ЯяяКакаджамбо• 12 декабря 2023

Питання про часті ангіни і хвороби горла у дітей..

Добрий вечір!
Потрібна порада, ідея, скерування в потрібне русло..
Є дитина, хлопчик, 5,5 років. Звичайна дитина, пішов в садок в 3,5 роки, активний, нормотиповий, цікавий малий. Хворів до цієї осені абсолютно так само як середньостатистична дитина, з нормальними проміжками часу, тобто 2-3 місяці без хвороб, потім півтора тижня, якийсь там нежить і трохи кашлю, які виліковувались без АБ.
І ось в жовтні ангіна (так спочатку подумали) дихати норм.не міг, висока температура, в лікарні виписують Аугментин , через 8 днів весь в алергічних червоних плямах, сімейному педіатру не здалося що щось не так - каже просто алергія, пройде.
Одужав наче, через 2.5 тижня, не встигли ми прийти в норму, ангіна знову, знову набряк сильний, висока температура, дихати важко, ковтати боляче, віддає в вухо. Звернулись вже до лора (розповіли про попередній епізод), знову антибіотики і направлення на аналіз щоб виявити чи не був попередній епізод мононуклеозом. Аналіз підтвердив - перша ангіна це мононуклеоз, збільшилась печінка (виписали лімфоміозот, і підтримку для печінки)
І бінго! пройшло 3 тижні і ми зараз в отоларингології дит.лікарні лікуємо паратонзилярний абсцес.... Один лікар каже треба видалити аденоїди і гланди повністю, інший гланди частково.
А я не знаю, як правильно поступити. Я так розумію що мононуклеоз - це як складний герпес, і напевно в крові він і далі бушує. І чи рішить проблему просто відрізати це дитині? Чи може шукати якогось інфекціоніста, може треба якось кров чистити?

Порадьте, хто як бачить вихід з цієї ситуації, бо насправді 4 місяць суцільних хвороб він і мене підкосив..
Посудомойка• 12 декабря 2023
Ответ дляЯяяКакаджамбо
що тоді, помилка?
аналіз зроблений через місяць після хвороби
Навіть через місяць він повинен бути високим. А які моноцити?
автор ЯяяКакаджамбо • 12 декабря 2023
Ответ дляПосудомойка
моноцити - 8,75

еозинофіли бачу ще завищені - 7.31