Иванка Бур• 21 января 2024

Подростки за границей и платный лицей/гимназия в Украине

Кто уехал за границу с подростками, которые сейчас учатся онлайн в украинской платной школе в 8-10 классах ( государственной лицее/гимназии, в которую нужно платить каждый месяц благотворительный взнос в размере 800-1000 грн).

За границей подростки тоже ходят в местную школу ( платную). Оценки по некоторым предметам переносятся в украинскую шкооу.

В Украине семейная форма обучения, т е раз в квартал высылаются тесты по предметам, которые не переносятся ( история Украины, укр мова, лит-ра т д). Учителя проверяют тесты раз в квартал и ставят оценки.

Планы остаться тут, но на всякий случай хочется получить украинский диплом о среднем образовании-никто не знает, как будет, с укр дипломом легче поступить, чем сдавать местные выпускные экзамееы на местном языке.

Вопрос- как вы считаете, должны ли родители подростка продолжать оплачивать благотворительный взнос в укр лицей? Если ребенок не посещает школу, учится на семейной форме обучения? Школа здесь тоже платная, и немало,

Просто глава родительского комитета прям настойчиво требует, хотя взнос благотворительный. Или все же нужно продолжать платить взнос, т к ребенок продолжает учиться, хотя и на семейной форме.

Подскажите, как правильно и честно.
Как со стороны.

Спасибо
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляУхахайкина
В нас закуповуються.
В нас це 12 годин додаткових занять, викладання на англ і німецькій мові(в залежності від вибору) повністю укомплектовані кабінети хімії і фізики, також навчання різних компʼютерних програм.
У вас державна школа чи приватна? Якщо державна, як у випадку автора, то один візит у відділ освіти зніме вашу локшину з вух.
Виявиться, що ваші ’додаткові’ заняття, то затверджений розклад занять по навчальному закладу, як й повністю фінансується з бюджету)))
У державних школах, які мають гарний рейтинг, можуть дійсно приплачувати вчителям за рахунок ’благодійних внесків’, щоб їх зпл була трохи вищою. Але сума цієї доплати геть смішна порівняно з сумами, що збираються з батьків. Плюс для вчителя у такій школі, що батьки радісно беруть додаткові уроки ( репетиторство) по немалим розцінкам. Ось це і є джерело доходу, плюс до зпл вчителя у Києві.
Ви підручники отримуєте щороку і їх не повертаєте? Вони залишаються у дитини? Оксфордські підручники для англійської, наприклад? Якщо ні - то їх купає бюджет, відділ освіти, а не ваша школа за ваші внески. Я жодного разу не зустрічала у Києві державну школу (платну), де б підручники+ зошити з іноземної мови ( Оксфорд і т.д.) купувалися з благочинних внесків, це завжди оплачують батьки окремо.

ніколи такого не було• 21 января 2024
Ответ дляУхахайкина
Ну в школі така політика, що далі?
Сімейне навчання можна отримати в будь якій школі яка дає їх безкоштовно
Не може бути в школі з державним фінансуванням своя політика. Вони офіційно на це просто права не мають. Всі ці фількіни грамоти з БФ тільки ворушни, то там кум-брат-сват, вони там від засновника до бухгалтера всі свої, ще і зарплати від фонду собі нараховують. То ви внутрішньої документації не бачили. Оті списочки, що вивішують для звіту в коридорах, то капля в морі.
Ухахайкина• 21 января 2024
Ответ дляНу ниче се
Син закінчив рейтингову гімназію міста Києва приблизно з першої десятки , перейшовши із спеціалізованої, тому я теж трохи в курсі. Правда у нас фонд був 400 в місяць, а рейтинги, це на 60% заслуга дітей і батьків.
В моєї дитини не було репетиторів, лише вчителі з ліцею.
Математика 198, англ 200, укр мова 200, хімія 198. До ЗНО готувала саме школа і саме завдяки таким додатковим урокам дитина отримала такі високі бали.
Ну ниче се• 21 января 2024
Ответ дляУхахайкина
В нас закуповуються.
В такому випадку, якщо сплачені суми йдуть дійсно на ці прекрасні ціли, згодна, що це абсолютно оправдано. Доречі, можна поцікавитися , що за заклад ?
Сиджу тихенько• 21 января 2024
Ответ дляНу ниче се
То вчитель і отримає свою зарплату, бо вона рахується за години, а не кількість дітей в класі. Якщо хіба ви не про другу частину, безподаткову, так сказать. Чи думаєте вчителі декларацію про доходи подають і податки платять за ці суми ?
Эта сумма официально заходила на зарплатную карту и её видно было в личном кабинете пфу
Пэрисхилтонша• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько
В классе , где числится ребёнок автора, уроки проводятся
Автор на семейном обучении! Ее не касается - что там проводится для тех, кто ходит очно.
На питание не надо денег сдать? А то повару в топовом лицее зарплаты не хватает.
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляУхахайкина
В чому проблема?
Не подобається? Змінюй школу. Тим паче автор дитини не вчиться по укр програмі!!!
Не подобається жити без хабарів? Змінюй країну, а не нав´язуй хабарництво в Україні!

Ну ниче се• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Тоді все дійсно офіційно. Кожна школа в Києві має свій рахунок і свого бухгалтера, може розпоряджатися коштами самостійно. Просто далеко не всі це роблять ось таким чином Респект директору.
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько
В смысле? Эта доплата официальная и проходит через бухгалтерию.
Ви бухгалтер? Зпл колективу закладена в затвердженому кошторисі, ’благочинні внески’ ви ніяк не можете пустити на ’фонд оплати праці’, принаймі законно.
Сиджу тихенько• 21 января 2024
Ответ дляПуГоФФка
Это было официально. Родители при приёме в школу подписывали документ, что ознакомлен с суммой и готовы платить
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляУхахайкина
Цю зарплату вчитель отримує від школи!!!
І платить з неї податки!
Зарплата вчителя йде не від школи, а з відділу освіти))) який нараховує зпл всім вчителям державних шкіл свого району. Оце несподіванка, правда? Можете у відділ освіти до бухгалтера зателефонувати, багато цікаво дізнаєтеся.
Пэрисхилтонша• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Не могла эта сумма заходить как зарплата. В бюджетном учреждении это невозможно.
Ухахайкина• 21 января 2024
Ответ дляПуГоФФка
Зарплата за додаткові послуги який вчитель надає в школі
Чи він повинен безкоштовно їх надавати?
Ухахайкина• 21 января 2024
Ответ дляПуГоФФка
Які хабарі?
Все офіційно зі сплатою податків. Ви про що?
Ухахайкина• 21 января 2024
Ответ дляПэрисхилтонша
😂😂😂😂😂
автор Иванка Бур • 21 января 2024
Ответ дляУхахайкина
Чи він повинен безкоштовно їх надавати?
Які додаткові послуги?

Моя дитина взагалі у ліцей не ходить, вчитель не перевіряє постійно роботи, не виставляє оцінки, лише 4 рази на рік.
Ну ниче се• 21 января 2024
Ответ дляПуГоФФка
А хіба благодійні внески не можуть бути зараховані на рахунок школи і використані для премій, рівно як і для інших витратних «статей».
Ухахайкина• 21 января 2024
Ответ дляПэрисхилтонша
Школа може утримувати певну кількість учнів, розумієте?
автор Иванка Бур • 21 января 2024
Я ще юоюсь, якщо не будемо платити, то чи не вигонять?

Чоловік впевнений-ні. Пару листів у міністерство освіти за «вымагательство» і проблема буде вирішена

ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Нормальный учитель не будет работать за эту зарплату. Репетитор стартует от 350/час. Школы, где учителя получают только зарплату из районо не бывают рейтинговыми. Но автор может уйти в не топовую
Так а хто примушує вчителя працювати? Він завжди може змінити місце роботи. Тільки вони ж тримаються місць, а знаєте чому? Зпл вчителя старших класів років 40+ у Києві більше 20 тис.грн, принаймі перед війною була така. Хто там відмінники освіти і з досвідом дофіга - ще більше. Доплата вчителям української, іноземної, математики - ці ще більше. Стаж іде, пенсія капає. На лікарняні ходять, якщо не дай Боже що - на лікарняний до півроку офіційно йдуть. Це лише чистий дохід. Але є ж і додатковий: репетиторство. З-поміж учнів дуже легко набирається потрібна кількість дітей на дод.заняття.
Репетитор - це завжди пошук дітей, це невизначеність, поки діти у школі - репетитор буксує у простої, і фактично може працювати після 15-16, коли діти повертаються зі школи.
Шкільні вчителі, до речі, інколи дають уроки репетиторство у межах школи, що взагалі протизаконно.
Є, правда, і вчителі, які люблять свою професію і займаються з обдарованими дітьми безкоштовно. Я таких за шкільну кар´єру своїх дітей зустріла всього два.
автор Иванка Бур • 21 января 2024
Прям так наполегливо вимагають благодійні внески

Вони на то і благодійні, що кожна родина має право вирішувати, скільки може заплатити
Ухахайкина• 21 января 2024
Ответ дляИванка Бур
Які додаткові послуги?

Ви числитеся в школі?
Числитеся.
Все.
Хочете вчитеся саме в цій, то платіть, бо такі правила школи.
А якщо хочете 4 рази на рік перевірятися, то без проблем такі послуги вам задасть будь яка інша школа України.
Що не так?
Ухахайкина• 21 января 2024
Ответ дляИванка Бур

Так ідіть туди де не потрібно нічого платити.
І проблема вирішена
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Вона звучала як ’доплата від батьків’? Чи все ж таки ’премія’ ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТУ?
ніколи такого не було• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько
Я бачила ці документи. Це «бажання» вступити у Батьківське обʼєднання із взносами. А типу школа все одно державна і взагалі ні до чого, то все батьки, а школа біла і пушиста. Так от з БО як зайшов, так і вийшов. Ви просто не розумієте, що за законом в державній школі ніяк не можуть дати підписати якісь папірці, де хтось щось повинен платити.
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляНу ниче се
Кожна школа має свого бухгалтера? Звичайно, що ні! Є бухгалтер в районному відділі освіти, який веде школу, і вона в нього не одна)
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляСиджу тихенько

Ви особисто підписували документ ’згодна сплачувати щомісячну оплату вчителів’ у державній школі?
ніколи такого не було• 21 января 2024
Ответ дляУхахайкина
І проблема вирішена
Класична відповідь хабарників. Достатньо звернутися в департамент освіти, і вже виявиться, що платити не обовʼязково, а це і справді тільки за бажанням.
ПуГоФФка• 21 января 2024
Ответ дляПэрисхилтонша
Нарешті! Хоч хтось розуміє як працює бюджетна установа.
Борода• 21 января 2024
Ми сплачуємо.
Але форма не сімейна,а друга зміна онлайн((