MaBka• 23 декабря 2023

Чи святкуєте ви Різдво?

Питання не про дату, 25 чи 7, а саме святкування. Я не знаю чому, але в мене в сім´ї Різдво ніколи не святкували і це передалось в мою з чоловіком сім´ю. Мабуть тому, що в Христа не вірували ніколи.
Але Новий рік завжди святкували і святкуємо.
А як у вас?
Результат:
вже голосів: 121
68 (56.2%) Святкуємо обидва свята
33 (27.27%) Святкуємо тільки Новий рік
11 (9.09%) Святкуємо тільки Різдво
9 (7.44%) Результати
Niffler• 23 декабря 2023
Святкую, але не застіллям - у Церкві.
RobbingHood• 23 декабря 2023
Праздную сегодня. Обстоятельства.
So_so• 23 декабря 2023
Да, но не как верующие, а просто как красивый праздник.
Chamomile5• 23 декабря 2023
Новий рік полюбе
Екатерина1801• 23 декабря 2023
Неа
Елена - 79• 23 декабря 2023
Нет. Только НГ. Рождество чисто традиция, к родителям на вареники и холодец. На 6 января поедем.
Witty• 23 декабря 2023
В родині у нас не дуже святкували. Просто вечеря з кутею на святвечір. Я взагалі не релігійна, деякий час не святкувала. Але чоловік не з України, у них це - основне свято. Тепер і у мене, бо діти чекають саме різдва і місцевого діда з мішками, який приходить 24го
Bosikom• 23 декабря 2023
в совке не было традиции Рождества, должны были быть все атеисты, как политика партии диктовала. вот оно и передалось многим, что Новый год самый главный. заграницей наоборот.
мы празднуем и то и другое
Lysiiiiii• 23 декабря 2023
Ні, мабуть вперше не святкуємо
Sunny Hanny• 23 декабря 2023
Ну у нас то привід упахатися з прибиранням, готовою їжі. Традиційно чоловік в сім´ї ( спочатку дідусь, тепер папа) зіпсує настрій, влаштує скандал. А потім як ні в чому не бувало ’ ну то ми сідаємо вже?’ . І ми з мамою задовбані, заморені
Тому у мене немає ні застілля, ні прибирання. Якась одна страва , різдвяний фільм.
Contento• 23 декабря 2023
Дома мы только НГ праздновали. Рождество 6 января, это были скорее семейные посиделки. Мама с бабушкой в церковь ходили., кутю делали и т.д. Но сейчас я за границей и здесь празднуют Рождество. А НГ это так не очень и праздник.
Witty• 23 декабря 2023
Ответ дляBosikom
мы празднуем и то и другое
Все атрибуты на нг просто перенесли. Так-то вообще и елка - она рождественская, и звездочка на ее вершине - вифлеемская, и вся семья за столом должна собираться на Рождество...
Меня в школе, как только узнала про все моменты с календаорями и отменой религии, начали эти отличающиеся даты и праздники раздражать, хоть и воспринимаю только как традиции. Теперь как-то в голове спокойнее, когда логика событий восстанавливается
JulliK_• 23 декабря 2023
Обычно да, в этом году настроение вообще не то, так что не будем
Hallowkitty -54c3• 23 декабря 2023
Коли жила з батьками Новий Рік сильно не святкували, так подаруночки, солодощі, перед телевізором, а Різдво святкували завжди, тому і зараз не відмічати Різдво я не можу.
bespe4na_mavpa• 23 декабря 2023
Когда с родителями жили, ездили к бабушкам на Рождество, у меня одна бабушка католичка, вторая православная. Родители не религиозные, они новый год всегда праздновали на широкую ногу, с застольем. А мы с мужем вообще вне веры, вне традиций, так уж сложилось, Рождество не празднуем, а новый год чисто коктейль бутерброд, без готовок
Hallowkitty -54c3• 23 декабря 2023
Ответ дляSunny Hanny
Не тільки у вас таке було, мені це теж знайомо)
Sunny Hanny• 23 декабря 2023
Ответ дляHallowkitty -54c3
То мабуть ’ традиція’ багатьох)
Hallowkitty -54c3• 23 декабря 2023
Ответ дляSunny Hanny
То мабуть ’ традиція’ багатьох)
Так, як згадаю як ми в останній день з сестрою прибирали , мили і готували.
Sunny Hanny• 23 декабря 2023
Ответ дляHallowkitty -54c3
Аж мурашки по шкірі.
Сьогодні весь день лежу нічого не роблю. Відходжу від режиму загнаної коняки. Вдома б оце батьки вже разів десять підійшли , що ще ж і не прибрано, і 115 страв не приготовано.
Я взагалі поки від цього відійшла. Що можна просто коли хочеш взяти і нічого не робити))
Bejza• 23 декабря 2023
Сіяткуємо і те і те.Різдво- це свято. Рулети, м´яса, пляцки, холодці, кутя. Дуже люблю це свято.
Семицветка• 23 декабря 2023
Да, с самого детства празднуем оба праздника.
MagaMama• 23 декабря 2023
Різдво ніколи не святкували і принаймні найближчим часом не збираємося починати.
Anita123-13ef• 23 декабря 2023
Для мене це свято, коли 25 під ялинкою находиш подарунки від Санти. От дуже гарна традиція.