможемо ’ і т.п. розмови.
Ми з-під Києва - виїжджали з окупації, 2 місяці були з сином в Європі і відразу повернулись додому, після звільнення нашого міста. Якби я б хотіла ’руйнувати сім´ю’ і таке інше, то я б не поверталась вже тоді....
Останнім часом взагалі пішли розмови від чоловіка, що він здогадується кого я виберу, якщо обирати між ним і сином і т.п. - мені це важко чути, схоже на маніпуляції....я не знаю як далі діяти і хочу підтримки від чоловіка і якихось спільних планів, а не такої сепарації ще на моменті обговорення можливих ситуацій.
Дівчата, як би ви вчинили в моїй ситуації ?
Відразу скажу , що стосунки в сім´ї рівні, без шалених пристрастей.
PS: Нерухомість моя дошлюбна.
ЖующаЯКонфету• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Якщо війна не закінчиться, то через 4 роки він піде на фронт, а не в КПІ....
І навчання зараз офлайн в тому ж КПІ - немає :(
Ви все правильно розумієте. Бажаю вам прийняти правильне рішення.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКуда ж без меня
Так я все таки не понимаю, а зачем вам сейчас с сыном выезжать?
Контролируйте знания, продумывайте куда, узнавайте и выбирайте ВУЗ, собирайте деньги. Прийдёт время..поступит и будет жить студентом. Зачем вам бросать мужа?
Я боюсь, що через 4 роки не матиму достатньо фінансів для забезпечення сина закордоном, тому що моя робота і мій малий бізнес - все в Україні, а це значить, що в один момент робота може зникнути, а бізнес - збанкротувати :( Тому думаю, як підготуватись до можливих песимістичних сценаріїв. В моїй ситуації виходить, що вся відповідальність на мені, а це важко :(
Тема - просто поговорити і почути різні думки + всі навкруги ’виїжджають’ і ’вивозять дітей’, а це морально напружує і тисне, хоча зараз об´єктивно я в Україні можу дати дитині і навчання і спорт і гуртки і медицину. Поки що.
Коли мовчу- приємна жінка• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Звичайно. Це її пропозиція, в першу чергу. Тим паче, що ми не збираємось жити в неї, а просто поруч - це простіше в плані соціалізації і т.п. моментів. Тимчасовий захист тієї країни вже маємо.
Я не планувала взагалі такого, але останнім часом все більше думок саме про цей варіант :(
автор, а вы не думали отвезти ребенка за границу, полгода-год с ним пожить, а потом он может и сам жить в общежитии при школьном заведении.
Ответ дляЗ царем в голові
ВУЗи різні, навчання є безкоштовне, але дорого жити і немає безкоштовних гуртожитків чи за адекватні кошти. Якщо в плані саме подальшого навчання, то Італія не кращий варіант :(
зачем тогда вообще вам именно Италия??
Пищалка• 18 ноября 2023
Я б збирала кошти, вибрала країну для навчання після 11 класу і вчила мову.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Думала. Але це не Італія точно - там немає такої можливості і немає ніяких гуртожитків при школах - я навіть не зустрічала інформацію, що таке десь буває....
Ответ дляЗ царем в голові
Я теж про це думаю.
Але тоді куди ? яку мову вчити....ну крім англійської....
І не факт, що через 4 роки я матиму змогу оплатити дитині навчання в Європі, якщо в Україні у нас не закінчиться війна.
на данный момент в многих странах Европы высшее образование для украинцев бесплатное.. рассмотрите и другие страны
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
зачем тогда вообще вам именно Италия??
Через сестру - вона єдина моя родичка, по великому рахунку.
Ответ дляЗ царем в голові
В Словакии, Польше точно есть такое.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляMeercury
Может вам нужен повод поставить точку в отношениях с вашим мужем ?
Якби був треба, то це можна зробити простіше :)
Ответ дляЗ царем в голові
Я вас понимаю. Но это немного неверный путь. Если уж вы хотите дать будущее ребенку в Европе, то выбирайте более близкую по менталитету или более развитую европейскую страну. Что ему даст образование в Италии? Не больше, чем в образование в Польше и любых других европейских странах.
Ответ дляЗ царем в голові
Скажу так... я сейчас с сыном за границей. И если бы мне было куда возвращаться, то оставила бы его в Словакии в учебном общежитии. Здесь комфортно жить и комфортно учиться, высшее образование бесплатное, есть общежития, менталитет близкий нам и язык похож на наш.
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
В Італії у вас буде дохід?
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Дякую, теж це відчуваю.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Син ще шкільного віку ? гуртожиток при школі чи коледж ?
Наштовхніть про що почитати, щоб дізнатись умови.
Дякую.
Ответ дляЗ царем в голові
Дякую, теж це відчуваю.
Я бы очень хотела, чтобы мой сын учился в Вене. Там тоже ьесплатное образование для украинцев. вот только не знаю, есть ли бесплатные общежития. Но всегда студенты могут арендовать вместе квартиру. рассмотрите и этот вариант на будущее.
Куда ж без меня• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Сейчас такое сложное время, что так далеко планировать трудно.
Сейчас у вас все относительно нормально..вот и ужмитесь в тратах, начинайте собирать, больше расходов делегируйте мужу.
В крайнем случае если все будет плохо потом поедете с сыном. В общем надо решать проблемы по мере их поступления!!! Все у Вас получится.
Главное заранее определитесь с ВУЗом, узнайте их программу, предметы..
Сына поступил в этом году, учится но с нашими знаниями оооочень трудно. Хотя говорили самое лёгкое обучение:)) Но уже втягивается, становится самостоятельным. Настойчиво пищит, что хочет подрабатывать..
А вот друзья поуезжали с родителями раньше и к моменту поступления им все надоело, депрессии, агрессия и и.д.
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Ви маєте на увазі,що освіта в Польщі не цінується?
Ответ дляЗ царем в голові
Дякую.
Моему сыну 16. Он учится сейчас в гимназии в Словакии. знаю ,что общежития при ней есть.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляПищалка
В Італії у вас буде дохід?
Моя фріланс-робота, але це не стабільно.
Або простий шлях прибирання, догляд і т.п.
Але там така криза і серед місцевих з роботою, що просто катастрофа :(
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Дякую.
В Польщі точно можна навчання в технікумі після 9 класу. Є гуртожиток і опікун.
Ответ дляПищалка
Ценится так же как и в других странах. Точно менее ценится ,чем универы Вены. Европейское образование также надо подтверждать для хорошей работы в другой стране. Формулировка ’ценится’ не очень корректна... для кого ценится? где ценится? если останется в Польше, то ценится
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Зрозуміла про що ви. Дякую.
Ответ дляЗ царем в голові
мой вам совет, как мамы и женщины... Не разрушайте свою семью ради будущего сына. Обдумайте все так, чтобы и сын учился в Европе, и мужа вы не потеряли.
Весотехник• 18 ноября 2023
Ответ для3@йk@
вопрос
а что тут ваше? за что вы так держитесь? кастрюли? стены?
прикрываете своими высокопарными ценностями нежелание выходить из зоны комфорта, было бы у вас тысяч 300 евро на руках, слали бы вы нам тут фоточки бокалов просекко с берегов Адриатики
Васечкина детектед
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКуда ж без меня
Дякую за Ваш досвід і побажання!
Я теж в принципі за те, щоб цей підлітковий період він жив в звичйних умовах і спокійно вчився, а потім подорослішає, набереться самостійності і досвіду і йому буде простіше самому.
Звісно, завдяки ЗСУ - донатимо, допомагаємо
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
після 9 класу поступив ?
яке місто ?
дякую.
яке місто ?
дякую.
З царем в голові
• 18 ноября 2023
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Дякую
Ответ дляЗ царем в голові
після 9 класу поступив ?
яке місто ?
дякую.
яке місто ?
дякую.
Мы приехали сюда с войной, в марте 2022, это был его 8 класс. Начал учиться сразу. язык очень быстро освоил. потом его взяли в 1 класс гимназии, то есть 9 он перепрыгнул. Живем возле Братиславы. Вы можете оставить онлайн обучение в украинской школе, здесь пойти в школу или гимназию и подтянуть язык, а после получения аттестата украинского попробовать поступить с ним тут... Я тоже так планирую, сын украинскую школу не бросает.