Панна Кота• 24 ноября 2023

Вчора питаю пані - переселенку з Луганщини

Вчора питаю пані - переселенку з Луганщини, яка в мене мешкає, нащо вона тримає старий кнопковий телефон, який навіть не працює.
Я, на свій сором, якось трохи з підсмішкою їй це сказала.
-То єдине, що в мене залишилося з того життя, - відповіла - єдине, що я маю, що моє. Не те, що дали волонтери, чи якісь інші добрі люди з жалости, а що було в мене давно. Смішно, це моя єдина сімейна реліквія. А ще там фотографії, щасливі, з часу, коли в мене був дім, життя, друзі, мої орхідеї, город, моя земля.
Я прикусила язика і вибачилася.
Сиджу оце зараз, снідаю з тарілки з золотими трояндочками, яка належала ще моїй прабабусі, вилкою, яка була улюблена татова, в хаті, де я народилася і де минуло моє дитинство і мені стало так гірко гірко від ситуації, від своєї дурної нечутливости, від того, що ця світла скромна жінка поневіряється чужими хатами, а своєї вже не матиме, разом із усіма сімейними цінностями, фотографіями, книгами і її орхідеями.
Будьмо чутливими до переміщених осіб, до тих, чиї домівки під тимчасовою окупацією, будьмо чутливими і вирозумілими, бо ми, ті, що зараз у своїх власних хатах не уявляємо, яка це травма і біль втратити свій дім і усе попереднє життя.
Автор: Устина Стефанчук.
Наша взяла• 24 ноября 2023
Ответ дляАнгелок з ріжками
А почему пошли уборщицей? на неквалифицированную работу?
С 17 лет работала только на себя. Не считая 2 года в банке. Есть ВО, управление персоналом, экономика труда, специальность.
Прошла курсы организация клининга, открыла свое маленькое дело. Через 2 года, уже не работаю руками, у меня клинеры, я при них
Незламна Україна• 24 ноября 2023
я, доросла людина, коли читав цю історію - у мене сльози з очей, бо моя власна історія - Донецьк, Маріуполь, Німеччина...
Роздратована шкіра• 24 ноября 2023
Ответ дляЧупакабраЗеБест
я вот тоже хочу знать
У меня были.Были и такие кнопочные с фото.
asjaua• 24 ноября 2023
Ответ дляАнонім Секретар
А чого не пишуть слізливі хісторі для жіночок, про переселенців, які слухають рускій реп, посилають нах сусідів і бикують? Штотакоє?
Тягайте і далі свою копіпасту, відповідати вам марно.
Я переселенка без минулого, русня в моїй квартирі з обшуками була, геть фотки передивилися старі і в сусідів питали за мене (я 28 років тому у військовій частині працювала в медпункті аж цілий рік) але в Житомирі мені місцевий дід намагався розказати що Україна винувата у війні і нам треба з парашкою дружить. Що з такими робити? В нього своя хата, все в хаті, вся одежа яку він сам собі купив, а в мене навіть фоток дітей коли вони малі були немає.
Наша взяла• 24 ноября 2023
Ответ дляГейСюда
всегда удивдяло, каким образом переселенцы с Донецка приезжали и покупали себе квартиры в Киеве
Обычным. В торговле с 17 лет была, 2 детей, декрет по 3 недели, не 3 года. Онлайн тогда не было, все лично торговала, ездила на закупку.
Иванка Бур• 24 ноября 2023
Ответ дляАнонім Секретар
А соседей посылают исключительно переселенцы?
И быкуют только переселенцы?
Вот это шок для непереселённого населения, да? Впервые мат услышали и быкование увидели. Как им это все развидеть и разслышать теперь
Заставляличка• 24 ноября 2023
Ответ дляНаша взяла
А, хай на копипасте)
Сдайте свою квартиру, куда что денется(

П.С. я переселенец из Донецка, уже в своей живу.
Думаєте, що у всіх є сили, вік, здоров´я, щоб на нове житло заробити?
Лапка• 24 ноября 2023
Ответ дляСегодня я не я
Вы вправду верите всем этим писательницам?
Деликатный человек никогда изначально не задаст такого идиотского вопроса « Зачем храните свой кнопочный телефон «
Чего совать свой нос в чужие вещи
Просто интересно..я бы последнее что забирала, это старый тел.
Наша взяла• 24 ноября 2023
Ответ дляЗаставляличка
Ну сил хватает многим только ныть
Помилуйте мадам• 24 ноября 2023
Ответ дляНаша взяла
Ой, бляха, опять эти повезло. Зардали за 5 лет, честно.
Я уборшицей работаю сейчас. Там продала 2 машины, квартиру, бизнес, на секудну 2 магазина. И влезла в кредит. На мне 2 детей как бы.

Чисто везение. Ни разу не пахота, мозг, риски т.д
а это разве не везение,что квартиру улалось продать,а ее не разбомбили?машины удалось продать,а не их угнали?бизнес удалось продать,а не отжали???
Фея_3уровень• 24 ноября 2023
Ответ дляНаша взяла

ну чисто з того що ви розказали, то виходить що нову купили не з пахоти, а з продажу попередніх квартир/машин.
навряд чи ви прибиральницею ’напахали’ на нову квартиру
Манула• 24 ноября 2023
Ответ дляЛапка
А как могут быть фотографии в кнопочном старом телефоне?
Чому ні? У мене була розкладачка Самсунг з камерою на кнопках. До речі, віддала її ВПО і було дуже багато охочих на неї серж них
Заставляличка• 24 ноября 2023
Ответ дляНаша взяла
Ну сил хватает многим только ныть
Ви це розкажіть літнім людям, одиноким мамам дітей з інвалідністю, важкохворим.
Наша взяла• 24 ноября 2023
Ответ дляФея_3уровень
А та квартира мне с неба упала? Машину салон дал за красивые глаза? Магазин не из прилавка железяки вырос, моим трудом?
Заставляличка• 24 ноября 2023
Ответ дляНаша взяла

Бо в вас там було ціле, що продати.
жар-птица Нюра• 24 ноября 2023
Ответ дляЛапка
Ви знаєте, я , коли збирала тривожний чемоданчик, першим ділом кинула туди старий телефон. Бо в айфоні через 12 годин уже зарядка на мінімумі, а в старій добрій нокіа буде тримати декілька днів, а то й тиждень
Не кую, не мелю• 24 ноября 2023
Ответ дляЛапка
не знаю сталкивались ли вы с максимально быстрым выездом из дома, но я, например, не взяла почти ничего полезного, уезжала с одной сумкой, в которую зачем-то засунула утюг. от вещь первой необходимости была, шо я ее схватила))) страх и паника не дают собирать методично чемодан
Иванка Бур• 24 ноября 2023
Ответ дляЛапка
Ну, у человека это был тот телефон который в пользовании на данный момент.
Или вы думаете, что какой-то раритетный из самых первых со шкафчика кто-то вез как память?
Сегодня я не я• 24 ноября 2023
Ответ дляЛапка
Вопрос не в том, кто что бы забирал, а в том, что совать нос в чужие дела негоже
from Ukraine• 24 ноября 2023
Кажуть речі то все фігня і тд але не для мене..... військові показували нашу хату,в якій зараз живуть по відео,а я ревіла.... туди зараз не можна але й пішки б пішла, лише б туди
Иванка Бур• 24 ноября 2023
Ответ дляПомилуйте мадам
Та прямо позавидовать можно, ага
Фея_3уровень• 24 ноября 2023
Ответ дляНаша взяла
ну звідкіля ж мені знати, шо там у вас звідки впало, я там свічки не тримала
але першочергово ви вставили так нібито прибиральницею на нову квартиру ’напахали’
Запасная спина• 24 ноября 2023
Это надо было писать еще в 2014. А то теперь все такие жалостливые,аж тошно
Наша взяла• 24 ноября 2023
Ответ дляЗаставляличка
Бо в вас там було ціле, що продати.
Все, крім голови чоловіка, яку відбивали 2 рази орки, за його проукраїнську позицію
asjaua• 24 ноября 2023
Ответ дляНе кую, не мелю
Я улюблений ніж, флакон Шанелі і сумочку кросбоді взяла
Иванка Бур• 24 ноября 2023
Ответ дляЗаставляличка
Бо в вас там було ціле, що продати.
За копейки, учтите цену этого ’ повезло’
Запасная спина• 24 ноября 2023
Ответ дляМой завтрак
хорошо, что вам повезло снова заработать на своё жильё, не у всех есть такая возможность и здоровье.
Донецким такие милые рассказики в 2014 не писали
жар-птица Нюра• 24 ноября 2023
Ответ дляЗапасная спина
Ну в 14 році, коли дізнавались, що з Донецька, то ще й 1000-1500 на аренді докидували)
Запасная спина• 24 ноября 2023
Ответ дляжар-птица Нюра
Это в лучшем случае,а так и вообще не сдавали. Поэтому такие сопли как меня не трогают. Все резко стали такими чуйными
Наша взяла• 24 ноября 2023
Ответ дляЗаставляличка
Розказуйте тим, хто нам здавав квартири х3 за вартістю