Меряю линейкой• 26 января 2024
Меланхоліки, хто працював з психотерапевтом?
Які методи використовували? Що пропрацьовували? Вам допомогло?Що змінилося? Ким працюєте? Які у вас хоббі є?
Я на антидепресантах сиджу, та психотерапевт зовсім мені ніяку терапію не пропонує вже 4 роки п´ю антидепресанти, та росказую як себе почуваюі все. Щось мені здається, що так не повинно бути...
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляСадова гойдалка
а який у вас діагноз?
кпт - когнітивно-поведінкова терапія, читаю книжки. Досліджую які в мене когнітивні викривлення коли нервуюся.
тревожно-депресивний розлад
Барвіночка• 27 января 2024
Ответ дляМеряю линейкой
а яка терапія у вас була? розкажіть
Ходила до гештальт-терапевта та кпт. І просто до психолога. Моя проблема на той час - постійні думки про те, що може трапитись щось погане, відчуття тривоги та вегетатика. Ще сон був поганий. Через це були труднощі в навчанні, а згодом і з пошуком роботи. Два роки займалася з психотерапевтами, але допоміг лише психіатр
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
І що відбувається, коли ’приймаєте близько до серця’? Не спите, трусить, вегетативні розлади?
не сплю, трясуться руки коли розмовляю з начальством, довго не можу забути нашу розмову. довго прокручую все в голові. поки не вип´ю заспокійливого. це ад. а не життя. я не хочу так жити(((((
В курсі діла• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
а скільки ви працювали з КПТ-терапевтом? І це був саме аредитований спеціаліст в напрямі КПТ?
Якщо ви не можете толерувати тривогу, тоді дійсно найбільш ефективним будуть ліки.
Барвіночка• 27 января 2024
Щодо методів - я всього не пам´ятаю, це було давно. Пам´ятаю, що були різні таблиці, які я заповнювала, рольові сценки (не знаю, як правильно це назвати). Психотерапевт різними способами мене переконувала, що всі страхи є надуманими і в боятися жодного сенсу. Ще були якісь розслабляючі методики (я вчилася розслабляти своє тіло)
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
у мене теж саме, але + депресія
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
і що треба постійно працювати таким методом з психотерапевтами? на протязі життя...жаххххх....
Барвіночка• 27 января 2024
Ответ дляМеряю линейкой
Дивно, у мене все це пройшло, коли почала приймати АД. І навіть впевненість у собі підвищилась. Може вам препарат не підходить?
В курсі діла• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
психотерапевт не мала вас переконувати в тому, що страхи надумані, ви самі мали б вчитись помічати свої помилки мислення, а потім проводити поведінкові експерименти для перевірки гіпотез і здобуття нового досвіду.
Мигдалевидне тіло (зона мозку, яка запускає тривогу) ніколи не вірить словам. Тільки реальному досвіду.
Барвіночка• 27 января 2024
Ответ дляВ курсі діла
З КПТ-терапевтом декілька місяців займалася. Більше часу ходила до гештальт-терапевта та розмовляла з психологом
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
може не підходить. але каже психотерапевт що підходить. самооцінка це на рівні плінтуса. у мене її нема. ...ну коротше....треба ще кудись сходити, чи к психотерапевту чи к психологу...
В курсі діла• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
для того щоб подолати тривожний розлад методами гештальт-терапії - це має бути терапевт-віртуоз)
В західних протоколах для всіх тривожних розладів (окрім ПТСР) рекомендована тільки КПТ або медикаментозна терапія.
Гештальт з його усвідомленням тілесних проявів, і питанням ’що ви відчуваєте і де’ може ще більше посилити тривогу.
Барвіночка• 27 января 2024
Ответ дляВ курсі діла
Переконувала найбільше психолог. Мені взагалі зараз здається, що я тоді просто не була спроможна до адекватної терапії. Бо приходила в паніці і сама намагалась переконатися, що ніхто не помре від смертельної хвороби і що моя квартира не згорить, щойно я звідти піду. Щодо кваліфікації терапевтів - теж точно не пам´ятаю... Я їх шукала сама, в інтернеті, в основному читаючи відгуки
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
як я вас розумію.....(((. ви описали як вам допомогав психотерапевт, так як вам допоміг психіатр?
В курсі діла• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
це просто велика проблема. КПТ - зараз на ’гребне волны’, особливо після початку війни, коли в Україні почали працювати західні організації психологічної допомоги.
І зараз всі психологи стали використовувати методи і техніки КПТ, і це не заборонено) Але дуже часто за відсутності якісної підготовки і досвіду припускаються помилок( і клієнт йде з відчуттям ’і КПТ мені не допомогла’.
І це на жаль, біль нашої системи психооогічної допомоги.
Садова гойдалка• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
насправді, тут на мій погляд, навряд чи можуть допомогти переконання. Я б досліджувала, чи не вважаєте ви себе відповідальною за те, щоб усі були здорові.
Барвіночка• 27 января 2024
Ответ дляМеряю линейкой
Перша консультація у лікаря тривала досить довго, точно більше години. Я розповідала йому всю історію своєї хвороби, так би мовити. Розповідала, коли і після чого все почалося, що саме непокоїло... В кінці лікар дав мені рецепт на антидепресант і гідазепам. Щоправда, перший препарат був заслабкий і не дав потрібного ефекту. Але в мене вже тоді налагодився сон. Потім замінили на інший антидепресант (бо тривога все одно була досить сильною). І , можна сказати, життя налагодилось. Сон став хороший, думки про те, що може трапитись щось погане виникали все рідше. Емоційний стан стабілізувався, значно підвищилась працездатність та стресостійкість. Перша моя офісна робота була пов´язана зі спілкуванням з клієнтами і навіть тут майже не було проблем, хоча раніше я часто відчувала соціофобію.
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
тобто АД в нашому випадку це на все життя ((( нажаль(( а зараз чим займаєтесь? хоббі? ким працюєте?
Барвіночка• 27 января 2024
Ответ дляМеряю линейкой
Працюю графічним дизайнером, але більше подобається створювати ілюстрації. Мабуть це і є хобі. Робота зараз віддалена і мені це більше подобається. Я досить інтровертна. :)
А ви чим займаєтесь?
Барвіночка• 27 января 2024
Ответ дляМеряю линейкой
Мені теж так здається...(
Меряю линейкой
• 27 января 2024
Ответ дляБарвіночка
А ви чим займаєтесь?
я архіваріус, хоббі малювання. Що і требувалось доказати усі меланхоліки такі. творчі. Але хотілось би перевчитися на тестувальника ПЗ. це теж вродеби професія для таких як ми)