begovelik• 26 января 2024

Польща планує скасувати пільги для біженців

«Поїздки українців додому у відпустку та на свята свідчить про те, що їм не потрібен захист…» Текст статті не копіюється - тому фото-скрін.
https://sichnews.com/polshha-planuye-skasuvaty-pil...
Цікаво, народ з Польщі хлине до Німеччини?
Леска• 26 января 2024
Ответ дляtalvitarina
странные такие рассуждения ’а шо были льготы?’ Конечно, были льготы! до войны нельзя было поехать в Польшу и жить там два года легально, потому что это было нарушение визового законодательства. Никто не выдавал разрешения на работу направо и налево. А сейчас даже тот простой факт, что Польша разрешает украинцам работать, отдавать детей в школы и легально жить, - это офигеть какая льгота
Ага, працювати, сплачувати податки, витрачати гроші в Польщі. Це офігєть який +в економіку.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Нет сейчас не понравилось, развернулся перешёл к другому работодателю. Карту побыта менять не нужно. А если совсем все в Польше допекло - поехал в другую страну. Весь мир открыт.
Сейчас у беженцев прав больше, чем у тех кто работал в Польше до войны.
Так, прям казка!
Мариш_ка• 26 января 2024
Ответ дляnata.ant
Ще раз працюючі ,на цю виплату мають право лише якщо мають карту побита з доступом до ринку праці,а карту можна і три роки чекати
ще раз, перейдуть на карту побиту і будуть далі отримувати. Зи, Ви переплутали від радості термін дії карти і термін її отримання, котрий чітко окреслений. А вас все душить і душить, ніяк не відпускає через подругу, котра і в Польщі працює, і в Дніпро приїздить?
nata.ant• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка
Що ви пишите,хто дотримувався терміни отримання карти? У Вроцлаві це роки,і ось поки перейдуть,це роки пройдуть.А ви ще б щось нове для себе черпали,а не тільки про Дніпро запам´ятовували
smilingsky2010• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
В Польщі не має ніяких пільг
Что значит нет. В Польше украинцам можно жить легально и работать, дают страховки, детей берут в школы. Это мало???
smilingsky2010• 26 января 2024
Жесть, сколько в комментах неблагодарных халявщиков.
Мариш_ка• 26 января 2024
Ответ дляnata.ant
В мене є звідки черпати, оскільки вже 10 років її маю))) І близькі знайомі її отримали на днях, подавши у кінці вересня в Гданську. Але Ваші ’перли’ про Дніпро незабутні, як і всі решта. Питання лиш, чого Вас це так турбує і яким Ви боком?
Мариш_ка• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Так, прям казка!
Мене інше турбує: хто і чому знову намагається стравити поляків і українців між собою?
nata.ant• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка
Ви свої перли,спочатку читайте а потім вже іншим,вказуйте що їм писати.І Польща,це не тільки Гданьськ,якщо ви не вкурсі.І є купа міст,де не все так радужно з картами
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ дляnataangel
Якою мовою ви зараз написали?
Ну вы ж употребляет такие слова как Ровер, филижанка, колижанка и считаете это чистым украинским языком. Чего начинаете удивляться, если кто-то на суржике пишет?
Sandr1n• 26 января 2024
Ответ дляyasia__sv
Ви явно давно в Києві не орендували, тут питання чому поляки мають платити ці виплати? Бо оренда дорога?
Тому що біженець залишає податків набагато більше, ніж 500 зл, навіть не працюючи. 10 тис для Києва - це середня ціна на оренду.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка
Ніхто нікого не стравлює в Польщі.
Але тут на форумі самі українці ненавидять тих, хто виїхав. Тішаться будь якій новині, яка направлена на припинення допомоги своім же людям.
Серед поляків я не бачу такої реакції, тільки серед українців які залишилися в Україні.
Афри• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка
не перепутала она. Карту действительно люди ждут и год и два и три. Моя семья уже два года ждет к примеру и еще неизвестно сколько ждать. И все это время мы не можем выехать из Польши никуда.

Предыдущую карту я получила только после того как подала в суд на уженд.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляyasia__sv
Оренда в Києві 10 тисяч, в Варшаві така ж сама 35.
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ дляАфри
нет. Как раз в 2016ом ввели для всех и для поляков и для тех у кого карта с доступом к рынку труда.

Мы получаем с момента введения в 2016ом.
Да, значит я что-то уже перепутала.
Я помню что-то платили на 2 ребенка, а на первого не платили. Может я спутала уже со временем
felin• 26 января 2024
Ответ дляАфри
А какие льготы есть у работающих с защитой каких нет у всех работающих?
Та саме медицинське страхування. І юж:).
roksinata• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Так і зарплати інші. На мінімальну у Києві не проживеш, навіть якщо тільки кімнату знімати, у Польщі знімаючи кімнату на життя залишаться гроші. Шикувати не будеш, але і самі макарони теж не будуть у меню.
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка
Які виплати на дітей? По даних польських урядових інституцій на 01.01.2023 65% українців з тимчасовим захистом працювали, відповідно, мають право на 500+, як всі працюючі. Це також стосується і тих, у кого в сім’ї працює один з батьків, а також тих, хто зареєстрував підприємницьку діяльність або самозайнятість.

.
Надо не просто работать и платить налоги, а иметь карту побыта на руках.
Вопрос сколько ту карту можно ждать год два ?
nata.ant• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Да тут щось кидаються і пишуть,що швидко прям отримують,хоча якщо не продовжать захист,і ось ця купа народу піде подаватися на карти в один момент,то взагалі буде конкретний завал
felin• 26 января 2024
Ответ дляКокоСина
А ще оце безкоштовно житло на 120 днів тут тикають. Де воно, те житло? Це треба було самому шукати того поляка, який погодиться це все оформити на себе. Ніхто ніякого безкоштовного житла від держави при перетині кордону не давав.
А нам і того не дісталося. Знімала житло за комуналку 800 злотих.
Бо хазяїн був за кордоном, а ніхто не міг пояснити, що може будь-хто знімати, навіть я, а на інших отримувати гроші, а це ще 4 особи:).
Так, що держава досить теж цікава. Полякам низький уклін за допомогу!
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
І?
Люди їхали з повним розумінням того, що їх чекає.
Чи для вас вимушене біженство і плановий переїзд то одне й теж саме?
Не одно и тоже эмиграция и беженство.
Но проблемы одни и те же у людей.
Польское правительство вставляет вам ( беженцам) палки в колеса снимая статус укр и лишая выплат, нас жучили иначе, но тоже жучили.
Іллюха Перчик• 26 января 2024
Для цих що з Західної України,захист ніякий не потрібний.А для тих що втратили все,то для них потрібна і підтримка і захист.Якщо не підтримуєте,аргументуйте.
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Як жити в Польщі не працюючи? :))
В Польше прикол в том, что вы будете эти 500 плюс получать только имея карту побыта. А на нее ещё нужно податься ( очередь на 3-4 месяца на подачу) и ожидание карты год и два.
Нет карты побыта нет 500 плюс или 800 плюс.
И им плевать, что вы работаете и платите налоги.
Нет карты, нет выплат.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Нет карты, нет выплат.
І?
Якщо люди виїздили свідомо, вони не розраховували на цю допомогу і розуміли, що їх чекає.
А тут вимушене біженство, вимушене!
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Так, прям казка!
Если вам сейчас не нравится, то представьте как поляки гнобили тех, кто до войны приехал ?
Уж поверьте, отрывались по полной. Знали, что мы как крепостные и прав у нас было 0.0
И развернуться и поехать в Германию Англию или США мы не могли.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляroksinata
Запрошую до Польщі, щоб ви особисто підтвердили те, про що говорите :)

В Україні ви можете працювати по спеціальності? А в Польщі ні. Тадаммммммм
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка
Так в том и прикол. Что пока человек подасться на карту и ее получит, может пройти и год, полтора и два года. От воеводства зависит. Хуже всего дела во Вроцлаве.
И никаких ему 800+ не положено.
В том то и вся соль.
nata.ant• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
И никаких ему 800+ не положено.
В том то и вся соль.
Так і Щецин туди,і Познань теж роки це те що знаю
Волшебная лампа• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Хм это что так цены выросли 😳 4000 зл или это двушка?
Это вы с коммуналкой указали или без ?

Однушка в Варшаве была 2500+ 500-600 коммуналка.
Двушка в Кракове 4000-4200 с коммунальными
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Не одно и тоже эмиграция и беженство.
Но проблемы одни и те же у людей.
Ну от, не одне і те з саме. Люди їхали в нікуди з однією валізкою, без розуміння того, що їх чекає.