Сама купляю квіти• 07 января 2024
Куди зник Щедрий вечір?
Раніше 13 січня була багата кутя, тепер за логікою це виходить 31? Але ж Новий рік святкують звичайний. Раніше все таки було набагато краще - грудень почався, всі у справах, підганяють усю роботу, потім Миколай і вже відчувається близькість свят, Нового року, Різдва, потім Новий рік, через тиждень Різдво, потім Щедрий вечір, далі Водохреща, ну от і січень вже збіг, а лютий короткий, і вже весна. Зараз мені абсолютно не подобається порядок святкувань, у нас було краще, чому ми маємо плазувати перед Заходом. І при чому тут рашка, коли навіть греко-католики, котрі підпорядковуються Ватикану святкували Різдво 7 січня, 13 - Маланки, а 19 - Водохрещення.
Парова машина• 07 января 2024
Аби війна закінчилася, здорові були і гроші були то будемо святкувати.
Помітила таке, що ті хто розмовляє російською і не хоче переходити на українську той і не хоче святкувати по-новому, заперечує все українське, то може ви не в тій країні живете?
Вилосипедниця• 07 января 2024
Ви така віруюча, як я Ахметов. Нащо вам знати? Їжте,коли хочете.
За тема для срачу
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляНе служанка
У кожного свої традиції.
Щедрий вечір - щедрують
Різдво - колядують
31 грудня меланкують
1 січня посвіають, Василя
Щедрий вечір - щедрують
Різдво - колядують
31 грудня меланкують
1 січня посвіають, Василя
Ну так вы сами пишете что Рождество колядуют. А канун это Святвечер, с вечера как звезда появилась, можно колядовать. При чем тут щедровать и канун Рождества
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляОльга520
Не могу понять почему по всей стране не один график каникул? Нам через неделю в школу, не завтра
Да, мы сейчас у родителей , приехали на Рождество. Тут в школу через неделю. А моему ребенку завтра
Из Виа-гры• 07 января 2024
Ответ дляМалая еще та
Згодна. Все стало логічно, як і було в нас колись давно
а ви тоді вже народилися?
Суцільна зрада• 07 января 2024
Ответ дляМалая еще та
це коли воно таке було цікаво? наскільки давно?
Малая еще та• 07 января 2024
Ответ дляИз Виа-гры
а ви тоді вже народилися?
Ні, але я із задоволенням підтримаю українські традиції, а не насаджені нам радянською владою
Чебураха з перцем• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
Щедрий вечір і святий вечір не одне й те саме
Люблю ХОЛОСТЯКА• 07 января 2024
Ответ дляНетутешня
Святий вечір перед Різдвом, багата кутя/ щедрий вечір перед Новим роком, бідна кутя перед Водохрещам.
Только это всё имеет смысл по Юлианскому календарю
Суцільна зрада• 07 января 2024
Ответ дляJulJul07
25 грудня до 1918 року було за юліанським календарем. А в 1918 совєти перевели державу на григоріанський. Ці календарі відрізняються на 13 днів. Тому сьогодні наступило 25 грудня - от так, як прадіди робили
Ви маєте на увазі, що 25 грудні, яке раніше святкували стало 7 січням? після 1918 року? Дата змінилася, але день ні. Наші пращури не були тупими. Я не можу зрозуміти, чого інші цього не розуміють і несуть якусь дурню. Чи ніхто своїх прабабусів не застав. Я двох застала. Та завжди Різдво було 7 січня, лише дата називалася по-іншому.
Нервогенератор• 07 января 2024
Ну вообще щедрий вечір при переходе на юлианский календарь действительно накрылся, вряд ли кто пойдет щедровать 31 декабря и посевать 1 января. Новый год привыкли праздновать по другому, а старые традиции празднования НГ скорее всего пропадут. Жаль.
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляЧебураха з перцем
А я писала что то же самое?
Наоборот объясняю что в канун Рождества не щедруют
Суцільна зрада• 07 января 2024
Ответ дляКуда_бежать
В нас Щедрий вечір був 31.
Чим це заважає зустрічі нового року?
Навпаки, усе співпало - нема ніякого старого-нового року, просто новий рік.
Зробила кутю, син щедрував (правда, по телефону тільки) бабусі, дідусю, тіткам. Але ніякого святкування насправді не хотілось, зовсім недоречно якось. В нас зовсім поруч прильот був, на той момент ще навіть не всіх відкопали. Ну яке свято, коли стільки горя навкруги? Я вже аж видихнула, що свята закінчились. Завтра ялинку сховаю, сьогодні частково по квартирі познімала прикраси. Нащо вам ще цілий місяць свят?
Пів країни плаче, пів країни скаче?
Чим це заважає зустрічі нового року?
Пів країни плаче, пів країни скаче?
при чому тут скаче. На Різдво також вшановуються померлі родичі. Їх запрошують до столу на 12 пістних страв. Ще моя прабабка мене вчила покласти ложки, відкрити форточку. На Різдво не скачуть. А збираються цілим родом.
Мааарковная• 07 января 2024
В нас Щедрий вечір був 18, перед Водохрещем, відповідно цього року 5 січня. На Старий новий рік кутю не робили і вечері не було, все-таки це дуже регіонально все.
пані Солоха• 07 января 2024
Ответ дляСуцільна зрада
Коли не знаєш історії, то все здається дивиною в світі ))
Суцільна зрада• 07 января 2024
Ответ дляНога на ногу
То у вас пам´ять ну дуууже коротка: бо ще раніше, коли християнство насаджували насильно, то його ’свята’ призначали так, щоб співпадало з язичницькими. Наші предки святкували Коляду саме 24-25 грудня, бо саме в ці дні після зимового сонцестояння починав помітно прибавлятися світловий день. Така собі перемога світна над темрявою, добра над злом. От її і вкрали християни і призначили на цей день різдво.
А взагалі завжди було цікаво спостерігати як такі як ви нажираються на новий рік ( в усіх сенсах), а потім згадують про різдво, до якого мали б тримати піст.
То де логіка у вашому тому ’раніше’?
24-25 грудня, але по юліанському календарю, що відповідає 7 січня.
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляМааарковная
Что-то вы потерялись совсем (
Суцільна зрада• 07 января 2024
Ответ дляпані Солоха
якраз я думаю, що її і знаю
Суцільна зрада• 07 января 2024
Ответ дляпані Солоха
А Ви знаєте? кандидат історичних наук?
Мааарковная• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
Что-то вы потерялись совсем (
Все життя так святкували, і другий Святий вечір в нас називали Щедрий(18 січня). 13 січня не святкували нічого, і Маланка не ходила!
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляМааарковная
А 13го не щедровали? А 14го не посевали? Интересно где это такое
Нетутешня• 07 января 2024
Ответ дляЛюблю ХОЛОСТЯКА
Це має сенс по будь-якому календарю. Бо сенс не в даті, а в події, яку святкують християни.
Мааарковная• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
Щедрували 18, посівали 14.
Гидроусилитель руля• 07 января 2024
Ответ дляМааарковная
Щедрували 18, посівали 14.
Так щедрий вечір це багата кутя. А 18го це голодна . А де це так?
пані Солоха• 07 января 2024
Ответ дляСуцільна зрада
А Ви знаєте? кандидат історичних наук?
якби не знала, то думала б як ви
Щоб знати історію, не обов´язково бути кандидатом історичних наук)))
Нетутешня• 07 января 2024
Ответ дляМааарковная
Було б дивно, адже Маланка ходить як раз в щедрий вечір перед Новим Роком :))))
Мааарковная• 07 января 2024
Ответ дляГидроусилитель руля
Ну в нас так називали все життя, голодна кутя ніхто ніколи не називав, ЗУ.