Карамбулкул• 19 декабря 2023

А ви або ваші знайомі за кордоном чи закордоном?

Поки світ несеться у п***у, тобто у прірву, пропоную обсудити правопис деяких слів.

Наприклад, є ось таке правило: "Прислівникові сполуки "за кордоном", "за кордон" правильно писати окремо: перебувати за кордоном, їхати за кордон.
Разом пишемо тільки іменник "закордон", уживаний у розмовній мові, та його словоформи, наприклад: Закордон залишився в пам´яті..."

А як ви пишите цю сполуку?
Результат:
вже голосів: 92
44 (47.83%) За кордоном
29 (31.52%) Ніяк не пишу, бо я в Україні!
19 (20.65%) Закордоном
Кашка-маняшка• 19 декабря 2023
Мені байдуже хто як пише на форумі або в чатах особистих, аби суть була зрозумілою.
Ось в діловому листуванні можу звернути увагу.

У нас мало хто знає, наприклад, що правильно Доброго ранку, але Добрий день і Добрий вечір
І мені все одно як зі мною привітаються - грамотно чи ні.

Кручу хвости• 19 декабря 2023
Я завжди на боці граматики.
Спілий баклажан• 19 декабря 2023
Я лично в Украине, но выезжаю иногда за кордон и бываю за кордоном.
БезникаяЯ• 19 декабря 2023
Ответ дляКашка-маняшка

Я знаю, наприклад.
Пекельнi Борошна• 19 декабря 2023
Я не мечтаю жить заграницей, мне нравится здесь. Хотя много раз ездила за границы нашей страны. Как-то так)
Люблю джаз• 19 декабря 2023
Пишу правильно, філолог)
Налогообложу• 19 декабря 2023
Прпвила этого неизнала,но интуитивно пишу раздельно и вместе существительное. У меня врождённое чувство грамотности))

Танго утрьох• 19 декабря 2023
я в Украине, в Днепре. у меня с 1992 года гражданство Германии, и с 2006 года Украины. Люблю каждого украинца, мы справимся, не смейте сомневаться.
Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляКашка-маняшка

Нещодавно читала пояснення філолога, що навпаки: Добрий ранок))
Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляПекельнi Борошна
Жить за границей)))
Пекельнi Борошна• 19 декабря 2023
Ответ дляАнонимарик
Жить за границей)))
Жить за границей или жить заграницей, в зависимости от контекста. Я написала верно.
Спілий баклажан• 19 декабря 2023
Ответ дляПекельнi Борошна
Можно пример контекста, в котором жить заграницей правильно?
Стебель березы• 19 декабря 2023
Ответ дляНалогообложу
😂😂
БезникаяЯ• 19 декабря 2023
Ответ дляПекельнi Борошна
Ні, не так.
Заграница це іменник, то й відмінюється за загальним правилом. Жити де? В загранице.
БезникаяЯ• 19 декабря 2023
Ответ дляАнонимарик
Доброго ранку, але добрий день і добрий вечір
Пекельнi Борошна• 19 декабря 2023
Ответ дляСпілий баклажан
Когда заграница - это существительное, синоним «зарубежные государства». Мечтать о жизни заграницей, бредить заграницей, работать на заграницу,
«Жить заграницей» в смысле «думать только о ней».
Анонимарик• 19 декабря 2023
Помилки це погано)) Серед типових, що бачила тут:
Моє відношення (до цього явища), як до українців іноземці відносяться? - треба СТАВЛЕННЯ, СТАВЛЯТЬСЯ.

Не зважаючи (на відсутність...) - треба НЕЗВАЖАЮЧИ (не зважаючи окремо лише в буквальному значенні).

І багато інших)))
Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляПекельнi Борошна
Нет. Заграница слитно - это существительное. ’Заграница нам поможет’. Мечтать о жизни за границей, то есть на территории другого государства.
БезникаяЯ• 19 декабря 2023
Ответ дляПекельнi Борошна
Якщо ’думать только о ней’, то це вірно.
Але жити в сенсі мешкати - в загранице.

Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Але жити в сенсі мешкати - в загранице.
Нет))) В загранице - такого нет выражения. За границей или за кордоном по-украински.
БезникаяЯ• 19 декабря 2023
Ответ дляАнонимарик
За границей це не іменник заграница. Це граница і прислівник за
БезникаяЯ• 19 декабря 2023
Ответ дляАнонимарик
Чому? Як ’заграница’ іменник
Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Я теж так вважала донедавна))) Деякі фахівці стверджують, що навпаки. Тому я тепер кажу просто ’вітаю’))
Маруська Му• 19 декабря 2023
Ответ дляАнонимарик

І багато інших)))
А ще ’немає’
Дуже часто помилки роблять. Якщо немає грошей ( їх нема), то разом. Якщо він не має житла, то окремо
Чесно, я перевіряю російскою. Це буде переклад слова ’нет’ ,то немає. Якщо ’ не имеет’, тоді не має
Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Чому? Як ’заграница’ іменник
Тому що російською іменник ’заграница’ - це не про кордони як такі, а про суспільство.
Носки на подтяжках• 19 декабря 2023
Після початку війни неправильне написання цього слова побільшало, це впадає в око. Люди справді не розуміють різниці. Я вчора пропонувала одній порадниці створити тему з цього питання, але бачу по сьогоднішінм відповідям - це ні до чого не призведе. Бо з вчорашнім ’високосным годом’ це було абсолютне правило, без варіантів, а за кордоном є де розгулятися
БезникаяЯ• 19 декабря 2023
Ответ дляАнонимарик
Правильно. Тому й відмінювати його треба як звичайний іменник.
Заграница
Заграницы
Загранице
Заграницу
Заграницей
(о, в) загранице
Кашка-маняшка• 19 декабря 2023
Ответ дляАнонимарик
’Український мовознавець Олександр Авраменко підготував список найрозповсюдженіших помилок в українській мові.

1. Доброго дня чи добрий день.

Правильно: Доброго ранку! Добрий день! Добрий вечір!’

Коли син готувався до ЗНО в 2021 р, його репетитор також на цьому наголошував
Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляМаруська Му
А ще ’немає’
Точно, ’немає’ і ’не має’ дуже часто люди вживають неправильно))

А ще ’не’ пишуть окремо, коли треба разом:
Це не правда, вийшло не погано))
Анонимарик• 19 декабря 2023
Ответ дляБезникаяЯ
Заграница
Заграницы
Загранице
Заграницу
Заграницей
(о, в) загранице
Але не на всі відмінки можна дати коректні приклади. ’В загранице’ - це як, якщо про людей мова?