begovelik• 26 января 2024

Польща планує скасувати пільги для біженців

«Поїздки українців додому у відпустку та на свята свідчить про те, що їм не потрібен захист…» Текст статті не копіюється - тому фото-скрін.
https://sichnews.com/polshha-planuye-skasuvaty-pil...
Цікаво, народ з Польщі хлине до Німеччини?
vlad-svs• 26 января 2024
Ответ дляКокоСина
Ще забавно читати про безкоштовну медицину в Польщі. Я працюю, сплачую податки, на роботі оформила страховку для себе і дитини. Плюс в садку обов´язково було оформити страховку ’шкільна’, від нещасного випадку в садку. І що? Безкоштовно ти можеш піти лише до педіатра,яких безкоштовно послухає твою дитину. На цьому все. Потрібно було рентгет,платила 110 злотих, бо безкоштовно було через 4 місяці по черзі. Потрібно було комп´ютерна томографія, платила 700 злотих, бо безкоштовно було чекати більше року. Зуби для сина лікувала два рази теж по 200 зл пломба, бо безкоштовно чекати 2 місяці, а коли болить то звісно ніхто чекати не буде .
200 злотых, которые вы сэкономили на бесплатной консультации педиатра, тоже не лишние. А все остальное и в Украине за деньги. Дешевле, но не бесплатно.
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ дляYeva-c21c
Так до войны можно было только по рабочей визе находиться в Польше или были ещё варианты?
По работе
По учебе
По воссоединению с семьёй ( пожилые родители)
Blue card it

Имея 2 загранпаспорта ездили 90 дней по одному паспорту работали. Выезжали. Заезжали на следующие 90 дней по 2 заграну.
Это кто близко жил на западной Украине таким промышляли.
Inno4ka-ya• 26 января 2024
Хай самі поживуть, не бачачи родини, батків, чоловіків. Прям там,у відпустку їздять. У кого є можливість, то правильно й роблять, що їздять до невиїздних рідних
Inno4ka-ya• 26 января 2024
Ответ дляOllka
Не пощастило, а знайшов програму, здав екзамен з математики і вступив, як і багато інших українців.
Мій гукав. Ваш мабуть не шукав, або не потрібно було.
Ваш молодець
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Не було ніколи такого закону. Получали абсолютно всі 500+.
Це зараз хочуть зробити так, щоб 800+ отримували тільки ті сімʼї, де хоча б одна людина працює
Вы разве жили в Польше ДО войны ?

500+ ввели в 2016 году только для поляков.
В 2018 стали выплачивать эти 500+ и иностранцам при наличии карты побыта с доступом к рынку труда ( простыми словами: работаешь- получаешь).
А в связи с войной беженцев уравняли в правах с поляками. То есть неработающий беженец получал 500+ на ребенка не работая.
amoa• 26 января 2024
Ответ дляyasia__sv
Безкоштовні школи, садочки, медицина. Це хіба не з польського бюджету?
Це з бюджету в який кожен працюючий українець сплачує податки. А без роботи в Польщі не проживеш, навіть отримуючи виплати на дітей.
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ дляТашаНаташа
Конечно недовольны, кто всрався - українці. И работы у них хорошие поотбирали (сарказм) и мужиков классных (сарказм). И вообще, до этого она была страшная и бедная, но было непонятно почему. А теперь приехали украинцы и стало понятно - из-за них
В Польше цены на продукты выросли в два раза если сравнивать 21 год и 23.
Но это ещё и последствия локдаунов. Цены на продукты выросли во всем мире. Все жалуются.
amoa• 26 января 2024
Ответ дляOllka
Мій син навчається безкоштовно в Варшавському університеті без сертифікату мови, по програмі для наших. Тобто є
Це поки є статус укр, якщо його не буде то навчання буде платне як для іноземців.
Ollka• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
В мене син вивчає математику розширену
Не має там олімпіадного рівня, все те ж саме, що вивчають в Україні мат школи, весь матеріал є в поглиблених підручниках 8 клас+
Я про екзамен вступний говорю, який здавали.
Як навчаються в школах і ліцеях Польщі уяви не маю. Які екзамени після школи здають теж.

Порівняла вступний екзамен з олімпіадою зі слів сина.
Sandr1n• 26 января 2024
Ответ дляOllka
Медицина, дозвіл на роботу, дитячі, навчання
З медициною - не смішно навіть, а за ваші гроші Вас полікують в будь-якій точці світу.
Дозвіл на роботу, а до війни як 2 мільйони там працювали без дозволу?
Дитячі - да,
А навчання - і до війни було, в тому числі і безкоштовне.
Афри• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Вы разве жили в Польше ДО войны ?

нет. Как раз в 2016ом ввели для всех и для поляков и для тех у кого карта с доступом к рынку труда.

Мы получаем с момента введения в 2016ом.
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
А зараз не хлєбають і не працюють на заводах?
Нет сейчас не понравилось, развернулся перешёл к другому работодателю. Карту побыта менять не нужно. А если совсем все в Польше допекло - поехал в другую страну. Весь мир открыт.
Сейчас у беженцев прав больше, чем у тех кто работал в Польше до войны.
illaria-k• 26 января 2024
Ответ дляultragringo
А какие были льготы для них кроме суммы для детей?
Никаких.
illaria-k• 26 января 2024
Ответ дляyasia__sv
Виплати на дітей?)
Бесплатная медицина.
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Так тут всі по робочій візі привзжали і робили карти побуту
Приезжали и по учебе и по безвизу.
Ну и виза не давала прав на выплату 500+
Только сам пластик( даже не децизия) карты побыта давал выплаты 500+
Sandr1n• 26 января 2024
Ответ дляyasia__sv
Виплати на дітей з січня 800 злотих, орієнтовно 7,5 тис грн щомісяця. Двоє дітей - 15 тис. Це не виплата?
Ну так і оренда в середньому 3-3.5, це 30-35 тис грн, скільки Ви квартир можете зняти за ці гроші припустімо в Києві?
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Ну пока ту карту ждали, а это был и год и полтора и два, никаких 500+
yasia__sv• 26 января 2024
Ответ дляSandr1n
Ви явно давно в Києві не орендували, тут питання чому поляки мають платити ці виплати? Бо оренда дорога?
Мариш_ка• 26 января 2024
Ответ дляyasia__sv
Виплати на дітей?)
Які виплати на дітей? По даних польських урядових інституцій на 01.01.2023 65% українців з тимчасовим захистом працювали, відповідно, мають право на 500+, як всі працюючі. Це також стосується і тих, у кого в сім’ї працює один з батьків, а також тих, хто зареєстрував підприємницьку діяльність або самозайнятість.

.
ТашаНаташа• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Но виноваты в росте цен разве украинцы, приехавшие в Польшу?
Na_t_li• 26 января 2024
Ответ дляАфри
Во вроцлаве обычная цена двушки 4000 - аренда+комуналка
А ну как в Варшаве.
3000 двушка и около +- 1000 зл комуналка
Ollka• 26 января 2024
Ответ дляamoa
До того часу закінчить і мову вивчить. З рештою в любому випадку якусь частину зекономлю і немало
nata.ant• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка

.
Ще раз працюючі ,на цю виплату мають право лише якщо мають карту побита з доступом до ринку праці,а карту можна і три роки чекати
Мариш_ка• 26 января 2024
Ответ дляyasia__sv
Українські ФОПи становлять понад 10% від усіх зареєстрованих бізнесів у Польщі
Додамо, українські підприємці, які працюють у Польщі, минулого року сплатили соціальні внески до Установи соціального страхування Польщі (ZUS) у сумі 4 млрд злотих (в еквіваленті $927 млн за поточним курсом). Прогнозується, що цьогоріч ці платежі збільшаться на 50% і складуть 6 млрд злотих.
https://delo.ua/business/ukrayinski-fopi-stanovlya...
nata.ant• 26 января 2024
Ответ дляSandr1n
Дитячі - да,
Ви явно не жили до війни і не чекали дозвіл на роботу ,особливо воевудстке яке у вроцлаві робили рік).А коридори між освяченням були,і в тебе одне скінчилося,а інше ще не зробили,і ти офіційно працювати не можешь,а жити тобі за щось треба.Так що не пишіть про дозволи
Taby• 26 января 2024
Ответ дляКіттікет
Так определиться надо. Или спасатьдитейотвойны, или не так уж там и страшно, можно и ездить
Многие детей с собой и не возят. Это раз. А второе - параграф для украинцев не предполагает собой запрет ездить в свою страну. И не надо сравнивать постоянное проживание или раз в полгода на неделю. Это очевидно. Но не тем, кого злоба душит и ненависть к уехавшим.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Люди виїзжали в Польщу і це було обдуманим рішенням. Не порівнюйте це з вимушеним біженством
nata.ant• 26 января 2024
Ответ дляМариш_ка
Так це ж не тільки біженці,а інші які тут жили,просто з війною і с прощеними можливостями і вони змогли відкрити діяльності
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Приезжали и по учебе и по безвизу.
І?
Люди їхали з повним розумінням того, що їх чекає.
Чи для вас вимушене біженство і плановий переїзд то одне й теж саме?
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляNa_t_li
Вы разве жили в Польше ДО войны ?

Як жити в Польщі не працюючи? :))