«Поїздки українців додому у відпустку та на свята свідчить про те, що їм не потрібен захист…» Текст статті не копіюється - тому фото-скрін.
Цікаво, народ з Польщі хлине до Німеччини?
Ответ дляТашаНаташа
Ну у нас со статусом укр уже получили, подав в сентябре. А девочки с работы, которые заехали до войны, полтора года ждали в одном и том же городе.
То від інспектора залежить,чисто вдача.Немає такого що зі статусом ukr розглядають,а і нашим ні.У вас яке воевудство?
Ответ дляsanyok1102
А екзамен з математики був англ чи польською, чи просто математика і все. Навчається якою мовою? А який рівень в нього польської тоді був? А англ? Дякую.
Екзамен польською, але були завдання з математики - зрозуміла будь якою.
Англійську знав відмінно, вільно. Польську на момент вступу десь на А2 і займався з репетитором. Мова ’пішла’ під час навчання, але складнощі через мову були. Почав з репетитором готуватись до іспиту з мови.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляjumbo2
Ну так і раніше було, і до війни. З матурою вступали ті хто закінчував школу в Польщі. Але якщо вони там вчилися лише старші класи, то навряд чи могли б конкурувати з своїми балами з поляками в рейтингові вузи. Тому шанси вступити приблизно однакові.
В вуз в Польщі вступають після ліцеїв або технікумів, а не після школи.
Щоб скласти статури потрібно вчитися. Мало того, багато залежить від самих матур, бо математика є звичайна і є розширена.
І наші дуже добре конкурують з поляками навіть без гарного знання мови.
Ответ дляАноним Первый
Купа звичайних українських дітей, закінчивши 9 класів в Україні, їдуть поступати у Польщу в технікуми і ліцеї- це безкоштовно, не треба при цьому бути біженцями . Так діти навчаються у Польщі безкоштовно вже десятки років, ще задовго до війни.
Я відмовідала на коментар, що можна вступити і навчатись без знання мови.
Діти,які раніше вступали спеціально вчили мову. Тому й поступали на безкоштовне.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляsanyok1102
Якщо математика не профільна, то там її можна легко написати після укр школи 9 класу :)
sanyok1102• 26 января 2024
Ответ дляOllka
А навчання якою мовою? Математика сильна там була? Дякую.
Ответ длясладкий_ноябрь
Ви неуважно читаєте, бо я пишу не про свою дитину, це перше.
По друге, простіше собі вже зараз створити умови, щоб не хвилюватися за статус.
По третє, рейтингові ВНЗ не приймають по цим пільгам, тому там «не має місць» для таких дітей.
Приймають. Те, що ви про пільги не знаєте, не означає, що їх немає.
Я уважно читала, що ви про племінника. Просто так простіше було писати ’ваш’
sanyok1102• 26 января 2024
Ответ длясладкий_ноябрь
Дякую
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляOllka
Я це питання вивчила от і до.
Статус укр не дає можливості навчатися безкоштовно де хочеш, а матури + статус укр дають :)
Звучно до відміни статусу.
Тому зараз ті, хто навчається безкоштовно зі статусом здають С1, щоб вчитися безкоштовно, якщо статус знімуть
Звучно до відміни статусу.
Ответ длясладкий_ноябрь
’Сказки венского леса’. Школа це узагальнено повна середня освіта. Ліцеї і технікуми відносяться до шкіл. Про матуру я знаю більше вашого, бо мої діти здавали. І окрім математики там ще є предмети. Математика , то можна сказати найпростіше, що можна вчити на польській. Є ще література і історія( так звана польська мова). І біологія з хімією теж не просто. А в рейтинговий вуз і матура повинна бути рейтинговою, а якщо це ІТ, то туди зашкалює прохідний бал. Просто вчитися замало.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляjumbo2
Математика розширена не проста, далеко не проста. Звичайна так, там легко.
Пол чтец сову самы поляки здають погано, вое якшо ти здав розширену математику і розширену англ на високий рівень, то місце в гарному тобі забезпечене. А якщо ще й розширену географію то це вже рівень.
Ответ длясладкий_ноябрь
Ви так пишете наче рейтинговий вуз то лише математика і англійська. А може хтось журналістом хоче бути чи лікарем? Туди не береться до уваги математика і англійська, а якщо й береться то найменшою частиною від прохідного балу.
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляjumbo2
Я пишу про технічні вузи.
Звісно десь математика зовсім не потрібна
woman Warrior• 26 января 2024
Ответ дляАфри
с таким успехом можно тогда писать что и школы в Польше платные :) ТОже питание+экскурсии
ну да.
Вот из последник-90 зл.театр.
95 выезд на санках, 300 на Мазуры
еще планируется по весне-обсуждаются поездки от 750 до 1300 зл с человека.
Вот из последник-90 зл.театр.
95 выезд на санках, 300 на Мазуры
woman Warrior• 26 января 2024
Ответ дляjumbo2
Зараз всі державні вузи тим у кого тимчасовий захист і вчиться на польській мові викладання дає можливість вчитись безкоштовно, поки діє статус. Умови вступу так, різні.
Вы не возражаете, если я некоторые вопросы задам в личку?
сладкий_ноябрь• 26 января 2024
Ответ дляjumbo2
Ви не уточнювали що мова про технічні. І я не розумію чому ваш племінник вступав з англійською мовою викладання якщо так гарно знав польську що вже в листопаді склав С1.
Він зараз на 2 курсі, вступав після 11 класу українського.
Вступав на 1 курс.
Польську вивчати почав відразу, хлопець дуже талановитий.
Вступав на 1 курс.
woman Warrior• 26 января 2024
Ответ дляnata.ant
Це ж все не обов´язково, якщо немає грошей,то дитина не їздить
Да это понятно.
Но не мой вариант.
Мой ребенок ездит туда, куда интерсно.
А поездки классные.Но стоят денег.
Но не мой вариант.
Мой ребенок ездит туда, куда интерсно.
А поездки классные.Но стоят денег.