Простоваля• 19 января 2024

Дарственная на часть квартиры. Должна ли квартира быть в реестре?

Подскажите, пожалуйста, кто знает. Если муж хочет сделать дарственную своей части квартиры на меня или на ребенка, то должна ли квартира обязательно быть внесена в единый реестр недвижимости? Иди же это не обязательно? Может кто-то недавно тоже делал?
Запасная спина• 19 января 2024
Так
В ЦНАП до реєстратора і новий паспорт БТІ

Брюнетка в Мармеладе• 19 января 2024
Звичайно, для будь якого правочину
Зайканалужайке• 20 января 2024
Всі дії з 2007 року туди вносяться
НОТАРІУС КИЇВ• 22 января 2024
Для того щоб Ваш чоловік міг подарувати частину квартири вона повинна бути приватизована, чи оформлена наприклад по спадщині, по договору дарування, купівлі-продажу, тощо.

До січня 2013 року після будь-яких операцій з нерухомістю власники звертались до БТІ для того щоб провести реєстрацію нерухомості.

Після 2013 року функцію реєстратора здійснює нотаріус. Після вчинення нотаріальної дії (спадщина, дарування, купівля-продаж, тощо) нотаріус вносить в Державний реєстр речових прав інформацію про проведену нотаріальну дію і про нового власника нерухомості.

Деякий час була норма, що якщо документи не внесені в електронний реєстр, який запрацював з 2013 року, треба спочатку звернутися в ЦНАП чи до нотаріуса провести реєстрацію (внести нерухомість в реєстр), а вже потім укладати договори дарування, купівлі-продажу, тощо.

На сьогодні, такої ВИМОГИ НЕ МАЄ. Це не обов’язково.

Для проведення договорів за документами, які не внесено в електронний реєстр обов’язково треба буде надати нотаріусу:
Довідку про підтвердження права власності (видається на підставі запиту нотаріуса) з архіву БТІ
Новий технічний паспорт з реєстрацією технічного паспорта в Реєстрі будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, запровадженому «01» серпня 2021 року.