Кабмін вніс до Ради оновлений законопроект про мобілізацію: ключові положення
Цей законопроект визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, заявили в Міноборони. У вівторок, 30 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Зазначається, що коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом, Урядом та народними депутатами.
“Цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних”, – йдеться у повідомленні.
У Міноборони розповіли про основні положення оновленого законопроекту:
визначається чіткий термін служби на період воєнного стану;
люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації;
надається щорічна основна відпустка під час дії военного стану, протягом календарного року може надаватися частинами. Не менше 15 календарних днів;
військовослужбовці, звільнені з полону – отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу;
після мобілізації всі громадяни проходять обов’язкову військову підготовку терміном у 2-3 місяці. Людина не може бути відправлена одразу на фронт після мобілізації;
строкова служба скасовується. Замість неї запроваджується базова військова підготовка. Людина віком 18-24 років самостійно обирає, коли пройти військову підготовку. Сама підготовка займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною зберігаеться її робоче місце, чого заразнемає в чинному законодавстві;
людині не потрібно буде йти в ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або в ЦНАП. Електронний кабінет буде створений на базі реестру військовозобов’язаних “Оберіг”;
можна переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК. Після переїзду потрібно буде стати на облік за новою адресою;
Виключається право на відстрочку від призову у державних службовців, працівників БЕБ, ДБР, Державної виконавчої служби. Працівники Нацполу, ДБР, НАБУ, прокуратури, БЕБ, Служби судової охорони та патронатної служби більше не матимуть відстрочки;
державні службовці бронюються як всі. Категорія “Б” та “В” – 50% від військовозобов’язаних в певному органі;
голови міських та селищних рад, територіальних громад – мають бронь. Військовозобов’язані, які працюють на посадах в органах місцевого самоврядування – 50% від військовозобов’язаних;
грошове забезпечення мінімум 20 тис. грн за місяць без врахування додаткової винагороди. Додаткова винагорода на період дії военного стану від 30 до 100 тис. грн.
Ответ дляL-i-s-a-92af
Если их мобилизируют согласно закону,то так и будет.В моей семье ’ ухилянтов’ нет.
Ну я ж кажу, що язиком ляпати - це не на фронті в окопі сидіти і про бурятів розказувати. Чужими руками можна і воювати. Чим ваш син кращий за тих молодих пацанів 20 річних, які зараз гинуть? Бо він студент? Якщо ваша сім´я за боротьбу до останнього і ніякого припинення, до кордонів 91 р, то і ділом не відставайте і ви в тому числі.
Ответ дляNathalie27
Які могили? Робіть ремонти, будуйтеся, як всі інші у Вашому місті. Все ж чудово
Все чудово,поки ми тил,а не кордон з російською окупацією.
Ответ дляIsidda
А что люди не рожают,не работают,не покупают недвижку,авто,не делают ремонты и не строятся нигде в стране?Вы в Украине?
Демографічна криза у країні, бюджет існує тільки завдяки допомозі.. Мільйони загиблих. Корупція на піку розвитку
Так, все чудово.. і так, це сарказм
Ответ дляSo_so
Удалено администрацией...
Ответ дляNasta9019
Якщо буде економічно дно, то буде соціальний вибух. Військові і так купують для себе, ще і до дому трохи відправляють, а тут не буде грошей чи мінімум. Багато так зможуть довго воювати? Сумніваюся. Ще і фронт посипатися може. Ну, вперед, хай роблять. Шкідники.
Это да. И некоторые до сих пор верят в какой-то ’план Маршалла’ для послевоенной Украины, ага. Вариант ’Веймарской республики’ это будет ещё за счастье...
Ответ дляЗлатоцвіта
А як щодо броні для викладачів і науковців?
Не знайшла згадки про них в новій редакції.
Есть бронь.Какие-то изменения будут с теми,кто получает образование НЕ выше предидущего.
Ответ дляrainbow in the sky
В нас в Мелітополі буряти вже майже два роки як!
І коли вони прийшли 24.02 в місті не було жодної силової структури, бо всім надали наказ вийти...
А моїм не дали такого наказу. Живих лишалось троє, але не довго(
Краще б їм дали наказ вийти. Тому що сили були не просто нерівними, а навіть слово не підберу.
Ответ дляПавела
Ну ок, їх у 7 разів більше, збої неміряно, ядерка, але ви воюйте, поки всі не здохнете. Про економіку мовчу, тут на неї вже ніхто не звертає увагу, бо жопа і так. Я впевнена, що жодна європейська країна, до якої ми так прагнемо не пішла б на такі кроки, щоб знищити своє населення.
русских больше в 3 раза.их всего лишь сотка вместе с детьми (по 10 детей в кавказских семьях).мобилизации боятся они до ужаса и жить хотят.идут нищие ,зеки,сейчас 300 тыс их у нас и это не боевые части..одно дело защищать свой дом и совсем другое-умереть за кусок посадки в чужой стране
Ответ дляNasta9019
Це може бути пізніше і ще буде катастрофа. Чим дальше, тим гірша ситуація. Зараз ми у гіршому положенні, ніж були рік тому, і через рік будемо у гіршому положенні, ніж зараз. Може бути яма , з якої вже не виберемось. Але..
Ответ дляL-i-s-a-92af
Уряд пропонує новий порядок бронювання військовозобов’язаних
В органах державної влади та державної служби категорії «А»– всі військовозобов’язані підпадають під бронь. Для держслужби категорії «Б» та В» – до 50% кількості військовозобов’язаних. Бронювання відбуватиметься через електронний кабінет призовника.
Кабінет Міністрів України пропонує нардепам наступні законодавчі зміни:
Бронюванню підлягатимуть військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:
1) в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування на посадах:
державної служби категорії “А”, голів обласних, районних, районних у місті (у разі створення) рад, сільських, селищних, міських голів – усі військовозобов’язані;
державної служби категорії “Б”, “В”, в органах місцевого самоврядування – до 50% кількості військовозобов’язаних;
2) в Національній поліції України, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань, органах прокуратури, Бюро економічної безпеки України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Службі судової охорони, в судах, інших державних органах та установах системи правосуддя та органах досудового розслідування, патронатних службах;
3) на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
4) на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у тому числі кінцеві бенефіціарні власники, а також які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Військовозобов’язані, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями, будуть зобов’язані уточнити свої облікові дані стосовно через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження
Опа... Так ДБР, нацполіція, прокуратура має бронь чи не має?
Ответ для Juliana R
Ну автор же перерахувала,що є кому воювати,то чому йому так само не порахувати кошти,які потрібно заплатити цим військовим?
Я свої кошти перераховую в бюджет вправно і НІКОЛИ зарплату в конверті не отримувала,на відміну від переважної більшості порадниць.
І війсковослужбовці затримок не мають в забезпеченні станом на сьогодні,як би там Портніков не мріяв.
Nathalie27• 31 января 2024
Ответ дляL-i-s-a-92af
Что снимают бронь с огромного числа госслужащих,например.
Если еще наведут порядок с липовыми инвалидаии и опекунами липовых инвалидов и псевдоволонтеров-то,вообще,прекрасно.
І все? А як же бусифікація? підписання добровольця під примусом? Навчання в два тижні? Сидіння професійних військових в тилу і посилання на фронт людей, які перший раз гранату бачать?
Хто це буде визначати липових інвалідів і псевдоволонтерів? По яким принципам визначаються підприємства, на яких бронюють працівників?
Ответ дляL-i-s-a-92af
Водночас у новому законопроєкті виключена норма захисту від призову для тих, хто мають дружину (чоловіка, чи батьків) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особі не мають інших працездатних осіб.
Також у законопроекті прописано необхідність обов’язково мати при собі військово-обліковий документ та пред´являти його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ. Це потрібно на період мобілізації усім громадянам віком від 18 до 60 років, що перебувають на обліку (чи зняті з нього).
Призовний вік знизять з 27 до 25 років.
Це неправда. Такі чоловіки не підлягають мобілізації, але якщо вони постійно зайняті доглядом за цими хворими.
Ответ дляLilipa
Удалено администрацией...
Ответ дляПавела
Як сказати, такими темпами може бути дуже скоро. Якщо і деякі країни ЄС заблокують допомогу, то все пришвидшиться. Грошей дійсно нема в країні. Тільки цього року треба залучити 43 мільярди сторонньої допомоги на інші потреби.
А може це і ціль від влади, працюють на рашу.
Ответ дляnezhinka
Ещё и какую! Пенсы силовики туда же. Скорее всего, это ресурс для некоего подобия скуратовщины в послевоенной стране. Кстати, интересный момент, который ярые интернетные ’патриотки’ упускают: при оккупации все эти силовики, быстро переходят на сторону оккупантов, в 99% из 100.