З царем в голові• 18 ноября 2023

Сину 14 років - навчання закордоном?

Сину 14 років, мені 40+, виховую сина з новим чоловіком останні 10 років. Рідний батько у житті і вихованні дитини участі не приймає, аліменти 2000 грн раз в півроку, поки не почалась війна, то сина і за кордон не випускав :(
Новий мій чоловік відноситься до дитини рівно, як друзі, але йому по великому рахунку байдуже що буде з ним, де він буде вчитись, що після школи і взагалі..... в світлі війни, яка буде тривати ще невідомо скільки :(
Знайомі і родичі радять вивозити сина до моєї сестри, яка вже більше 10 років проживає в одній з країн Південної Європи (вийшла заміж) і залишатись з ним там до закінчення школи і вступу кудись чи виходу на роботу - залежить від обставин. Чоловік звичайно проти цієї ідеї, тому що це ’зруйнує сім´ю’ і ’ти там нове життя почнеш’ і взагалі ’ще 2-3 нєдєлі і ми переможемо ’ і т.п. розмови.
Ми з-під Києва - виїжджали з окупації, 2 місяці були з сином в Європі і відразу повернулись додому, після звільнення нашого міста. Якби я б хотіла ’руйнувати сім´ю’ і таке інше, то я б не поверталась вже тоді....
Останнім часом взагалі пішли розмови від чоловіка, що він здогадується кого я виберу, якщо обирати між ним і сином і т.п. - мені це важко чути, схоже на маніпуляції....я не знаю як далі діяти і хочу підтримки від чоловіка і якихось спільних планів, а не такої сепарації ще на моменті обговорення можливих ситуацій.
Дівчата, як би ви вчинили в моїй ситуації ?
Відразу скажу , що стосунки в сім´ї рівні, без шалених пристрастей.
PS: Нерухомість моя дошлюбна.
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Защита это и есть ВНЖ. Если вы больше чем пол года по защите прожили, то вы уже налоговый резидент.
Но даже не в этих терминах суть, в а том, что дети из Украины с защитой сейчас при поступлении в ВУЗы приравниваются к европейским, а раньше шли как «третьи страны».
Мой ребенок поступал по студ визе и продлевает студ визу. Потому что весной собирается менять страну. Но многие ее друзья перешли на защиту.
Автора сину лише 14. На момент вступу він не буде під захистом. І не відомо що буде після 25 року, коли захист закінчиться.

Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляМадам Подлинник
’сбор с иностранных студентов в БаВю 1500 семестр, Бавария прогнозирует 2-3 тысячи. На сегодня КИТ не берет сбор с тех, кто по 24. Но каждый семестр запрашивать нужно освобождение и подтверждать необходимость в освобождении от уплаты.’ И пишут , что с октября 2024 скорее всего введут. Очень много бесплатных программ позакрывалось ( языковые курсы, закрываются интеграционные классы- просто дети будут ходить на 1-2 класса ниже).
Так о чем и речь, а еще через 3-4 года вообще неизвестно что будет, так что о чем фантазировать - непонятно.
У Автора мальчик, он и не выедет после 18 лет из страны. А будут ли у нее деньги через 3 года на студенческую визу и оплачивать это все?
И даже если будут , то все равно чем раньше ребенок выедет, тем легче он адаптируется.
П´яна вишня• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Ни в коем случае. Для налогового резидентства есть отдельная процедура. Просто автоматом через пол года резидентами не становятся. Это раз. Виза защиты и внж абсолютно разные виды виз. Перехода между ними не существует. Такой переход , а именно общий алгоритм, будет разработан для осуществления после 25 года, когда закончится защита . Это два
Борець за гаманець• 18 ноября 2023
Ответ дляЗ царем в голові
Звичайно. Це її пропозиція, в першу чергу. Тим паче, що ми не збираємось жити в неї, а просто поруч - це простіше в плані соціалізації і т.п. моментів. Тимчасовий захист тієї країни вже маємо.
Я не планувала взагалі такого, але останнім часом все більше думок саме про цей варіант :(
Навіть і читати далі не буду, скажу одразу - ви все правильно аналізуєте і плануєте.
Тільки вивозити сина, поки ще немає заборони на виїзд за кордон з 14-ти років.
Так, юнаків не будуть мобілізувати, але можуть і не випускати - зараз така ситуація, що можливо все.
Тому, порада очевидна - рятувати сина і якнайшвидше.
Дай Боже, щоб вже завтра зупинилось це божевілля! Але, майбутнього для молоді немає, в кращому випадку, років на 25 - як би савєтчіци не заламували руки і не обзивали всіх матрьошками.
Щасти вам і синочку!
Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляПищалка
Если они уедут в 2024 , то он уже там и останется на легальных основаниях, если автор будет работать.
А вот после 2025 уже непонятно что будет, о чем и разговор. Что выехать по безвизу и легализироваться уже не получится., скорее всего.
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Так мета у автора навчання сина за кордоном чи виїхати разом з ним?
До війни як поступали і вчилися за кордоном? Як в Італію на роботу їздили?
Були ж способи.
Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляП´яна вишня
Налоговое резиденство вы можете спустя пол года пребывания иметь, и некоторые страны считают вас автоматом своим налоговым резидентом, доказывать обратное можно с адвокатами. Вы просто не сталкивались еще.
Защита это и есть ВНЖ ( временный вид на жительство) , а видов этого ВНЖ может быть много. Может быть где-то это и просто какая-ьо виза, но во многих странах это такой же розовый пластик, как и у всех других категорий ВНЖ.
Переход с ВНЖ по защите на ВНЖ по рабочаму контракту ( или что там еще придумают) разрабатывают, да.
Просто будет другой вид ВНЖ, на других основаниях.

Пищалка• 18 ноября 2023
Автор, а який у сина клас ? 8 чи 9?
Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляПищалка
Були ж способи.
Нелегалами ездили 90/180 или по двум паспортам по очереди. Туристами, работали нелегально. . Или выезжали по безвизу и там оставались нелегалами, потом легализовывались через время
Студенты - по студ визе за деньги, и немалые .
Вы как из параллельной реальности)
Борець за гаманець• 18 ноября 2023
Ще одна порада з власного досвіду
Їдьте так, щоб син закінчив середню школу країни перебування - це йому в сотні разів полегшить вступ або до коледжу, або до університету.
Наші атестати нікому не потрібні, нажаль
Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Ще одна порада з власного досвіду
По нашому аттестату можна вступити у ВУЗ в Європі без питань, але виіхати та вступити на правах таких самих як Європейці можна тільки до 2025 року .
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Вы как из параллельной реальности)
:)
А скільки коштувала студентська віза в Польщу наприклад?
Борець за гаманець• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Треба апостилюввти і обов´язково подавати на омологацію.
Також тест на знання мови.
А ті, хто в школі, здають тести, на кшталт нашого зно і вперед, на загальних засадах
Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляПищалка
:)
Не маю навіть уяви, бо вищу освіту у Пошьщі взагалі ніколи не розглядали , з таким же успіхом можна було і в Украіні навчатися до війни
Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляБорець за гаманець
Також тест на знання мови.
Так, алк для дитини 15-17 років здати у європі на атестат важко дуже, простіше тест з мови .
Апостілі зараз навіть не у всіх краінах потрібні, поки війна. Приймають без апостілю, але зробити апостіль на атестат то 2 тижні максимум і не складно.
Покорительная• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Нормально все будет с 2025 года. Кто имеет рабочие контракты все кто захотят останутся.
А вот новых не факт, что будут принимать, мало того , безвиза как такового уже не будет , надо будет пре-визу получать
Только дефицитные и нужные специальности,все остальные домой.
Покорительная• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Вы читайте внимательно, я и пишу, что «условно бесплатной» Германии, тк 900 евро в месяц на блок счете должно быть и этих денег еле хватает на оплату общежития, страховки и питание. У меня ребенок в Германию уехал учиться до войны, сейчас заканчивает бакалаврат и поступает в магистратуру в Вену или Цюрих, в Германии оставаться не хочет.
И я знаю, сколько это стоит. И мы концы с концами не сводили в Украине.
Так что пока есть возможность вывозить и адаптировать ребенка по защите , надо это делать, если с деньгами не особо, а не ждать непонятно чего.
2024 год - это последнее окно возможностей.
Да,но до 19 лет ,когда поступают в уни что делать с ребенком 14 лет? И вы уверены ,стоите таки дойдёт до этого этапа? Сомневаюсь.
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
До війни звісно.
Якщо батьки будуть працювати, то можливо і зможуть легалізувати перебування.
У мене інша ситуація - є гарна віддалена робота дома. Донька 12 років. Я не розумію, як я зможу легалізувати своє перебування після 25 року, щоб зараз її вивозити для навчання в школі.
Покорительная• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
11 тыс евро в год мама будет платить за визу ?)
Не за визу! Сама виза стоит около 37 евро. А такая сумма должна быть на блокированном счете. Это не одно и тоже. Лучше посчитайте сколько той маме нужно сейчас денег на этого ребенка 14 лет пока он будет до 19 лет жить и учиться в Европе.А до 19 лет он ни в один вуз не будет поступать( и не факт,что и в 19 поступит!).Или вы думаете эти 5 лет будут бесплатными или эта мифическая родственница в Италии будет осчастливлена чужим ребенком и все финансовые расходы возьмет на себя?

всемВсёИмного• 18 ноября 2023
Ответ дляПищалка
Проста математика. Донці 12. Їхати з нею, знімати житло і жити до її 18 річчя(до вступу) це 6 років. На оренду я витрачу 43 т доларів. До того ж - стрес для дитини в новій школі,всі проблеми підліткового періоду, відставання в знаннях по всіх предметах.
В чому переваги вивезти її зараз? А не через 6 років ( навіть з вступом на платній основі)
Перевага в тому, що ваша дитина інтегрується і буде ’своєю’. Багато хто вважає, що з мовою В2 можна вчитися в універі. Як людина, яка зараз за кордоном, я сміюся вголос з цих думок. Ви можете бути присутніми на парах, але ви не будете з таким рівнем розуміти частину матеріалу. Саме тому, частина ВНЗ вимагають мовні сертифікати не нижче С1. Наступне: ви не будете розуміти місцевих однолітків з мовою, вивченою за кордоном. Ви не будете розуміти їх сленг, їх жарти, їх гумор, смаки, стиль життя - ви будете як біла ворона. З великою ймовірністю ви зможете збитися до купи з такими ж самими іноземцями (араби або африканці), бо місцеві вас просто не будуть брати в компанію.
Якщо дитина закінчить тут школу, то цього не станеться. Бо дитина на момент універу вже пройде адаптацію і нічим не буде відрізнятися від місцевих. Насправді зв´язки в Європі навіть важливі, ніж в Україні.
Шпондєр• 18 ноября 2023
Автор, у вас не так много времени как вы думаете...Вы еще не поняли что война на годы? В марте 2022 я выехала с бучи с сыном 14 лет, а этим летом ему будет 17! Как же меня все осуждали...теперь молчат, куда мне его возвращать?!
Вам муж эгоист, это война! Она на долго, от нее умирают! Об экономике и уровне жизни я молчу...
Вам по-хорошему уже нужно ехать, во многих странах школа обязательна только до 15 лет, дальше уже если очень хорошие знания и язык.
Пусть учит английский и не вздумает в КПИ! Вы знаете что в КПИ все военнообязанные? Вуз устарел давно, что база что преподаватели, программистов там не учат, только штаны протирают и пузыри важные пускают, а работодатели смеются потом с выпускников.
Покорительная• 18 ноября 2023
Ответ дляПищалка
С репетиторами і на курсах можна з дому вчити. Навіть з носіями мови онлайн можна вчити.
И с родителями под боком и в собственном доме.
Покорительная• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Ерунду вы написали полную. Как сожно сравнить жизнь в Украине для ребенка , жизнью в Европе ? Особенно в последующие шесть-семь лет. Про учебу в КПИ может писать только тот, кто не учился за границей, это как каменный век с полетами на луну сравнивать.
Никому эти украинские школы, оценки и предметы не сдались , атавизмы и философии с укр.лиетратурами и прочими историями украины.
Нормально ребенок получит аттестат, если выедет сейчас, за 4-5 лет .
В 19 поступит на первый курс, и будет в 22 с бакалавром европейским. И с менталитетом , и расти в нормальной среде, а не в нищете и войне.
Почему вы все так уверены,что все ваши дети поступят в европейские университеты? Сплошные прямо вундеркинды!
Корсет_на_шурупах• 18 ноября 2023
автор, у вас еще время терпит. Пусть 2 года учится тут и на всякий случай учит итальянский. А в 16 лет вернетесь к вопросу. Он будет старше и сможет там жить самостоятельно как минимум
Мужа вашего тоже можно понять
Покорительная• 18 ноября 2023
Ответ дляПищалка
Они все это никак понять не могут. Как будто эта манна небесная будет вечно.
Покорительная• 18 ноября 2023
Ответ дляНе худа ні разу
Кто его в Европе 5 лет до поступления содержать будет?
всемВсёИмного• 18 ноября 2023
Ответ дляПокорительная
Ну не у всіх же діти два роки в інтеграційному класі в носі колупаються. У більшості діти давно вчаться з місцевими, частина українських дітей вже студенти іноземних вишів. І тільки вас не хочуть німецькі батьки в своєму класі. То може проблема не у німцях, не в українських дітях, а у вас ?
автор З царем в голові • 18 ноября 2023
Ответ дляЛеннон_Жив!
Йому буде важко нормально вчити і розуміти ці дисципліни іноземною мовою, наврядчи він настільки добре знає італійську. Плюс будуть проблеми із соціалізацією. В нас хороша технічна освіта плюс купа різноманітних курсів для айті. Як в сина з англійською?
З англійською добре, багато читає на англ, дивиться відео, на курси додатково ходить - для IT сфери достатньо, а для навчання в ВУЗі на англ мові, то звісно ще ні, але ж маємо ще 3-4 роки.
Не худа ні разу• 18 ноября 2023
Ответ дляПокорительная
К счастью для тех, кто хотел бы остаться, нет )
Пищалка• 18 ноября 2023
Ответ длявсемВсёИмного
За 43 т дол лише оренди можна з носієм мову дома вчити. Зараз в підлітковому віці не легко змінювати клас, школу. Це набагато легше в 17-18 років. Це вже доросла людина, самостійна.