Кабмін вніс до Ради оновлений законопроект про мобілізацію: ключові положення
Цей законопроект визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, заявили в Міноборони. У вівторок, 30 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.
“Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних”, – йдеться у повідомленні.
У Міноборони розповіли про основні положення оновленого законопроекту:
визначається чіткий термін служби на період воєнного стану;
люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації;
надається щорічна основна відпустка під час дії военного стану, протягом календарного року може надаватися частинами. Не менше 15 календарних днів;
військовослужбовці, звільнені з полону – отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу;
після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку терміном у 2-3 місяці. Людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації;
строкова служба скасовується. Замість неї запроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігаеться її робоче місце, чого заразнемає в чинному законодавстві;
людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реестру військовозобов’язаних “Оберіг”;
можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою;
Виключається право на відстрочку від призову у державних службовців, працівників БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби. Працівники Нацполу, ДБР, НАБУ, прокуратури, БЕБ, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочки;
державні службовці бронюються як всі. Категорія “Б” та “В” – 50% від військовозобов’язаних в певному органі;
голови міських та селищних рад, територіальних громад – мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування – 50% від військовозобов’язаних;
грошове забезпечення мінімум 20 тис. грн за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період дії военного стану від 30 до 100 тис. грн.
Ответ дляNathalie27
- пенсіонери
- діти
- пільговики і недієздатні
- заброньовані
- біженці і втікачі
- загиблі
І лишається приблизно 1,5 млн, якщо не менше.
- діти
- пільговики і недієздатні
- заброньовані
- біженці і втікачі
- загиблі
То есть вы точно уверенны,что пенсионеры+дети+беженцы и погибшие-это 27 млн
?
Ответ дляПавела
Ви своє ставлення до повної мобілізації можете позначити відправивши сина і чоловіка на фронт. Для повної картини, бо язиком ляпапи можна.
Если их мобилизируют согласно закону,то так и будет.В моей семье ’ ухилянтов’ нет.
Ответ дляРыжаяЛиса
Удалено администрацией...
Ответ дляLidia-e738
Как я поняла, раньше ловили мужиков что бы им дать повестку. Теперь будут ловить мужиков, что бы дать повестку , потому что они не зарегистрированы в электронном кабинете. Я так и не поняла, что поменялось. Как будто после этого закона все побегут регистрироваться
Вот тоже не ясно) а ещё момент, если у человека нет компа и смартфона то что? Ему его подарят ради такого важного процесса?)
Ответ дляLidia-e738
То ,что отправят повестку через электронный кабинет и посчитают ее полученной,не зависимо от того,есть кабинет у человека,или нет.
Ответ дляNasta9019
Громадяни теж можуть покарати владу за таке відношення. Почнеться масове закриття бізнесу, фопів. Це мінус податки, навіть якщо мінімалка та конверт. Вивід грошей з банків, а це обвалення банківської системи. Жінок з дітьми по максимуму відправляти з країни, впаде покупна спроможність, а це ті самі податки. Військовим платить виключно Україна. Допомоги від США скоріше за всього не буде, а ЄС дає мало. Почнуть гроші з військових відправляти на соціалку, а на втримання курсу золотовалютні резерви, врублять станок друкування грошей. Ось це буде перемога у вигляді економічного дна
Та їм пофіг на економіку, вони як в останнє, а після них хоч потоп. Через рік хто виживе побачимо
Ответ дляПавела
Я представник влади?
Включати дипломатію і відстоювати інтереси свого народу.
Виключно дипломатією-це підписати Мінськ-3
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
?
А інших Ви не побачили?
Жінок я не включила в список, бо для них мобілізація добровільна.
Ответ дляNathalie27
Що конкретно вказує на прозорість і чесність нових правил?
Что снимают бронь с огромного числа госслужащих,например.
Если еще наведут порядок с липовыми инвалидаии и опекунами липовых инвалидов и псевдоволонтеров-то,вообще,прекрасно.
Ответ дляПавела
Якщо буде економічно дно, то буде соціальний вибух. Військові і так купують для себе, ще і до дому трохи відправляють, а тут не буде грошей чи мінімум. Багато так зможуть довго воювати? Сумніваюся. Ще і фронт посипатися може. Ну, вперед, хай роблять. Шкідники.
Ответ дляРыжаяЛиса
Я вчера читала закон и ахреневала.
У мужчин, прав меньше, чем у домашних животных. Это капец
А откуда у этого военкома такая маленькая кучка? Это наверное подарок😥
Заела пластинка или сказать больше нечего,кроме как про ’ домашних животных’ третий раз
?
Ответ дляПавела
Мене влаштовує зберегти життя всіх
Ну иди расскажи это тем сотням тысяч погибших от русни в Мариуполе,например.
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляIsidda
А что люди не рожают,не работают,не покупают недвижку,авто,не делают ремонты и не строятся нигде в стране?Вы в Украине?
Всі готуються до мобілізації
Ответ дляoboeva
То,что лезут в банковские счета и лишают прав на вождение это норма?
Следующий шаг, обслуживание в магазине и исключение их детей из школы.
Ещё можно и показательную порку для детей ввести, что-то, типа, плакатика на шею ’мой папа враг народа’ ... Ой, это же уже проходили когда-то...
Ответ дляkpss2017
Все равно будет считаться, что повестка вручена. Даже если тебя нет в кабинете, ты отказался от повестки, короче в любом случае ты виноват
Дальше муж и блокировка всего, пока не сходишь в ТЦК
Ответ дляРыжаяЛиса
Вы ещё вспомните слова бубочки, что у нас только 30 млн людей работающих 😁
Я, в этом законопроекте, вижу нарушения конституции. Вы - нет. Молодец, заработали похвалу от руководства
Під час воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53